Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Мото ПРОТЕСТ 2011 срещу нереално високите цени на данъците за моторите
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото ПРОТЕСТ 2011 срещу нереално високите цени на данъците за моторите  (Прочетена 95368 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
shobo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200R
Публикации: 1505

« Отговор #525 -: март 05, 2012, 12:27:56 »

Което от своя страна е логично в голяма степен. Ако имаш апартамент на пъпа на София, значи имаш и пари да му плащаш по-високия данък. Ако нямаш такива средства имаш две опции - да го продадеш и да си купиш 2 или 3 по-встрани, като да живееш в единия, а останалите да дадеш под наем и да си осигуриш някакви доходи или да го дадеш под наем, да се изнесеш под наем и от разликата в наемите да си плащаш данъка.
Ха сега някой да ми обясни как да направя врътката с мотора, че нещо ми убягва.

ако адресната ти регистрация е враца(примерно) и имаш апартамент на пъпа на софия, за мотора ще плащаш данък като за във враца, но данъка на апартамента ще ти е малко по голям.
но ако си си купил мотора преди да си смениш адресната регистрация на софийска, тогава плащаш пак данъка по врачанска разценка и данъка на жилището ти е по малък щото вече си регистриран че живееш там.
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7042

atheism-bg.com/

« Отговор #526 -: март 05, 2012, 13:32:04 »

Искам Бугати Вейрон! Но искам и да не плащам данък, бензин, консумативи .... щото са ми скъпи.
Продайте си къщите, живейте в колиби и си карайте мотора. Или си продайте мотора, вземете си скутер и си плащайте данъците за къщата и скутера... избора е ваш.
Активен
ThugAveli
599
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: gsxr k5 600 race R6 06 race
Публикации: 1317

WWW Ел. поща
« Отговор #527 -: март 05, 2012, 16:23:21 »

мързи ме да чета кажете датата,моля
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #528 -: март 05, 2012, 16:30:10 »

мързи ме да чета кажете датата,моля

Казах

Датата е 08.04.2012г

Активен
ThugAveli
599
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: gsxr k5 600 race R6 06 race
Публикации: 1317

WWW Ел. поща
« Отговор #529 -: март 05, 2012, 16:38:16 »

благодаря!Кебапчеа ще има ли?
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #530 -: март 05, 2012, 16:55:26 »

благодаря!Кебапчеа ще има ли?

Ако победим ще ядем кебапчета на воля...Като пресметнем разликата от 1лв надолу от бензина..Излиза на литър 2 кебапчета Very Happy
Смятам,че е добре Very Happy.....
Активен
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1281

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #531 -: март 05, 2012, 20:50:42 »

Сиреч данъка е обвързан не с дохода, а чисто географски. Very Happy
  Нее,аз не казвам,че защото живеете на изток,а защото живеете в баровския град,демек зависи от качеството на мястото на което живеете.Обаче и това не е вярно защото в Червен бряг е най-висок данъка за мотори. Surprised
Активен
dr.mushkov
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki gsx1100f, CBR600F2
Публикации: 123

Ел. поща
« Отговор #532 -: март 05, 2012, 20:53:06 »

Искам Бугати Вейрон! Но искам и да не плащам данък, бензин, консумативи .... щото са ми скъпи.
Продайте си къщите, живейте в колиби и си карайте мотора. Или си продайте мотора, вземете си скутер и си плащайте данъците за къщата и скутера... избора е ваш.

Или просто направете една дребна фирма където трябва и отебете бг данъчните Smile

Пък и данъци се връщат ...
Активен
dido1003
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Gsx-R
Публикации: 6

« Отговор #533 -: март 14, 2012, 13:46:26 »

Подкрепям протеста и естествено ще се присъединя към него! Трябва и да са няколко не само 1.
Активен
Kalis
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaxa Virago
Публикации: 182

Ride to Live, Live to Ride

Ел. поща
« Отговор #534 -: март 14, 2012, 13:53:33 »

Подкрепям протеста и естествено ще се присъединя към него! Трябва и да са няколко не само 1.

Подкрепям протеста и ще бъда, ако има такъв.

Хайде стига пари за администрация, която с вдигане на данъците си раздава ... бонуси.

Подкрепям намаляване на данъците за мотори !
Активен
gigi
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300
Публикации: 315

Ел. поща
« Отговор #535 -: март 14, 2012, 14:15:27 »

аз също подкрепям протеста и съм за,уточнете дата и програма на протеста защото все пак трябва да има ред за да се получи нещо.Напишете какво е нужно за организацията ако можем нещо да помагаме.Ако правите някаква среща пишете за да присъстваме.Аз ще се опитам да сабера още няколко човека.
Активен
Honda_VFR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR750F RC36
Публикации: 124

« Отговор #536 -: август 07, 2012, 09:15:25 »

Mad  Здравейте  Mad
Вижте какво чух днес по радиото

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=943440

А дано  rulez2 apl
Активен
sasko12345
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: kolelo s motor
Публикации: 358

Ел. поща
« Отговор #537 -: август 07, 2012, 09:35:34 »

Данъка за мотор трябва да е с 50 % по нисък от такъв на кола за да е справедливо. И с още 20-30% по нисък за да има намаление реално. В момента е като кола така ни броят.

ООО мотоциклет 100лв ........ та това е лукс така каза  тая в данъчното. Платих защото трябваше да го продам все пак а без данък това е невъзможно вече.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #538 -: август 07, 2012, 09:43:58 »

Много интересно, как през 60те моторите в БГ не само че не са били лукс, ами са били и масовото МПС на гражданите, а сега изведнъж - лукс! И*ах таз държава!
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: RST1000 Futura
Публикации: 2841

« Отговор #539 -: август 07, 2012, 12:57:21 »

Много интересно, как през 60те моторите в БГ не само че не са били лукс, ами са били и масовото МПС на гражданите, а сега изведнъж - лукс! И*ах таз държава!

Тъй тъй. Дядката първо е имал мотор, после кола. Аз правя и друг паралел - страна която е по-бедна, но дърпа икомически, има много мотори, моторченца и всякаква двуколесна сволоч. Обаче като прочетем коментарите към статията ни става ясно защо са ни високи данъците. Та нали тия дето са дали границите най-вероятно не са мотористи. Нали не плащаме винетки. Мечтая си за справедливо облагане по KW, или ниски данъци, но застраховки по KW и години опит. Просто нещо справедливо. И е факт, че Хаябуса не се купува да се ходи на работа с нея, ама пък и кола с над 100 и кусур киловата е така. Просто отстъпката ми се струва справедлива да е до 1000cc и 130 hp = 96.9409833 kilowatts(моторите по начало са с по-добри динамични характеристики) за мотори с катализатор. 600-ка може да мине за ходене на работа. Ама 750, 1000, 1100, та до 1400 (спортни мотоциклети) не ми се вижда така. "750 кубиков чопър - какъв стършел просто, то човек поне 10 години го е страх да се качи на тая бясна машина! Дай да им вдигнем данъците, че ще се избият, винетки не плащат(нали трябват за ремонти ли, за изплащане на съфинансирането ли, Шимончо е наясно, поне такъв вид си дава), и вдигат много шум..." Колко демократично само.

Луксозни са демократичните ни управници и общество на "дуродесофоби", добили представа от филмчетата и оня пловдиският герой, как се казваше? Звездата от тв7. А и от милите ни медии, също с фобия от двете колела. После никой не искал да плаща данъци. Ми как да иска? А те самите как да са ниски?

P.S. За велоалеи и такива неща - ТИХО освен PR, друго да не се чува, че по-новото поколение ще се качи на колела и няма да има за задръстванията, замърсяването, за Вальо и Вагит, ааа и за Хазната. (Абе Фандъчка продължи алеята от Надежда към Лъвов мост, ама това е една алея и София не е България.)
« Последна редакция: август 07, 2012, 13:09:48 последно от Rossen_Bossen » Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Мото ПРОТЕСТ 2011 срещу нереално високите цени на данъците за моторите

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.237 секунди с 20 запитвания.