Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: NordKapp 2009 second team  (Прочетена 5937 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ivo_GoldWing
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda GL1800
Публикации: 66

+359 896 71 70 72

Ел. поща
« -: юли 29, 2009, 17:11:45 »

Здравейте, най-после и ние се прибрахме вкъщи.
Тръгнахме в деня на изборите, 5 мотора 6 човека. Прибрахме се по различно време на различни групи. На кратко за 20 дни 12000км. 14 държави.
Ще се опитам на първо време да споделя по няколко изречения за всяка държава.
Минахме през Сърбия, Унгария, Словакия, Полша, Литва, Латва, Естония, Русия, Финландия, Норвегия, Швеция, Дания, Германия, Австрия и пак през Унгария и Сърбия.
Сърбия и Унгария, транзит първия ден-няма какво да се каже освен за винетките в Унгария смени пари и ги купи от бензиностанция а не от границата.
Словакия - много приятна страна, живописни пътища, спиш в мотел за 10Е.
Полша - лоши и бавни пътища. Не бях виждал магистрала със светофари и кръстовища.
Литва, Латва и Естония са ми еднакви засега но с прилични пътища и добри впечатления.
Русия - много смесени чувства, от Естония до Петербург почти няма път, буквално.
Финландия - много бързи пътища, много езера, много елени и много ама много хищни комари.
Норвегия - дълга, сурова, студена, красива и скъпа.
Швеция - шведки.
Дания - замъци и викинги.
Германия - след скандинавската скъпотия я преоткрих като евтина и нормална страна.
Австрия - като Германия.
Унгария и Сърбия пак транзит.

Още всичко ми е объркано в главата и съм препълнен с емоции, затова отивам на риба за три дни на Доспат.

Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ...etc.
Публикации: 2806

ZEDMOTO.COM

« Отговор #1 -: юли 29, 2009, 17:17:14 »

Гледах снимките на Людмил във Фейсбука - бравос.
Опа да не забравя - Добре дошли  Very Happy
Активен
Ivo_GoldWing
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda GL1800
Публикации: 66

+359 896 71 70 72

Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 07, 2009, 16:02:20 »

Мдааа, мина Август, свършиха отпуските и се започна пак с бачкането и в паузите мислех за разпускане да ви преразкажа пътуването ми до НордКапп но така ме емнаха/въпреки кризата/, че чак сега успях да нахвърлям нещичко. Правя го само с една цел, а именно защото много мои приятели и познати си мислят, че това е свързано с много голями планове и пари. Е да, винаги може да го направиш и по този начин но целта ми е да ви покажа, че става и по другия начин, нормалния начин без да изпадаш в Байганьйовски ситуации разбира се. Просто да обикаляш с мотор за мен е най-приятния, най-свободния, най-бързия и най-екстремния начин да обиколиш Европата. С плановете също никога не сме прекалявали защото само изнервят групата, а и винаги става нещо което ги осуетява. Уточняваме само няколко задължителни точки по маршрута и готово. В случая точки бяха Петербург и Норд Кап, всичко друго е както доиде. Проверка на мотора, стягаш багажа и това е. За парите винаги съм взимал по 100Е на ден в случая смятахме да направим трипа за около един месец . И така на 04.07 бях готов. Мотора с почти нови гуми /едно ходене до Атина /, смяна на масло, накладки, преглед на багажа, парата в джоба, документи, застраховки, резервни ключове /много бях впечатлен от случката с  Крейзи как си изгубил ключовете в движение/, карти и т.н. Бях учуден, че свичко е наред. На 05.07. ставам и веднага бегом към даскалото да гласувам ,не го бях правил от 10-12г. но този път се бях зарекъл.

Срещата ни беше в 9.00 на шела при Малчика /Люлин/. Взех мотора от паркинга и започвам да подреждам багажа пред нас и хоп греда. Бях си купил нови сакове от Щатите за багаж за куфарите на Голда но тъпите китайци ги ушили по дебели и като ги натъпках хубавичко с багаж няма затваряне на куфарите. Егати ужаса хайде обратно и като настана едно пренареждане ....... Познайте кой отиде в 10.00 на срещата. Не ме псуваха много.

Е най-после потен и яростен май съм готов.

А ето го и моя изпращач който следеше стриктно за провилното подреждане на багажа.

Вече наистина съм готов ухилен и леко притеснен за закъснението.

И така време е да ви запозная с участниците:

Естествено ще започна с моя милост - Иво

Това е Пацо имам честа да ми е приятел и удоволствието да сме карали заедно до Лондон, Париж, из Алпите,Турция..... По интересното в случая е, че се запознахме във Венеция . Бях на обиколка на Адриатическо море и както си седях кротко на мотора на  опашката във Венеция и изведнъж до мен спират някакви мотористи и пороговарят на български. Егати кефа, да се срещна с такива яки менове от София тръгнали на път за Испания. И това ако не е карма.

Следващия е Калин и с него имам  честа да ми е приятел и да сме изживели камара от хубави спомени, незабравими моменти и доста километри в странство. Тук е момента да спомена, че с нас трябваше да пътува и Васил, но поради куп причини се наложи за наше огромно съжаление да остане в София. Много ни беше тегаво за това решение на Васи, започнахме да обмисляме дори вариант да отложим пътуването за догодина, но Васи ни разубеди.

Това е Семейството или по точно Людмил и Ани. С тях се запознах миналата година като ми купиха стария Голд. Така се стекоха нещата, че не успяхме да караме заедно въпреки, че спахме в един хател в Атина за концерта на AC/DC , но това не ме притесняваше ни най-малко.

И последния участник присъединил се към групата е Георги. С него аз се виждах за втори път, а останалите се запознаваха сега с него. Всичките впечатления за него ги трупахме в движение. Жорката е от Несебър и го гонеше голям мерак за пътуване, но си нямаше компания и така чел от форума, намерил ми телефона от Фори и ето го пред Шела, чака нетърпеливо на полусъединител.

Снимки на началните километражите на Голдовете.

Естествено допуснах и класическата грешка да не сверя датата на фотоапарата.
Последни приготовления
  Без байрак не може

Настройка на комуникациите

Сбогувахме се  с изпращачите ни и газ към Калотина.

Границата я минахме пичти транзит. Никога не съм имал проблеми на тази граница.

Сменихме малко евра констатирайки колко е паднал динара и давай напред

Щеше да се отбележи деня като скучен ако Жорката не записа първото губене на човек от групата още в Белград. Люси сви по- рано на отбивката за Нови Сад и се наложи лека маневра през една бензиностанция. Там Жорката не забелязал, че минаваме транзит и спрял да зарежда. Когато се усетил,че ни няма дал газ да ни догони като пропуснал отбивката за Нови Сад и гаааз към Заграб. Добре, че е много бърз та не го чакахме повече от 40 мин. Но за сметка на това доста се посмяхме, че не знае въобще на къде е тръгнал.

За учудване и маджарската граница я минахме доста скоростно с няколко ловки маневри между колоните от дюлгери.

На връщане разбрахме, че са ни резнали с винетките, да ни пита човек за какво ги купихме въобще като минахме транзит и Унгария?

Я гледай колко е доволно Семейството! Ама май са им се дръпнали очичките от път.
На свечеряване спряхме в първия хотел в Словакия.

Доста доволен останах от Словаците и страната им. Не са надути като Чехите, а и навсякъде цените са обявени в евра и в техни пари. В хотела платихме 15Е . На другия ден след 15/20км. видяхме табели и за по 10Е на легло.

Малко ни беше тегаво тръгването след добрата почерпка вечерта, но пък и бърза работа нямахме. И към 11.00 хайде да превземем и Словакия.

Приятни къщички. Пътища малко по- добри от нашите

И първите словашки замъци които не удостоихме с внимание

Докато се усетим и хоп вече сме в Полша. Като за начало ни се видя малко като в късния соц

Винаги предпочитаме да обядваме на открито но в Полша нямаше никакви отбивки за почивки с пейки или беседки /кво се учудвам и аз да не би у нас да има/.
Обяд на селския пазар в полско село.

Десерт за придобиване чувство на ситост.

След тежко пътуване пристигнахме в Аушвиц. Трябва да ви кажа, че веднага почувствах някаква тягост.

Най-добре направи Люси като реши да остане при моторите.

Доста се почудихме дали да продължим, но решихме, че щом сме тук трябва да отдадеме нужната почит.

Дота е потресавощо. Крематориума е изгарял по 800/1200 човека на ден....Луда работа

От паркинга на Аушвиц ни дадоха брошура на къмпинг за по 3Е на човек но нещо не можехме да се ориентираме къде е и си намерихме друг в двора на хотел за по 6,5Е , направо пладнешки грабеж Smile Smile.
На сутринта се чувствах бодър и готов за път. Все пак си носех и походно легло, голяма глезотия нали?

Следва продължение.............евентуално, като гледам това колко време ми отне, мани-мани егати зора.
Активен
sergo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX1300R Hayabusa
Публикации: 4989

Suzuki 1100FR

« Отговор #3 -: октомври 07, 2009, 18:31:15 »

ЕВАЛА!!!!  rulez1 Mad
Активен
vgrig
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW 1100 GS
Публикации: 394

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 07, 2009, 20:01:22 »

Браво Иво!!Крайно време беше да разкажеш и да накичиш снимките.Давай нататък..
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1068

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: ноември 17, 2009, 13:54:47 »

Ебати!?!? И тук нищо ново!
Активен
kelt
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: най- хубавия
Публикации: 61

« Отговор #6 -: декември 09, 2009, 10:29:02 »

Респект –братлета, въпреки че е история без край!!!
Ако имате възможност следващия път посетете затвора в Пазарджик, в него пижамите се движат.
 Smile Smile Smile
Активен
vasilnantchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 2006 Suzuki Hayabusa
Публикации: 322

« Отговор #7 -: декември 09, 2009, 11:48:48 »

More photos! Very Happy
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: NordKapp 2009 second team

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.057 секунди с 22 запитвания.