Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.  (Прочетена 43720 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 392

« -: април 07, 2005, 14:17:12 »

EBAY е он-лайн аукцион. Представлява сайт за он-лайн продажби.
В него имат право да купуват и продават само регистрирани потребители.
Те могат да бъдат частни лица или фирми от цял свят.

Купуване.
Регистрацията е лесна. С един юзър може да се влиза във всички езикови разновидности на EBAY.
При самата регистрация се изисква наличието на кредитна или дебитна карта. Ако нямате намерение да продавате, тя няма да ви бъде нужна.
При закупуването не дължите никакви такси.

Когато се купува има четири варианта:
1. Моментна цена, при пускането, тя е еднаква с първоначалната. Купувачът е този, който даде най-високата цена преди да свърши търга. Можете само да вкарвате BID - да наддавате.
2. Първоначална цена + опция за закупуване веднага. Характерното при този вариант, е че имате възможност да закупите веднага с опцията  BUY IT NOW. Но при този вариант при първото наддаване BUY IT NOW, се самоизключва. И цената може да надмине първоначалната исканата цена от продавача.
3. Първоначална цена + опция за закупуване веднага. Разликата от по-горния вариант, е че тук BUY IT NOW, не се самоизключва след първото наддаване.
4. Само с опция за закупуване веднага -  BUY IT NOW. При този вариант нямате възможност да наддавате. Или купувате или не. Практикува се предимно от магазини, или ако продавача не е склонен да продава на по-ниска цена.

Забележка: При първите три варианта продавача, може да си запази минимална цена за продажба. Като търга може да започва много под нея, но ако тя не е достигната преди той да свърши няма да има победител. Обикновенно стои в скоби един надпис RESERVE NOT MET - което означава, че тя не е достигната при наддаванията. Когато пише  RESERVE MET значи тази цена е достигната или моментната цена е по-висока от минималната, която е дал продавача.
Ако не виждате в скоби зад моментната цена, който и да е от двата надписа значи такава цена няма. И може да купите например стоп за 10 долара. Но такива случаи са много редки. И в повечето случаи невъзможни.

Когато решите да наддавате трябва да знаете, че вкараването на бид ( BID) е един вид контракт с продавача, че сте съгласни на неговите условия за продажба. Това е валидно, само ако спечелите търга.  
Проверявайте начините на плащане, до къде изпраща и до колко време иска да му се плати.
Най-лесният и сигурен начин за плащане е PayPal. Но за сега все още никой не се е похвалил, че работят с български банкови сметки и съответно кредитни/дебитни карти.
Повече за  PayPal  ще напиша като му дойде времето.
Но никой няма да ви откаже Western Union. Съветвам никой да не плаща по този начин, особено от България.
Всички останали начини, се уточняват с продавача. Желателно е преди да свърши търга. Но ако нямате време... Тук всеки сам трябва да реши. Ако пише само PayPal, а вие нямате продавача ще се съгласи и на друг начин, но никой не може да гарантира получаването на пратката.
Банковият превод също е вариант, но трябва да се обсъди с продавача.

Трябва да се чете внимателно. Много продавачи не искат да изпращат извън страната си. Причината не я знам обаче.

Следващият момент са така наречените  FEEDBACK. Това са отзивите от вашата история като юзър. Много продавачи анулират наддавания на юзъри без отзиви или с отрицателни.

Има още много други неща, но те са си мое KNOW-HOW и за сега ще си ги пазя за себе си. Най-малкото защото трябва време за да се научат. И на всички новаци ще са им непонятни на този етап.

ПРОДАВАНЕ

За да продавате вече трябва да имате валидна кредитна или дебитна карта от която EBAY ще удържа таксите си.  
Аз лично извършвам и това като услуга - покупко/продажби в EBAY. Но целта на този пост не е рекламна. Едва смогвам с поръчките и без това.
Ежедневно продавам и купувам в  EBAY. Който каквото го интересува да пита. Мога да продавам там каквото и да е. Условията не са за тази тема и се уговарят само лично, нито по телефон, нито чрез e-mail.

Моля ви само не пишете простотии в този пост. Дори ако се заключи ще е най-добре. Мисля, че тази информация ще е от полза на много хора.

Това е най-общата информация, която ви е нужна да си купите нещо от там. Всичко останало ще го научите като четете изискванията на продавача. Всички стоки минават през митница, имайте го предвид. Ако ви се размине няколко пъти, това не значи, че всичко е ок. Съветвам, който пазарува от там да иска само застрахован шипинг на реална цена. Иначе като отвориш тук, да не намериш само половината неща. Има такива случаи с  GSМ-ми, лаптопи и др.

ОСНОВНИ ИЗВОДИ:
1. Наистина някои неща могат да се купят изгодно.
2. Не бъркайте моментна с крайна цена.
3. Четете внимателно
4. Всеки може да си направи юзер. Препоръчвам да е на разбираемият ви език. Най-добре английски. Но и немският вариант не е лош като асортимент, но е малко по-скъп от американкия - www.ebay.de. Има и италиански, английски ebay. Поне за тях се сещам сега.
5. 1000RR и ZX-10 по 3000-5000 долара няма никъде!!!

Както се казва там
GOOD LUCK IN BIDDING!

ТЕМАТА Е ВСЕ ОЩЕ ОТВОРЕНА ЗА ЗАБЕЛЕЖКИ И СМИСЛЕНИ ВЪПРОСИ!
Активен
Romeo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 297

« Отговор #1 -: април 09, 2005, 02:09:26 »

ПАЗЕТЕ СЕ! Има некоректни търговци! Confused Знайте, че поемате риск. Аз изгорях с известна сума. Не съм първият, едва ли ще съм и последният. На печелившите - ЧЕСТИТО!
Активен
Ambrotos
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #2 -: април 10, 2005, 12:37:39 »

Ok!Pri men problemut e 4e kato si pravia registracia mi iska kreditna ili debitna karta a az imam samo debitna Borika i ne stava s neia!
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #3 -: април 15, 2005, 11:48:03 »

И аз имам подобен проблем.След като като написах всички данни, нужни за регистрация,ми написаха, че ще пратят на имейла ми код и след като вляза отново и въведа този код ще бъда напълно регистриран.Проблемът е,че чакам вече месец, а такъв код все още не ми е пратен!
Активен
zoi
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 62

55899819
Ел. поща
« Отговор #4 -: април 15, 2005, 14:54:19 »

е хайде честито....вчера една приятелка която живее във Виена  си говорехме точно за e bay и тя каза че при тях постоянно ги предупреждават за големи измами.....
от друга страна имам други приятели които си пазарят редовно от там...
то май си е на късмет...така че...успех:)))
Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: април 16, 2005, 08:42:54 »

С регистрацията мога да помогна.
Но как ще си плащате? Дори да кажем това не е мой проблем, все пак да спомена, че аз на който няма PayPal въобще не обръщам внимание. Имам предвид продавач. Не съм ги смятал точно колко са, но до сега съз изпратил пари с т.н. money order - което нещо като нашите пощенски записи. От този начин на плащане имам получени НУЛА %. Като не броя големите дилъри. Всичко си е на ваша отговорност.
Тук става въпрос за американския ebay. Регистирал съм много хора, още един или десет няма да са ми проблем.

За мое успокоение направих още една регистрация преди 1-2 минути. Последният се казва alexidiota Smile. Ако някой го иска да му го подаря.

Register

Step 1
Попълваш данните си.
Step 2
Избираш си user name и парола за достъп
Step 3
изпращат ти поща със заглавие Complete Your eBay Registration. В самото писмо има линк-бутон ( не линка по-долу), на който пише Complete eBay Registration. Кликваш върху него и си готов за купуване от eBay.

ПРЕДИ ДА ПРЕМИНЕШ КЪМ БЕЗРАЗБОРНО БИДВАНЕ ( НАДДАВАНЕ) ПРОЧЕТИ ПЪРВАТА ТЕМА НА ТОЗИ ПОСТ.
УТОЧНИ СИ САМ/А ЗА СЕБЕ СИ КАК ТОЧНО ВЪЗНАМЕРЯВАШ ДА ПЛАЩАШ.
И ДАЛИ ВЪОБЩЕ ВЪЗНАМЕРЯВАШ ДА ПЛАЩАШ.
ИМА МНОГО ИЗМИСЛЕНИ И НЕРЕАЛНИ ЦЕНИ, НО СЪЩО ТАКА ИМА И МНОГО ХОРА, КОИТО СЕ НАДЯВАТ ТОЧНО ОТ EBAY ДА СИ НАМЕРЯТ НЕЩО ИЗГОДНО ИЛИ ПЪК ДРУГИ ДА ПРОДАДАТ НЕЩА, КОИТО НЕ СА ИМ НУЖНИ, ИЛИ ПЪК ЗА ПОЗАКЪСАЛИ ЗА ПАРИ. ТОВА Е НЕЩО НОРМАЛНО ЗА СТРАНА КАТО АМЕРИКА.
ЗА ТОВА ПРИЗОВАМ ВСИЧКИ ТЕЗИ, КОИТО НЯМАТ СЕРИОЗНИ НАМЕРЕНИЯ ДА НЕ ПЪЛНЯТ EBAY С ТЕХНИТЕ НЕСБЪДНАТИ ФАНТАЗИИ. ЧОВЕКА ОТСРЕЩА СЕ НАДЯВА ДА ВЗЕМЕ НЕЩО, ЗА ТОВА НЕ ГО ЗАЛЪГВАЙТЕ, АКО НЯМАТЕ ПАРИ ИЛИ НАЧИН ДА МУ ПЛАТИТЕ.
ТОВА Е ПРОСТО ПРИЗИВ, А СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ ЩЕ СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА, ЧЕ СЪМ ПОМОГНАЛ МАЛКО ИЛИ МНОГО.
ПОВТАРЯМ ПРОЧЕТЕТЕ ПЪРВИЯТ ПОСТ ПРЕДИ ДА ПРЕДПРИЕМАТЕ КАКВОТО И ДА БИЛО СВЪРЗАНО С eBay.
За мен тайни там няма. Ще отговоря на всички, стига да са смислени въпросите.
Активен
Cagiva
Тийм Грийн :)
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: много са опасни и немам
Публикации: 954

Скутер фена :)

Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 09, 2005, 18:49:51 »

Би ли обяснил по-подробно как става това с money order че нещо не го схванах.  ](*,)  :-k
Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: октомври 20, 2005, 11:55:54 »

Цитат на: Cagiva
Би ли обяснил по-подробно как става това с money order че нещо не го схванах.  ](*,)  :-k

MONEY ORDER - представлява нещо като нашите пощенски ( телеграфни) записи. За да изпратиш такъв трябва да отидеш, до който и да е офис на местната поща usps. Там попълваш сумата, получателя и основанието за плащане на определена за целта бланка, плащаш една малка такса и готово. Получателя получава известие и отива в такъв офис за да си вземе парите.
За твое успокоение те се намират само на територията на САЩ.

Какви са начините за плащане тук от България аз не знам.
Определено ще се намери такъв. Но колко надежден и гарантиран ще е той? И в крайна сметка дали си струва? Ако имаш отговорите на тези два въпроса ще можеш и сам да вземеш решение.
Всичко плащам с американската ми банкова сметка и получавам нещата като американски жител, на адреса ми там.
Напоследък става известен един начин за плащане наречен BidPay. Трябва да се провери как работи. Някои от продавачите го предпочитат за международни разплащания в ebay.
От мен толкова, надявам се разбра какво е money order и от къде, и до къде може да го изпратиш.
Активен
mitko_pav
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

39028644
« Отговор #8 -: октомври 20, 2005, 18:26:49 »

Здравейте!Сажелявам,че пиша с латински букви,но в момента нямам друг избор.Колкото до въпроса с пазаруването в Ebay.com-това е по принцип много популярен online търг и се ползва страшно много.Винаги при такива сделки има риск,но най добрия показател за коректността на продавача е неговия феедбацк.Ако продавача е с значителен брой продажби и над 95% от тях са положителни,то е почти сигурно,че проблеми няма да има.
 За заплащането-със сигурност ако кредитната(дебитна) ви карта е ВИЗА,МАЩЕРЦАРД,DISCOVER и т.н. ще е възможно да платите с нея в Паъпал,но си остава въпроса дали продавача ще е съгласен да продава в чужбина!
 Лично аз съм си купил през ebay вече 5 мотора и сам продал един,както и доста части и засега не е имало проблеми!При покупка на по-големи неща(мотори,коли и т.н.) може да се договорите с продавача да платите когато отидете да си вземете покупката.Всеки приема пари  cash!Това елиминира риска за вас,но има доста разходи за пътуване(до Вест Europe например)
Активен
kaloya
Гост
« Отговор #9 -: ноември 04, 2005, 20:04:09 »

Ето го нашия E-Bay

http://auction.bg
Активен
nakinen
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #10 -: май 20, 2006, 10:40:00 »

Определено си е на късмет!
Взимам за пример брат ми които си купи Каска,екип с ботуши и ръкавици заедно с две бутала,бас туба,телефон и мигачи на доста добри цени бих казал дори много евтино и от всичките тези покупки само един път не получи това което спечели на търг...мисля че това наистина е голям късмет:)говоря за немският ебау
Активен
listed
Гост
« Отговор #11 -: юни 07, 2006, 07:08:46 »

здравеите, знаете ли че скоро в България сте има българска фирма чрез която сте може всеки които е в България (независимо дали иска да купува или продава) сте може да го прави чрез тях! Те (фирмата) ще публикуват и купуват с тяхни акаунти и доставят или изпраштат стоките.
Активен
4efo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 268

Kawasaki GPX400R

418542884
Ел. поща
« Отговор #12 -: август 10, 2006, 10:43:48 »

Пример:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1969-Plymouth-RoadRunner-Rotisserie-Restoration_W0QQitemZ180013779552QQihZ008QQcategoryZ43921QQrdZ1QQcmdZViewItem

Значи ако съм разбрал в посочения пример е отбелязана няква цена като-"Current bid" а отдолу е истинската цена на колата в случея?!? Surprised
И ако съм наддавал и стигна цена по-ниска от посочената- като директна покупка- това значи ли че ще получа колата на цената за която съм наддавал или просто ще затворят аукциона защото не е достигната реалната цена на артикула?????? Surprised
Активен
dobry
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: GSXR 1000 Race
Публикации: 9977

www.race-stands.com

WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: август 16, 2006, 18:13:25 »

интересува ме има ли някой които може да пазарува от ebay.de или ebay.com
искам да си купя двигател обаче няма ,кои да ми го докара.
ако има такъв човек или познавате някой ,които се занива с това моля да ми кажете.
незнам какво да правя с този двигател-звънях на кои ли не-нищо.

единственото решение е -ebay.de  Confused Confused Confused

предварително ВИ благодаря. rulez1
Активен
Radko
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 57

89253521 n/a n/a
Ел. поща
« Отговор #14 -: август 16, 2006, 18:34:55 »

За какъв двигател иде реч?
Точно от Германия и Щатите ли трябва да го вземеш?

Пиши ми подробности в лично съобщение, или на ICQ номера

Поздрави
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: www.ebay.com и другите варианти според езика и територията.

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.248 секунди с 20 запитвания.