Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ГТП 2014  (Прочетена 52561 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dra_go
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Иж Планета 65г., Муравей
Публикации: 129

Ел. поща
« Отговор #15 -: март 11, 2012, 21:34:31 »

Във Варна зад Елитис до полицейската школа пункта работи за мотори.
Казаха, че съм им първия мотор след лиценза 03.01.2012г.
Много бяха любезни, и ми струваше мисля 25 или 30лв.-  с или без рекламна брошура.
Активен
Nayden Denev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia Pegaso Cube, 650cc
Публикации: 149

а ... аз ли карам?

Ел. поща
« Отговор #16 -: март 12, 2012, 16:09:54 »

Мерси Драго, сега вместо да ги дам на някой тези 10 - 15лв. може да почерпя разхлаждаща бира лятото  Mad
Активен
ckkgk
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Intruder VS800 - '96, Yamaha Virago XV125 - '98
Публикации: 390

NuclearS MC Козлодуй

WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: март 17, 2012, 19:41:12 »

За Козлодуй, информация от днес, ГТП в сервиза на Бананите. И доколкото разпитах в региона само те имат лиценз. Цена 50 лева. Пълна програма - номера, светлини, валове и т.н. И са необходими всички докИменти - голям и малък талон, лична карта, гражданска отговорност и пътен данък. Първите три ги сканират и при сканирането се включва камерата и се почва всичко по ред. Човека каза, че с включването на камерата всичко се предава в реално време в ДАЙ и отделно се и записва.
Активен
sev80
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSXR 750 L5 ; HONDA CBR-1000 RR- 2014 ; APRILIA SPOTCITY 125-2009
Публикации: 547

Ел. поща
« Отговор #18 -: март 17, 2012, 20:28:27 »

За Варна,срещу бензиностанция Еко,на ул.Девня.Срещу безиностанцията има два пункта за ГТП,аз минах в по-десния(гледайки застанал срещу входовете им),цената е 30лв.
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 202

Ел. поща
« Отговор #19 -: март 19, 2012, 16:39:47 »

Колеги, тази година дават съвсем друг документ от прегледа и въпроса ми е дали мога да нося с мен само малкото късче перфорирано в долният край на бланката или целият чаршаф да сгъвам при документите, които се носят?
Активен
AUTOLORD
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki 1000 k1
Публикации: 68

Ел. поща
« Отговор #20 -: март 19, 2012, 16:58:14 »

Колега можеш да носиш малкото талонче на гарба му също има стикер и ги пише всички необходими дани то и за това е направено да може да се отделя ако някой се заяде му прати мн поздрави!  Very Happy
Активен
sampos
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 337

Ел. поща
« Отговор #21 -: март 20, 2012, 10:54:56 »

СОФИЯ
Автосервиз Полмо - 36лв. за 2012г.
линк, телефони ... ЦЪК ТУК и ТУК
Активен
Тео
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Cagiva E900 Elefant
Публикации: 163

Ел. поща
« Отговор #22 -: март 20, 2012, 11:26:45 »

искат и платен данък обаче...
Активен
Kairen
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ER-6n
Публикации: 52

« Отговор #23 -: март 20, 2012, 11:46:34 »

Колега можеш да носиш малкото талонче на гарба му също има стикер и ги пише всички необходими дани то и за това е направено да може да се отделя ако някой се заяде му прати мн поздрави!  Very Happy
Не те съветвам да го носиш така - останалата част от документа служи при необходимост КАТ да нанесат забележки.
Казаха ми го хората, където си правих предната събота ГТП, така, че предполагам, че са ме заблудили.
Активен
AUTOLORD
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki 1000 k1
Публикации: 68

Ел. поща
« Отговор #24 -: март 20, 2012, 14:40:23 »

Картончето за ГТП, което се състои от две части се попълва и отпечатва в пункта за прегледи. Ако има незначителни забележки от пункта за прегледи - те ги нанасят в голямата част на талона за преглед. След като се издава такъв талон от пункта за ГТП - означава, че ППС е годно за движение по обществените пътища. Достатъчно е да се носи само малкото картонче. Въпреки това от пунктовете за ГТП, съветват да се носят и двете части, поради слабата информираност на повечето пътни полицаи, които впрочем не са виновни, защото никой не им е провел обучение за това как трябва да изглеждат тези картончета, отличителните знаци, всички видове полици на "Гражданска отговорност" и т.н. Важното е водача да е информиран за да няма проблеми, когато го спира некомпетентен орган на реда.
Наслука и дерзайте! Smile Very Happy
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2436

28456401
« Отговор #25 -: март 21, 2012, 13:08:52 »

Звънях в ПОЛМО сервиза наистина правят прегледи на мотоциклети и цената наистина е тази но с предварително записване.

Писах до агенцията ИААА относно въпроса за отрязъка А5 и относно къде могат да правят ГТП на мотоциклети.
Обади ми се по телефона един човек от агенцията да ме информира по телефона та на дълго и широко обсъждахме проблемите.
За мотоциклети се оказа следното. Всички пунктове които са имали право да правят ГТП на мотоциклети си запазват това право със или без отделен стенд. От тук на сетне ако някой път пункт иска да прави ГТП на мотоциклети трябва да отговаря на новите изисквания и да има линия само за мотоциклети отделена. Повдигнах въпроса конкретно с фирма АДИ 95 на вагон ресторанта където ми казаха, че вече не правели. Човека провери и каза, че имат лиценз и би трябвало да правят. Има неразбория обаче тъй като пунктовете не знаят точно какви са разпоредбите както и лоша комуникация между ИААА и ДАИ тъй като ДАИ отключват системата в компютъра на пункта да може да цъкне, че е преглед на мотоциклет. От там не е отворено в системата им и не могат да извършват прегледи, а имат право. Супер завързана система с неразбории.

За отрязъка А5 дори от самата агенция ИААА не ми дадоха конкретен отговор дали трябва да се носи или не. Казаха според закона за движение по пътищата. Както каза в колегата по горе ми казаха така и от ИААА. Във А5 отрязъка се вписва ако има до 4 незначителни забележки с които може да се движи колата примерно ръжда пукнат мигач или нещо друго, като ми обясниха, че ако ви спре КАТ и се заядат за някой от незначителните забележки и тя е записана в А5 отрязъка може да го покажете ако го носите и да удостоверите, че това е отбелязано при ГТП и превозното средство може да се движи така съответно да не понесете наказателна отговорност. За дали е задължително или не както казаха според закона ми казаха следното в закона за регистрационния талон е записано , че се състои от две части част 1 големия талон и част 2 малкия талон като е оказано , че водача трябва да носи със себе си само част 2. Тоест трябва да се провери в закона какво е записано за удостоверението за ГТП  което се състои от 3 части една лепенка на стъклото малък и голям отрязък. Ако не е оказано ами пише всички документи на Smile.
Това е официално становище на ИААА.
Активен
bobydoc
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV Virago 535
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #26 -: март 21, 2012, 13:34:20 »

За Стара Загора-в кв. индустриален,след Баумакс(на изток) -учебен център Данаил Динитров;единствените в града за мотоциклети;необходими са платен данък за миналата година,гражданска отговорност,големия талон.Гледат се изгорели газове,светлини,спирачки(на стенда),цена-40 лв.Информацията е от днес.
Активен
pavlov_playlife
KELEMETO
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 919 RR & NSR 400
Публикации: 1021

Дядо Соичиро Хонда си знаел работата

Ел. поща
« Отговор #27 -: март 21, 2012, 13:55:30 »

едно питане за Пазарджик  навсякъде ли изискват платен пътен данък колеги?
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 202

Ел. поща
« Отговор #28 -: март 21, 2012, 14:03:40 »

В Пловдив не ми искаха бележка за пътния данък
Активен
mirolock
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 750
Публикации: 24

315066266
WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: март 22, 2012, 11:26:46 »

Здравейте,
днес минахме ГТП с колега в кв.Овча купел,бул.Монтевидео 82А, тел. за контакт 0888801509
Поздрави и безавариен сезон на всички
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ГТП 2014

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 20 запитвания.