Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.  (Прочетена 43711 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bozart
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 919
Публикации: 250

264552431
« Отговор #15 -: септември 15, 2006, 16:55:19 »

Правете си регистрации в ebay.com - това е US сайта, не искат данни за карти ако се регистрираш само като купувач. Щото тва с картите е супер тъпо, чудиш се 1 месец как да излъжеш тъпия сайт и търсиш карти, а накрая се оказва че са напълно безполезни защото PayPal (системата за разплащане в ибей) не работи с България.
Това е причината да отказват сделки с българи. По принцип като приключи аукциона чрез пейпал с 3 кликвания изпращаш парите (депозит или каквото трябва) и продавача вижда че си платил. А да те чака да му правиш банков превод от 3000 км примерно, който пристига след 1 седмица.....и аз не бих продавал. Другия вариант е пък ти да пратиш парите и той да те прецака.
Като цяло ако свържат пейпал с бг банките ще се улесни много, сега като вкараха IBAN-ите, дано да стане.
Успех
Активен
mirkooo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 283

MOTOr live...it's my live

Ел. поща
« Отговор #16 -: септември 20, 2006, 23:15:09 »

колкото и артикула си харесам навсички пише "United States only" това значи ли че за тях няма смисъл да наддавам ?  Surprised
Активен
mirkooo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 283

MOTOr live...it's my live

Ел. поща
« Отговор #17 -: септември 20, 2006, 23:34:22 »

а има ли такава възможност да се свържа с някой от вас или с някой които може да пазари от ебау.сом и той да се явява нешто като посредник.Аз да му копирам линка и тои да пазари артикула вместо мен.Просто има наистина много изгодни стоки а аз така и немога да се оправя  Surprised  Surprised Ще черпя много много ако някой направи тази услуга
Активен
joro-600rr
Гост
« Отговор #18 -: септември 21, 2006, 01:05:27 »

Добре де, те не са само 'е-bay.de' & 'e-bay.com' , има също и 'е-bay.co.uk' & 'e-bay.ie' ( от който аз пазаря много 4есто, и излизат по-евтини пощенските разходи отколкот от Щатите) и така във всяка страна от ЕС.
Активен
Cagiva
Тийм Грийн :)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: много са опасни и немам
Публикации: 954

Скутер фена :)

Ел. поща
« Отговор #19 -: септември 23, 2006, 17:27:41 »

Казаха ми че за всяко нещо над 45 евро се плащало и мито и ДДС, а ако пък продавача го обевял като подарък или под 45 евро имало опастност тука митничарите да отворят пратката и като остановят че не е това реалната цена, конфискация.
Има ли нещо вярно или само ме наплашват. Другото, примерно пише се реалната стойност и стоката тръгне за България, от там нататък аз какво трябва да направя стоката ще дойде ли до вратата ми или трябва да си я прибирам от митницата, как после митническа декларация ли трябва да се попълва, ако може някой да я обясни тази част  Surprised
Активен
bozart
ниво 4
Неактивен Неактивен

264552431
« Отговор #20 -: септември 29, 2006, 10:40:23 »

вече и ebay.com искат кредитна карта за регистрация.
а за пазаруването да, доставката е много скъпа от щатите,  с митата не знам как е въпроса, не съм пазарувал големи и скъпи стоки, ама по дребните неща излизат с доставката май на същите пари като в бг....само дето по лесно ги намираш и не въртиш 100 лв телефон
Активен
bozart
ниво 4
Неактивен Неактивен

264552431
« Отговор #21 -: септември 29, 2006, 10:41:47 »

а това до каде ще дойде стоката зависи от това как ще ти я пращат.....по пощата, с куриерски фирми и т.н.
Активен
cbx1000
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K 1200RS, ZRX 1200S
Публикации: 851

« Отговор #22 -: октомври 07, 2006, 20:03:36 »

Не е толкова страшно- пише ли "Уърлдуайд" немате грижи!  Но и аз го изядох накрая! На 11-та покупка, онзи се изпари-  може и да е умрял човека, защото имаше висок фиидбек и 96 покупко/продажби. Никой, с подобен резултат  не би си позволил издънка. Стоката беше Усилвател към стерео уредбата на Гранд Чероки, на цена $ 88 . Добре, че имах едно старо BOSSE, та го вързах него, но 3 дена разправия- рязане на кабели, прозвъняване на ел.инсталация, и др. глупости.
Активен
dobry
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR 1000 Race
Публикации: 9977

www.race-stands.com

WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: октомври 07, 2006, 22:50:12 »

има някой неща където свършват на много хубави пари,но има и такива където
си стоят на едни и същи  пари много време.аз си бях харесал дискове на  BRAKING.специално за тях е по-добре да си ги взема от БГ.
но все пак този сайт е много промоционален. Very Happy Very Happy
Активен
Koceto
алкохолът е единственият враг които обичам след моя Triumph
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Triumph Daytona 955 i , Kawasaki KDX 220 R , Kawasaki KLF 300 Bayou
Публикации: 465

Ел. поща
« Отговор #24 -: октомври 08, 2006, 10:09:30 »

а някои има ли представа как стоят нещата с доставките - спечелих наддаването за една част в американския е-беи - оказа се че само доставката ми до българия е 400 долара - а часта струва 250  -някои има ли идея за по евтина доставка
Активен
Mumko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Бръм Бръм

137 Mumko@hotmail.com
Ел. поща
« Отговор #25 -: октомври 08, 2006, 12:16:54 »

Коце, понеже си поставн пред свършен факт ще се опитам да ти помогна. Кажи за каква част става въпрос, много ли е наложително да ч купиш?
Аз мога да се възползвам от безплатен шипинг от САЩ до Белгия и след това има начин за евтино пращане до България ( с автобус, на шофера 10 евро и готово).
Та да си дойдем на думата... ако часта не е цял двигател или рама мога да ти помогна.
Моля ви не ме отрупвайте с поръчки защото все пак  не мога да направя куриерска фирма!!!
Митко
Активен
joro-600rr
Гост
« Отговор #26 -: октомври 08, 2006, 15:54:01 »

а някои има ли представа как стоят нещата с доставките - спечелих наддаването за една част в американския е-беи - оказа се че само доставката ми до българия е 400 долара - а часта струва 250  -някои има ли идея за по евтина доставка

Кви $400, кви 5лева. Ти да не си купил цял мотор бе, толкова ми искаха да го шипнат от Щатите. Купувал съм и обемисти предмети от там, и повече от $80 не съм плащал. Мисля че оня те врътка нещо с пощенските разходи. Така правят много от продавачите, печелят още по $20-30 само от това.

Абе Коце, я прати линк към това което си купил, че да го видя.
« Последна редакция: октомври 08, 2006, 15:56:38 последно от joro-600rr » Активен
Koceto
алкохолът е единственият враг които обичам след моя Triumph
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Triumph Daytona 955 i , Kawasaki KDX 220 R , Kawasaki KLF 300 Bayou
Публикации: 465

Ел. поща
« Отговор #27 -: октомври 08, 2006, 18:13:40 »

момчета благодаря ви за отговорите - нямам намерение да ангажирам никои с моите дертове просто споделям. Часта е скоростна кутия - двата вала с зъбчатките заедно с кошниците на съединителя - предполагам че просто е много тежко затова е толкова скъпо.
На мен всъщност ми трябва само една зъбчатка с пружини която е зад кошницата - но не продаваха само нея. Ако има някои които да внася части бих се възползвал от услугите му
Активен
cbx1000
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K 1200RS, ZRX 1200S
Публикации: 851

« Отговор #28 -: октомври 09, 2006, 22:13:51 »

Коце, набутал си се здраво, защото не си прочел внимателно всички условия! Много често продавачите- големи фирми не се занимават с изпращане, а идва доставчик, често ДНЛ, взима го от тях  ти го доставя у вас. Тук става отрязването на главата. Но, всичко е коректно описано. Винаги търси US Parcel post, USPS ili neshto ot sorta na ".... .... - economy" Често, продавача предлага от "Некст дей деливери", до "...Економи" Разликата във времето в тези 2 крайности е около 40 дена, а парите - около тройно. Двигателя за ЗЗР-а ми дойде за 10 дена със самолет, само за 110 долара!
Активен
DELNEGRO
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Ел. поща
« Отговор #29 -: октомври 20, 2006, 21:07:56 »

аз искам да си купя хубав екип и ботуши от e-bay.de
ако някой може да помогне с регистрация и покупка ,ще се разберем
така че и на двамата да ни е изгодно
ако има такива да пишат на             delnegro@abv.bg
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 20 запитвания.