Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Може ли да се смени цвета на мотора преди регистрация в КАТ?
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Може ли да се смени цвета на мотора преди регистрация в КАТ?  (Прочетена 2891 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
cruzeiro99
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KDX 220R, Suzuki GSX-R 600 k3
Публикации: 49

http://www.cardepo.net/

Ел. поща
« -: януари 15, 2009, 18:46:31 »

По  точно на регистриран вече мотор,и аз като нов собственик при ваденето на нов талон да го запиша друг цвят? За КАТ София говоря,като моторът няма да ходи на каналите,а е само за талон на мое име.Както и ако на сегашния талон се води 2 цвята,първият основен цвят ли е ,или няма значение кой цвят ще преобладава по спойлерите и резервоара?
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: RST1000 Futura
Публикации: 2845

« Отговор #1 -: януари 15, 2009, 20:00:24 »

Точно това ме тормози и мен брато. Мотора ми подлежи на прехвърляне, а документалните собственици ме чакат да се накумя дали искам да го пребоядисам..А точно като теб, искам да мина с едно ходене до КАТ. Който знае да се обажда!!!
Активен
elfi30
елфче
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Tweet 125
Публикации: 1764

втасахме я - минахме на скутер

« Отговор #2 -: януари 15, 2009, 20:11:41 »

Последно като съм ходила до КАТ нямаше възможност да смениш цвят, без да минеш на каналите - трябва да видят дали действително си го сменил. Което е голяма глупост, де. Сигурно скоро ще ходя пак заради Дукатито и мога да попитам ако дотогава не се намери някой с прясна информация. А иначе се пише преобладаващия цвят.
Активен
StreetStunts
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 263

1000RR 06

« Отговор #3 -: януари 15, 2009, 20:48:33 »

в кат петрич и безцветен мое да го пишат  Very Happy Smile
Активен
hayden
Hayden
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI ZX 10 R 2006
Публикации: 145

Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 15, 2009, 20:51:30 »

В Плевен един приятел при прехвърлянето в КАТ ги попита дали може да се запише друг цвят от сегашния защото ще го пребоядисва и нямаше проблеми.Номерат мина.
Активен
baivennie
jedi master
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VX 800, DKW NZ 350, ИЖ 350
Публикации: 275

Ел. поща
« Отговор #5 -: януари 15, 2009, 21:01:57 »

Ако решиш да го пребоядисаш преди прехвърлянето, задължително се минава сверка на номера на каналите. Ако си е същия цвят- само сменят талона на твое име.
Говоря точно за КАТ Сф и съм сигурен за това
Активен
cruzeiro99
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KDX 220R, Suzuki GSX-R 600 k3
Публикации: 49

http://www.cardepo.net/

Ел. поща
« Отговор #6 -: януари 15, 2009, 22:12:57 »

И аз си мислех че е така, Surprised
Чудех се не може ли да помолиш на гишето да ти махнат единия цвят от талона понеже е катастрофирал и ще се пребоядисва?
Активен
Suzuki
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: °Crescent Rizla° Suzuki GSX-R750 K1
Публикации: 1706

Комплексиран плиткоумен псевдомоторист!

« Отговор #7 -: януари 15, 2009, 22:30:17 »

ако сменяш регистрацията мотора минава задължително през канала за сверка на VIN и номера на двигателя, и там ти пишат цвета. Може да си го пребоядисаш преди да идиш в КАТ и няма да имаш никви дертове.
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 1230

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: януари 15, 2009, 22:43:20 »

Май ми е стара информацията че преди пет години съм го прехвълял моя в КАТ София окръг.
Мотора по документи беше черен, закарах го: син, очопърен, без мигачи, с подобие на седалка на задния калник. Последствията: в новия талон го писаха син и едноместен, номерата май изобщо не са ги гледали защото не отговаряха с по един знак, а за тях нищо не казаха.
Активен
pavlov_playlife
KELEMETO
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 919 RR & NSR 400
Публикации: 1021

Дядо Соичиро Хонда си знаел работата

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 15, 2009, 23:22:14 »

аз моя го купих заради марката и модела,ма цвета беше оригиналния 4 цвята и не ми харесваше та го боядисах веднага и сега като сменям името в кат на собственика ще го пишат вече и с новия цвят.ама ако искаш първо да го регистрираш и после да е друг цвят май нема стане.или тряя поне цвета да е подобен но в друг нюанс
Активен
M.Yankov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 784

Ел. поща
« Отговор #10 -: февруари 12, 2018, 11:25:05 »

Коелги ще изровя темата от прахта!

Към днешна дата, някой има ли актуална информация по казуса за смяна на цвета след покупка и преди пререгистрацията?
« Последна редакция: февруари 12, 2018, 11:27:23 последно от M.Yankov » Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1042

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 12, 2018, 11:44:23 »

може!
пребоядисваш и отиваш и ти го регистрират какъвто е в момента на регистрацията

Това е.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5048

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #12 -: февруари 12, 2018, 17:34:49 »

може!
пребоядисваш и отиваш и ти го регистрират какъвто е в момента на регистрацията

Това е.

Абе то е така ама в КАТ си имат ня'ква база данни за цветовете. И примерно ако е 4 цвята черно, червено, бяло, сиво го пишат само  два които сметнат, че са основни.  Аз имах късмета, че моя си е бордо с черно. Оказа се, че имат такъв в базата като вариант. Very Happy
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #13 -: февруари 12, 2018, 20:06:12 »

Да, може да стане с едно ходене, но ако сменяш цвят ще се наложи да закараш мотора да го видят. Лично аз съм сменял цвят преди да го прехвърля и ги свърших тия работи едновремено.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3889

Ел. поща
« Отговор #14 -: февруари 13, 2018, 00:18:54 »

не забравяй и за срока за прехвърлянето,мисля че 2 седмици беше
иначе за цветовете си пишат на къде им сочат патките

в ИТ талона пиеш един,в БГ нещо съвсем различно

чак ми се е случвало двама кибици да се съберът да обсъждат тва къв цвят е Smile Smile Smile Smile Smile

единия ми мотор се водеше бял...ама всичко живо му викаше синия мотор,та с кат е ка случиш на цвят.

ако не успееш да го боядисаш,си го регистрирай и после си ходи за смяна на цвета само.или им кажи да ти го запишат еди какъв си цвят,че ще го боядисваш,не мисля че ще е проблем.проблема ще е за теб,ако не го направиш после
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Може ли да се смени цвета на мотора преди регистрация в КАТ?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.121 секунди с 20 запитвания.