Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Винаги актуални цени на ГО.  (Прочетена 46590 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #135 -: март 23, 2017, 15:44:51 »

"Липсата на ГТП може да причини адски много допълнителни главоболия. Освен това може да им мине някаква теза за неизправност, която има отношение към ПТП-то и вече ще имат основание за регрес. И в тоя случай липсата на ГТП хич не помага. За това е хубаво да се внимава и с ГТП. Не си струва разправиите. Дори да не мине претенцията за регрес, допълнителните разправии са гарантирани. И струват повече от неплатените данъци за няколко години и прегледа." Не съм съгласен поради:
- тезата за техническата неизправност и връзката й с ПТП-то трябва да бъде доказана.
- трябва да бъде доказано, че ти си знаел за тази неизправност и не си я отстранил.
Това са две условности, които е много трудно да бъдат изпълнени.
Колкото до валидността на застраховката - издадена е полица, подписана и подпечатана от представител на Застрахователя, платена е в срок от Зстрахования начислената сума, събитието е в застрахователния период и на територията на страна подписала споразумението "зелена карта", водача е правоспособен и не е нарушил разпоредбите на съответната държава относно употребата на алкохол, то тогава застрахования няма грижи при настъпване на събитие.Отговорността е на застрахователя му.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1950

« Отговор #136 -: март 23, 2017, 16:30:28 »

"Липсата на ГТП може да причини адски много допълнителни главоболия. Освен това може да им мине някаква теза за неизправност, която има отношение към ПТП-то и вече ще имат основание за регрес. И в тоя случай липсата на ГТП хич не помага. За това е хубаво да се внимава и с ГТП. Не си струва разправиите. Дори да не мине претенцията за регрес, допълнителните разправии са гарантирани. И струват повече от неплатените данъци за няколко години и прегледа." Не съм съгласен поради:
- тезата за техническата неизправност и връзката й с ПТП-то трябва да бъде доказана.
- трябва да бъде доказано, че ти си знаел за тази неизправност и не си я отстранил.
Това са две условности, които е много трудно да бъдат изпълнени.
Колкото до валидността на застраховката - издадена е полица, подписана и подпечатана от представител на Застрахователя, платена е в срок от Зстрахования начислената сума, събитието е в застрахователния период и на територията на страна подписала споразумението "зелена карта", водача е правоспособен и не е нарушил разпоредбите на съответната държава относно употребата на алкохол, то тогава застрахования няма грижи при настъпване на събитие.Отговорността е на застрахователя му.

На мен "богг-далл" ми даде освен застр.полица и документа З.Карта! Той важи за целия ЕС и някой други страни! Ако този документ е "лъжлив/фалшив",най-вероятно някакви "евро-институции" ще "понакажат" фирмата "някакси"! Едва ли ще искат нещо от мен! Ние няма как да знаем,дали фирмите и дружествата издават документи с фалшиво съдържание! Има си държава за тази работа! Тя трябва да им проверява лицензите и правата да издават каквото и да е!

За такова провинение наказанието мисля, че е 6 цифрено, и не почва с 1.

Като те викнат за трето лице помагач, и като вземеш някой, дето не може да си напише името да те защитава, може и да докажат каквото си искат. Един много способен човек на едното дело се опитваше да събори експертизата на механизма на ПТП, която беше непробиваема, а аз обжалвах стойността на щетите. Ако само се беше сетил да спори стойността, вероятно щях да се изпотя повече. На другото дело оня срещу мен наистина си беше взел една, дето не можеше да си напише името, вероятно. И имах предвид съдебните разходи, не, че ще осъдят някой. Щото един процес на всички инстанции като нищо може да излезе повече от прегледа и данъците.
« Последна редакция: март 23, 2017, 16:32:23 последно от evilution » Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8600

Бог кара SUZUKI

« Отговор #137 -: март 23, 2017, 22:56:51 »

Честито на протестиращите Smile Миналата година най-евтината ГО беше 69лв(то голяма работа,няма и 6лв.на месец),сега е 105лв.Е,вече можете да си платите за юни,юли и август Smile
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 540

Live to ride

« Отговор #138 -: февруари 04, 2018, 17:14:01 »

За таз година някой да знае по-евтина гражданска?
п.п. защо на онлайн калкулаторите ми излизат еднакви цени и за скутер /200сс/ и за мотор /650сс/?
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3158

« Отговор #139 -: февруари 04, 2018, 19:17:14 »

Цените винаги са били еднакви,независимо от кубатурата! В момента,най-евтиното е 90лв за годината,платена еднократно! Има една-две фирми за под 100лв/год ! "Отваряй" сди.бг или 24инс и действаш!
Активен
veso-o
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki k 3
Публикации: 178

Ел. поща
« Отговор #140 -: февруари 05, 2018, 21:46:10 »

Нещо не ги виждам тия по 90 лв....
Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #141 -: февруари 05, 2018, 22:09:27 »

Станала е 102лв затова! Честито на печелившите! Уж щеше да е по-евтино,ако нямаш ПТП-та...
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Ел. поща
« Отговор #142 -: февруари 05, 2018, 22:15:59 »

Цените винаги са били еднакви,независимо от кубатурата! В момента,най-евтиното е 90лв за годината,платена еднократно! Има една-две фирми за под 100лв/год ! "Отваряй" сди.бг или 24инс и действаш!

Добре де ! Surprised Не казаха ли, че сумата която плащаме за гражданска ще се обвърже със стажа и липсата на нарушения.
Сиреч по малко нарушения по евтина гражданска и обратното.
Така е на запад или Бай Ганьо пак си интерпретира европейския опит така както намери за добре.
Крайно време е според мен да почнат да се  вземат на предвид рисковите фактори.
Не е нормално гражданската на някое младо пишлеме без опит и 1000 кубиков мотор и една камара нарушения,  да е същата като на моторист със дългогодишен опит и малко нарушения.  Surprised

ПП- ildivvy  дал си отговор , докато пишех моя пост.
« Последна редакция: февруари 05, 2018, 22:17:45 последно от Нешо Геровски » Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #143 -: февруари 05, 2018, 22:47:14 »

Сега проверих и за колата и разликата е 20-тина лева в плюс  Smile! Добре,че не казаха,че ще ги увеличават! Тогава какво щеше да стане  Surprised...
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1060

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #144 -: февруари 05, 2018, 22:47:50 »

Май това с по-ниската ГО обвързана с предишни нарушения ще започне от април-май..така четох някъде... Със сигурност ще има такава ГО след няколко месеца..
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max ex: Transalp, CB750F2, няколко 251, 250 и Simson Schwalbe
Публикации: 1303

пастафариански моТурист

« Отговор #145 -: февруари 05, 2018, 22:49:19 »

Само да предупредя, че ДаллБогг е под мониторинг поради непокриване на щети в чужбина, та имайте едно наум за 10 лв да не ядете голия.

Нормално е да ги увеличат - нали трябва да ги намалят за коректните клиенти! Т.е. коректните ще плащат само с 20 лв повече, а некоректните - 20 лв. повече!
« Последна редакция: февруари 05, 2018, 22:51:45 последно от бат Ицо » Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #146 -: февруари 05, 2018, 22:52:18 »

Май това с по-ниската ГО обвързана с предишни нарушения ще започне от април-май..така четох някъде... Със сигурност ще има такава ГО след няколко месеца..

Това си е стар "търговски трик" по нашите ширини  Smile! Сега ще ги вдигнат леко скоко-образно,а след това лежерно ще ги върнат почти на старите "нива" и готово!
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1060

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #147 -: февруари 05, 2018, 22:58:52 »

Принципно си прав,но този път няма да е така..Ще има значително поевтиняване на ГО за водачи без нарушения..Просто има толкова много хора с регулярни нарушения,че те ще покрият "щетите" на застрахователните компании..Всичко е сметнато,даже ще приберат доста повече пари от сега..  Very Happy
Активен
ildivvy
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #148 -: февруари 05, 2018, 23:05:02 »

Съгласен съм с теб,но по навик си казвам: Дано,дано...! Защото никак не ми се вярва на нищо вече! Както се казва: 'Око да види,ръка да пипне"!
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2368

« Отговор #149 -: февруари 05, 2018, 23:15:45 »

По-високата цена е защото пълнят фонда с който плащат обезщетения при катастрофи причинени от българи без ГО в чужбина. Дори само докато го пиша това и ми става странно но въ Абсурдистан сме така. Иначе в началото на януари говорих с моя брокер за новите цени, които ще се определят индивидуално. За момента нямат никаква информация как точно ще се калкулират тия застраховки.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Винаги актуални цени на ГО.

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.302 секунди с 20 запитвания.