Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Адаптиране на диодни мигачи.  (Прочетена 7325 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
angel nikolov
nikolovshop
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1, Honda Transalp,Yamaha Majesti 250
Публикации: 1047

skype angel_streka72

WWW Ел. поща
« -: март 16, 2012, 19:00:57 »

P3160234.AVI
Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 500, CBR 600 F4
Публикации: 409

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 03, 2013, 16:18:26 »

Хайде да изтупаме от праха старите теми за диодни мигачи, или как да си сменим обикновенните мигачи с диодни.

Мигачите ми са с крушки - 12V/21W.
Имам и диодни мигачи които работят на 12V.
Когато сменя обикновенния с диодния, мигачите ми почват да светят много бързо.

До тук разбрах, че това се случва защото, релето е предвидено за определено натоварване.
При смяна на обикновенния с диодния мигач, втория съответно има по малка мощност( ~1W но не съм сигурен, нямам никакви данни за тея мигачи.),
съответно се получава ефекта все едно единия мигач го няма или е изгорял.

За да получим същият такт на мигане, съответно трябва да вържем успоредно на диодния мигач определно съпротивление, което да натовари
допълнително веригата.

Е тук сега идва и моя въпрос какво да бъде това съпротивление?(ако може някой да ми потвърди дали съм се насочил в правилната посока ще бъда много благодарен.)

1. Допълнителното съпротивление трябва да консумира мощност ~19-20W( така че + мощност от диодния мигач = мощност на крушката)
2. Съпротивлението трябва да е 7 Ома   (тъй като това е съпротивлението на крушката)

С тази информация отивам в магазина и си купувам съответното съпротивление или се бъркам нещо?

Активен
Malkier
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Оранжев
Публикации: 555

Long Live the Blades!

« Отговор #2 -: май 03, 2013, 17:16:09 »

Би трябвало да си прав. Ако правилно си спомням електрониката и електротехниката:

Ако приемем за пренебрежимо малка консумацията на диода (~1W), то тогава:

P=21 W
U=12 V

I=P/U; I=1.75 A

R=P/I.I; R=6.86 Ома, т.е. със 7 Ома би трябвало да се получи. Най-добре тествай на място.

Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: май 04, 2013, 11:21:16 »

Ами аз до тея изводи стигнах с малко сметки, проби и желание.

Проблема е че тук не мога да си намеря толкова лесно такива съпротивления и струват по 2-3Е едното.
Цялата система (7,5 Ом, 19 Вата струва 7Евро на мигач, но ако си го направя сам ще излезе 3 пъти по евтино)

Затова ако някой с повече знания в електрониката ако може да потвърди че тази система ще работи да ми пращат от България едни резистори за 2 лева и да слагам системата
Активен
koceeeii
Мразя мишкарите!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VL 1500 LC
Публикации: 1430

« Отговор #4 -: май 04, 2013, 11:52:05 »

Какви са тия съпротивления, к'ви са тия усложнения. Surprised Surprised
Аз си сложиш диодни мигачи, но смених релето (води се универсално, защото мига и с диодните и с другите).
Взех го от Пловдив за 12 лв. абсолютно същото като оригиналното ( пасна си точно на гуменото уплатнение Very Happy).
Активен
Malkier
ниво 5
Неактивен Неактивен

Long Live the Blades!

« Отговор #5 -: май 04, 2013, 12:09:00 »

Не знаех, че си в чужбинско Very Happy

До колкото виждам в България си ми градски, така че би трябвало да знаеш за "Панда", "Омега" и т.н.
Поне тук цените все още са си в стотинки. Имаш вариант и с покупка онлайн например от тук. Добър вариант е и предложеното от колегата над мен - поне знаеш, че ще работи без да се налага да тестваш. Варианти много - остава само да решиш кой те устройва Very Happy
Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: май 06, 2013, 14:07:58 »

Благодаря за информацията.

@коцеееееиии - А това универсално реле дали ще работи с дидони и обикновенни едновременно. Защото аз на първо време смятам да сменя само предните с диодни, а задните ме устройват и каквито са в момента.

@ Малкиер - това по принцип май ще е варианта. Бащата ще прати едни резисторчета от "Пандата" и ще си ги вържа тука на веригата. Лошото е че не съм на 100% сигурен че точно тези ще вършат работа, но се надявам.
Активен
koceeeii
Мразя мишкарите!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VL 1500 LC
Публикации: 1430

« Отговор #7 -: май 06, 2013, 20:45:24 »

Бях сложил отпред диодни мигачи, а одзад обикновени но с 10W-ви крушки (защото оригиналните ми са 21W) и си работи нормално. Very Happy
« Последна редакция: май 06, 2013, 20:47:19 последно от koceeeii » Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 939

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: май 07, 2013, 09:03:02 »

....

Със сигурност няма да вършат работа ако са от тези. На линка пуснат по горе, ако се загледате ще видите че този дето се доближава до търсения струва над 4$

Какво ти пречи да си мигат по-бързо?

...
@коцеееееиии - А това универсално реле дали ще работи с дидони и обикновенни едновременно. Защото аз на първо време смятам да сменя само предните с диодни, а задните ме устройват и каквито са в момента.
...

ще работи.
« Последна редакция: май 07, 2013, 09:08:26 последно от FozY » Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: май 07, 2013, 10:51:38 »

По принцип знам, че с тея косъмчета няма да стане. На мен ми трябва мощност, че вече изхорих един потенциометър в проби   Smile

Има един вариант: 7Евро за един мигач - Луис.де
Доколкото прочетох това си е само резистор, който ти е вързан успоредно, обаче много пари искат за нещо което можеш и сам да си направиш.

На едно място в Български сайт ги видях за по 1лв. бройката.
В Германия също има евтини но не знам дали това ще свърши работа 8.2 Ом 20 В

Иначе врътката с ново реле също ми харесва - ама тея дни трябва да проверя къде се намира и как се сваля и дали е лесно после да се върна към оригиналната конфигурация.

Третия вариант който ми предложиха е да сменя един кондензатор в релето и пак ще работи, ама там вече много дебела става работата.... и чак такъв тунинг не ми се занимава. Искам после лесно да мога да върна оригиналния вариант.

Относно бързото мигане - няма да мога да мина годишния преглед, затова съм на тоя....

« Последна редакция: май 07, 2013, 10:53:16 последно от zhelmo » Активен
Malkier
ниво 5
Неактивен Неактивен

Long Live the Blades!

« Отговор #10 -: май 07, 2013, 11:08:19 »

Със сигурност няма да вършат работа ако са от тези. На линка пуснат по горе, ако се загледате ще видите че този дето се доближава до търсения струва над 4$

Не е задължително да струват 4$ - ако проблемът е цената могат да се вземат 3 броя по 10W (1x10, 1x33, 1x100 ома - всеки на цена 0.20 USD) и да се свържат паралелно. Сумарното съпротивление отново става около 7 ома. А и това е онлайн магазин - цените в истински такъв са малко по-различни Very Happy

Относно мигането по-бързо - мен лично силно ме дразни.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: Адаптиране на диодни мигачи.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.559 секунди с 21 запитвания.