Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!  (Прочетена 70677 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rado_929
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CBR929RR
Публикации: 151

Ел. поща
« Отговор #105 -: ноември 24, 2010, 19:37:44 »

Момчета благодаря ви много за отговорите. То най-лесно е да се каже какво не може да стане но се радвам че има и такива които обясняват ка МОЖЕ ДА СТАНЕ!
SmileБЛАГОДАРЯ
Активен
RADO
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #106 -: януари 14, 2011, 22:10:44 »

И така вчера, съвсем законно минах първо технотест в Dekra и после си регистрирах мотора в КАТ. Макар, че имах на няколко места в американския талон да пише "salvage" а отгоре си пишеше "Certifikat of title", нямах никакви проблеми с технотеста. Благодаря за компетентните отговори  Very Happy

Честито, имаш паметник в гаража си ! Не че нещо, ама май вече е късно да се пита дали е нормално....трябваше да се поинтересуваш предварително. Както ти казаха колегите Salvage не подлежи на регистрация...поне не законно.
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: cbr900rr- 97
Публикации: 1804

САМО ХОНДА МОЖЕ ДА УБИЕ ХОНДА

223
Ел. поща
« Отговор #107 -: януари 14, 2011, 22:26:50 »

а честито ,колко е таксата в декра за мотор
Активен
RADO
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #108 -: януари 15, 2011, 19:08:03 »

а честито ,колко е таксата в декра за мотор
таксата в Dekra е 600 лв.  Sad до преди време цената е зависела от кубиците на мотора, този път обаче прекарвахме моя 750 cc и един 600 cc и цената беше еднаква Surprised
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Various
Публикации: 36

Ел. поща
« Отговор #109 -: юни 11, 2011, 15:45:41 »

таксата в Dekra е 600 лв.  Sad до преди време цената е зависела от кубиците на мотора, този път обаче прекарвахме моя 750 cc и един 600 cc и цената беше еднаква Surprised

След опит за получаване на "Еднократно Одобрение" от Декра съвсем коректно ми
отказаха да ми вземат парите защото КАТ-София вече не регистрира нови мотори внос от САЩ !!!
Няма такава държава !!! А много хиляди лева за мито прибраха !!!
Моля колеги от останалите кътчета на тъпата държава да споделят дали в техният областен КАТ случайно не
регистрират мотори от САЩ без да се правят на толкова велики и стриктни като КАТ-София.

Благодаря предварително!
Активен
soulfly
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda cb 600f
Публикации: 80

Ел. поща
« Отговор #110 -: юни 11, 2011, 17:56:26 »

отказаха да ми вземат парите защото КАТ-София вече не регистрира нови мотори внос от САЩ !!!
 Нови мотори от САЩ,или нов внос от САЩ ? И колко процента е митото? Би ли споделил,че мисля и аз да си внеса евентуално.
Активен
soulfly
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda cb 600f
Публикации: 80

Ел. поща
« Отговор #111 -: юни 11, 2011, 18:01:01 »

Нещо не ми се получи! Very Happy Та исках да те питам колко процента е митото,и мотора нов ли е ,или нов внос?
Активен
KAWA-ER5
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HD Sportster 883, HD VRSCDX Night Rod Special
Публикации: 275

живота е смъртоносна болест предавана по полов път

« Отговор #112 -: юни 11, 2011, 21:07:33 »

това наистина е голяма тъпня най-вероятно прокарана не без лобиране на официалните вносители
и от друго място съм чувал че в кат регистрират мотора само ако има талон с предишен собственик т.е. ако мотора е нов отказват да го регистрират
Активен
El Rockero
Drugs are for sluts, losers & weak!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 993

Каквото ми мислиш - тройно да ти се върне!

WWW Ел. поща
« Отговор #113 -: юни 11, 2011, 21:55:55 »

това наистина е голяма тъпня най-вероятно прокарана не без лобиране на официалните вносители
и от друго място съм чувал че в кат регистрират мотора само ако има талон с предишен собственик т.е. ако мотора е нов отказват да го регистрират

Моля колеги от останалите кътчета на тъпата държава да споделят дали в техният областен КАТ случайно не
регистрират мотори от САЩ без да се правят на толкова велики и стриктни като КАТ-София.

Благодаря предварително!
Не, че ще си купувам американски мотор, ама това вярно ли е, което казвате?! Не можеш да си регистрираш мотора ако е нов от САЩ?! Защо?! Що за абсурд?! Surprised
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

223
Ел. поща
« Отговор #114 -: юни 11, 2011, 23:52:54 »

Не, че ще си купувам американски мотор, ама това вярно ли е, което казвате?! Не можеш да си регистрираш мотора ако е нов от САЩ?! Защо?! Що за абсурд?! Surprised
БЪЛГАРИЯ  е одговора ,ако нямаш първа регистрация не може да рагистрираш в нашта родина ,че някои вносител ще обеднее  Surprised може да закараш някои самоделка заваряна с електрожена на село под саиванта ,на техно тест и да регистриша после в КАТ ,но не може чисто нов мотор  Sad Surprised Surprised
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #115 -: юни 12, 2011, 06:38:38 »

Нови мотори от САЩ,или нов внос от САЩ ? И колко процента е митото? Би ли споделил,че мисля и аз да си внеса евентуално.

Нов мотор - за фабрично нов става въпрос - никога нерегистриран в САЩ - в случая няма Certificate of title, какъвто признават "Технотест" и КАТ, a Certificate of origin - т.е. талон издаден от Suzuki-USA ili Yamaha-USA, а не от държавно учреждение в САЩ. Иначе по повод на ммитническите сборове - изчисляват се за секунда на:
http://auto.mitnica.com/index.php?p=motorcycle
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #116 -: юни 12, 2011, 06:44:40 »

БЪЛГАРИЯ  е одговора ,ако нямаш първа регистрация не може да рагистрираш в нашта родина ,че някои вносител ще обеднее  Surprised може да закараш някои самоделка заваряна с електрожена на село под саиванта ,на техно тест и да регистриша после в КАТ ,но не може чисто нов мотор  Sad Surprised Surprised

Самата истина - сега ще мисля такъв вариант - да му махам спойлерите и да го представям като самоделка - тогава може
срещу смешна цена да си получиш протокол от ТИАТ-Шумен, че "самоделката" има изправна кормилна, спирачна и тем подобни
уредби и да се регистрира в КАТ. Принуждават ме да изпадам на нивото на гордите собственици на G-класи и X5-ци, регистрирали
ги като баничарки... Ама първо трябва да осъдя тъпата държава да върне едни Х 000 лв. мито, които още по-тъпия аз платих...
Активен
boris_vn
0898 647 384
ниво 5
Неактивен Неактивен

223
Ел. поща
« Отговор #117 -: юни 12, 2011, 10:33:25 »

Самата истина - сега ще мисля такъв вариант - да му махам спойлерите и да го представям като самоделка - тогава може
срещу смешна цена да си получиш протокол от ТИАТ-Шумен, че "самоделката" има изправна кормилна, спирачна и тем подобни
уредби и да се регистрира в КАТ. Принуждават ме да изпадам на нивото на гордите собственици на G-класи и X5-ци, регистрирали
ги като баничарки... Ама първо трябва да осъдя тъпата държава да върне едни Х 000 лв. мито, които още по-тъпия аз платих...
няма смисъл с тази галимация,трябва да го регистрираш първо в друга държава -ИТАЛИЯ  например ,или отиваш в бургас с голяма пачка и подходящия човек  Very Happy може да опиташ и в добрич или шумен ,но там трудна работа вече  Very Happy
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #118 -: юни 12, 2011, 15:01:32 »

няма смисъл с тази галимация,трябва да го регистрираш първо в друга държава -ИТАЛИЯ  например ,или отиваш в бургас с голяма пачка и подходящия човек  Very Happy може да опиташ и в добрич или шумен ,но там трудна работа вече  Very Happy
Mad
Активен
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1281

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #119 -: юни 12, 2011, 15:32:30 »

Според мен проблема,ако е чисто нов,е че трябва да е евро5 за да може да ти издадат сертификат от декра.И след това  е регистрацията.Но има разни вариянти и единия е регистрация първо  в друга държава,ако не ти се занимава и тука има оправяне,но знаеш как е...
« Последна редакция: юни 12, 2011, 15:41:46 последно от IVANKO4X4 » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: За бъдещите собственици на мотоциклети от Америка!!!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.265 секунди с 20 запитвания.