Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
Анкета
Въпрос: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
За
Против
Нямам мнение

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?  (Прочетена 58954 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #240 -: април 18, 2014, 22:45:50 »

Аха. Само дето нещо европейците млъкнаха. При вас не вали ли дъжд  Surprised

Добре де, що се правиш на ущипан?
Пределно ясно е, че тук никой не спазва нищо, дори аз не карам със 110 по магистрала - кво да ти кажат "европейците"? Въпросът е защо там си "съвестен", а тук не? 
Не защитавам врЪло Европа, не са и те светци, но като идем там и нещо ни "става" и спазваме законите!
Разбира се, че съм и против сляпото приемане на всичко от тях...
Всяка държава си е специфична и трудно ще й наложиш закон, който е пренесен от друга страна механично.

П.П. В Украйна минахме със 70 (при ограничение 50) през едно селце, имаше патрулка на входа. Махнаха ни с ония палки тип зебра (знаеш ги, още ги ползват  Very Happy ) и пуснаха буркана. Помислихме, че ни поздравляват, даже им свирнахме с клаксоните  Smile да ама не - без малко да ни догонят с калашниците и да ни арестуват, щото не сме спрели, добре че имаше двама полицаи в групата ни... Голям смях падна  Smile
Мислиш ли, че там пак ще мина със 70? Това е само пример. Не се правим на католици - повечето тук не караме от вчера. Просто споделяме мнения.

Аре наздраве  Mad

Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #241 -: април 19, 2014, 00:38:10 »

Я всички европейци да отговорят на един простичък въпрос, който ще задам за втори път. Всички ли и винаги ли спазвате ограниченията на скоростта, предвидени за мотоциклети по магистрала, по извънградски пътища и в градски условия? Без да си кривите европейските души  Very Happy
Лично аз много рядко, обикновено съм над ограничението, както всички. Ако ще спазвам закона на 100% по-добре да си карам колата. Very Happy Истината е, че ние мотористите никога не сме били примерни шофьори и никога няма да бъдем. За това караме мотори, защото сме малко луди и доста непокорни. Нормален човек не би карал мотор. Разликата е, че лицемерите не си го признават, аз да. Smile

П.П. Една подробност. Младите да не гледат от мен. След 24г. на мотор аз знам как да го направя безопасно, те не. Very Happy
« Последна редакция: април 19, 2014, 00:48:00 последно от ЧЕФО » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #242 -: април 19, 2014, 00:54:28 »

Адашче, проблема според мен, който е по-притеснителен е, че като излезнем зад граница и всички ставаме по-ниски от тревата и по-послушни от тамошните водачи на всякакво МПС - заради законите там.
Как така "там" може да ги спазваме законите и ограниченията (добри или лоши), а тук даже се и пънем и ги коментираме колко са били излишни или ненужни... Бай Ганьо нЕма да умре никога в нас, за съжаление...

Защото на вън машината ще те смачка, ще те сдъвче и ще те изплюе на парцал, ако кривнеш от правата линия. Нашите го знаят и за това си налягат парцалите. Тук е друга работа. В БГ имаш пълна свобода, можеш да си правиш каквото си поискаш и никой не те бара. Това е разликата. За това и доста чужденци идват да живеят тук и им харесва свободата. Имам приятел англичанин, който каза, че е щастлив тук, свободен и щастлив. Каза, че преглъща всички безумни недостатъци само заради едничката свобода. Човека е моторист. Very Happy Аз също си харесвам свободата. Very Happy

П.П. Една подробност - свободата си има своята цена. Трябва да внимаваш, не си единствения свободен. Very Happy
« Последна редакция: април 19, 2014, 00:58:05 последно от ЧЕФО » Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber
Публикации: 761

www.youtube.com/user/lcrbulgaria?feature=mhee

judas_priestbg@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #243 -: април 19, 2014, 02:10:01 »

Въпросът е кой спазва 100-те км/ч разрешени за мотоциклети, при 140 км/ч за автомобилите. Никой не ще да отговаря, май  Surprised Щото не ви изнася  Very Happy
аз... Smile на магистрала с мотора 90 , с колата 120. доволен ли си ...?  Very Happy
 в града.. 50 и с двете МПС-та
Активен
lcr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TAIL GUNNED - Honda Shadow VLX 600 CUSTOM ultra glide ; Honda Shadow VT600 bobber
Публикации: 761

www.youtube.com/user/lcrbulgaria?feature=mhee

judas_priestbg@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #244 -: април 19, 2014, 02:14:21 »

тц!! НА ФАРОВЕ!!
кола или мотор, окото и живота светлина им трябва  Very Happy
п.с.
чешем си езиците, а днес по каварненско идиоти със сиво-сребристи Хавтомобили без фарове в мъглата с видимост под 30м!!!
и покрай куките са минали така  Sad
ТЕ идиотите  са безсмъртни....не им се подигравайте и не ги одумвайте , знаеш ли колко е трудно да си идиот...???  Smile Smile Smile
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1391

7183168
Ел. поща
« Отговор #245 -: април 19, 2014, 09:31:21 »

...В БГ имаш пълна свобода, можеш да си правиш каквото си поискаш и никой не те бара. Това е разликата. За това и доста чужденци идват да живеят тук и им харесва свободата. Имам приятел англичанин, който каза, че е щастлив тук, свободен и щастлив. Каза, че преглъща всички безумни недостатъци само заради едничката свобода. Човека е моторист. Very Happy Аз също си харесвам свободата. Very Happy

П.П. Една подробност - свободата си има своята цена. Трябва да внимаваш, не си единствения свободен. Very Happy

Това за огромно съжаление от моя страна малко по малко се променя и става по-малко истина.
В сърбите се кълнях но и там взе да духа педерски ветар...
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #246 -: април 19, 2014, 10:32:26 »

Преди три години отивам в Гърция на море аз с колата (защото бях със счупен крак) и двама приятели с моторите. Караме си ние и малко преди Драма моторите отред аз зад тях, ограничение 50 аз си карам с 75-80 моторите по-бързичко. И хоп от един храст се излетя един грък с радар и ме спря, моторите въобще не ги отрази, а караха на около 300 метра пред мен с по-висока скорост.
Слизам аз и ...охи мохи паракальо 350 Е глоба  Surprised... удрям го на молба и това онова правя се на ощипан казвам му, че съм си изхарчил парите на тяхното хубаво море и колко е са им хубави плажовете....и т.н. И тоя нещо му стана и ...Ок ще ти напиша минимална глоба 40 Е вика ако я платиш до една седмица ще ти е наполовина.
Та мисълта ми беше че моторите въобще не ги отразяваха, а бяха спрели още четири коли, щавеха коли и всички наред, един стои с радара другия пише актове.
 Smile

Това за превишената скорост, иначе там се кара без фарове, даже на края на тунелите има знак който ти напомня да си загасиш фаровете. Не знам как ще ходя с тоя Ситроен който така е програмиран, че щом запалиш ти светват фаровете.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3163

« Отговор #247 -: април 19, 2014, 11:51:27 »

В твоя случай едва ли ще ти кажат нещо!Колата си е такава заводски.И е вярно,че следят колите повече!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3856

Ел. поща
« Отговор #248 -: април 19, 2014, 13:00:57 »

да се изачкам и аз по темата.аз съм за целогодишното каране на фарове,виждат те по добре,в това спор няма.горят ти крушките повече,това са пълни глупости,за последните десет години я съм сменил 4/5 я не(говоря за всички мпста дето карам)за екология и че харчи повече...пичове айде да не си говорим глупости,а?НО СЪМ ПРОТИВ ДА МЕ ЗАДЪЛЖАВАТ СЪС ЗАКОН ДА ГО ПРАВЯ.
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #249 -: април 19, 2014, 13:13:53 »

В твоя случай едва ли ще ти кажат нещо!Колата си е такава заводски.И е вярно,че следят колите повече!

...начии в интерес на истината, ходих до Ситроен и ги питах какъв е случая, и те ми казаха, че има опция да е като стане тъмно сам да си ги включва и опция като запалиш двигателя да светват сами, зависи от държавата за която е правен. Но, това не можеш да си го правиш сам с някаква комбинация от копчета, а трябва да отидеш в сервиза и да ти го направят там с лаптопа през OBD буксата пффффф...
Иначеее  без да ме карат със специален закон сам си пускам фаровете, защото така се случва, че последните две коли са ми сиви и не се виждат....и мотора също ми е сиво-син и с черния екип съм напраооо не видим

Very Happy
пп. но като цяло вгледаните в себе си БГ шАфьори и оранжев буркан на каската да си сложиш все тая пак няма да те видят, така че очите на 88 и леко леко, не знам как е с другите, ама аз като изляза извън Бг с мотора карам значителна по-спокойно
« Последна редакция: април 19, 2014, 13:16:51 последно от Tuti » Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5550

Ел. поща
« Отговор #250 -: април 19, 2014, 22:21:38 »

Добре де, що се правиш на ущипан?
Пределно ясно е, че тук никой не спазва нищо, дори аз не карам със 110 по магистрала - кво да ти кажат "европейците"?

Да се правя на ущипан? Няма такова нещо. Просто ми е смешно някой като почне да се прави на светец и да обяснява, че другите били бай Ганьовци. Всички сме бай Ганьовци, колкото и да не ви се иска.

аз... Smile на магистрала с мотора 90 , с колата 120. доволен ли си ...?  Very Happy

Личеше ти, че не се правиш на лорд пред бай Ганьовците  Mad

...моторите въобще не ги отрази, а караха на около 300 метра пред мен с по-висока скорост.

Забелязал съм, че там специално мотористите си карат бетер бай Ганьовци. Пък уж са в ЕС доста преди нас. Ама на тях Господ им е навигатор. Като минават покрай църкви си се кръстят както са на моторите  Surprised
Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #251 -: април 20, 2014, 00:23:03 »

Просто ми е смешно някой като почне да се прави на светец... Всички сме бай Ганьовци, колкото и да не ви се иска.

Поименно, колега, поименно  Smile

Аз пък чакам все още отговор що в друга държава си светец, а тук не - на мен пък това ми е смешно...  Surprised

Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #252 -: април 20, 2014, 00:25:16 »

аз... Smile на магистрала с мотора 90 , с колата 120. доволен ли си ...?  Very Happy
Кого се опитваш да убедиш, нас, или себе си? Smile
« Последна редакция: април 20, 2014, 00:27:08 последно от ЧЕФО » Активен
Андре Гарабед
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJ 600S Diversion
Публикации: 116

КАРАЙ РАЗУМНО! Пред Свети Петър всички сме равни!

Ел. поща
« Отговор #253 -: април 20, 2014, 00:29:54 »

Кого се опитваш да убедиш, нас, или себе си? Smile
По-скоро е за заблуда на противника. Ако случайно някоя кука следи форума и си води бележки Smile

П.С. Христос Воскресе!
Активен
Yacata
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 208

Ел. поща
« Отговор #254 -: април 20, 2014, 12:11:15 »

И аз съм против това да ме задължават да карам на фарове! Мисля си, че ако не бяха задължителни, тия дето карат на фарове ще се забелязват повече! Тоест щеше да е малко по-безопасно за моторист с включени светлини.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.278 секунди с 22 запитвания.