Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ebay.com  (Прочетена 45755 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
TI40
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« -: февруари 04, 2011, 09:54:20 »

някой може ли да ми каже,при покупка от не европейска държава,какви такси,акцизи и тем подобни се плащат."примерно на стака с цена 100$ "
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #1 -: февруари 04, 2011, 10:10:33 »

преди нямаше проблеми, но е влазъл нов закон за ДДС, и всичко над 30лв. има ДДС, а май и мито
на мен ми взеха към 50лв. за мито, ддс и т.н. за един заден амортесьор за който платих 100лв.(30 и няколко за амортесьора + доставката)
така че на 100лв. 50лв. отгоре

(но пък ако продавача го прати като подарък, нама как да ти го обмитят или сложат ДДС)
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 861

« Отговор #2 -: февруари 04, 2011, 11:55:46 »

Проблема не е че трябва да платиш мито и ДДС, а начина по който се плащат.
Както е прието в БГ, всичко е максимално усложнено за да ти е трудно и гадно.
Като получиш стоката отиваш във митницата и подаваш едни документи, с които
си вземаш ЕОРИ номер. С този номер и фактурата на стоката отиваш във фирма,
която ти взема 20лв за писане на митническа декларация. После се явяваш на
гишето с тази декларация, чакаш докато им дойде кефа на господата митничари,
обработват те и си плащаш на банката, която (обикновено) е в митницата.
И евентуално след цял ден мотане си вземаш така желаната покупка.
Е ми не мерси, аз ще си пазарувам от Англия...
Активен
ChemPrince
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati 1198S, Ducati Multistrada 1200S
Публикации: 1125

« Отговор #3 -: февруари 04, 2011, 12:15:00 »

Проблема не е че трябва да платиш мито и ДДС, а начина по който се плащат.
Както е прието в БГ, всичко е максимално усложнено за да ти е трудно и гадно.
Като получиш стоката отиваш във митницата и подаваш едни документи, с които
си вземаш ЕОРИ номер. С този номер и фактурата на стоката отиваш във фирма,
която ти взема 20лв за писане на митническа декларация. После се явяваш на
гишето с тази декларация, чакаш докато им дойде кефа на господата митничари,
обработват те и си плащаш на банката, която (обикновено) е в митницата.
И евентуално след цял ден мотане си вземаш така желаната покупка.
Е ми не мерси, аз ще си пазарувам от Англия...

Sad Sad Sad В UK е много лесно, митничарите лепят баркодче на кутийката, и като отида в пощата да си я взема, пощенския служител маркирва кода, мушкам си картата, плащам си, взимам си кутийката и чао! 3 минути. Защо не може и при нас така бе мама му стара?!?
Активен
KAWA-ER5
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HD Sportster 883, HD VRSCDX Night Rod Special
Публикации: 278

живота е смъртоносна болест предавана по полов път

« Отговор #4 -: февруари 04, 2011, 12:19:57 »

от доста време пратки до 300 лв се освобождават в пощата за 5 минути, плащаш си 20% ДДС на гишето и си вземаш нещата за стока над 300 лв се ходи до митница и се губи време
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #5 -: февруари 04, 2011, 12:55:56 »

бе всичко е до късмет и до зависи

аз съм получавал пратки които
-ми ги оставят до пощенската кутия(и всеки може да я вземе, а ти да се чудиш къде е)
-пускат бележка и си ги взимам от пощата, без да плащам нищо
-пускат бележка и си ги взимам от пощата, като ме карат да плащам мито
-преди няколко години ме карах да ходя до митницата да си взимам един заден диск

така че.....нищо сигурно няма
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 861

« Отговор #6 -: февруари 04, 2011, 13:10:27 »

Sad Sad Sad В UK е много лесно, митничарите лепят баркодче на кутийката, и като отида в пощата да си я взема, пощенския служител маркирва кода, мушкам си картата, плащам си, взимам си кутийката и чао! 3 минути. Защо не може и при нас така бе мама му стара?!?

Е как защо, искаш да ти е лесно ли...няма такъв вариант
Трябва да се направи "format C:" на цялата административна система
Тук все още всичко е на хартия, затова е толкова тегаво.

Che също е прав - и аз съм получавал неща, които би трябвало да се
плащат, а ми идват аванта, а други стоки - обратното. Не можеш
да им хванеш спатиите...

Kawa, тва за 300лв сефте го чувам. Преди беше до 100 долара, сега е до 30.
И не говоря наизуст - от 7 години работя в спедиторска фирма (не я бъркайте с куриерска)
писал съм доста декларации, а и бащата е митнически инспектор ;-)
Активен
rado_dark
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX9R
Публикации: 135

eat & drink - live & ride

« Отговор #7 -: февруари 04, 2011, 13:12:26 »

Здравейте, за да не отварям нова тема, ще пиша в тази, пък колегата дано не ми се разсърди.
  Това което ме интересува е че имам международна карта VISA е евро.Мога ли да пазарувам с тази карта от ebay.co.uk или трябва да си направя сметка в британски лири?Дали в PAYPAL ще ми конвертират от едната валута в друга автоматично или трябва да открия друга сметка със съответната валута?

Активен
KAWA-ER5
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: февруари 04, 2011, 13:33:33 »

еее Радо, картата може и в лева да ти е нямаш проблеми да платиш в каквато и да е валута през пейпал, само че курса им е 2% над банковия заради смяната на валутите

Ганджамен за да не говорим празни приказки документа е на www.customs.bg/document/3650

там има две положение:

ФИЗИЧЕСКО лице изпраща на ФИЗИЧЕСКО лице - ако е до 45 евро не се минава митница

ЮРИДИЧЕСКО лице изпраща на ФИЗИЧЕСКО/ЮРИДИЧЕСКО лице - всичко над 15 евро се обмитява

за стоки от 30 до 300 лева мито не се дължи но се дължи ДДС което се плаща на гише в пощата

всичко си е написано в документа, така че ако има разлики това е било заради кое пощите са решили - дали ти идва колета от физическо лице или от фирма
Активен
Kuku
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SV
Публикации: 1283

« Отговор #9 -: февруари 04, 2011, 15:11:10 »

Колеги, бъдете малко по-обстоятелствени....
'Районна пощенска станция' и 'Пощенска станция при митница' са две съвсем различни неща Very Happy
Между 30 и 300 лева се плаща само ДДС, над 300 лева се заплаща мито и върху цялата сума (цена + доставка + мито) се заплаща ДДС. Линка на KAWA-та е много полезен!
Митото за авто-мото части/електроника беше 6 или 8 процента - не съм сигурен точно за цифрата.
Всички доставки извън ЕС би трябвало да се получават на 'Пощенска станция при митница', НО някои стоки, обявени с ниска (под облагаемата или близка до облагаемата) стойност или нищожно тегло биват разпределени директно към 'Районна пощенска станция'.
Понякога стават и аванти, ама рядко.... за сметка на това рушветите стават всеки път Smile

Радо, можеш да се регистрираш и да пазаруваш с такава карта - моята е същата, но в лева.
ПейПал автоматично ще превалутира парите в нужната за разплащане валута.
ВАЖНО е да отбележиш в ПейПал профила си, че искаш разплащането в различни от основната валути да се извърша по курса на банката, от която е издадена картата, а НЕ по курса на ПейПал!!!
Успех Very Happy
Активен
paintmaster
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1300сс стигат за всичко
Публикации: 806

VAL - TDM fan forever

« Отговор #10 -: февруари 04, 2011, 15:14:24 »

Е на това му се вика скука! Не идеш ли да ти утепат цел ден из бюрократичната машина, то по-добре да не си ставал от сън!?! СКУКААааа!!!
 Mad Mad Mad
Активен
valka_pone
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: VFR 1200F https://www.facebook.com/valentin.georgiev
Публикации: 174

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 04, 2011, 22:06:57 »

Момчета, за какво се занимавате с митници, ДДС-та и т.н.
Аз как правя - поръчвам от ebay.co.uk.
Има български фирми, които са регистрирали адрес в Англия. Няма да ги пиша тук за да не правя реклама. Като правите регистрацията в сайта давате техния адрес. След това фирмата ви доставя поръчаната стока като единствената такса, която плащате е 1.2 паунда на килограм на самата фирма. Няма мито, няма ДДС. Последно си поръчах екип Аплинстарс като левовата му разностойност на която го спечелих беше 420.00лв. Единственото нещо което платих бяха 23 лв/ не е никак лек/.
Просто го имайте предвид като вариант.
Активен
ChemPrince
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: февруари 04, 2011, 22:12:18 »

Момчета, за какво се занимавате с митници, ДДС-та и т.н.
Аз как правя - поръчвам от ebay.co.uk.
Има български фирми, които са регистрирали адрес в Англия. Няма да ги пиша тук за да не правя реклама. Като правите регистрацията в сайта давате техния адрес. След това фирмата ви доставя поръчаната стока като единствената такса, която плащате е 1.2 паунда на килограм на самата фирма. Няма мито, няма ДДС. Последно си поръчах екип Аплинстарс като левовата му разностойност на която го спечелих беше 420.00лв. Единственото нещо което платих бяха 23 лв/ не е никак лек/.
Просто го имайте предвид като вариант.

Колега, това е така. Но става въпрос за стоки извън Европейския съюз. USA например. И без фирма посредник.  Very Happy
Активен
KAWA-ER5
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: февруари 04, 2011, 22:14:48 »

в американсия ebay.com много от нещата са 2 пъти по евтини от тези в ebay.co.uk т.е. всичко идва без митница и ддс но то митото и ддс-то вече му е начислено в англия като го е внесъл англичанина че си е сложил и нещо за него отгоре  Smile
Активен
ChemPrince
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: февруари 04, 2011, 22:20:05 »

в американсия ebay.com много от нещата са 2 пъти по евтини от тези в ebay.co.uk т.е. всичко идва без митница и ддс но то митото и ддс-то вече му е начислено в англия като го е внесъл англичанина че си е сложил и нещо за него отгоре  Smile

Ако проследя мисълта ти, преди да достигнат американския ebay, стоките са още по-евтини в сайтове като alibaba и DHGate, където всички китайски производители ги обявяват (на едро).  Very Happy 
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: ebay.com

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.274 секунди с 20 запитвания.