Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Смяна на накладки. Нагледно !  (Прочетена 27137 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kris_inc
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 233

Ел. поща
« Отговор #30 -: май 13, 2014, 15:50:16 »

Стотина километра и не е задължително да е леко, просто не трябва да ги прегряваш
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #31 -: май 13, 2014, 15:51:09 »

За да не се "изпече" повърхностният слой и да започнат да скърцат - 100-тина километра без да се спира рязко и да се стиска силно спирачката..А ако дисковете са набраздени - е много относително!!А ще разберете дали са нагодени, когато започне да спира както преди-с леко усилие на помпата!
Активен
Angelov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki RF 600 R
Публикации: 47

« Отговор #32 -: юни 09, 2015, 10:13:43 »

Привет колеги! Аз уж изчетох тази тема, тъй като тръгнах да ги сменям, всичко направих само дето забравих за последния съвет...и за да провера дали всичко е ок покарах 5 мин мотора спирайки рязко и натискай силно (ТЪП АЗ) да видя дали спира добре...диска после беше загрял доволно! Та ако се "изпече" този слой до какво може да доведе? И още един въпрос, като връщах буталата на апаратите отворих казанчето за спирачната течност и със спринцовка изтеглих малко за да не прелее и тъй като я бях сменял течността преди 500 км не съм я сменял наново...но и не ги обезвъздуших и се чудя дали е имало нужда? Сигурно са ми малумни въпросите ама като се отнася до такава важна система се стряскам в повече...
Активен
maverickf1
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 1000
Публикации: 311

I feel the need...the need for speed

« Отговор #33 -: юни 09, 2015, 12:08:03 »

Привет колеги! Аз уж изчетох тази тема, тъй като тръгнах да ги сменям, всичко направих само дето забравих за последния съвет...и за да провера дали всичко е ок покарах 5 мин мотора спирайки рязко и натискай силно (ТЪП АЗ) да видя дали спира добре...диска после беше загрял доволно! Та ако се "изпече" този слой до какво може да доведе? И още един въпрос, като връщах буталата на апаратите отворих казанчето за спирачната течност и със спринцовка изтеглих малко за да не прелее и тъй като я бях сменял течността преди 500 км не съм я сменял наново...но и не ги обезвъздуших и се чудя дали е имало нужда? Сигурно са ми малумни въпросите ама като се отнася до такава важна система се стряскам в повече...

Ще започнат да ти свирят като спираш. 500км е нищо така че спокойно си карай няма нужда да я сменяш пак. Течност се сменя като потъмнее, започне да усещаш че не спира както преди спирачка. Аз лично сменям преди всеки сезон за да не го мисля а и една смяна на спирчана течност ти е 10лв..
За обезвъдушаването - ако само си изтеглил малко от течността в казанчето без нищо друго нп, те са обезвъздушени при смяната преди това.
Активен
Angelov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki RF 600 R
Публикации: 47

« Отговор #34 -: юни 09, 2015, 13:23:11 »

Един полезен линк за разликата между синтеровани/органични накладки за незнаещите като мене:
https://bikehousemtb.wordpress.com/2012/01/04/%D1%89%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4/
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: Смяна на накладки. Нагледно !

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 21 запитвания.