Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Европейски цени за винетки и магистрали
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Европейски цени за винетки и магистрали  (Прочетена 25334 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
haro
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 23

Ел. поща
« Отговор #15 -: юни 06, 2013, 22:08:10 »

Да наистина е много полезно, Благодаря.  Mad
Активен
KODIAK
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CHOPER
Публикации: 10

« Отговор #16 -: юни 07, 2013, 10:46:04 »

Планираме след "джулая" да бръмнем през Дуранкулак до Румъния,за 3-4 часа.Искат ли още зелена карта с ГО за мотора? Някакви други измислени формалности на братската румънска граница?
Никой ли не е пътувал? Вярно ,че е още рано,но сега планираме и ни е важно.
Активен
Svetko
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW S1000RR, Honda CBR600RR
Публикации: 433

31327690
« Отговор #17 -: юни 07, 2013, 11:04:30 »

като ти е важно си изкарай зелена карта, не прочете ли горните постове?
Никой не може да ти гарантира, че няма да ти поискат, дори и по слухове в момента да не искат.
Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 500, CBR 600 F4
Публикации: 409

Ел. поща
« Отговор #18 -: юни 07, 2013, 11:24:34 »

Като ти е важно, мини през офиса на агенцията с която имаш ГО, и ще ти извадят зелена карта за 5 минути и без пари.
Ако нямаш и те проверят, със сигурност само ти ще влезнеш в Румъния. А доколкото знам, все още има
хора по границата, но доколко проверяват е друг въпрос.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1232

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #19 -: юни 07, 2013, 11:37:53 »

Няма зелена карта без пари. Застраховката ГО на мотоциклета е към 70 лева БЕЗ зелената карта и важи за целият европейски съюз. Зелената карта е към 30 лева, или с нея цялата застраховка става малко над 100 лева и важи за определени държави, които са описани там, като Турция, Сърбия, Македония, Молдова, Украина, Русия и т.н., които не са в европейският съюз. Пак повтарям ПОЛИЦАТА гражданска отговорност, която си платил важи за целият европейски съюз, а не зелената карта!
Активен
zhelmo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 500, CBR 600 F4
Публикации: 409

Ел. поща
« Отговор #20 -: юни 07, 2013, 12:15:29 »

Няма зелена карта без пари.

Сега само ще се скараме или и ще се сбием  Smile

ГО ти важи за целия ЕС + (още някой държави в Европа) както ти каза. Но за да разберат в чужбина, че имаш ГО, и кой е твоя застраховател в случай на нужда, трябва да им покажеш Зелена карта.
Тя се издава БЕЗПЛАТНО от застрахователния агент и служи вместо "стикер" за ГО извън България. Всеки който ти иска пари за да ти издаде зелена карта, е мошенник.

Може би в специални случаи, когато искаш да включиш страни извън списъка който покрива ГО, трябва да се доплати. За Румъния обаче не трябва.
Активен
Maxxx
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: 2004 Yamaha YZF-R6
Публикации: 50

« Отговор #21 -: юни 07, 2013, 12:41:13 »

Сега само ще се скараме или и ще се сбием  Smile

ГО ти важи за целия ЕС + (още някой държави в Европа) както ти каза. Но за да разберат в чужбина, че имаш ГО, и кой е твоя застраховател в случай на нужда, трябва да им покажеш Зелена карта.
Тя се издава БЕЗПЛАТНО от застрахователния агент и служи вместо "стикер" за ГО извън България. Всеки който ти иска пари за да ти издаде зелена карта, е мошенник.

Може би в специални случаи, когато искаш да включиш страни извън списъка който покрива ГО, трябва да се доплати. За Румъния обаче не трябва.

Би било добре да е така, но реалността е малко по различна. В повечето полици на различни застрахователи пише, че застраховката е валидна само за територията на Р. България и при напускане да се заплати отстъпка предоставена ми при сключването на застраховката за това че ще управлявам даденото ми МПС само на територията на Р. България (един вид си плащаш за да издадът ЗК). Естествено че има и застрахователни компании чиито полици важът за целия ЕС - затова гледайте хубаво какво пише и къде сключвате застраховки.
Активен
AIR_MEN
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600 f4
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #22 -: юни 14, 2013, 11:15:03 »

Би било добре да е така, но реалността е малко по различна. В повечето полици на различни застрахователи пише, че застраховката е валидна само за територията на Р. България и при напускане да се заплати отстъпка предоставена ми при сключването на застраховката за това че ще управлявам даденото ми МПС само на територията на Р. България (един вид си плащаш за да издадът ЗК). Естествено че има и застрахователни компании чиито полици важът за целия ЕС - затова гледайте хубаво какво пише и къде сключвате застраховки.

Така е - прав си! Но примерно моята ГО на мотора е в Дженерали. Да - пише, че важи в страните членки на ЕС, но на български език. Ходи разправяй на гърка или румънеца, че важи за ЕС при положение, че той няма как да го прочете. Затова си правим ЗК и си караме спокойно. Специално мен досега за 5-6 години постоянно шофиране из Гърция примерно не са ми искали никога талон на колата като ме спрат - само зелена карта и като я видят ме пускат, даже шофьорска книжка не са ми търсили...

Поздрави!
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2440

28456401
« Отговор #23 -: септември 12, 2015, 11:11:40 »

Някой знае ли към момента трябва ли да се купува стикер KGS за мотор подобно като за кола за плащане на магистрална такса до Истанбул ? Ровя из нета само за кола излиза каква е процедурата, не мога за мотоциклет нищо да намеря.
Активен
forry
Freerider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: скутерче
Публикации: 814

fory_underground@abv.bg forry
Ел. поща
« Отговор #24 -: септември 12, 2015, 11:58:55 »

Ще ти отговоря с цитат на колегата Владич от едно друго място, където пак се дискутираше въпроса:

"Ами ще ви дам информацията, която аз имам по тези въпроси. :P На руски е, но на български няма такова инфо. http://autotraveler.ru/turkey/ Тук са всички магистрали на Турция плюс мостовете на Босфора в посока Азия и всеки може да си сметне, какво трябва да плаща, ако кара през еди къде си. Минималната сума за стикера е 35 лири, като за такси са 30 лири и 5 лири са за самият стикер. Ние моторите сме в категория 1.
На колегата Борислав, на който са му светнали жълтите лампи и са завили сирените след преминаването на моста над Босфора е отчетено, че не е платена такса за преминаването на това МПС. Глобата след 7 дни е 11-кратен размер на неплатената такса. Някъде към 50 лири. Нищо работа, но сигурно има и някакви лихви след време. Но пък може и да се мине метър, защото колегата вече не е в Турция. Не знам обаче, колко време се пази информацията, и какво става ако пак те хванат в крачка.
За магистралата от Одрин до Истанбул таксата е 7,25 лири. Може да се качиш след границата на Капъкуле на магистралата и точно преди бариерите в Истанбул в дясно в една голяма сграда да си купиш стикер и след това да напуснеш магистралата. Този стикер може да се зарежда и допълнително със суми в техните пощи и в някои техни банки...
На турските магистрали се плаща на пунктовете при напускането на магистралата, както и на мостовете на Босфора се плаща, след като преминеш моста в Азия. Тук се плаща само от Европа към Азия. На същите тези мостове от Азия към Европа не се плаща. Това е. Някои работи си ги знаем от едно време, но както виждате има и нови моменти. Гишетата за плащане кеш бяха много удобни и полезни по-рано, но турците ги махнаха за съжаление."
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: септември 12, 2015, 11:59:52 »

http://autotraveler.ru/turkey/
7,25 лири Одрин - Истанбул. 4,25 лири за моста през Босфора от Европа към Азия. Минималната такса за стикера HGS е 35 лири, от които 5 лири струва самият стикер, а 30 лири остават за такси. На сайта, който съм дал всичко е написано. Има ги и всичките магистрали на Турция с цените им.  Very Happy
Фори ме е изпреварил.  Very Happy
Активен
forry
Freerider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: скутерче
Публикации: 814

fory_underground@abv.bg forry
Ел. поща
« Отговор #26 -: септември 12, 2015, 12:00:49 »

А ето го и самия Владич Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1977

« Отговор #27 -: септември 12, 2015, 12:04:10 »

http://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Sofija%20(Sofia)&departureId=31MzU1bzEwY05ESXVOamsyTkRrPWNNak11TXpJMk1ERT0=&arrival=istanbul&arrivalId=31NDIxOGMxMGNOREV1TURNM01qZz1jTWpndU9UZzNOVE09&index=0&vehicle=4&type=0&distance=km&currency=EUR&motorway=&toll=&vignette=&orc=&crossing=true&fuelCost=1.6&allowance=
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2440

28456401
« Отговор #28 -: септември 12, 2015, 13:20:10 »

Мерси за отговора, на Владича мнението се препокрива едно към едно е едно друго което прочетох в рено форума, пак на входа на Истанбул от дясно имало двуетажна сграда бяла където може да си вземеш стикер и карта. Сега тука е момента ко правим с този стикер де да го лепна, на челото освен Smile. Или може да не го лепя никъде и пак ще го отчете системата като минавам. Хич не ми се иска да го лепя на слюдата и после да го махам, сигурно ще се повреди и няма да става за повторно използване. То при условие, че са ти въвели регистрационния номера към картата и системата сканира регистрационния номер за какво ми е въобще този стикер дето се лепи отпред, като пак ще те отчете по регистрационния номер ? Иначе разбрах, че ти дават стикер + карта и с картата зареждаш пари когато се наложи. Другото е дали има срок в който се губят парите по картата ? На турския сайт на KGS се мъчих нещо с гугъл преводача да разбера, в инструкции за монтаж на стикера нищо не открих за мотоциклети, има само за коли кое как. Относно гратисния срок от 7 дни, поне в момента ако правилно съм разбрал пак от въпросния сайт, вече е 15 дни. Идеята е, че само до Истанбул ще се метнем и обратно, така ще останат много пари в картата пък не знам кога пак ще се наложи да я ползвам и дали няма да се затрият парите. Тази карта и без това на друг не мога да я дам, защото ще бъде обвързана с регистрационния номер.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: септември 12, 2015, 17:59:51 »

Ми не е идеално измислено. Very Happy Ако не искаш да плащаш има няколко варианта. Стоиш до бариерата, и когато мине кола минаваш с нея. Друг вариант. Казаха ми, че ако минеш с над 90 км/час през пункта камерите не те засичат. И накрая можеш да караш по старият път към Истанбул през Одрин, Хавса, Бабаески, Люлебургас, Чорлу, Силиври, Истанбул. Този път е сравнително хубав и е почти успореден на магистралата. Ако няма да ходиш скоро пак в Турция минавай централно, пък нека те засичат камерите. До 7 дни ще си напуснал Турция и после пак ще ходиш там след години... До тогава колко системи и правителства ще се сменят. Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Европейски цени за винетки и магистрали

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.154 секунди с 21 запитвания.