Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи теми (Модератор: ЧЕФО)Тема: Re: Какво ендуро да избера?!?
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Re: Какво ендуро да избера?!?  (Прочетена 21682 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 919 03'/Honda Hornet 600 01'/Honda SLR 650/ИЖ Планета 5 06'
Публикации: 2844

И дай вам Бог, того вдвойне, чего желаете вы мне

« -: февруари 02, 2012, 22:18:52 »

Аз за съжаление след като пробвах няколко ендурота разбрах, че това не е моят мотор. Явно очаквам нещо съвсем друго от мотор - тип ендуро. Като цяло най-много ми допада като поведение, ускорение и маневреност, лек турър а не ендуро.
Точно за това се спрях на Хонда Хорнет 600. Избих си идеите за 1 цилиндров двигател и залагам на 4 цил редовак, защото знам на какво е способен и знам какъв ресурс има и най-вече защото има опит с него и съм повече от доволен. А 98-те коня които предлага Хорнета са ми предостатъчни за града и за по-спокойно каране извън него. Жалко, че ще се наложи по черните пътища да си карам само ЧЗ-то.
Вярно е, че са доста повече пари от предвидените за ендуро, но успях да заделя още някой лев и сега чакам времето да се пооправи малко. Изчистят ли се пътищата веднага отнасям един Хорнет, които от около месец ''дебна''.
« Последна редакция: февруари 02, 2012, 22:22:46 последно от Plamen_Shopov » Активен
stinat
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX1100EТ
Публикации: 298

Ел. поща
« Отговор #1 -: февруари 02, 2012, 23:37:10 »

Бе то хорнета е супер, ама ти откъде тръгна, на какво се спря Very Happy Колко пък да е различен от цбр-а?

Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: февруари 03, 2012, 00:40:57 »

Бе то хорнета е супер, ама ти откъде тръгна, на какво се спря Very Happy Колко пък да е различен от цбр-а?

Първо тръгнах от 1600-1800 лв и мислех да взема Доминатор, Пегасо или ДР за тези пари. След това реших, че ще е ХТ или Доминатор.
Събрах още малко пари и минах на ТТ, покарах едно ТТ, хареса ми как върви, имаше много сила наистина, но не е това което очаквах. След това карах и Доминатор и ХТ... същата история. Читави мотори, но не бяха мой тип.
Тъй като 2-рия ми мотор, ще се кара повече от брат ми, вземам предвид и неговото мнение. Той също дава голяма част от парите за него.
Както и аз, така и той не хареса ендурото като вариант. А в началото то беше така желано, за да можем да ходим за риба с него когато си поискаме и да караме заедно по асфалта, аз с ЦБР-а а той с някой от въпросните мотори.
И в крайна сметка когато видяхме, че нито на него, нито на мен ми приляга какъвто и тип да е ендуро, решихме да разширим търсенето и веднага се спряхме на любимия ми модел на Хонда. Именно Хорнет. И на двамата ни се иска да вземем Хорнет 919, но колкото и да се мъчим няма да можем да заделим толкова пари до началото на сезона. За това махнахме като вариант 19-ката и набелязахме за оглед няколко Хорнета 600, особено един в Пловдив. Събрахме още някой и друг лев и сега с ''бюджет'' от 3500 лв мисля, че ще успеем да вземем читав мотор. Но никога не е гаранция това, на какво ще попаднеш.
Единственото нещо което ни спира е, това, че пътищата са заледени и няма къде да го пробваме, а мотор без да го покарам не бих купил.
Разликата с ЦБР-а не е малка, Хорнета се усеща коренно различно. Първото което е, той е с право кормило ! По-лек е с 15 кг и няма спойлери. В града това е огромно предимство, особено правото кормило и по-ниското тегло. Доста по-маневрен е от ЦБР-а а до определена скорост върви колкото него. За каране над 140-60 км.ч не е удобен обаче заради голямото съпротивление, но нито аз, нито брат ми търсим това в него. Доста пъти съм карал Хорнет и този мотор ми лежи при сърце много отдавна. Винаги съм си мечтал за ''гол'' втори мотор. Smile
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 00:44:12 последно от Plamen_Shopov » Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2062

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 03, 2012, 02:35:13 »

Вие явно се изнасяте от ендуро темата. Хорнет, а - съвет повече пред дискотеката- по малко в орането Mad
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: февруари 03, 2012, 07:40:57 »

Вие явно се изнасяте от ендуро темата. Хорнет, а - съвет повече пред дискотеката- по малко в орането Mad
Доста се изнасяме от темата... както казах, сгрешил съм и ендурото не е моя мотор. Туръра ми рилияга идеално, много е удобен, не е бавен и е здрав. Тези неща са ми достатъчни, за да си купя такъв мотор. Друго важно нещо, Хорнета е много красив мотор.
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4163

« Отговор #5 -: февруари 03, 2012, 08:54:06 »

аз да кажа от нашия опит с брата
и ние подобно на теб много се зарибихме по Супермото, но никога небяхме карали нещо подобно, нито едндуро
и да ти кажа в началото като пробвахме 1-2 мотора направо бяхме на път да се откажем
да бяха леки, направо колело в сравнение с това дето сме карали ама вървенето,дето уж трябва да се вдига само като си го помислиш никакво го нямаше
и ако не беше КТМ-а дето взехме, направо щяхме да се откажем от Супермотото
но след това разбрахме че проблема не е в моторите, а в нас
не знаехме как се карат тия едноцилиндрови машини и за това ни се струваше че не вървят и само бучат
ама слет това, кагто разбрахме че за да върви не трябва да му даваш постепенно газ като на редовак ми като на автоматик - ръчката докрай!Взимане на завои, спиране.....нещата са доста различни, ама като му свикнеш кефа е голям, не знам дали на някой няма да му хареса.

От друга страна ако искате да карате двамата - еднуро + ф2-ка не е много добра комбинация. Всеки път някой от двамата ще е преебан при избор на маршрут и ще има спирания и реплики - "аре малко да се сменим".

Активен
RODRIGUEZ
"Rodriguez Motors"
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KLX650, ZX9R
Публикации: 3089

НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ!!! 0889289511

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 03, 2012, 09:39:31 »

Здравей отново приятелю!Без да се сърдиш,но аз бях почти сигурен че ще стане така.Просто с такова впечатление оставаше човек,като ти четеше по-ранните постове,когато се чудеше,какво да правиш и избереш.Сега остава единствено да се престрашиш да пробваш и един "Фазер" и ще видиш и убедиш,че можеш да имаш едновременно (в един мотор) и ЦБР и Хорнет  Very Happy!Комбинира всичките им плюсове,като няма повечето им минуси (поне според мен)!
Very Happy
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: февруари 03, 2012, 12:45:16 »

Very Happy
Не се обиждам колега ! Просто у мен го има навика да навивам масура до край, нещо което придобих от спорт-туриста...
 А еднруто не може да ми даде това. Исках мотор с който да не ме е жал да вляза в черния път и да мога спокойно да си пътувам и по асфалта. Но в крайна сметка от това което карах, разбрах, че едндурото не ми допада. Супермотото е много красив и готин мотор, но за 3000 лв не може да се купи истинско супермото. А също така има нещо което не ми не харесвам в тези мотори, нямат силата на редовака във ''високите''. Тоест и ендурото и супермотото, не могат да те ''дръпнат'', и да ти ''изправят косата'' минат 7000-8000 оборота на правата. За мен това чувство е несравнимо !!! Точно за това, че търся много силни високи обороти и В-образен двигател не ми харесва.
Както знаете, някой хора си падат по силни ниски и добро ускорение в завоите, голямо удоволствие им доставят В-тата или 1 цилиндрови двигатели с по-голяма кубатура. Други хора пък си падат по бързо-оборотни редоваци със силни високи.
 Аз съм от втория тип, просто нямам никакъв опит с мотор от типа на еднурото или супермотото и си мислех, че ще ми хареса много, но явно съм се лъгал.
Преди време имах за кратко Ямаха YZ 250 F, но това е коренно различен мотор от ХТ-то или ТТ-то. Мотор които не е за асфалт и го ръчкахме яко из гората. Но не искам крос, защото не мога да си позволя да поддържам нещо което ще карам само в горите и няма да мога да отида с него до съседния град или да си направя една разходка до морето.
 Хорнета го харесвам от години, не от днес или вчера. Много преди да купя ЦБР-а исках Хорнет или Сузуки Бандит. След като вече бях карал и двата мотора, разбрах, че Хорнета поне за мен е класи над Бандита, но никога не съм имал достатъчно пари да си купя читаво Хорнетче.
 Когато купувах моя мотор, го взех като компромисен вариант, защото за 2500 лв. нямаше Хорнети, че и само също няма. Дори след като карам CBR-a, не се привързах към спортните мотори и повече се заглеждам по голите. За Фазера не мога да кажа лошо, чувал съм само, че е много хубав мотор. Имам познати с Фазери и са досдта довлни, лично аз не съм карал такава Ямаха и мога само да си мълча.
 Но съм силно пристрастен, просто на сърце ми е Хондата и за това лично аз намирам Хорнета за много по-красив от Фазера. За мен визията има голямо значение, а в случая с Hornet-a, не мисля, че е по-лош като качества и надеждност от Yamaha Fazer. Fazer-a силно се доближава до Hornet S, а това е мотор които аз не харесвам. Точната причината да не го харесвам е спойлера които има... всичко това за мен разваля прекрасната визията на моторетката. Ако исках мотор със спойлери, за тези пари бих си взел F4 или Р6, или някоя читава 919-ка.
Може би някой ще ме упрекнат, но моят вкус е такъв ! Аз имам свои естетически разбирания и дори най-малкото нещо може да ме подразни и да е причина да купя някой мотор.
Както казах по-рано, всичко е въпрос на време в буквалния смисъл на думата.
 Изчистят ли се улиците от леда, отивам за мотор и съм решил твърдо да е Хонда Хорнет.
В момента чакам единствено защото сега не може да се пробва мотора, всичко е заледено, а едва ли някой би купил нещо само на доверие. Трябва да видя как върви, има ли мощност, наред ли са са скоростите и върви ли в права линия. Може да е бил блъскан и да е ''посуканал'' целият, може да е ''издухан'' от каране и да няма силици или да има проблеми със скоростите. За това мотор или кола без да се пробват не се купуват.
Сега мога да се моля само по-скоро да се затопли и да се махне проклетия лед.
« Последна редакция: февруари 03, 2012, 13:11:24 последно от Plamen_Shopov » Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: март 01, 2012, 08:38:16 »

Знам, че не е мястото на този мотор в раздела, но вече се сдобих с втори мотор за града.
Цялата тема беше за ендуро, но както казах се спрях на Хонда Хорнет, защото са много удобни, икономични и бързи.
За това ми се искаше да се похваля с новата ми придобивка:
http://plamenshopov.snimka.bg/motorcycles/novata-mi-pridobivka-honda-hornet-600-2001-g.658102.26497944
http://plamenshopov.snimka.bg/motorcycles/novata-mi-pridobivka-honda-hornet-600-2001-g.658102.26497945
http://plamenshopov.snimka.bg/motorcycles/novata-mi-pridobivka-honda-hornet-600-2001-g.658102.26497946
http://plamenshopov.snimka.bg/motorcycles/novata-mi-pridobivka-honda-hornet-600-2001-g.658102.26497947
Хорнет 600 - произведен 2001 год. Вчера го купих и дори вече му смених маслото, сложих му чисто нов акумулатор и нови свещи НГК.
Излезе ми 2 пъти по-скъп от първоначално замисления бюджет, но не съжалявам. До сега не съм се радвал така на мотор които съм купувал. Нито на ЦБР-а ми, нито на другите мотори.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3019

« Отговор #9 -: март 01, 2012, 08:49:02 »

Първо честито за мотора!Второ,за бюджета,нормално е,винаги става така.Трето,нали мотора щеше да е за брат ти?Или размислихте?
« Последна редакция: март 01, 2012, 08:57:24 последно от ildivvy » Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: март 01, 2012, 08:58:23 »

ърво честито за мотора!Второ,за бюджета,нормално е,винаги става така.Трето,нали мотора щеше да е за брат ти?Или размислихте?
Благодаря ! Излезе ни много скъпо защото пича смъкна само 100 лв от цената, а аз очаквах поне 300 лв да свали. Както и да е, транспорта вместо уговорените 80 лв ни излезе 150 лв... Но здраве да е. Радвам се за мотора.
Иначе мотора е на името на брат ми, просто ще го караме и двамата, защото го купихме заедно, с мои и негови пари.
Не знам вече как ще се разбираме кои кога ще го кара, защото сега нямам мерак да се возя на CBR-a, а брат ми никога не е харесвам мотор със спойлери и също не иска да го кара.
Май и двамата ще наблягаме на Хорнета. Нищо чудно да продам цбр-чето и да взема още един Хорнет, но ми се иска да е 919-ка, а такъм мотор, читав под 4800 лв не съм виждал до сега.
Активен
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1281

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #11 -: март 01, 2012, 09:09:50 »

Какво ендуро да избера-ми как какво естествено Хорнет Smile Честито и със здраве!!!
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4163

« Отговор #12 -: март 01, 2012, 09:12:53 »

Честито за новата машина, много добре изглежда!

За бюджета - при всеки е така. Аз търсех за 1000-1300лв. и накрая взех за 2000, като не ми свали нито лев. Но пък ми даде чаркалъци, които продадох Very Happy

За това кой какво ще кара не го мисли - сега и двамата искате хорнета, защото е новия мотор...скоро ще отмине и ще си карате и cbr-a Very Happy
Активен
Plamen_Shopov
Пламен Шопов
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: март 01, 2012, 10:28:12 »

Благодаря ви колеги ! Не бях замислял да вземаме Хорнет, но разбрахме, че ендурото не е за мен, нито за брат ми.
А в началото мислехме нещо до 1800 лв, след това до 2000-2200, после до 3000 лв. А сега дадохме 3450 лв за мотора и отделно с транспорта, регистрация, застраховка и смяна на масло и филтри ни излезе около 3900 лв. Но винаги е така. За сметка на това се радвам, че ми подариха чисто нов акумулатор, извади ми го от кутията ми го подари човека, както и нови свещи НГК, а аз си изпросих и ръкавици подарък, не са кой знае какво, но пак са си 50 лв, а и нямам такива за лятото.
Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 569

Ел. поща
« Отговор #14 -: март 01, 2012, 10:42:04 »

Честито! Потрошихме клавирите да те убеждаваме кое ендуро е по-добро,но е по-добре доволен и щастлив собственик отколкото доволни съветници. Mad Mad
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи теми (Модератор: ЧЕФО)Тема: Re: Какво ендуро да избера?!?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.311 секунди с 20 запитвания.