Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 333   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почна се....  (Прочетена 983192 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Bebo
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

291888121
Ел. поща
« Отговор #1230 -: август 03, 2012, 08:29:26 »

Тежък инцидент преди около час,на околовръстното между АМ "Тракия" и разклона за село Казичене. Движението е било към АМ "Тракия" тялото на момчето беше покрито с чаршаф,а резервоара беше изхвърчал в другото платно.
Активен
piovra
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda NT 650 V Deauville
Публикации: 209

« Отговор #1231 -: август 03, 2012, 14:36:37 »

http://burgas.dir.bg/news.php?id=11705026
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1815

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #1232 -: август 03, 2012, 14:55:19 »

Сега прочетох последната вест. :ХОРА СПРЕТЕ СЕ МАЛКО БЕ! КАКВО ОСТАВА СЛЕД ВАС? ДОКОГА ТАЗИ ВОЙНА ПО ПЪТИЩАТА И БЕЗБРОЙ ЗАГИНАЛИ БРАТЯ?!?!?! ДАЙТЕ ДА НАПРАВИМ НЯКАКВА КАМПАНИЯ ИЛИ НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ КАКВО? МЛАДИ ХОРА СИ ЗАМИНАВАТ........ НЯМАМ ДУМИ  Cool
Не съм точно аз човека, който трябва да ви чете морал,ама имайте малко респект към тези машини бе..... тема : подходящ мотор за начинаещ???? ми вземи си хаябуса деба........ в целия си съзнателен живот на моторджия, който започна от 14 годишен (сега съм на 28) нямам птп което да съм извършил аз, имам респект към машините, вярвам си понякога, но и осмислям всяка грешка! Защо по-млади момчета от мен си заминават за едното нищо? Не говоря за последния цитат. Белята става за секунди! Писна ми всеки ден да чета тоя умрял, ония умрял... СТИГА! спрете се малко... обиждате се , че ви наричат донори а с поведението си на пътя как опровергавате фактите??? Мен ме остави аз карам стари кочини щото са ми на душата.... но винаги съм имал респект , когато се кача на японски мощен мотор! Колкото и да пиша мисля, че е безполезно! Живота си е ваш, но страдат и другите около вас, надявам се, че няма човек, който да не му стане кофти след като прочете поредната тема за някой загинал било то по негова или чужда вина. ВНИМАВАЙТЕ... това мога да ви кажа приятели... нека се виждаме по-често.... не да се четем по форумите и стълбовете за високо напрежение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Surprised Surprised Surprised
« Последна редакция: август 03, 2012, 15:04:57 последно от Сърбина » Активен
petar_ivpetrov
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Vulcan 800 Classic, Honda VTX1300S
Публикации: 63

« Отговор #1233 -: август 03, 2012, 15:29:23 »

Много е трудно да обясниш на 20 годишно момче, че правилата са за да се спазват, а не за да се нарушават. На по-младите това им е в природата- да се изявят , да блеснат макар и да са на границата с безумното. Тук мисля, че трябва да се работи и в клубовете по места. По-опитните са тези, които трябва да дават пример и по подходящ начин да обясняват и учат младоците, а те пък от време на време да се вслушват.
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #1234 -: август 03, 2012, 15:33:59 »

Те тия дето правят катастрофите най-често, ПЪРВО не четат нищо и никъде, ВТОРО не четат ТУК и ТРЕТО какво ще кажете за първите ДВЕ. Така че каква кампания кви ПЕТ лева
Активен
ikonomika
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 600 RR
Публикации: 165

« Отговор #1235 -: август 04, 2012, 00:30:53 »

Те тия дето правят катастрофите най-често, ПЪРВО не четат нищо и никъде, ВТОРО не четат ТУК и ТРЕТО какво ще кажете за първите ДВЕ. Така че каква кампания кви ПЕТ лева

Аз чета тук, купих си книжки и филми да се ограмотявам и пак се пребих с моята бегачка  Surprised Проблема е, че трудно се възприема, че пистовите мотори не трябва да се карат по публичните пътища, а на писта само. Не знам за какво изобщо са позволени да се продават и карат по шосетата. На всичкото отгоре не съм на 20. Пистовите мотори са като дрога и няма отказване. Като направиш 10-ина хиляди километра свикваш с мотора и със скоростта. Карането с 200+ по завои без достатъчна видимост става ежедневие. Един ден на някой от тези завои става изненадата и резултата е плачевен. Аз имах късмет. Може би едно към 10000 е шанса ми, че оцелях. Сега вече гледам по друг начин на нещата, но това не променя нищо за новите водачи, които няма как да разберат какво се крие зад управлението на тези машини с твърде висока скорост по публични пътища. Колкото и да се говори едва ли ще подейства на някого. Поне на мен не ми подейства и замалко не се затрих. Не, че ще спра да карам. Просто ще е по-бавно и внимателно, а за повече газ и лягане в завоите ще се ходи на писта.
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Das Pferd
Публикации: 2865

Keine Zeit für Dummheiten...

« Отговор #1236 -: август 04, 2012, 00:37:46 »

Аз чета тук, купих си книжки и филми да се ограмотявам и пак се пребих с моята бегачка. Като направиш 10-ина хиляди километра свикваш с мотора и със скоростта. Карането с 200+ по завои без достатъчна видимост става ежедневие. Просто ще е по-бавно и внимателно, а за повече газ и лягане в завоите ще се ходи на писта.

Ясно е кои книжки си чел, ама май е било избирателно четенето, че в тия същите книжки пише по нещичко за публичните пътища, а Кийт Коуд, 'ми то там по начало нещата се развиват на писта. По-добре наблягай на спокойният David L. Hough с Proficient Motorcycling и More proficient motorcycling:Mastering the Ride.

P.S. Радвам се, че си добре колега, и не се заяждам. Дано да си се възстановил напълно!
Активен
ikonomika
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 600 RR
Публикации: 165

« Отговор #1237 -: август 04, 2012, 00:46:09 »

Ясно е кои книжки си чел, ама май е било избирателно четенето, че в тия същите книжки пише по нещичко за публичните пътища, а Кийт Коуд, 'ми то там по начало нещата се развиват на писта. По-добре наблягай на спокойният David L. Hough с Proficient Motorcycling и More proficient motorcycling:Mastering the Ride.

P.S. Радвам се, че си добре колега, и не се заяждам. Дано да си се възстановил напълно!

На Коуд е филма, а книжките на други, но да - всички те са за каране на писта, е на за публични пътища ама понеже публичните пътища са най-лесни за достъп тестваме способностите си там. 99.99% от инцидентите са там. Не четем всеки ден за убили се мотористи на писта еди коя си, а на магистрала еди коя си и улица еди коя си  Sad Покрай мене даже неколко приятела станаха мотористи и искат да купуват пистарки, а аз ги разубеждавам, за да не направят моите грешки. Страхотен наркотик са моторите и то много смъртоносен наркотик.
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Das Pferd
Публикации: 2865

Keine Zeit für Dummheiten...

« Отговор #1238 -: август 04, 2012, 00:54:17 »

Имаш ЛС.

ПС. Моля модераторът да изтрие това.
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1084

http://alltimecams.com

« Отговор #1239 -: август 04, 2012, 09:31:14 »

Честно да Ви кажа аз пък не съм чел книжки, не съм гледал филми и съм от идиотите, които се учат в движение с внимание, гледане и още повече мислене. Това не е толкова, важно, но преди да взема първия си мотор не съм имал такъв поглед върху неприятните моменти с мотористи по улиците (колко типично, нали?). За две седмици откакто съм тук почти всеки ден чета за трагедии в различни краища на България и честно казано съм изумен.
В България или има твърде много мотористи, или до година-две ще намалеят с около 80%.
Няма друга такава "статистика" (или поне аз не съм виждал) в тая смотана държава, в която почти ежедно да умират хора.

Радвам се, че надделях над любовта си към скоростите и си взех чопър. Прав е колегата по-горе, който спомена завоя, в който можеш да влезеш с 200+, но не е ясно на края на завоя какво те чака. Наистина е дрога усещането, точно защото те прави не само зависим, но и ПОДВЛАСТЕН.
Затова и аз лично си дърпам юздите и дори един ден да имам фалшивото самочуствие, че съм страхотен карач, пак ще карам със скорост под тази, за която съм сигурен, че ще мога да реагирам правилно каквото и да се случи. Естествено това не ме прави безсмъртен, но поне ще се наслаждавам на удоволствието, което дава мотора, докато съм спокоен, че няма да съм виновен за нечия загуба.

Прав е колегата, който спомена, че 99% от трагичните инциденти са със собственици на пистови мотори. Няма как (а и не е редно) да бъдат забранени за употреба по улиците. Адекватно е на това да забранят Ламборджини, Бугати, Ферари и т.н., които освен, че са толкова бързи са и оръжия за масово поразяване.

Имам приятели, които карат "пистарки" и откакто чета тази тема, като че ли всеки ден изтръпвам дали няма да прочета нещо и за тях. Мисля си, че не съм си давал сметката колко много са всъщност трагичните инциденти в малката ни държавица.

И въпреки, че карам сравнително бавно, въпреки, че си отварям очите на 88 за две седмици тамън 3 пъти щях да сефтосам я мотора, я себе си. То не се опитват да те накарат да им преправиш пантите на вратите да се отварят на обратно, то не се гъчкат нарочно за да не минеш, то заобикалянето на дупките заради шарнир от 20лв може да бракува човека барабар с машината и т.н. и т.н. Разбира се не са виновни САМО хората с автомобили (аз самият карам и кола). Като се замисля не е въпроса дори за вина, а за търпимост и грижа първо за околните, а после и за себе си. Искаш ли да те пазят, пази ги и ти... А и те теб.

Не мога да давам акъл никому, защото не съм постигнал с нищо повече от Вас в карането на мотор. Не мога и не искам, но много ми се ще тази тема да хване паяжини, а не да бъде ежедневна сводка за изгубени близки и приятели. Мисля, че това зависи от всички ни - от тези, които карат като безсмъртни, от тези, които заради невежество или глупост опровергават "безсмъртните", от тези, които по някакъв начин са част от джунглата, наречена "пътна мрежа".
Активен
Djaba
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XT 600 43f
Публикации: 279

Ел. поща
« Отговор #1240 -: август 04, 2012, 12:06:50 »

Абсолютно си прав и аз пожелавам целия раздел да хване пайжина , да не се пише повече тук, а само в начинаещ моторджия ... ама е на , докато има лапета като мен които искат пистарки, няма как да стане :/ !
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #1241 -: август 04, 2012, 12:11:44 »

Ми не знам за ВАС дето карате на СЛЯПО по завои без видимост и с 200, Аз също не съм на 20, карам и пистов и круизер и такива неща-дори без да съм чел книжки НЕ ПРАВЯ. Щото ми е скъпа кожата и имам за какво да мисля и какво да губя. Пък Вие, щом карате така явно нямате какво да губите, а оттук следва че нямате и самоуважение към самия себе си-ВАС-щом не сте ценни поне за ВАС си!!! Sad Surprised Пък това за свикването със скоростта.....Да адреналина и удоволствието което се получава от отделянето му в организма, което е свързано с малката доза риск при управлението на мотора-ДА, но трябва да се контролира. Че то дори и на писта не знам някой дето навива масура докрай и квото стане. И там всичко е премерено бе хора!!
Активен
morqka
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Aprilia RSV Mille; Moto Guzzi V50; Ducati 500; BMW R45S
Публикации: 1381

« Отговор #1242 -: август 04, 2012, 12:16:55 »

Ми не знам за ВАС дето карате на СЛЯПО по завои без видимост и с 200,

Да, бе......Ама това на втора. После вече с 299 по завоите.  Smile Smile Smile
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #1243 -: август 04, 2012, 12:33:34 »

Да, бе......Ама това на втора. После вече с 299 по завоите.  Smile Smile Smile
Ами който си мисли да се надлъгва, остава излъган Surprised
Активен
Fbegov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Benelli tnt 1130 café racer, Yamaha fz6 fazer s2 GT
Публикации: 2068

Ако си прекалено предпазлив, животът ти става уме

Ел. поща
« Отговор #1244 -: август 05, 2012, 00:04:04 »

Черна хроника винаги ще има. Да не говорим за държави, където се карат масово - Италя, Испания и т.н.
 В една Чехия, където живея и сезона е по кратък, статистиката е плачевна - 2009та имаше пик от 136 моториста за годината...
 Нищо не може да се направи, но поне може да се стимулира подобряването на техническото състояние на машините, което е фактор!

Примерно, кога масовия българин сменя маслото на коловете? - май, когато му протече и втория,. и така нататък Very Happy
« Последна редакция: август 05, 2012, 00:05:46 последно от Fbegov » Активен
Страници: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 333   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЧерна хроникаТема: Почна се....

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.167 секунди с 21 запитвания.