Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Електронен фиш - Грешен някой да се познае. !!!Отменен!!!
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Електронен фиш - Грешен някой да се познае. !!!Отменен!!!  (Прочетена 13876 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2452

« -: август 08, 2011, 10:14:07 »

Получих грешен електронен фиш аман от малоумници. Открийте 3 те разлики хаха Smile.

Някой познава ли се на снимките да не посочвам  Smile Smile Smile.
« Последна редакция: октомври 12, 2016, 09:28:36 последно от Tonyco » Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: август 08, 2011, 10:19:19 »

Снимките са в голям размер може да ги отворите отделно и да гадаете номера Smile.
След като звъннах в ОДМВР - Благоевград и ги питах какво да правя не бяха много точни в отговора първо казаха жалба да пусна до тях след като ги питах в Софийския кат трябва ли да пускам ми казаха не знам аман от компетенция та написах една жалба и на първо четене мисля да я внеса с входящ номер в ОДМВР- Благоевград тъй като един колега има път на там и ще ми я внесе от мое име, ако не стане нищо тука трябва да видя как ще се разправям но реално не получих конкретен отговор какво да правя. В фиша пише, че може да се жали в 14 дневен срока ама къде не е ясно. Ето я жалбата какво гласи която написах:

До началника на ОДМВР - Благоевград

Ж А Л Б А

от Антон Николов Конакчиев
                                                                  ЕГН: **********, живущ на адрес:                           гр. София, *******

срещу ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБА Серия К № 0052878 от 13.05.2011 г., издаден от ОДМВР БЛАГОЕВГРАД

Уважаеми господин (госпожо) ,
   Обжалвам пред Вас в срок ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБА Серия К № 0052878 от 13.05.2011 г. обработен от ВЛАДИМИР ЛИЧЕВ мл. автоконтрольор СПП при ОД на МВР Благоевград, с което ми е наложено наказание глоба в размер на 200 лв. на основание чл. 21 , ал 2. ЗДвП, за това, че на 13.05.2011 г. в 20:26 часа съм управлявал мотоциклет с ДК № С 5863 Х със скорост 101 км/ч при ограничение  от 60 км/ч – нарушение по чл. 21, ал 2 от  ЗДвП.
   Обжалвам електронен фиш за налагане на глоба като незаконосъобразен, както по основание, така и по размер на наложените санкции като аргументите ми в тази насока са следните:
   Не съм съгласен с фактическите констатации. Под снимката приложена към електронния фиш за налагане на глоба ясно е оказано цитирам: „ Прев. средство: лек|BG| Рег. номер: С 5363 Х” след което на гърба на снимката в СПРАВКАТА В ЦЕНТРАЛНА БАЗА – КАТ изготвена на 17.05.2011 г. в 15:53:31 ч. от КРАСИМИР КАЛПАЧКИ служ. В С-Р ПЪТНА ПОЛИЦИЯ БЛАГОЕВГРАД е изготвенна справка за Рег. номер С 5863 Х което явно си противоречи с посоченото от предната страна на снимката.
   На снимката ясно се виждат два мотоциклета с висока проходимост (тип кросови) в ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБА Серия К № 0052878 от 13.05.2011 г. обработен от ВЛАДИМИР ЛИЧЕВ мл. автоконтрольор СПП при ОД на МВР Благоевград ясно е оказано моторно превозното средство ПИАДЖИО М34 (Бевърли 500) което е от тип Скутер и видно не съответства на сниманите кросови мотори.
При по внимателно вглеждане в увеличената снимка 00305904964B2011051320270600025.sly се вижда, че регистрационния номер не е С 5363 Х, а С 5563 Х което тотално не съответства на на нито един от рег. номерата посочени във електронния фиш и снимката.

Въз основа на всичко изложено дотук  моля да отмените ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБА Серия К № 0052878 от 13.05.2011 г. обработен от ВЛАДИМИР ЛИЧЕВ мл. автоконтрольор СПП при ОД на МВР Благоевград
   Към жалбата си прилагам ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБА Серия К № 0052878 от 13.05.2011 г. и снимката обработена от ВЛАДИМИР ЛИЧЕВ мл. автоконтрольор СПП при ОД на МВР Благоевград

8.08.2011  г.
София                                                             С уважение:
Активен
cek
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 153

« Отговор #2 -: август 08, 2011, 10:27:42 »

Току що получих известие за анулиран електронен фиш от ОДМВР Монтана, след като бях написал подобна жалба. Успех!
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: август 08, 2011, 10:40:05 »

Благодарности за инфото дано го отменят и моя без много разправия. Известието пак ли по пощата го получи ?
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #4 -: август 08, 2011, 12:08:33 »

Ииии, хората толкова труд са хвърлили да вкарат едни 200 лв в бюджета, пък сега се дърпаш  Very Happy Принципно би трябвало документацията да са я пратили в КАТ по постоянен адрес и съответно там да я обжалваш. Ама знае ли човек. Гледай да спазиш срока. Аз бих пуснал две еднакви жалбички и в двата КАТ - София и Благоевград.
Активен
cek
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 153

« Отговор #5 -: август 08, 2011, 12:39:28 »

Получих известието по пощата, по същия начин като фиша, а жалбата я пратих в 14 дневен срок(след получаването на фиша) с обратна разписка до ОДМВР-Монтана.
Активен
Nick
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GL1500SE
Публикации: 4083

Чл. 39. (1)

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: август 08, 2011, 13:04:58 »

Тони, ти вече си влезнал в "Аналите" на МВР,с първото излизане  и вече няма отърване  Smile
Боже, пази България! от българите...
Активен
emilkost
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200RS
Публикации: 862

свободата Санчо е на седлото на мотора

Ел. поща
« Отговор #7 -: август 08, 2011, 13:20:23 »

Преди 2 месеца получих електронен фиш/снимка и др.подробности/ на която ме бяха снимали как си минавам при 50км ограничение в Мурсалево с 79км
платих си в срок с намалението и скоро получавам нова призовка да се явя в КАТ ма 26-08 за справка във връзка със заведена справка
писмото пуснато в ПК без никой да се е разписвал
та ще видим като не могат да хванат някои дали други няма да го отнесем
ебаси простотията
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: август 08, 2011, 15:13:47 »

Колегата е подал жалбата в Благоевград и има входящ номер сега освен да чакам становище не знам. Казали да търся телефоните на КАТ Благоевград и там да питам как се движи баси системата но си мисля, че ще ме уведомят по пощата.
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 08, 2011, 22:53:51 »

Пусни го на Господарите на Ефира. Ще се зарадват на нова СВЕЖА ПрУсТуТияяяяя на Държавните ни ОрГъъъни
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: август 09, 2011, 07:28:42 »

Ами ако няма развитие така ще стане Smile
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: август 23, 2011, 16:04:32 »

До тук развитието е следното, решавам днеска да се обадя в Благоевград, та звъня на телефона на РДВР където е подадена жалбата. Казвам така и така входящ номер еди кой си да видим какво става. Любезна женица проверява казва ми името и казва ще ви дам телефона на КАТ на деловодството там да проверите. До тук добре звъня няколко пъти никой не вдига, след 30 мин пак звъня вдигна една жена. Казвам деловодството ли сте да ми можели да ми проверите еди к'во си момент колежката да ви дам. Обяснявам пак , че искам да проверя по входящия номер до къде е стигнала жалбата скара ми се на бързо по телефона и пита как са ти имената и аз казвам след което следва със същия каращ се тон ще получите писмо и до там. Таман викам брех тези Макета колко са любезни след като звъннах в РДВР ама уви не та се чудя кога ще има решение на въпроса.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: август 23, 2011, 16:09:58 »

Сега най-много да ти пратят съдия изпълнител, понеже не щеш да си плащаш, та филмът да е пълен  Very Happy Дебрите на бюрокрацията са необятни и почти винаги съществува вариант да се загубиш из тях. Ама дано свърши добре сагата  Mad
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: август 23, 2011, 16:12:17 »

Ако ме карат да ходя на място за да им покажа какво е Пиаджио Бевърли 500 направо ще се гръмна. Дано се реши проблема без много разходи.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: август 23, 2011, 16:21:06 »

А, кореспонденция само по пощата. На място ако те викат, може във връзка с някакво разследване и то като свидетел. Тогава ще искаш да ти платят разноските.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Електронен фиш - Грешен някой да се познае. !!!Отменен!!!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.049 секунди с 20 запитвания.