Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За фенове на ИЖ !!!
Страници: 1 ... 237 238 [239] 240 241 ... 246   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За фенове на ИЖ !!!  (Прочетена 649559 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
caro
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ИЖ Планета Спорт 350
Публикации: 237

Ел. поща
« Отговор #3570 -: декември 23, 2017, 21:12:43 »

Сега като ти гледах снимките видях ,че релето ще пречи на Спортовия филтър който смяташ да слагаш.Трябва да го изместиш отзад на задния калник ,но не съм сигурен ,че и там ще им място.Моля измери му височината,а аз утре ще ти снимам как  е при Спорта.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 146

Ел. поща
« Отговор #3571 -: декември 23, 2017, 21:58:53 »

Сега като ти гледах снимките видях ,че релето ще пречи на Спортовия филтър който смяташ да слагаш.Трябва да го изместиш отзад на задния калник ,но не съм сигурен ,че и там ще им място.Моля измери му височината,а аз утре ще ти снимам как  е при Спорта.

Празното място без релето поставено на място е височина от двигателя до основата на седалката 29/30 см а иначе
ширината долу във основата десетина сантиметра а горе под седалката 20см. Лошото е че стойката на релето е фиксирана но не проблем и може да се отреже. Междудругото има шанс да намеря чисто нов филтър за Иж спорт.
Попитах в един много стар мото магазин и човека ми каза че трябвало да провери защото магазинчето му е малко
два на три метра и голяма част от стоката си я държи в къщи в гаража. Но ми каза че сега не му се рови и да отида след празниците. Каза ми само че кутията била продълговата но не може да ми гарантира на 100% че е спортова.
Дано да е за Иж Спорт . Very Happy
« Последна редакция: декември 23, 2017, 22:09:49 последно от Нешо Геровски » Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3572 -: декември 23, 2017, 22:22:28 »

за болтовете, можеш да му сложиш неръждаеми (малко скъпи, но вечно ще са лъскави)
А за картерите и капаците на двигателя си купи от ЛИДЛ един пистолет за сода за хляб и ще светне без да се полира.

Болтовете ще са с никелирани глави почти всичките Последно успях да намеря за страничните капаци 8 запазени
никелирани болтчета от тези седем милиметровите Много рядък размер Руска му работа  Very Happy

А иначе аз полирах вече един десен капак но не ми хареса и купих друг нов със заводската полировка. Незнам защо
но заводската полировка не е много гладка но за сметка на това по трудно се драска или поне не личи толкова.  Surprised
Активен
caro
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3573 -: декември 24, 2017, 18:49:59 »

Ето кутията за филтъра и стойката ,но Жоро си мълчи.

http://www.motoforum.bg/index.php?topic=99139.new;topicseen#new
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3574 -: декември 24, 2017, 19:20:38 »

Благодаря Вече има някаква представа как изглежда . Мисля че ще я сместя.
Сага остава тоя магазинера който каза че я има, да изрови същата след празниците ще стане много добре.
Ако ли не ще минавам засега на вариант с нормалната кутия но да е нова. Няма да слагам капаци на карбуратора,
 кутията ще се вижда и затова ми се иска да е по запазена.
« Последна редакция: декември 24, 2017, 19:44:04 последно от Нешо Геровски » Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3575 -: декември 31, 2017, 17:26:52 »

Имам един въпрос. Бутало за Иж планета 72.50 кой ремонт се води и колко милиметра е нормалното бутало.
Двигателя ми е чисто нов но искам да взема едно бутало че Уж ми го дават за оригинално руско евентуално
за бъдещ ремонт ?
Активен
caro
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3576 -: януари 01, 2018, 21:22:38 »

Вътре в отливката на оригиналните бутала пише ИЖ и има боя на "ушите" където влиза буталния болт.Нормални групи:

Ремонтни групи - не обръщай внимание,че пише Ю3 някой писател е допуснал грешка.

Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3577 -: януари 01, 2018, 22:02:06 »

Благодаря за информацията. А имам толкова много въпроси. Какво означава обозначението на гумата 59p например.
Питам защото съм решил да взема една гума която се продава във OLX за да я ползвам за предна. Размерите са и 3.25 18 58p добре ли е за предна при положение че задната ми е 3.50 18 руска USSR.

Ето и снимка на гумата

« Последна редакция: януари 01, 2018, 22:45:02 последно от Нешо Геровски » Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3578 -: януари 01, 2018, 22:23:49 »

И другия въпрос който ме вълнува е Кои са най добрите масла за Иж според вас. За бензина и за скоростите и кой какво ползва. Аз например на всичките си Ижета досега ползвах
на Приста 2Т и EP 90 но за новия двигател съм решил да ползвам ето тези .
И двете масла са минерални. Какво ви е мнението

Ето и снимки.

« Последна редакция: януари 01, 2018, 22:26:40 последно от Нешо Геровски » Активен
Zepp44
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Xl650v, Иж Юпитер-3, Зид, Honda takt
Публикации: 47

« Отговор #3579 -: януари 01, 2018, 23:17:50 »

Ползвал съм първото масло няколко години само че за скутер 50cc. Не съм забелязал някакви проблеми свързани с маслото определено е по-добро от някоя Prista дето ги продават по бензиностанциите.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3580 -: януари 01, 2018, 23:32:21 »

Ползвал съм първото масло няколко години само че за скутер 50cc. Не съм забелязал някакви проблеми свързани с маслото определено е по-добро от някоя Prista дето ги продават по бензиностанциите.

Благодаря. Мисля да го ползвам него. Дано да не натрупва много нагар. Все пак Ижа е бавнооборотен дано маслото да
е предвидено за подобен тип двигатели освен за скутерите.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3581 -: януари 03, 2018, 22:59:06 »

Един въпрос. Може ли и добре ли е за Ижа да се кара със стопроцентови синтетики. Някой карал ли е ИЖ или някоя друга стара бавнооборотна машина със синтетични 2Т масла и какви са му впечатленията ?

Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3582 -: януари 03, 2018, 23:38:10 »

Има ли разлика във диаметъра или броя на зъбите на дисковете за съединителя на Планета и Юпитер?

Активен
enter
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Jawa 250 - 1958
Публикации: 266

« Отговор #3583 -: януари 08, 2018, 12:44:33 »

За маслото в скоростната кутия на стари машини като ИЖ-а би трябвало да е GL-4 (или по-малко - GL-3)

Подробности тук:
http://www.jawamoped.com/Gearbox_Oil.pdf
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3584 -: януари 08, 2018, 16:48:56 »

За маслото в скоростната кутия на стари машини като ИЖ-а би трябвало да е GL-4 (или по-малко - GL-3)

Подробности тук:
http://www.jawamoped.com/Gearbox_Oil.pdf

Доколкото успях да разбера не е хубаво във старите машини да се използват масла повече от GL-3 защото GL 4 и 5 съдържали вещества които ускоряват корозията на жълти метали като бронз,мед,месинг и други.
Благодаря за информацията колега А иначе ти какви масла ползваш. Могат ли и добре ли е за старите машини да се карат със синтетични двутактови масла според теб ?
Активен
Страници: 1 ... 237 238 [239] 240 241 ... 246   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилРетро (Модератор: Restavratora)Тема: За фенове на ИЖ !!!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.23 секунди с 21 запитвания.