Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.  (Прочетена 68961 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nuke
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX-10R 2008
Публикации: 9

Ел. поща
« Отговор #105 -: юни 11, 2016, 22:10:40 »

Здравейте, да споделя и аз малко опит с криви джанти.

Преди 2 месеца смених мАторЯ с ZX-10R, естествено с гуми галоши.
Усещах биене в предницата, но реших, че си въобразявам и зарязах случая.
Дойде време преди две седмици да сменя гумите и с напазаруваните (10 дни доставка братче!) отидох в Далко моторс, след като ми бяха препоръчани като добър сервиз. Отидох там, смениха ми гумите, питах ги дали е имало проблем или дали е имало нужда от много тежести, казаха - всичко е в границите на нормалното. Качвам се, вдигам 80 - ще падна от мотора и/или изтърва кормилото!!!
След 2 дни съм в ЕдиМото за реглаж на предната гума. Влезнах да се помотам вътре (за гледане пари не взимат Very Happy ) и след малко момчетата ме викнаха. Коментара им "Сложихме 30 грама тежести. Не знам как е била балансирана! Освен това джантата е крива, а това с тежести не се оправя!"
Стана ясно, че ще ходя да изправям джанта. Междувременно докато се наканя реших да изчистя веригата и докато мотора беше вдигнат на стойка и въртеше на първа (бях мил веригата и целия мотор и чаках да изсъхне) гледам цялата задна джанта бие, ама бие така че бута целия мотор!
Препоръчаха ми Ади95, да ама аз съм в Дружба 2!!! Това е на 20 километра. Ходи закарай мотора, прибери се с градски/такси. Ходи с градски/такси и взимай мотора. Не е за мен.
Тук видях добри отзиви за София Ауто и шефа на сервиза за баланс Григор Бонев.
Чух се с човека, разбрахме се да закарам мотора и ето ме мен в четвъртък с мотора при Григор.
Първо впечатление - човека е супер коректен и отзивчив отделно от това докато оглежда джантите и гумите започва да отбелязва проблеми.
Оставих му мотора и заминах за работа. На обяд ми се обади с думите - "готови сме с предната джанта. Наистина имаше изкривена спица, но всичко е наред. Само 10 грама тежести сме сложили. Почваме задната, но да знаеш, че е доста по-зле от предната."
Към края на деня се обажда - "готов си, идвай да го прибираш". На място Григор ми обясни, че задната е била с 80 грама!!! тежести и крива както аксиално, така и радиално. Кофти работа.
В момента джантата е с 5 грама тежести и се върти по-гладко ... де да знам и аз от какво! Very Happy

В крайна сметка - ГОРЕЩО препоръчвам екипа на Григор! Работят безупречно. Джантите не са одраскана. Прави са. Мотора е направо друг!
Координатите са Григор Бонев - 0887417788
Единственото, за което човека помоли е да се обаждаме предварително за да се уговори час, тъй като в критичните сезони (пролет/есен) корпоративните клиенти заемат адски много време и трябва да знае кога ще ходи мотор за да може да отдели време за да се свърши работа както подобава!

Аз скоро пак ще ходя при него, но този път с колата. Имам лекото усещане, че и там смяната на гумите е преминала както и с тези на мотора - без баланс и без да се гледа дали има криви джанти!

П.С.
Относно Далко моторс - препоръча ми ги човек, на който вярвам изключително много и не смятам, че ме е подвел. Не искам да кажа и че фирмата не става. Може просто да съм попаднал на кофти служител, може да има нещо друго. Както и да, мен не ме спечелиха за клиент.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 20 запитвания.