Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.
Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.  (Прочетена 43726 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
redalex
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Черно пиле
Публикации: 1332

Бира, секс и ЦСКА

16772682
« Отговор #30 -: октомври 22, 2006, 17:36:01 »

ами...аз ще се опитам да споделя неголемият си опит с поръчване от
louis.de

няколко пъти питах във форума за съвети, но никой нищо не каза, така че действах на принципа "от опит, глава не боли".
преди 2-3 седмици влязох на сайта и почнах да разглеждам.
харесах си яке, ботуши, каска и ръкавици...прибавих ги в "количката".
попълних форма с име, адрес и други неща от сорта.
общо взето всичко беше ей така на майтап, защото мислех, че ще ми трябва кредитна карта, а нямам такава.
но след кратка кореспонденция с пичовете от сайта (на английски) ми беше обяснено, че приемат пари само по банков превод.
и реших да пробвам...след като си харесах въпросните неща получх мейл, че за да ги получа на посоченият от мен адрес трябва да преведа в рамките на 10 дни, на еди коя си сметка, еди колко си пари (сумата на покупката+доставката).
принт на мейла и бегом в банката...
там попълних форма за превод към чужбина (с помощта на симпатичната Тони Very Happy) и пратих парите.
важното в случая беше, че банковата сметка трябва да си е моя и всички разноски по превода са за моя сметка (т.е. около 30 лева).
на 3-4ти работен ден получих мейл, че парите ми са получени в германия, и пратката е напуснала склада в посока България.
Доставка с ДХЛ...т.е. за 2 дена макс са тук.
дойде писъмце в пощенската ми кутия, че имам колет...бегом в пощата, а от там на митницата.
намерих си моето гише и си подадох листчето...взеха ми 4 лева (не разбрах за какво) и отидох в едно хале да си зема пакета.
там пощаджийката ми го даде, като случайно видя фактурата и ме пита "ама митничарите идваха ли"?
аз седя и мигам умно..."кви митничари" ???
а тия откъсна фактурата и ми я пъхна в джоба и вика: бързо бягай, че трябва мито да платиш.
та така съвсем спокойно си се изнесох с 10 килограмовия кашон от митницата без да платя и без никой да ми каже каквото и да било.
общо взето поръчването и пращането на парите са елементарни.
като гледам скоро пак ще се пазарува от същият сайт.
това ми беше само за проба и се оказа много лесно, а най голямото предимство е, че не искат кредитни карти:)
Активен
ivan_suzuki
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 288

http://gsmaks.com/game.php?g=224_277

565370155
WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: декември 05, 2006, 21:05:32 »

ami az si haresah edin motor ama kvo tochno trqq da se naprai za da ti go dokarat i kvi pari eventualno shte trqa da se dadat toi struva 4.000 dolara
ako nqkoi znae kak tochno trqa da stane molq da mi pishe
predvaritelno blagodarq  Very Happy
Активен
joro-600rr
Гост
« Отговор #32 -: декември 05, 2006, 21:17:25 »

Я дай линк към обявата.
Активен
ivan_suzuki
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 288

http://gsmaks.com/game.php?g=224_277

565370155
WWW Ел. поща
« Отговор #33 -: декември 06, 2006, 20:50:32 »

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2004-SUZUKI-GSXR-1000-NO-RESERVE-GSX-R-GSX-R_W0QQitemZ250057133194QQihZ015QQcategoryZ50029QQrdZ1QQcmdZViewItem
eto na men mi haresva Suzuki-to za vas neznam  Very Happy
Активен
Goblin
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 430

Не мога да карам !!!

34179817
« Отговор #34 -: декември 06, 2006, 21:56:06 »

Статусът на мотора по талон е Salvage - пише го горе в дясно.
Това значи че е отписан.
За да се запише превозно средство като Salvage, означава че е имало застрахователно събитие - кражба, катастрофа, наводнение и т.н - и то достатъчно тежки та да се намеси и полицията. Конкретно за този мотор става дума за катастрофа, която е била достатъчно тежка за да не може моторджията да си го вдигне и да се изниже, а са дошли ченгета, сложили са запор на мотора докато не се установи ще го бъде ли този мотор или няма да го бъде, и се е оказало че няма да го бъде.

Чети също описанието на стоката:

This bike was in an accident and sustained damage which includes but may not be limited to: there’s rash, scratches, cracks, & breaks in various places, the tank is damaged on the right side, the tip of the front brake lever is broken, the subframe may be a little bent, the pipe is dented, the rear wheel is bent,

"Този мотор е претърпял катастрофа и е получил поражения, които включват но може би не се ограничават със:
Драскотини, напуквания и счупвания на различни места, ударен резервоар, счупено връхче на лостчето на спирачката, подрамката може би е леко огъната, ауспуха е огънат, задната джанта е огъната"

Също се пази от описания от типа "е може би леко огъната" - ако беше може би, нямаше да го пише.

Това "може би не се ограничават" измива ръцете на продавача. Може и да има колония термити в инжекциона, или мишки в картера, не носи отговорност човека.

Значи по принцип в 90% от случаите наистина няма да има толкова поражения мотора, но риска го поемаш ти, не продавача.
Цената ще скочи до около 5 бона според мен, но това няма значение. Купувайки този мотор купувача купува булка която може да има, а може и да няма спин. Безплатен обяд няма.
« Последна редакция: декември 06, 2006, 22:02:26 последно от Goblin » Активен
Stupid_boy
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4620

« Отговор #35 -: декември 12, 2006, 12:13:27 »

временно заключена тема
моля, потърсете отговори на въпросите си във вече изписаното по нея
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 20 запитвания.