Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Фенове И Собсвеници на Honda VFR !
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Фенове И Собсвеници на Honda VFR !  (Прочетена 86401 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3140

Ел. поща
« Отговор #300 -: февруари 08, 2020, 08:48:40 »

На всичките ми мотори,както и на тия до които стм имал достъп, спейсърите им винаги са били различни... И отпред, и отзад Very Happy
Причината е геометрията на мотора  Very Happy
Активен
Stomp
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 99' Honda VFR800
Публикации: 351

« Отговор #301 -: февруари 08, 2020, 17:17:11 »

Пичуе, нещо май съм малоумен...  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ето снимка на лявата страна:

Както се вижда имам спейсъра, който е между лагера и дебелата част на оста - подават се само 1-2мм от него.
Това, което си мислех, че липсва е още един спейсър, който ограничава движението на кола по оста.
Нооо никъде по диаграмите не немирам такова нещо. Странно ми е все пак - по тоя начин колът е свободен от едната страна...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1664

« Отговор #302 -: февруари 08, 2020, 21:56:00 »

Големи глупости написа, да знаеш!

За кое по-точно?

П.П.
Ще трябва да разгледам моторетките в гаража, че ми стана интересно какво е положението при всеки модел. На моя и на жена ми, отляво са охлювите на километражите.
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 290

« Отговор #303 -: февруари 09, 2020, 11:03:07 »

apollo11 ти е отговорил.
Активен
totomoto
totomoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: VFR 5
Публикации: 179

Ел. поща
« Отговор #304 -: февруари 09, 2020, 15:17:23 »

За четвърта генерация е, но едва ли е различно:

https://www.youtube.com/watch?v=cfGqMdLqfH4
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 233

Ел. поща
« Отговор #305 -: февруари 09, 2020, 15:19:50 »

До колегата дето се е притеснил за "спейсърите".Виж няма как нещо да е паднало,забравено или каквото и да е,там всичко е фиксирано и си има място.Дори умишлено да се опиташ да промениш,преместиш,сбъркаш каквото и да е после при слагането на гумата нещо няма да пасне и не може да се сглоби.Да втулките са различни от двете страни но всяка си има своето място и размер.И това не значи,че гумата е изместена в страни.Преди години на моя мотор имах.....разправии точно там.Е влезнах в голем филм.Оказа се,че втулката е строго фиксирана и дори промяна с един милиметър в +или- и не можеш сглоби колелото.Единия път ми затягаше в спирачния апарат в другия нита на диска ми опираше в него,и така до като не направих точния размер.Така,че карай си всичко е на ред.
Активен
totomoto
totomoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: VFR 5
Публикации: 179

Ел. поща
« Отговор #306 -: февруари 09, 2020, 15:41:04 »

Всичко е наред ако всичко си е там защото предната ос може да се монтира и без спейсърите,но тва не значи, че може да се кара така. Колегата питаше колко трябва да са спейсърите. Забравих да снимам моето колело Sad.
Активен
Stomp
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #307 -: февруари 09, 2020, 19:21:23 »

Колегата питаше колко трябва да са спейсърите.

Всъшност последното, което питам, е дали не трябва да има още един спейсър, който да фиксира кола по оста.
За справка поста ми малко по-горе.

Малкия спейсър (между лагера и дебелата част на оста) е наличен.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1664

« Отговор #308 -: февруари 09, 2020, 20:39:49 »

На мен ли ми се струва или наистина отстрани на главината има изрези (канали). В подобни канали влизат "палците" на "охлювите", които задвижват механичните километражи. Ако не ми се привижда, е възможно джантата да е от друг модел. Ама може да говоря и глупости Surprised
Активен
Stomp
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #309 -: февруари 09, 2020, 21:02:33 »

хах не Smile няма такова нещо
джанта оргиналдъ
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5983

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #310 -: февруари 09, 2020, 22:16:30 »

Дори умишлено да се опиташ да промениш,преместиш,сбъркаш каквото и да е после при слагането на гумата нещо няма да пасне и не може да се сглоби.Да втулките са различни от двете страни но всяка си има своето място и размер.И това не значи,че гумата е изместена в страни.Преди години на моя мотор имах.....разправии точно там.Е влезнах в голем филм.Оказа се,че втулката е строго фиксирана и дори промяна с един милиметър в +или- и не можеш сглоби колелото.Единия път ми затягаше в спирачния апарат в другия нита на диска ми опираше в него,и така до като не направих точния размер.Така,че карай си всичко е на ред.

Може да ти звучи странно...но един нов пловдивски сервиз които от няколко години вдигат шум около себе си по разни фейсклюци и мото събития, много повярвали си, успяха да сглобят предницата на един Интрудера с обърнати втулки.... Даже напъвали да изкривят калника, че нещо опирал.....

Та, гении всякакви....

« Последна редакция: февруари 09, 2020, 22:18:06 последно от Grobarq » Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 233

Ел. поща
« Отговор #311 -: февруари 15, 2020, 11:17:51 »

Е...винаги има изключения.Явно някои модели имат предвидени големи технически луфтове.Знам ли?Но при мен се касаеше за милиметър и не ставаше(хонда бе "гроби"ти най добре ме разбираш Very Happy)Пък таланти много и на всякъде.Пази боже!!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилШосейни - суперспорт/спорт/турист (Модератор: zlati)Тема: Фенове И Собсвеници на Honda VFR !

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 20 запитвания.