Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Първа помощ при инцидент!
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първа помощ при инцидент!  (Прочетена 19714 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
treisbg
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Почивка :)
Публикации: 188

тихата лудост........

« Отговор #15 -: февруари 27, 2009, 20:44:22 »

Има една малка подробност колеги!При оказване на първа помощ ако пострадалият умре тогава до колкото съм запознат оказалият първа помощ е подсъдим.Ако греша който е запознат нека ме поправи.
Активен
momo k7
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс , Kawasaki kx 250
Публикации: 42

Главният ми мозък отказва от време на време :P

« Отговор #16 -: май 27, 2009, 00:10:34 »

Наистина е много важно да го знаем и също много полезно........, но наистина дано не се налага . Темата е много поучителна... успех на всички колегии много ама много безавариини килиметри от мен !  Very Happy Very Happy  
Активен
madcow
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSF 600cc (Bandit)
Публикации: 126

209427012
WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: май 27, 2009, 15:26:13 »

Има една малка подробност колеги!При оказване на първа помощ ако пострадалият умре тогава до колкото съм запознат оказалият първа помощ е подсъдим.Ако греша който е запознат нека ме поправи.

Тук говорим как да спрем кръвотечението за да живее докато дойде линейката и други такива неща, не как да правим сърдечен байпас със швейцарско ножче. Едва ли някой ще те осъди за това че си спрял кръвотечението му, и е нормално да те съдят ако медицинската експертиза установи че ти си виновен за смъртта му.

Може ли да разясниш какво имаш предвид?
Активен
Altavo_Pse.s Girl
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Serow (XT 225) и Jawa 250 (само за спец. случаи)
Публикации: 1054

Don't Panic!

WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: май 27, 2009, 15:40:41 »

5-ТЕ НАЙ-ЧЕСТО СРЕЩАНИ СПЕШНИ СЪСТОЯНИЯ
Активен
born_to_ride
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 52

« Отговор #19 -: юни 02, 2009, 17:07:02 »

Здравейте, обръщам се към модераторите на сайта и форума за да предложа моите "Виртуални лекции по травматизъм". Аз съм хирург с 25-годичен стаж и лецензиран преподавател по травматизъм към Кралската Колегия на Хирурзите на Англия. Може да ви звучи помпозно, но това не ми е целта-просто такава е истината, а при англичаните всичко звучи помпозно. Лекциите ми са четири с общо 13 раздела и са базирани на американската система PHTLS за обучение на парамедици и спешни лекари. Аз се опитвам да я сведа до разбираем от непрофесионалисти език, което досега не е правено. Публикуваното по-горе за американските инструктори загатва за тази система, без да я развива и без да ни дава практически умения за спасяване на живот. Тя е предназначена за страна, в която линейката идва до осмата минута и кара професионалисти, които НАИСТИНА знаят какво да правят. А моите лекции ще ви научат как да спасявате живот при отчайващата липса на модерна спешна помощ. Лекциите са подредени в систематичен ред, а не с откъслечни прийоми, каквото е предлагания сърдечен масаж; а пропо, той е напълно безсмислен при травматизъм и в лекциите обяснявам защо.
   Имам нужда от техническа помощ от страна на модераторите, тъй като лекциите ми са илюстровани с богат снимков и видео материал, които трябва да се качват на сайта, а аз не зная как да го направя. Ако те се свържат с мен и харесат лекциите ми, то тогава може да измислят вариант те да бъдат качени на отделен сайт в рамките на този под формата на илюстрована книжка. Затова ги моля, да се свържат с мене на milev.o@abv.bg  за да уточниме подробностите. Правя всичко от сърце, без никакви помисли за материални облаги и условия. Като лекар ще бъда щастлив да зная, че някога знанията от моите лекции могат да спасят нечий живот.
По-долу публикувам първата лекция, която е най-скучната, защото е уводна. Всяка от следващите започва със сценарий, който заедно ще разрешаваме по време на лекцията. Ще има снимки и видеа, някои от които ужасяващи, за което ще предупреждавам предварително да не се отварят, ако не сте готови за това-ще е нужно и предварителното ви съгласие, че сте над 18г. и ще отворите, след като потвърдите, че сте предварително уведомен за съдържанието на снимката или видеото. Моля, модераторите да се свържат с мене. Поздрави!
Активен
ridedok
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cb-1, simson S-51
Публикации: 431

Моторист не се става ,просто се раждаш такъв.

Ел. поща
« Отговор #20 -: юни 02, 2009, 17:46:11 »

Благодаря Ви докторе за ентусиазма и желанието за помощ.Ще бъда много благодарен на вас и администраторите на сайта ако ви разрешат и окажат нужното съдействие да предадете натрупания си опит на желаещите да научат нещо от тази така важна материя.Ще съм много доволен да науча нещо за доболничната помощ на пострадалия тъй като в нашата група мотористи разчитат на мен при тези неприятни случаи поради ветеринарно медицинското ми убразование.Просто няма друг с по-добро за тези случаи.
Активен
vlasti
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 156

Ел. поща
« Отговор #21 -: юни 02, 2009, 17:52:47 »

Благодаря Ви докторе за ентусиазма и желанието за помощ.Ще бъда много благодарен на вас и администраторите на сайта ако ви разрешат и окажат нужното съдействие да предадете натрупания си опит на желаещите да научат нещо от тази така важна материя.Ще съм много доволен да науча нещо за доболничната помощ на пострадалия..

+1
Edit: има отделна тема вече - http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,42036.msg430457/topicseen.html#new
Активен
the Truth
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 665

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #22 -: юни 23, 2009, 19:06:41 »

Обръщам се към някой модератор(щото не са ми ясни тези неща!):
Тъй като темата за "първа помощ" е важна за всички,а и колегата born_to_ride е професионалист в тази област,и се е нагърбил да ни покаже "какво и как"...та предложението ми е,ако може след като се прегледа тази тема,и прецените дали/кои постове са полезни,да ги копирате където трябва,а темата да я изтриете!
Идеята ми е че ще е много по лесно и достъпно за нас, ако има една такава тема,и тя да е модерирана от подходящия човек-както в случая,на колегата born_to_ride!

Благодаря!
Активен
RaTTo
началник
Администратор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR1000
Публикации: 906

MotoZone

69253274
« Отговор #23 -: юни 24, 2009, 01:00:21 »

Тъй като има създаден тематичен раздел - "Първа помощ - виртуални лекции" който се води от компетентен човек в тази област - д-р Милев (born_to_ride), за да не се разделят нещата, предлагам дискусията по темата да се премести там, където ще получите и компетентни отговори по тези въпроси.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Първа помощ при инцидент!

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 20 запитвания.