Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
Анкета
Въпрос: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?
За
Против
Нямам мнение

Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?  (Прочетена 60786 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Gredata
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 878

0888004067
« -: март 10, 2009, 23:06:25 »

Искам да повдигна следната дискусия:

Как ви се струва идеята всички МПС да са задължени да се движат със запалени фарове целогодишно, по всяко време на денонощието, а не само през зимният сезон и през нощта?

Подобна европейска практика е въведена в съседна Македония от доста време и чесно да ви кажа много ми допада.

@Модераторите: Можете ли да пуснете към темата анкета с 3 опции - за, против, пас
« Последна редакция: март 11, 2009, 00:10:28 последно от joro-600rr » Активен
karlos
Или вдигаш прах или гьлташ прах
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XL1000 Varadero
Публикации: 432

284721100
« Отговор #1 -: март 10, 2009, 23:12:23 »

греда да нямаш нещо общо с някоя партия в парламента , :biggrin:нещо лоби това онова ,,,,шегувам се лично не ми допада
Активен
Gredata
ниво 5
Неактивен Неактивен

0888004067
« Отговор #2 -: март 10, 2009, 23:15:42 »

греда да нямаш нещо общо с някоя партия в парламента , :biggrin:нещо лоби това онова ,,,,шегувам се лично не ми допада
Very Happy аз с политика не се занимавам. Просто съм малко недоскив и на здрач трудно виждам колите с незапалени фарове. Освен това тази мярка я виждам да спомогне за безопасността най-вече на пешеходците.
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #3 -: март 10, 2009, 23:20:44 »

Аз не само че съм ЗА, а карам целогодишно на фарове. Да няма после не те видях. Щото според АутоБилд вероятноста от ПТП намалява с около 50% а и пак според тях сивите коли се виждат най трудно, а Реното и Витото са сиви. Така че аз правя каквото правят немците от АутоБилд, а те си знаят работата.
твърдо ЗА ФАРОВЕ
Активен
peshimyra
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FJ1200
Публикации: 1397

Ел. поща
« Отговор #4 -: март 10, 2009, 23:21:42 »

Абсолютна глупост!!!!!!! Surprised
Смяташ ли че през лятото денем при слънчево време фаровете ще имат ефект???
Тези акумулатори, крушки и ксенони да не са по две за лев???
Аз съм за мерки, ограничаващи катастрофите,само те да имат смисъл.А тази не е от тях. Sad
Чудно как на някой досега не му хрумна да се кара със включен постоянно клаксон,ефекта определено ще е огромен  Surprised Surprised Surprised
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 1233

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: март 10, 2009, 23:22:16 »

Лошо няма, аз съм за. По-често ще се сменят лампи на фаровете ама к'во толкова.

ПП Сега си карам на фарове, а май мина датата...
Активен
peshimyra
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: март 10, 2009, 23:29:32 »

Това е поредната идея, която пълни джобовете на куките, те и без това се чудят как да се заядат Sad
На някой тази зима да му се е случвало да му изгори крушка??? И куката да му каже-е добре де, айде от мен да мине,няма да те глобявам......

Само едно лирично отклонение- добавяне на консумиращи електроенергия джаджи води до по-висок разход.Не е огромна разликата,но все пак я има.
« Последна редакция: март 10, 2009, 23:33:54 последно от peshimyra » Активен
romano
Romano
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Transalp XL600 V
Публикации: 909

Hello,I Must Be Going.

Ел. поща
« Отговор #7 -: март 10, 2009, 23:30:40 »

.....
Точно лятно време денем при слънчево време фаровете имат най-голям ефект!!!
Аз съм ЗА.
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: cbr900rr- 97
Публикации: 1804

САМО ХОНДА МОЖЕ ДА УБИЕ ХОНДА

223
Ел. поща
« Отговор #8 -: март 10, 2009, 23:31:00 »

да ве и те Хамериканците са най големите глупаци на света че там колите и моторите са на фарове постояно  :-oкато си сложиш ксенон от 150лв по добре не го пускаи никога че може да се износи много бързо .имаше даже една благинка за моторите ,но не знам как се казваше ,фара мига постоянно ,като блиц ефекта в дикотеките ,да може да те виждат по добре чобаните с голфовете .и син  буркан бих си сложил само да се виждам повече  Smile
Активен
vasil1977
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawazaki ZR7-S
Публикации: 166

Ел. поща
« Отговор #9 -: март 10, 2009, 23:32:14 »

И аз съм За.
Не е добре ,едни да са с включени светлини /денонощно/ ,защото имат мозък в главите и една или две крушки годишно/10лв./спестяват много нерви , а други /дали от разсеяност или скъперничество/ да си карат Без.
Ясно е , че при 2 МПСта по-видимото/с фарове/ще забележиш по-рано от онова без фарове.
Затова всички с фарове или всички без фарове-или всички на ВЕЛОСИПЕДИ
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #10 -: март 10, 2009, 23:32:54 »

Щом така мислиш значи си някакъв експерт. Аз съм прост човек и се доверявам на професионалистите от Ауто Билд. А аз от както имам Реното, а то е на шест години (и е магазинско), са ми изгоряли един път крушките, е не съм се охарчил много за две крушки Н7. Сега съм с ксенони двета са 120лв ужас страшен егати цифрата, теглих кредит да ги купя  Smile ако някой е опрял до две крушки....а слънцето изгрява обикновенно от изток и залязва на запад, а аз понякога карам от север на юг така, че не винага ми свети в гърба.
 Smile
Активен
taxito
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 191

« Отговор #11 -: март 10, 2009, 23:35:02 »

Аз съм за мерки, ограничаващи катастрофите,само те да имат смисъл.А тази не е от тях. Sad
Чудно как на някой досега не му хрумна да се кара със включен постоянно клаксон,ефекта определено ще е огромен  Surprised Surprised Surprised
АБСОЛЮТНА глупост. Сега кажи че и тока си плащаш. Знаеш ли, особенно с мотора, не си и помислям да тръгна без фарове. И не помня коя година последно съм сменял крушки и на мотор и на кола. А мнението, че включените фарове не спомагат за ограничаването на катастрофите е АБСОЛЮТНО ценно. Къде ги копаеш такива? Да ходя да закопая нещо друго там
Активен
GalEto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet
Публикации: 154

Що за хора,що за създания, що за безумия!

« Отговор #12 -: март 10, 2009, 23:39:35 »

Аз също съм ЗА. Аз и сега си карам така нищо, че отмина ограничението. Няма да ми изхабят толкова фаровете, а ползата от това да съм със запалени светлини е голяма.
Активен
peshimyra
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: март 10, 2009, 23:39:43 »

Майната им на разходите. ПРОСТО МИ ПИСНА ПОСТОЯННО ДА МЕ ЗАДЪЛЖАВАТ !!!!!
Защо не задължат да се кара само с хубави гуми???
Активен
Gredata
ниво 5
Неактивен Неактивен

0888004067
« Отговор #14 -: март 10, 2009, 23:40:11 »

Един акумулатор живее по книга 5 години.
От 3 години на мотора не съм му сменял крушката, а тя не свети или като е на офф или на стартер.  Smile Обикновени заводски крушки, а за ксеноните - гъдарията иска пари - потвърждение -> гилдията на бялото злато в пуевен. Който не му стигат парите, да продава бяло злато - там пари има.  Smile

« Последна редакция: март 10, 2009, 23:44:45 последно от Gredata » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Целогодишно запалени фарове за всички МПС?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.