Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Търсят се организатори за благотворителни мероприятия из страната
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Търсят се организатори за благотворителни мероприятия из страната  (Прочетена 6463 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« -: септември 18, 2009, 11:44:56 »

Вчера си говорихме с Павел и стигнахме до извода, че почти сме достигнали предела на дарителството във Варна. Хората нямат и не могат повече да даът. Има още една малка група от съвсем друг контингент, която може да помогне още малко, но и тя ще си изчерпи капацитета и после край. Смятам, че е време, ако има желаещи разбира се и по другите градове да последвате нашия пример. Доказахме, че наща схема за набиране на средства работи безпроблемно и е много лесна и ненатоварваща за организатора. Намира заведение, договаря се с чорбаджията, подсигурява се и група, която да свири за бог да прости или за сметка н акръчмата, принтва плакати и флаери и после ги разлепя и раздава. Нужна е също и яка интернет кампания по форумите и това е.  Инвестицията може да се сведе до порядъка на 50-тина лева. Мога да съдействам за плакатите. Вече имаме готов проект. Само променяме текста и датите и готово. Има ли мераклии?
Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ...etc.
Публикации: 2806

ZEDMOTO.COM

« Отговор #1 -: септември 18, 2009, 12:48:51 »

Олрайт.
На следващия трак дей ( на 26.09.09) ще турим кутия за дарения и ще се опитаме да посъберем нещичко.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: септември 18, 2009, 15:41:18 »

В същност се надявах на отговри като на ДУКА. Нещо от сорта на - Аз мога да организирам подобно парти еди къде си. Дай връзка на Л.С. да се разберем за плакатите и да ти споделя какво смятам да направя.
Организирате сами по същия начин, както аз и Павел самички си направихме организацията.

Имайте пред вид, че ще ви се наложи сами на местно ниво да намерите заведение или място и сами да преговаряте. Сами ще направите урни за дарения и сами ще платите разходите по принтирането на плакатите в местна печатница. От мен имате само проекти, за плакати, флаери, стикери. Което решите че ви трявба. Пращам ви го и вие си го носите на печатница. От мен имате също и съвети относно неща с които вече съм се сблъсквал. Разпространяването на плакати и флаери също е ваша грижа. Намерете си сами помощници. Обърнете съм към приятелите си. Водете си добра отчетност и подсигурете авторитетни свидетели при преброяване на сумата. Публикувайте Снимки на банковото бордеро за да докажете, че сте внесли сумата. Ако сами спонсорирате всички разходи не е нужна отчетност. Достатъчно е само свидетел при преброяването и бордеро. Ако имате спонсор, който вместо вас плаща разходите ви е нужна подробна отчетност за всички разходи с касови бончета или фактури. Тази отчетност е за ваше добро, за да не станете после обект на нападки и обвинения. За да можете да запушите всяка гракнала насреща ви уста , като я натъпчете с документи чак до гръкляна. Ако искате да споделите с мен идея и да я обсъдим, добре. Аз съм насреща и ще помогна, ако мога.
Първия ми съвет е да бягате от сложни и тежки за организиране идеи. Предпочитайте лесни, бързи и ненатоварващи мероприятие. Заложете на личния си авторитет и призовете личните си приятели да даът пример на останалите. Вие първи пуснете своя скромен дан. Касата не трябва да е празна.

« Последна редакция: септември 18, 2009, 15:45:58 последно от ЧЕФО » Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ...etc.
Публикации: 2806

ZEDMOTO.COM

« Отговор #3 -: септември 18, 2009, 15:45:24 »

Действаме.
http://www.zedmoto.com/bg/news
Активен
Kuku
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SV
Публикации: 1283

« Отговор #4 -: септември 18, 2009, 15:58:53 »

На 3 Октомври на летището на Междене, как ви се струва?
Италфеста ще е там тази година и на драго сърце ще помогна с каквото мога.... за съжаление еднократно Surprised
Имах идея да се включат и мотоциклети, но поради ограничения контингент на италианските машини отпадна - ако се разберем нещо конкретно, може и да се доразвие тази идея ;)
« Последна редакция: септември 18, 2009, 16:00:39 последно от Kuku » Активен
ICE_FIRE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV750
Публикации: 1157

« Отговор #5 -: септември 18, 2009, 16:11:17 »

БРАВО! УСПЕХ ! rulez1 Mad rulez1
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: септември 18, 2009, 16:15:29 »

Благодаря за подкрепата Дук. Ти знаеш как се прави и съм далеч от мисълта да ти давам акъл.

За другите, които не са на ясно ще дам следния пример:

Как протече организацият ана нашето парти?
1-Набелязахме заведение на плажа. Беше подходящо за голям брой хора и музика на открито.
2-Проведохме преговри и се разбрахме с чорбаджията.
 2.1 Той подсигури сцена, групи, озвучаване. (групите можехме и ние да подсигурим)
 2.2 Гарантира достатъчно количество бира и скара.
 2.3 Гарантира допълнителен персонал за да не чакат хората с часове за една бира.
 2.4 При наличие на печалба от негова страна 10% дава за Ачо. Тов асе проверява със стандартния отчет на бара.

3-Когато уточнихме групите и датата поръчахме плакати и флаери.
4-Разлепването започна 2 седмици преди датата. А можеше и още по-ранбо. Разлепихме по всички сервизи, магазини и барове свързани с моторите. Помогнаха ни приятели.
5-изработихме урни от стъклопласт. (не е никак скъп)Слепихме ги с изолирбант з ад абъдат разглобяеми. Можете да ползват еи готова ПРОЗРАЧНА кутия. Урните трябва д абъдат ЗАПЕЧАТАНИ!!!
6-Публикувахем покани във всички форуми.
7-раздухме новината на всичките си приятели и ги помолихме да раздуват и те на който видят. Ползвахем личните си телефони.
 През ден ходихме до кръчмата за да следим дали всичко се случва според уговорката и да предотвратим евентуални гафове. Държахме връзка по между си нонстоп. Всичко това се случваше в свободното ни време и не беше кой знае какъв проблем.
8-В деня преди партито раздухахме всичко отново, като писахме във всички форуми и отново прозвънихме всички познати и обходихме всички места на които се събират мотористи.
9-В деня на парито бяхме там 2 часа по-рано. Уговорихме се кой какво ще прави и кой за какво ще следи. Трябва да има един главен организатор, който да следи за координацията на всички помощници. Това са не повееч от 3-4 човека. Двама помагат за паркирането на моторите и ги пазят и двам следят за настаняването на гостите и предотвратяват евентуални възникнали проблеми. Главния организатор огрява на всякъде и помага където има нужда. Следи дали на бара всичко е наред и пита има ли достатъчно бира и всичко нужно. Деме контролира, дали чорбаджията спазва договорката.
10- Организаторите се стремят да поздравят лично колкото се може повече хора и да благодарят за присъствието.
11- От време на време се напомня каква е причината за партито и се посочва мястото на урната за тези, които не са я видяли.
12. Организаторите си тръгват последни. Касата се отваря докато там има още хора и то пред свидетели, но не твърде рано. Парите се преброяват на място с помощта на свидетелите и събраната сума се обявява на глас.
13- По най бързия начин се внасят средствата в банката и после се публикува бордерото.

През цялото време се държи в течение ТЕДИ сестрата на АЧО как протича мероприятието и организацията по него.

Ние спонсори нямахме и отчет за разходите не сме правили. Тва си е наша работа. Бяха лични средства и не дължим обяснение на никой. Ако някой беше спонсорирал разходите трябваше да изготвим отчет.
Туй то. Нищо и никаква организация. Пълен майтап. Лесно е като да кихнеш. Само желание да има. И пак казвам, избягвайте сложни организации и големи и излишни разходи. Нека всичко става лесно и от самосебе си. Мислете РАЦИОНАЛНО.

НА НИКОЙ НЕ СЕ ПЛАЩАТ ЗАПЛАТИ ЗА НИЩО. ТОВА Е БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ, А НЕ БИЗНЕС!!!
ОТЧЕТА СЕ ДАВА БЕЗ ДА ТИ ГО ИСКАТ И В НУЖНАТА ДЕТАЙЛНОСТ И С НУЖНИТЕ ДОКУМЕНТИ.
МЕРСИ НЕ СЕ ТЪРСИ! БРАВО СЪЩО! (и мерси и браво ще има)  Very Happy

Това е на бързо ей така.

П.П. Извинете ме за ужаснния правопис, пропуснатите букви и интервали, както и запетайки, но адски много бързам и го начуках на две на три на клавиатурата. Важно е съдържанието.
« Последна редакция: септември 18, 2009, 16:24:28 последно от ЧЕФО » Активен
Kuku
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SV
Публикации: 1283

« Отговор #7 -: септември 18, 2009, 16:46:17 »

Аз май не се изразих правилно....
"ИТАЛФЕСТ" е традиционно обществено мероприятие на феновете, собствениците, любителите и приятелите на италиански автомобили (тук трябваше да се допише "и мотоциклети"), което ще се проведе за шести път през 2009г. на летище "Междене", област Габрово.
До края на следващата седмица ще бъдат отпечатани 5000 рекламни флаера, които все още са в процес на оформяне и е възможно да бъдат комбинирани с благотворителността, след което ще бъдат раздавани във всички големи градове. Също така около 1000 плаката (не е 100% сигурно за броя им) които да бъдат разлепени на възлови точки из страната и също може да се комбинират с благотворителността.
Кутия за благотворителност може да бъде разположена на летище Междене от 10:00ч. сутринта до 18:00ч. вечерта, както и в ресторанта по време на гала вечерята от 20:00ч. до 24:00ч.
Имам възможност да отпечатам рекламен винил с размери 2,00м. х 1,00м., който да бъде поставен в непосредствена близост до кутията, за да не се разчита само на плакати.
Очакваната посещемост на "ИТАЛФЕСТ-2009" е между 300 и 500 човека, а на вечерята около 150 човека.
Това до тук вече е организирано и ще се проведе на 3-ти Октомври, въпроса е дали и как бихме могли да съчетаем благотворителността с вече организираното мероприятието.
В този случай ще бъдат официално поканени и мотоциклети с италиански произход, въпреки оскъдната им бройка у нас - всички са добре дошли!
Мероприятието се организира от юридическите лица "ФИАТ Форум България", "Клуб Ланча България" и "Клуб Алфа Ромео България" - отчетността и прозрачността е 1000% гарантирана ЛИЧНО ОТ МЕН - Кирил Асенов Георгиев, GSM: 0888 71 70 84!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: септември 18, 2009, 18:13:51 »

Поста ми не беше отправен към теб. Просто докато го пишех ти си ме изпреварил. Написаното от мен е превантивна мярка за да няма неразбрали. Също така дава примерна насока на мисълта.

Желаещите да организират благотворително мероприятие е редно да се свържат с ТЕДИ (сестрата на Ангел) и да се уговорят. Тоест, тя трябва да знае кой какво прави. В темата за Ачо има нейни координати и линк към сайта на Ачо. УСПЕХ!!!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Търсят се организатори за благотворителни мероприятия из страната

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 20 запитвания.