Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: За Гумите - статия
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За Гумите - статия  (Прочетена 53836 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600 V
Публикации: 909

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #60 -: август 23, 2009, 20:36:31 »

Е,и има ли разлика в препоръчаното налягане за гуми Метцелер от
 други ?
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #61 -: август 23, 2009, 20:53:49 »

Налягането зависи от пътя температурата на асфалта дали си сам или возиш някой дали ще караш "тип Роси" или ще си се возиш 100-120 и т.н.  ако почнем да се задълбочавеме. Иначе на мотора пише предна (front) едиколко си, задна (rear) едиколко си, помпаш и си в нещата.
Активен
CJ_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Мотоциклетаджията ....
Публикации: 4029

« Отговор #62 -: август 23, 2009, 21:26:00 »

Освен , че пише колко важно е каква марка и модел е гумата !
Написаното налягане е за точно определен модел гума !
В мануела на мотора си пише каква марна и модел да са !
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #63 -: август 23, 2009, 21:32:49 »

Освен , че пише колко важно е каква марка и модел е гумата !
Написаното налягане е за точно определен модел гума !
В мануела на мотора си пише каква марна и модел да са !

Mad
това въобще не го коментираме, че в упътването пише 180 той срожил 200 и я напомпал на 3 атмосфери и вика "ми мотора не завива или се лизга  Surprised" слагаш си гуми като размер и тип описани от произнидителя на мотоциклета помпаш ги колкото пише и си се возиш..
Активен
aivo15
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #64 -: април 08, 2010, 17:57:29 »

Здравейте колеги.Аз като един по-неопитен маторист искам да задам следния въпрос:
Тази събота паднах изключително нелепо и все още не мога да си обясня как стана.На един доста широк завой,който съм взимал и с 80,кормилото изведнъж се разтресе и в следващия момент се озовах на земята.Това дали се дължи на гумите,защото са поостарели-още имат грайфер,който отговаря на законовите изисквания но са на 2 сезона.Кажете си мнението-да купувам ли нови гуми или по-скоро грешката е в мен(асфалта беше студен,гумите и те...)
Активен
borkata3000
турист
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9 500cc
Публикации: 131

Пловдив

Ел. поща
« Отговор #65 -: юни 28, 2011, 20:24:01 »

Здравейте колеги.Аз като един по-неопитен маторист искам да задам следния въпрос:
Тази събота паднах изключително нелепо и все още не мога да си обясня как стана.На един доста широк завой,който съм взимал и с 80,кормилото изведнъж се разтресе и в следващия момент се озовах на земята.Това дали се дължи на гумите,защото са поостарели-още имат грайфер,който отговаря на законовите изисквания но са на 2 сезона.Кажете си мнението-да купувам ли нови гуми или по-скоро грешката е в мен(асфалта беше студен,гумите и те...)
Май отговора ти се крие накрая.
Но гума на 2 сезона не е стара, стига ДОТ индекса да не подсказва повече от 3 години от раждането на гумата. Защото един продавач на гуми се опита да ме убеди, че срока на годност е 5 години, но предпочитам да вярвам написаното с английски букви, отколкото на думите на продавача.
Карам скутер 5-600 сс, увеличих размера от препоръчителния с 1 стъпка, купих нови Метцелер, едната 2 годишна, другата едногодишна. Тръгваме да покараме с пистов 650 сс, подгряваме културно гуменките, постепенно, постепенно и даааай, ръмжащия се чудеше как тоя скутер тъй взима завоите, гумата захапана до ръба и яко газ, стабилност на ниво. В обобщение: гума с все още добри качества на каучука, загряване и повече страх, за да те държи буден.
Успех!
Активен
Painter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL V-Strom650, ex: Honda Bros, Kawasaki KLE 500.
Публикации: 1011

Live to live. Ride to ride. Never mix these 2

« Отговор #66 -: април 03, 2012, 18:30:29 »

Нийде не успях да намеря  информация относно скоростния индекс на гумите.
В едни сайтове пишат, че с индекс V са високоскоростни - до 240 км/ч, другаде пишат същото за гума с индекс Н  Surprised ??? Някой да е по-запознат по въпроса?
Активен
Malkier
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Оранжев
Публикации: 555

Long Live the Blades!

« Отговор #67 -: април 03, 2012, 18:51:35 »

Ето информация за индексите:

B - Max 50 km/h
C - Max 65 km/h
F - Max 80 km/h
J - Max 100 km/h
L - Max 120 km/h
M - Max 130 km/h
P - Max 150 km/h
Q - Max 160 km/h
R - Max 170 km/h
S - Max 180 km/h
T - Max 190 km/h
H - Max 210 km/h
V - Max 240 km/h
W - Max 270 km/h

И двете са високоскоростни с минимална разлика  Very Happy
Активен
Painter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL V-Strom650, ex: Honda Bros, Kawasaki KLE 500.
Публикации: 1011

Live to live. Ride to ride. Never mix these 2

« Отговор #68 -: април 03, 2012, 18:59:20 »

rulez1Много благодаря, добре е да знам какво купувам...
Активен
the Truth
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 661

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #69 -: април 23, 2012, 13:59:21 »

Ще пазарувам гуми(комплект нови) за един клиент(за VTR 1000F),и моля по-запознатите за мнение!
Харесал съм му Дънлоп "Куалифайър",дот-а е 2011-ста година,мотора ще се кара по-скоро динамично(завой) отколкото туристически,но ще прави и едно пътуване до централна Европа(еднопосочно)! Very Happy
Тъй като карам друг вид мотор(по-тежък) и нямам впечатления,ще се радвам на мнения от ползвалите такъв модел!
Благодаря предварително! Very Happy
« Последна редакция: април 23, 2012, 14:02:35 последно от the Truth » Активен
ironhead
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: STREETFIGHTER
Публикации: 267

Ел. поща
« Отговор #70 -: април 24, 2012, 12:28:10 »

Бих ти препорьчал Dunlop Sportsmart, незнам каква е разликата в цената, но според мен това е по-добрия избор. Държат се по-добре в хладно време и на мокро, стават за по-динамично каране, загряват бързо и не на последно място е естественно пробега. В моя случай почти 8000км-задната гума. Предната и оставаха поне още 40%. Преди това никоя друга гума не ми е издържала толкова. Говориме за V2 1000ccm.
Активен
the Truth
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 661

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #71 -: април 24, 2012, 12:58:38 »

...

...-благодаря! Mad
Активен
soadfan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Пластмасов PC25
Публикации: 690

« Отговор #72 -: февруари 01, 2014, 06:42:02 »

Някой има ли таблица с индексите за heavy duty гуми при различните производители и къде точно е "принтиран"

Пример: Spec B - Michelin, UU - Bridgestone, F - Metzeler
Активен
stefibl
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: скутер
Публикации: 1

Ел. поща
« Отговор #73 -: септември 06, 2015, 16:01:36 »

Здравейте колеги!  Може ли някой да ми каже 3.50х10" отговаря ли на 120/70 х 10"? Става дума за скутер 150 кубика. Благодаря предварително.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Активен Активен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1281

« Отговор #74 -: септември 06, 2015, 17:45:58 »

Здравейте колеги!  Може ли някой да ми каже 3.50х10" отговаря ли на 120/70 х 10"? Става дума за скутер 150 кубика. Благодаря предварително.

3.50х10" предполагам е размера на джантата? където 3.5" e ширината а 10" диаметъра на джантата

120/70 х 10 предполагам е размера на гумата която искаш да сложиш... 120 ширина на гумата 70 е %-тно височината на гумата, а 10 е диаметъра на джантата на която трябва да се монтира гумата.

*Не съм много запознат със скутерите и особено точно този ситен размер джанти, теоретично би трябвало да стане но се чудя дали няма да е много широка тази гума? огледай дали няма да опира някъде за да няма неприятни изненади ако купиш гумата... 
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: За Гумите - статия

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.193 секунди с 20 запитвания.