Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.  (Прочетена 72158 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2442

« -: март 12, 2008, 15:31:29 »

Здравейте,
мисля, че тази тема ще бъде полезна за всички. Нека всеки който се е сблъсквал с проблема крива джанта или спукана джанта да опише за неговия проблем (колко е била крива ако има и снимки) и къде и срещу каква сума си я е правил и доволен ли е след това.
Активен
Pazo_Hornet
Няма ни искам,няма нидей,Щялата Гас и ставам злудей!
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: '03 Hornet 600; MZ ETZ150
Публикации: 418

Чукча не моторист, чукча форумист!

243400058
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: март 12, 2008, 15:39:43 »

На мен ми изправиха предната в Ади-95 май се казваше фирмата (на околомръсното към Суходол). Кривината не беше видима с просто око, ама си беше бая крива каплата. Добре я направиха ама доста ме одраха доколкото помня. Да не излъжа, ама май беше към 80 кинта. Surprised
Активен
RideHard
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ex 2002 Custom Harley Davidson XLH 883 Sportster
Публикации: 818

... And the road becomes my bride

« Отговор #2 -: март 12, 2008, 15:44:25 »

Краят на миналото лято един познат се удари с Кавазаки GPZ в мантинела . Предната джанта беше ударена на две места . На едното беше по - сериозно (гумата отгоре беше съдрана) , а на другото беше само натисната . Нямаше пукнато . В Карлово му излезе 5 лева поправката и пича е много доволен . За съжаление нямам снимки .
Активен
bullet_pk
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

Ел. поща
« Отговор #3 -: март 12, 2008, 16:02:36 »

Моята предна капла беше ударена на 2 места - капла със спици и алуминиев обръч. Очевидно е карано със мека гума през дълбоки дупки. Нямаше усукване или  пукнатини.

Изправиха ми я в Пловдив на ул. Оборище №6. Гараж с двама мастори - първият е много добър аргончик и заварява алуминий и други метали, а втория се занимава само с изправянето и центроването на алуминиеви капли и джанти. Доволен съм - няма тресене. Каплата е изправена професионално, без следи от чук. Взеха ми 10 лв. Не знам - може би защото съм с МЗ, или пък защото не беше много крива.
Активен
redalex
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Черно пиле
Публикации: 1332

Бира, секс и ЦСКА

16772682
« Отговор #4 -: март 12, 2008, 18:07:51 »

преди седмица в Ади 95.
подбита задна джанта. леко крив борд.
на машината за баланс обаче си правеше прилични лупинги.
60 лева машинно изправяне.
10 лева смяна на гумата.
2 лева нов винтил.

като цяло съм доволен, само дето не ми се обадиха за да ми кажат, кога да ида да си взема джантата, а трябваше аз да им звъня.
 Very Happy
Активен
vaso_74
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 750 K4
Публикации: 375

346693162
Ел. поща
« Отговор #5 -: март 12, 2008, 19:03:24 »

Преди около 20 дена (края на февруари) на подбалканския път след Пирдоп ударих в дупка предната джанта. Бородовете и от двете страни бяха обърнати яко, но .... успях да се прибера без да спадне (През ноща обаче си спаднала гумата  Very Happy ).
Отидох в София-Ауто на Ботевградско шосе от Подуене се пада последен светофар в посока Ботевград, от ляво - има знамена разни и т.н. - вижда се.
Оказа се: Бордовете при изправяне се пукат и ще има заварки  Very Happy , и Бях посукал джантата странично спрямо оста.
За всичко - демонтаж, изправяне и заваряване, балансиране и и изправяне на посукването и ..... боядисване (което не е много качествено направено) и си я взех готова за монтаж - 120 лв.
Може и множко да са, ама ...... за 2 дена бях готов и в момента съм си ОК  Very Happy
« Последна редакция: март 12, 2008, 19:18:30 последно от vaso_74 » Активен
EMO
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1 Fazer 2010
Публикации: 476

Следвай мечтите си!!!

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: март 12, 2008, 19:14:32 »

Имах един ФЗР 600 и бях скочил в една дупка, в резултат крива и сцепена джанта /предна/ грозна картинка! Razz
Срещу 100лв мисля беше /преди 5 години/ Орлин от Пловдив ми я направи перфектно!
Още си кара 4овека мотора и няма проблеми.
Активен
hostile
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

« Отговор #7 -: март 12, 2008, 19:48:38 »

В момента сам дал моята джанта в дълбоки до стара загора да видим 4овека как ще я направи беше огъната и цепната за цена ми каза около 100 лева някои друг давал ли е там да му правят джанта и да каже дали е доволен или недоволен  Surprised
Активен
tzssv
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF-R6 RJ03
Публикации: 4572

Ел. поща
« Отговор #8 -: март 12, 2008, 20:08:42 »

2005 г. купих 900рр с две кривини на джантите. В карането не се чувстваше, само козметично. Чак като го продадох помогнах на мъжа да си ги изправи. И точно с чуклето ги изправихме. После боя и така. След това не можеше да се разбере къде е обработено. Трябва да видя дали не ги е изкривил пак и да ги снимам да видим дали ще намерите местата където е било криво. (става въпрос за борда и от двете страни, на двете джанти, сплесканото бе с дължина 3-4 см.) Аз не мога да го намеря.
Активен
Trope
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR 750 K6
Публикации: 71

414343443
Ел. поща
« Отговор #9 -: март 12, 2008, 21:17:16 »

В Горна Баня има майстори които правят чудеса. За съжаление незнам къде точно но съм чел и тук някъде за тях.
Който знае нека даде повече инфо.

Мисля че взимат около 100 лева.
Активен
Tuti
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha R1
Публикации: 4499

« Отговор #10 -: март 12, 2008, 22:38:04 »

Значи:
АДИ-95 на околовръсното : най-бързо работят, добро качество, заваряват ако има нещо спукано, цени нормални,
Сервиза на ОПЕЛ на Ботевградско шосе : два-три дни, не заварява ако има пукнатини, но ги прави перфектни, цени 40-50лв.
Горна Баня тел.02/8570796 :  три-четри дни, заварява, слага липсващи парчета, вади ги от реанимацията, прави ги перфекгни, цени 80-100лв.
а сега, всеки да си преценява колко му е крива джантата и къде да ходи. И тая тема с джантите сигурно е 17та по ред.
Аз съм си правил джантите и на трите места, зависи от това- колко бързам, колко ми е крива джантата, и колко пари ми се дават.
« Последна редакция: март 12, 2008, 22:40:52 последно от TutiRF » Активен
Vlado
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR929RR, ИЖ Юпитер 5 с боковой прицеп,ИЖ Планета 2
Публикации: 656

CBR929stunt

« Отговор #11 -: март 17, 2008, 16:41:11 »

Аз съм от Бургас,два пъти ми се е налагало да изправям джанти.Първия път Априлия Пегасо със спици,а преди дни на 900рр.И двата пъти ми взимат 30 лв.Майсторите се намират до Бургас в кв.Лозово.Доволен съм.
Активен
WasEto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 919, 99 година
Публикации: 150

Ел. поща
« Отговор #12 -: март 17, 2008, 18:57:11 »

На мен ми изправиха (преди 3 дена) крив борд на предна джанта за 30 лв в Монтана.  Very Happy Кривината не беше малка, но нямаше пукнатини. :oСервиза е до завод "Прециз".  Very Happy
Активен
doktor bikes
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

ако имаш публичен дом,ще имаш ли жена

Ел. поща
« Отговор #13 -: март 21, 2008, 09:33:52 »

Аз лична не бих си изправял джантата,защото животът ми не струва 80-100 лева,при положение,че мога да си купя втора ръка перфектна за около 100-300 лева,или да станеме кто оня от вица за полицая и тоя дето се е стегнал с колана и му казал Ей ти за 5 лева ще се удушиш бе!
Активен
doktor bikes
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

ако имаш публичен дом,ще имаш ли жена

Ел. поща
« Отговор #14 -: март 21, 2008, 09:35:30 »

Тази работа е същата като да караш с каска от 25 лева от Илиенци,не виждам разлика!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Кой къде си е изправял джанти доволен ли е и колко е платил.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.033 секунди с 20 запитвания.