Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
Анкета
Въпрос: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
За
Против
Нямам мнение

Страници: 1 ... 16 17 [18]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?  (Прочетена 60755 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #255 -: април 20, 2014, 12:47:28 »

Това със спазнането на закона в Германия и с неспазването в България има две гледни точки.
В немско да нарушиш закона трябва да направиш нещо нарочно.
Какво имам предвид, искаш да стигнеш например от Мюнхен до Нюрберг например, около 170км са излизаш на аутобана и газ GPS го дава 1.30ч  в България искаш да стигнеш от София до Сандански пак са около 170 км и GPS го дава 2.30ч (знаете че GPS смята скороста като спазваш ограниченията Surprised
И всичко това е поради тъпа инфраструктура и малоумни знаци, минаваш през 15 села, на право шосе има ограничение 60 защото преди 30 години бай Кольо се обърнал с МосФича и значи пътя е опасен.
Друг пример: Влизане в София от към Пловдив три ленти с аварийната стават четири и ограничение 50  Surprised от Църна маца до кръстовището на Горубляне, но за сметка на това от Горубляне до Орлов мост където става по-тясно две ленти + буслента е разрешено 80. Това в немско няма как да се случи и вероятността да нарушиш закона намалява в пъти.
 Very Happy
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #256 -: април 20, 2014, 16:33:29 »

Аз пък чакам все още отговор що в друга държава си светец, а тук не - на мен пък това ми е смешно...  Surprised

Аз и тук и там превишавам скоростта с малко, така че да не се занимават да ме спират. При нас между другото няма как да те засекат с радар, че си превишил скоростта с 40 км/ч, щото радарите са настроени да засичат превишената скорост според ограниченията за автомобилите. Така че ако се движиш със 140 с мотора, няма да те засекат. Което е още една недомислица в закона, ама то само това да му е кусура. Нали все пак за фаровете идеше реч  Smile Smile Smile

Друг пример: Влизане в София от към Пловдив три ленти с аварийната стават четири и ограничение 50  Surprised от Църна маца до кръстовището на Горубляне, но за сметка на това от Горубляне до Орлов мост където става по-тясно две ленти + буслента е разрешено 80.

Пропускаш нещо много важно. Ако от Църна маца до Горубляне караш с 80 км/ч, как ще отразяваш каките, дето са излезли на работа да доставят удоволствия на хората Smile Smile Smile
Там ограничението е заради пешеходната пътека насред булеварда и заради светофара за базата на баретите.

Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #257 -: април 20, 2014, 16:46:57 »

Пропускаш нещо много важно. Ако от Църна маца до Горубляне караш с 80 км/ч, как ще отразяваш каките, дето са излезли на работа да доставят удоволствия на хората Smile Smile Smile
Там ограничението е заради пешеходната пътека насред булеварда и заради светофара за базата на баретите.

...пфффф вярно ще им падне оборота   Smile
А, пешеходната пътека няма какво да я коментирам, най-малоумното нещо на света, четири ленти в посока и пешеходна пътека, Surprised прави се един надлез който винаги може да се използва с рекламна цел така, че Общината да има файда ...и те така, ама не по-лесно е да пляснат едно 50.

Най-ме кефи като видя табела "Опасен завой" бе мамка ви, и Главно управление на пътищата, имате багер, имате валяк ми направете го безопасен, ама слага табела и си измиват ръцете и проблема става твой.... Начиии ние сложихме табел те шофьорите са виновни, че завоя е опасен и стават ПТП.  

Та и за това в Германия правилника се спазва, щото трябва да си идиот проклет да го нарушиш. Те немците знаят, че като измислят нещо ново явно има защо и го спазват, а тук всяко нещо е по-малоумно от предното и хората си създават навика да нарушават закона.
 Very Happy

пп. не че оправдавам неспазнаването, включително и аз не го спазвам  Smile
« Последна редакция: април 20, 2014, 16:49:21 последно от Tuti » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 22 запитвания.