Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи теми (Модератор: ЧЕФО)Тема: ebay.com
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ebay.com  (Прочетена 40771 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2209

« Отговор #105 -: октомври 26, 2012, 10:30:33 »

Няма такова нещо бе човек. Направи си регистрация в глобалния ибей и си влизай с нея навсякъде . Вече дали има шипинг до България е друг въпрос но аз от години пазарувам от там и никога не съм ползвал адрес различен от настоящия ми български . Получавал съм неща от цял свят последно си купих едни суичъри и тениски от UK дойдоха за 4 дни .
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4161

« Отговор #106 -: октомври 26, 2012, 10:39:34 »

Няма такова нещо бе човек.

Има, има. Продавача може да избере да не могат да бидват или да купуват копувачи с адрес извън страната, просто ти не си попадал на такива. Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2209

« Отговор #107 -: октомври 26, 2012, 11:27:38 »

Има, има. Продавача може да избере да не могат да бидват или да купуват копувачи с адрес извън страната, просто ти не си попадал на такива. Very Happy
Eстествено че има такива но тогава какъв е смисъла от регистрация с чужд адрес ? Ти дори и да го купиш то ще бъде доставено на тоя адрес в Англия примерно. Ако имаш вече някой който да го вземе оттам и да ти го прати до България е друг въпрос . М/у другото ако пишеш на продавача има случаи в които се съгласяват да пращат и до България . Преди 4-5 години купих на майка ми за подарък една колекция със класическа музика от Щатите по този начин . Свързах се с продавача и той се съгласи да ми я прати въпреки че беше оказано само за щатите . Е .... увисваш с едни пари и разчиташ на отсрешната страна да е коректна но в случая получих дисковете по DHL и бяха перфектни. М/у другото специално за Англия има една врътка с ЕКОНТ - http://onlineshoppinguk.econt.com/index.php
« Последна редакция: октомври 26, 2012, 11:32:07 последно от Oggie » Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4161

« Отговор #108 -: октомври 26, 2012, 11:34:54 »

еконт е много пара
grabco мисля че е фирмата, която доставя най-евтино
аз използвам dostaviam.com, 3,50лв./кг. по-скъпо е от grabco,но пък офиса им ми е по-удобен
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #109 -: октомври 26, 2012, 17:43:59 »

Абе хора, купувам от ибей от 10 години и продавам от около 7. Знам всичко, ама не става както го мислите.
Активен
kawa_maniak89
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1
Публикации: 1183

Ямбол-Варна

« Отговор #110 -: октомври 26, 2012, 17:49:03 »

Румба кажи по-точно какво ти трябва да се купи или направи пък, ако можем ще помагаме с нещо.
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #111 -: октомври 26, 2012, 21:09:02 »

Абе едни лампи бе, обзавеждам си един нов апартамент и няма тука такива... Ама колегата Джони вече се отзова, така че ще свършим сигурно работа  Very Happy
Активен
DAMN3D
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI Team Green )
Публикации: 253

« Отговор #112 -: февруари 27, 2013, 17:48:35 »

Пичове...искам да ви попитам, когато си поръчате нещо от ибей в България с коя фирма ви го доставят??? Не съм поръчвал до сега неща за България...  Surprised Опцията за шипинг е Economy Int'l Shipping от Китай  Very Happy Някой ако знае, моля да сподели!
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #113 -: февруари 27, 2013, 18:15:41 »

Български пощи...Само че ако е над 35 $ от китай - на митница могат да пратят пратката и получаваш покана...Но може и да не я пратят.според зависи..
Активен
DAMN3D
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #114 -: февруари 27, 2013, 18:26:32 »

Български пощи...Само че ако е над 35 $ от китай - на митница могат да пратят пратката и получаваш покана...Но може и да не я пратят.според зависи..
Благодаря, много Smile предполагам че за 14$ няма да го пратят тогава там Very Happy , но все пак важното е да пристигне, което сигурно ще стане за до месец...?
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #115 -: февруари 27, 2013, 19:10:37 »

между 15 и 30 дни! Мноооого рядко - въобше не идват/щот не са ги изпратили/ Имай в предвид че до 30 дни можеш да отвориш каса на продавача за възстановяване сумата платена с пейпал...
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1023

http://alltimecams.com

« Отговор #116 -: февруари 27, 2013, 19:13:24 »

Съмнявам се, че ще стане за месец.
Обикновено "Economy" означава Китайски Народни Пощи, което ще рече срок между 45 и 60 дни. Доста често се случва пратката да "изчезне" по пътя и тогава ядовете остават за теб. Всякакви варианти за онлайн тракинг и застраховка просто ги забравяш.
Моят съвет е да си платиш доставката, но да е с читава куриерска фирма. DHL, Fedex и т.н. могат да ти направят доставката и за 3 дни със самолет, стига да си струва за теб.
Варианта, за който споменава mpetrov не е за пренебрегване, но шанса периода за доставка да е по-дълъг от този на пейпал е много вероятен.
Въпреки това защитата на ebay ( и пейпал) е валидна за срока на доставка, ОБЯВЕН ОТ ПРОДАВАЧА! Затова му изискай конкретен срок (ако не е упоменал такъв) и не се подлъгвай по репликата, че "варира в зависимост от държавата".
Успех!
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #117 -: февруари 27, 2013, 19:26:35 »

Китайците най-много си ползват економик пост...И затова доставката в повечето случаи е фрии..Но до 30-тина дни винаги съм получавал това което съм поръчал/за разлика от някои други познати/...
Активен
DAMN3D
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #118 -: февруари 28, 2013, 01:09:00 »

Благодаря за подробните отговори, колеги!  Very Happy Ще поръчам, пък да видим.... Very Happy
Активен
voilaislington
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда
Публикации: 18

WWW Ел. поща
« Отговор #119 -: март 04, 2013, 14:37:29 »

Здравейте, не е задължително да се плаща ДДС-тосисъ- плща се, но после се приспада. Това се случва когато купуваш мотор от Еврозоната задължително превозвача трябва да ти изпише ЧМР на мотора в случая - така си взимаш ДДС-то обратно, което си платил.
Carpet cleaners Islington
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи теми (Модератор: ЧЕФО)Тема: ebay.com

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 20 запитвания.