Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Broken Wings Run 2009  (Прочетена 40902 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
boiko73
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: bmw R1200GS
Публикации: 896

Ел. поща
« Отговор #135 -: септември 22, 2009, 11:00:21 »

Това е точен отговор .

С риск да ме "оплювате" ...НЕ ДАВАМ СТОТИНКА за доктора (нищо лично , не се познаваме)  защото:

1. На жема ми родителите починаха от рак , знам какво е "доктор" . Майка ми е болна , знам какво е частна клиника.
 2. Винаги съм бил зле със зъбите , знам какво е "зъболекар"...и го "знам" често.
 3.Всеки ден се боря семейството ми да живее горе-долу нормално , не си позволявам излишни луксове.
 4. Карам 20 годишна Хонда , не мога да си позволя друго за момента.

И още куп други причини.

Та да дам пари за "собственика на стоматологична клиника , който паднал с Харлея си" , не върви някакси.

Ама нали тук точно това се дискутира, че никой не те кара на сила да даваш стотинки. Ама и не може да караме на принципа - всички са маскари да се оправят. Не може всеки в тая държава да се свива в черупката си и да не го интересува всичко останало. Аз Ботев въобще не го познавам, освен от един репортаж по БТВ, ама предполагам не е такъв мазохист да ходи с една ръка при положение, че има пари да си направи операцията. Тва как ви се струва. Много тъпа тема стана и излиза от всякакви граници на благоприличието.
Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8596

Бог кара SUZUKI

« Отговор #136 -: септември 22, 2009, 11:06:34 »

искаше да каже ,че ако човека е крайнонуждаещ се,щеше да участва дори с малко а и повече хора също.така и повече пари....
прав си за темата
Активен
Stupid_boy
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4620

« Отговор #137 -: септември 22, 2009, 11:16:21 »

нека утониме още нещо, няма лош клуб да организира събиране на средства за свой член, дори основател. напротив, това им е работата, да помогнат на колегата си по какъвто начин могат.
Активен
ЗМЕЙ
паднал от Мелмак
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2387

331230276
« Отговор #138 -: септември 22, 2009, 11:56:26 »

Нямам дори идея какво егоцентрично лайно трябва да си, за да си помислиш дори, че можеш да монополизираш каквото и да било, камо ли пък дейност като благотворителността  Smile

Откъде накъде бре, байовци, ще определяте за кой и как да се събират средства, кой е достоен, кой е крайнонуждаещ се и кой не е !?! От къде накъде ще определяте, че някой е смотан, щото се блъснал, докато карал с 60 км/час Харлей !?! Ако се беше блъснал с 260, качен върху Ямаха /примерно/ щеше да е най - великия, така ли !?! И съответно най - достойния !?!

Дребни душици сте, и с това си поведение отблъсквате голяма част от хората, независимо от каузата, зад която сте застанали.
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #139 -: септември 22, 2009, 12:34:44 »

От къде накъде ще определяте, че някой е смотан, щото се блъснал, докато карал с 60 км/час Харлей !?! Ако се беше блъснал с 260, качен върху Ямаха /примерно/ щеше да е най - великия, така ли !?! И съответно най - достойния !?!

Tук съм съгласен. Независимо какво точно се е случило, пораженията са факт, а и всички знаем, че по някой път падане с 200 може да те остави без наранявания, както и съответно падане с 60 да се превърне в адски кошмар. Освен това на всеки от нас се е случвало да се заблее нанякъде, да надцени ситуация или нещо подобно. Хора сме все пак. Така че темата от към тази й страна, не мисля, че е правилно да се разисква.
Активен
LoveHate
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

Ел. поща
« Отговор #140 -: септември 22, 2009, 13:59:10 »

Съжалявам за забавянето, някакви неприятни семейни проблеми, ме принудиха да замина за родния си град и нямах достъп по PC и интернет.

Сега ще седна да подредя мислите си и ще напиша какво имам да казвам по темта. Ще се постарая да съм максимално подробен, обяснителен и ясен. Всъшност аз очаквах подобна реакция, но някак си не предвидих натрупаните около други инциативи негативи.

Stupid_boy, благодаря, че ме изчака.
Активен
demokrata
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 1000 F
Публикации: 320

« Отговор #141 -: септември 22, 2009, 14:32:10 »

От всичко, което прегледах до тук, оставам с впечатление, че въпросния мотоклуб си е спретнал нещо като здравна каса. За да има приходи, не само от малобройните си членове, експлоатира неква работеща американска схема. Ако пази боже ти затрябва помощ, трябва да си член- предимство. И тук вече замирисва на бизнес. А девиза на бизнеса е: Мойта цел е твоя врат, извинявай...брат!
   Чефо говореше за благотворителност!!!
  Ае чао
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #142 -: септември 22, 2009, 14:37:02 »

От всичко, което прегледах до тук, оставам с впечатление, че въпросния мотоклуб си е спретнал нещо като здравна каса. За да има приходи, не само от малобройните си членове, експлоатира неква работеща американска схема. Ако пази боже ти затрябва помощ, трябва да си член- предимство. И тук вече замирисва на бизнес. А девиза на бизнеса е: Мойта цел е твоя врат, извинявай...брат!
   Чефо говореше за благотворителност!!!
  Ае чао

Демократ, въпросния мотоклуб смята да развива една ИДЕЯ. А ти ако не си я схванал - ходи си мириши маргаритките по поляните. Въпроса е не само да "гледаш" (преглеждаш), но и да виждаш...
Активен
demokrata
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #143 -: септември 22, 2009, 14:43:26 »

ОК БОС rulez1
Активен
bobi_k6
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cbr 900 rr
Публикации: 17

« Отговор #144 -: септември 22, 2009, 14:44:12 »

някой ако има снимки нека пудликува
Активен
JORO-SLIVEN
НА МЕН РОКЕРИТЕ СА МИ ФЕНОВЕ!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vtr 1000 SP-1 Superbike,ducati-indiana
Публикации: 8596

Бог кара SUZUKI

« Отговор #145 -: септември 22, 2009, 14:44:57 »

аз малко съм раздвоен....но това е положението.
хората като видят за кой се събират пари и ще се дръпнат,щото е човек с бизнес и положение....не е накой работещ на заплата от 400лв и каращ мотор за 2-3000лв.това имах в предвид в цялата тема.

иначе идеята е мн. добра!
Активен
LoveHate
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #146 -: септември 22, 2009, 15:43:28 »

Първом, за да избегнем лични полемики, ще кажа няколко приказки за ЧЕФО и после ще продължа с цялата история.

ЧЕФО, както се разбра от постовете ти, знаеш за Ботев повече от мен... къде живее, къде работи, каква кола има, колко печели и т.н. В този случай, мисля, че е най-правилно да отидеш при него и да споделиш с него възмущението си. Сигурен съм, че ще те изслуша и ако ти го изслушаш, ще може да разбереш и неговата гледна точка. Варна е голям град, но мисля че си срува да се разходиш от твоето местоположение по неговото в името на написаното от теб.
Ако това не ти е достатъчно, може да говориш и с мен. Просто ме уведоми за удобното за теб време и място... както казах съм готов да отстоявам позицията си и не се срамувам от нищо.
За един „човек на честта” не е присъщо само да пише лъвски приказки в средата на интернета. Когато обвеняваш някого в лицемерие с големи, червени букви, е логично да си направиш труда да погледнеш и от неговата камбанария... поне аз така правя.

Колкото и да не ми се искаше да влизам в мелодраматични подробност, явно за всички е добре да го направя.

Историята в кратце е следната. До преди 2 месеца никои не е знаел, че ще трябват пари за каквото и да е. Инициативата BWR беше измислена от мен, пътувайки към София, след като бях отишал да видя Доктора. Когато човек патува сам на мотор има много време за мислене, а и конкретните обстоятелства ме принуждаваха да мисля за такива неща. В последствие, всички мои приятели с които я споделих я подкрепиха, както и други хора с които разговарях.

Как и защо е катастрофирал Ботев няма никакво значение, факта е че катастрофира и се натроши доволно много... две фрактури на дясната бедрена кост и буквално ОТКЪСНАТА дясна ръка... държала се е само на няколко сухожилия... предполагам парчета от лакътната му става още се търкалят из транаците около Иракли.

Първата линейка е пристигнала на мястото на катастрофата 40 мин. след инцидента. По разкази на очевидци младия лекар от Болницата в Обзор, първо е припаднал а после е казал, че нито линейката им е оборудвана да превози толкова тежко ранен човек нито в болницата им знаят какво да правят с него. Извикали са линейка от Варна, която е дошла след час и половина. Повече от 2 часа, Ботев е лежал в прахта покрай пъря и само опитите на случаен човек да спре кръвотеченията са го спасили да не умре.

След пристигането му в болницата във Варна се оказва, че няма дежурен специалист, който да извърши операциа. Екипа на бърза помощ е могъл само да изчисти мравките, които са били в раната и да спре кръвотеченията. Така първите и наистина важни няколко часа са били изгубени поради причини характерни за българското здравеопазване. На другия ден, когато „специалиста” прави операцията, той не лекува ръката, не срързва разкъсаните сухожилия и нерви, а просто сглобява двете парчета... при това доста немарливо.
Там му направиха и операция на крака, точно толкова неуспешна... 6 см скъсяване и за капак паризитна става заради неправилно наместване на коста.
Когато се стабилизира го преместихме в София при уж по-добри специалисти, които извършиха 2 операции по имплантиране на изкуствена лакътна става и още разни неща с неразбираеми латински имена. Същите лекари, на базата на информацията от Варна издадоха и крайната епикриза за състоянието му.

Много е важно да спомена, че въпреки 8 годишните му вноски по застраховка Злополука, AIG Life отказаха да платят каквото и да е, тъй като на намкоя си страница с дребен шриф пишело, че ако управляваш мотоциклет над 125сс оберщетението не се изплаща. Оказа се, че и в моята полица го пише същото, но никой не си е направил труда да ми го каже... в този ред на мисли проверете си и вашите.

Всичките тези операции, и сапътстващите ги разходи той поемаше сам от спестявания и доходи от все още работещата клиника.

Ние през това време се опитвахме да помогнем по всякакви начини. Чрез роднини на един от нас намерихме контакт с хирургичен екип в Лион, Франция... заради лични контакти французите се съгласиха да оперират без хонорар, но трябваше да се платят консумативите по операцията, наема на операционната и болничния престой, които струваха малко по-малко от 12 000 евро. Тази сума беше почти напълно покрита от пари събрани сред приятели на Ботев... нямам намерение да се обяснавам, кой как и колко е бръкнал в джоба си.

В резултат от тази операция в рамките на 2 месеца той започна да движи четитите си пръста, без палеца. От тук нататък, се очакваше всичко да е въпрос на рехабилитация и това колко упорит ще е той в заниманията. За положението с карака изобщо не говоря, тъй като самия Ботев казва „Давам един крак за една ръка”...той продължаваше да си е зле и да не може да ходи но се беше съсредоточил върху раката, която явно му е по-важна.

Пак казвам, не му знам детайлно финансите и доходите. Но знам, че по това време, тъй като вече 6 месеца беше в болница или в София предостъпи немалка част от клиниката си на човек от екипа, който да е заинтересиван тя да продължи да работи, така че всъшност притежава част от ипотекирана клиника, а не цяла такава. Колко пари носи тази клиника незнам, но изглежда да му стигат да води приличен живот. За мен притежаването ма 7-8 годишно Ауди А4 не е някаква върхова проява на благосъстоятелност.

Пролетта всичко изглеждаше стабилно, предстоеше бавно възстановяване. Трябваше да се направи само една операция на крака, която ни беше по силите и на фона на предните си беше проста амбулаторна процедура. Дори почнахме да правим планове, как мотора му може да се преправи на триколка, къде да се сложи газта и спирачките и т.н.

Проблема дойде при един уж рутинен преглед на ръката, при който един съвестен професор намери сили да признае, че колегите му, българите не са направили АБСОЛЮТНО НИЩО!!! Нервите на китката и палеца изобщо не са били свързани и няма начин да се възстановят... още по зле... бавно и сигурно артофират и ако много скоро не се направи нещо, възстановяването е невъзможно.
Другото гадно нещо, което излезе наяве, беше че епикризата е грешна или фалшива и тъй като французите са се съобразявали с нея не са направили много неща които са могли да направят. Ако просто е била греша... отдавам го на бездарие и немарливост, но ако е била фалшифицирана... незнам какво да мисля за човека, дето е гушнал някаква мизерна сума от Здравната каса и почти е заличил шансовете за оздравяване на Доктора.
По нататъшните прегледи и снимки показаха и че изкуствената лакътна става не е имплантирана правилно и така както е сложена няма никога да заздравее.

Отново почнахме да търсим контакти, предвид обстоятелствата обаче, вече само навън. Намерихме връзка с Австрийска клиника, специализирана с горни карайници, в която преди година беше се оперирала след катастрофа с кола, сестрата на наша приателка. Австрийските лекари се запознаха с новата епикриза и казаха следното... преразказвам... първата операция трябва да се направи ВЕДНАГА... при нея ще подменим ставата, ще дигностицираме нервите и ще ги подготвим за следващите опрерации за удължаването им и присаждането им. Цената която определиха за тази операция е 15 000 евра... а общо с другите цената ще е около 55 000 – 60 000 евро.
Най-късната дата за която се съгласиаха е в началото на ноември.

Ботев обяви всичко което има за продаване, кола, мотори, имоти. 1 година лечение беше стопила всичките му спестявания, а дялът му от клиниката му усигурява средства за живеене но не и за операциите.
Ние пък почнахме да мислим как и от къде можем да намерим някакви пари. Естествено ще си бръкнем по джобовете, всеки според дълбочината... моите примерно са средно дълбоки и съм си направил сметка колко мога да дам.

Това е историята, дълга и мелодраматична, но някой хора ме принудиха да я напиша.

Сега за BWR2009. Още в съмото начало ни беше ясно че тази инциатива в първото си издание не може да събере значима сума... дори си го пише и на сайта. Това е началото и нямаше начин да е за някого другиго... Ботев може да е спорен, но не и за нас.
Не съм обиден никому за мнението му, всеки има право да харесва или да не харесва, да осъжда и да дава квалификации... аз от моя страна съм длъжен да дам обяснения и да се опитам да извадя нещо полезно от нападките.

Другото, което измислих днес, карайки по магистралата.
За случая с Ангел, с чиято кауза са ангажирани някой от Вас, аз разбрах на 19-ти вечерта от Палмен Чейсъра... попрочетох малко и наистина мисля, че е мега гадно. Това което смятам да осъдя с другите членове на клуба са следните неща:

1.   Сумата от 460 лева, която се събра на феста на Игликина Поляна да отиде за него. Много държа да благодаря на Easy Riders MC и на Лошите Деца на Дядото за това че ни помогнаха. Много благодаря и всички, които са си купили нещо там.

2.   Събрали сме една относително малка сума от членски внос, която смятахме да приведем на закъсалия го с парите в Монголя Джови /Коста Атанасов/ www.fireinside.bg. Може да я разделим поравно за него и за Ангел.

Почти съм сигурен, че всички ще се съгласят, но все пак предвид устава ни не мога сам да взема това решение.

Мисля че това имам да кажа, надявам се вие да имате сили да го прочетете и най-вече да ме разберете. Благодаря.
Активен
LoveHate
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #147 -: септември 22, 2009, 16:14:28 »

Извинете ме за правописа, продулжавам да съм малко афектиран. Надявам се да ме разберете и с безбройните правописни грешки.

Имам и една молба. Тъй като непрекъснато се спряга някакъв купен пикап Хонда. Нека някой от Враца да си направи труда и да отиде до онко клиниката в града му, там би трябвало да стой този пикап, защото аз присъствах на връщането на собственика му /д-р Изекиев/ на 19-ти сутринта.
Активен
demokrata
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #148 -: септември 22, 2009, 16:38:56 »

Разпределението на кинтите между и други нуждаещи се е добра идея. Качвай се на мотора и мисли за фондация. Това е нещо наистина сериозно. УСПЕХ apl apl
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #149 -: септември 22, 2009, 16:49:28 »

Разпределението на кинтите между и други нуждаещи се е добра идея. Качвай се на мотора и мисли за фондация. Това е нещо наистина сериозно. УСПЕХ apl apl

В 15:32:10 не мислеше така, нещо много бързо си сменяш мненията!  Surprised
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратСъбитияМото събори/срещи 2009 (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Broken Wings Run 2009

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.392 секунди с 21 запитвания.