Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратСъбитияTrack DaysТема: CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL - Drakon Track, Bulgaria - Aug 29/30, 2009
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL - Drakon Track, Bulgaria - Aug 29/30, 2009  (Прочетена 48721 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ...etc.
Публикации: 2806

ZEDMOTO.COM

« Отговор #15 -: март 19, 2009, 18:50:40 »

Илянски,
Идеята е се научат да влизат ,взимат и излизат правилно в/от завой!
Всеки може да дава газ на право Very Happy
Мерси за фотката.
ПП:Пистата е съизмерима с Мегара в Атина ,където също CSS провеждат обучение

« Последна редакция: март 19, 2009, 18:58:02 последно от The Duke » Активен
viko
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: мно'о б'ръз
Публикации: 525

YZR - M1

Ел. поща
« Отговор #16 -: март 19, 2009, 20:42:25 »

Най-готиното е, че цената е достъпна и е в България, за българи, на български. А това, че лично чичко Анди ще води теорията е просто перфектно!!! Smile
Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

ZEDMOTO.COM

« Отговор #17 -: март 19, 2009, 20:44:29 »

Понеже получавам доста въпроси на лични ,ще отговоря на Всички тук:

Какво:ПИЛОТНО ИЗДАНИЕ НА КАЛИФОРНИЯ СУПЕРБАЙК УЧИЛИЩЕ В БЪЛГАРИЯ – нива І и ІІ, с лектор ANDY IBBOTT
Кога: 29-30 август 2009
Къде:Писта “Дракон”, Калояново /близо до Пловдив/
Колко:390 лева/ ниво.
Как:Записване на ел.поща - petаr@zedmoto.com
До кога:Краен срок за записване: 01-07-2009
Кои:Целева група: мотористи и екстремисти

Задължително:
-Кожен екип със заципване или от една част,ботуши,ръкавици и фул фейс каска!
-Технически изправен мотоциклет
-Mедицинско
При потвърждение на записването:
Моля да ни информирате за
-Марка и модел мотоциклет и година на производство.
-Опит като водач на мотоциклет - години.

и преведете 50 % от стойността на курса (390 лв.за ниво) - т.е.195 лв.

по сметките на Зед ООД в Райфайзен Банк:
BIC:RZBBBGSF
IBAN:BG49RZBB91551068531014
Основание за плащането - CSS Аванс за ......(трите имена)

или в брой в следните магазини на ZEDMOTO

ЗЕДМОТО СОФИЯ
гр. София, Зона Б-5, блок 7, вход Б, към вътрешното каре

Работно време:
Вторник – Петък : 11,00 – 19,00
Събота – 12,00 – 18,00
Неделя и Понеделник – почивни дни

ЗЕДМОТО РУСЕ
гр. Русе, бул. "Тутракан", срещу ГКПП "Дунав мост"

Работно време:
Понеделник - Петък - 10,00 - 19,00
Събота - 10,00-15,00
Неделя - почивен ден

КАКВО И КАК ПРЕПОДАВАМЕ?
Нивата в Калифорния Супербайк Училище са най-ефективния някога създаден „комплект” за прогресиране на уменията и усвояване на техники за влизане в завой.
Подходът, който прилагаме в обучението е абсолютно старомоден - стъпка по стъпка.

ЕДИН ДЕН В CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL…
Денят в Калифорния Супербайк Училището е натоварен и интензивен като цяло, но протича в спокойна, улесняваща обучението атмосфера.
Той започва в 7 ч. сутринта с регистрация и завършва около 5 ч. следобед с училищен де-брифинг и финален шанс да говорите отново с Вашия инструктор по мото-езда преди да поемете по пътя към дома.
Дневно имаме макскимум 63 ученици, разделени на 3 групи от 21 ездачи (Rockingham има 3 групи по 24).
През целия ден изцяло на Ваше разположение („прикрепен към Вас”) ще бъде висококвалифициран инструктор по мото-езде и той ще работи с Вас „един на един” по време на сесия, въпреки че ще обслужва и още двама други ученици.
Също така за всяко едно ниво са предвидени по пет лекции (теория), както и пет пистови сесии, както и такава извън пистата с цел да се следи изпълнението на обучението и индивидуалното развитие на всеки ездач.
След всяка от сесиите, Вашият инструктор по мото-ездa ще Ви даде персонално „обратна връзка” за Вашия напредък в конкретната сесия.

КАКВО ТРЯБВА ДА ИМАТЕ?
- Желание да учите;
- Кожен екип от една или две части (свързани с цип) , фул фейс шлем, кожени ръкавици и ботуши за мотоциклет;
- Шофьорска книжка или състезателен лиценз;
- Мотоциклет.
Всеки един от участниците в обучението започва от първо ниво и работи заедно с персоналния си инструктор по програмата.
Първо ниво е ключът към непрестанното усъвършенстване и развитие на уменията Ви за водене на мотоциклет.
Нивото не отразява текущите Ви способности.

УЧЕБНИЯТ ДЕН В УЧИЛИЩЕТО ВКЛЮЧВА:
- Пет 20-минутни сесии на писта;
- Пет технически класа сесии – теория;
- Персонален, висококвалифициран инструктор по мото-езда за деня;
- Най-добре обучените в света треньори за мото-езда на- и извън пистата
- 31-а годишен опит, базиран на изследвания и непрекъснато развитие на техниките за езда;
- Най-доброто обучение на планетата;
- Кетъринг на пистата;
- Обучение извън пистата;
- Вашето напълно уверено „летене” из завоите в края на деня;
НИВО I
То обхваща шестте най-чести грешки при влизане в завой т.е.основата, върху която да градим.
1. Скорост на влизане в завоя. Твърде бързо? Твърде бавно?
2. Грешки при подаването на газ. Твърде много, твърде скоро, не достатъчно? Времето е от съществено значение...
3. Навлизането в завоя обикновено започва от грешното място... Завиваш твърде рано? Твърде късно? Откъде знаеш?
4. Кормилна грешки и корекции. Лягане в завоя твърде бързо или твърде бавно? Коригиране на ъгъл на мотоциклета в средата на завоя?
5. Неправилни действия от страна ездача по време на завиване. Твърде много или твърде малко за конкретната ситуация?
6. Непоследователни апекси. Твърде широки, твърде прибрани или променливи?

Всеки с тренирано око може да забележи тези грешки. Но ние не само имаме обучени очи, но и правилно средство за корекция на всяка една от тези грешки. Това най-общо казано е Ниво 1.
Ние предоставяме и „мотивацията” за овладяването на всяка една от тези техники, защото това е от решаващо значение за очаквания резултат след придобиването на тези умения.
Представете си за миг, че многократно сте „тренирали” и вече овладели напълно всяка една от тези шест точки.

Каква ще бъде Вашата езда, ако наистина е така?
1. Перфектната скорост за влизане в всеки завой . Точно такава каквато трябва да бъде и то всеки път.
2. Безпроблемен контрол на дросела. Така че, мотора да бъде стабилен във всеки завой и при всякакъв ъгъл.
3. Способността да намерите перфектната точка за влизане във всеки завой, защото правилното влизане Ви гарантира и правилното излизане от него - и това всеки път.
4. Тотално изчезване на нуждата от изнервящи корекции в завоя. Вместо това описване на една чиста и точна траектория през всеки един завой.
5. Пълно спокойствие по време на езда в хармония с мотора при всякакви условия.
6. Водене на мотора с „лазерна” точност, караща хората да попитат „Нима това е възможно?

Бихме излъгали, ако кажем, че е лесно, или че ще можем да Ви обучим до съвършенство на всяка една от тези точки в рамките на един ден. Но, след Ниво I, Вие ще знаете къде и защо сте бъркали и конкретните начини да коригирате това!
Всяка една техника от тези 6 точки е напълно обяснена по време на теорията и последвана от практика на пистата улесняваща усвояването на наученото.

НИВО II
Лесно е да се докаже, че фиксацията в определена точка е най-лошия враг на всеки ездач и тя има много форми. Тренировките на зрението са ключът към добрата, бърза и уверена езда.
Ниво II поставя точно него на фокус и Ви помага за надграждане на стабилната основа от Ниво I. "Очите са ключа."

1. Какво е отправна точка и колко са ви нужни за всеки един завой?
2. Какъв е ключът към подобряване на разбирането на ездачите за пространство за езда? Можем да създаваме и използваме повече?
3. Какво правите когато ограничавате гледната точка и как се “лекува” това?
4. Какъв е най-добрият начин да използвате очите си до максимум за добиване на най-много информация с малко усилие?
5. Какво сигнализира края на завоя? Можем ли да му влияем или сме поредния мързелив ездач даващ газ на края на завоя?

Визуалните умения на ездача са един от най-важните компоненти за неговата езда - колкото повече виждаш, толкова си по-уверен.
Колкото по-добре можеш да тълкуваш това, което виждаш толкова по-лесна и по-уверена става твоята езда .
С други думи, Вие сте толкова добри, колкото са зрителни Ви умения, не и нито на йота по-добъри. Ако не знаеш къде си, тогава е много трудно да вземеш решение къде искаш да отидеш и как да стигнеш до там.
Ниво II адресира този жизненоважен аспект на ездата. Както винаги стъпка по стъпка.

1. Минавайте през завоя с невероятна прецизност.
2. Имайте избор на траектории.
3. Имате повече пространство в завоя. Повече пространство се равнява на повече време и "ритъм".
4. “Излекувайте” се от фиксацията в една точка - най-лошия враг на всеки ездач.
5. Карайте с максимално темпо през завоите - точно като момчетата от MotoGP!

„Как да виждаме” е всичко!
След Ниво II ще знаете как става и как да избегнете естествените „биологични” клопки поставени ни от природата.
Ще съумеете да победите инстинктите си за оцеляване, които Ви карат да правите грешното нещо, по грешното време и на грешното място.

« Последна редакция: март 19, 2009, 20:57:33 последно от The Duke » Активен
Tpoxa_B_ykoto
Къдравия
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Z 750 S
Публикации: 628

Ел. поща
« Отговор #18 -: март 19, 2009, 21:01:19 »

Аз ще дойда,ама ще гледам през оградата.  Smile
Активен
viko
ниво 5
Неактивен Неактивен

YZR - M1

Ел. поща
« Отговор #19 -: март 19, 2009, 21:03:32 »

Те и кучетата били много добри касапи..... Very Happy
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3314

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #20 -: март 19, 2009, 21:06:44 »

Приятно съм изненадан от тази новина. Браво, дано всичко мине по план. Не се съмнявам в организацията, а в качеството на пистата. Между другото Пешо, ще има ли наистина хубави бордюри на пистата? Зоните за сигурност там как са? Трева ли има само, или ще има и пясък? Питам, защото не съм го приемал това калояново никога досега като истинска писта и затова и не съм ходил там досега.
Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

ZEDMOTO.COM

« Отговор #21 -: март 19, 2009, 21:11:49 »

Румба,
пистата е най-доброто което има към момента в България.Бъди сигурен че не правим компромиси със сигурността!
ПП:CSS не е фирмата на тате и си има сериозни изисквания ,които явно са покрити Very Happy
Активен
CJ_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Мотоциклетаджията ....
Публикации: 4029

« Отговор #22 -: март 19, 2009, 21:16:15 »

На англииски или ще има преводачи ?
Активен
viko
ниво 5
Неактивен Неактивен

YZR - M1

Ел. поща
« Отговор #23 -: март 19, 2009, 21:17:23 »

Ши съ привежда...
Активен
The Duke
Red Brigades
ниво 5
Неактивен Неактивен

ZEDMOTO.COM

« Отговор #24 -: март 19, 2009, 21:19:02 »

На Серрес принципно на са включени в цената и се заплащат отделно (50 Euro) , но понеже сме пичУ'и решихме да осигурим "про боно" за тези които имат нужда Very Happy
Активен
CJ_
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: март 19, 2009, 21:26:52 »

Малко ми е рано от сега но на 90% ще се видим  Very Happy
Активен
viko
ниво 5
Неактивен Неактивен

YZR - M1

Ел. поща
« Отговор #26 -: март 19, 2009, 21:31:34 »

Няма да съжаляваш, вервай ми Very Happy . Само с тая 12-ка не знам как ще е, на мен инструкторите по едно време искаха да ми дават 125-ца, че с Р1-то много газ съм давал... Very Happy
Активен
Mitaka80
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki zzr 1100 - HAYABUSA GSX 1300 R
Публикации: 135

Нема един свестен от тия с маторите :) :) :)

323991889
Ел. поща
« Отговор #27 -: март 19, 2009, 21:56:30 »

Еииииииииии евала на всчки които са минали курса  Razz Razz Mad Mad rulez1 rulez1 rulez2 tang Confused Cool 8-
Тъкмо да зацивря че не мога да отделя толко пари че да ида в Гърция да го мина и аз  Sad и като видях "Дракон"БГ и ми се опраи настроението  Cool

Ако трябва кредит ше тегля ама тая година ще се включа и аз сред убочаващите се  Cool rulez2 Mad
Супер готино е това да го минеш и да те научат хората да караш както му е реда  Very Happy
Активен
CJ_
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: март 19, 2009, 22:46:58 »

Няма да съжаляваш, вервай ми Very Happy . Само с тая 12-ка не знам как ще е, на мен инструкторите по едно време искаха да ми дават 125-ца, че с Р1-то много газ съм давал... Very Happy

Az Няма да давам много ! само щялата  Very Happy
незнам дали ще е подходящ наистина мотора ........... като гледам е доста "сбита" пистичката ! Но нищо непречи да пробваме !

А и гърчулята можеда ги научим на това-онова  Very Happy
« Последна редакция: март 19, 2009, 22:50:19 последно от CJ_ » Активен
redalex
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Черно пиле
Публикации: 1332

Бира, секс и ЦСКА

16772682
« Отговор #29 -: март 20, 2009, 01:04:05 »

абе ще ви е*а у кеуеметата....
ще земе да ме върнете в родното село....
разбихте ми съня...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратСъбитияTrack DaysТема: CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL - Drakon Track, Bulgaria - Aug 29/30, 2009

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 21 запитвания.