Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Навигационни пътни карти - онлайн
Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Навигационни пътни карти - онлайн  (Прочетена 79296 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n.T.
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

50766495 nuralt@hotmail.com
« Отговор #15 -: февруари 29, 2008, 21:53:54 »

Силно препоръчвам

http://www.maporama.com
« Последна редакция: февруари 29, 2008, 22:24:08 последно от n.T. » Активен
Yuli
член
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: R1
Публикации: 542

Ел. поща
« Отговор #16 -: февруари 29, 2008, 22:01:08 »

Силно препоръчвам

httl://www.maporama.com

Адреса не е ли http://world.maporama.com/Default.aspx ?
Активен
n.T.
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

50766495 nuralt@hotmail.com
« Отговор #17 -: февруари 29, 2008, 22:25:04 »

http://world.maporama.com/

баш така си е .) Smile
Активен
Racho
Не скоростта убива, а начина на спиране.
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: VN 1500
Публикации: 521

Cogito, ergo sum

« Отговор #18 -: февруари 29, 2008, 22:30:57 »

Незнам за другите градове как е , ама влязох в картата на Бургас. Трябваше ми известно време за да се убедя ,че наистина говорим за Бургас. Открих над 50% улици за които никой и не подозира че съществуват, както и още толкова безследно изчезнали.  Smile
Активен
chefo
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

383700662
« Отговор #19 -: март 22, 2008, 18:16:38 »

Ползвам ПДА на HTC - P3300 Artemis. Има вграден ГПС и иджа със софтуер ТомТом. Много добър, ама за западна европа и без карти. Както и да е, оказа се, че има доста по-добри варианти. Софтуера се казва GPS Tuner (www.gpstuner.com), позволява да се вкарват карти като растерни картинки - jpg, gif, tiff и др. Също така и точки с координати, има навигация до точка, всякакви параметри на движението - скорост, посока, време до целта, вертикална скорост и т.н. Може също и да се записва маршрут като файл и после да се следва като дава гласови команди за промяна на посоката и др.
И сега най-интересното: цената е 24щ.д. без ъпгрейд ии 34щ.д. с вкл. 1 година ъпгрейд. Нищо общо с цената на сходни продукти.
Аз го ползвам в работата си като оф роуд навигация с джип, не с мотор, ама смятам, че и на мотор може да доста полезен. Съвместим е с повечето Windows Mobile PDA.
С една батерия изкарва около 5-6 часа навигация. За сравнение ТомТом-а я издухва за около 2 часа.

То стана една реклама.....просто ме кефи  Surprised
Активен
malashev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Simson, Yamaha Virago 250, Kawazaki ZX636, BMW R 1150 R
Публикации: 178

бръмча си

« Отговор #20 -: април 02, 2008, 21:18:56 »

От Англия си взех навигация ТомТом, напръв поглед хубава, ама не и за БГ все още, въпреки че имаше пак доста обекти.
Активен
jor
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

Ел. поща
« Отговор #21 -: април 02, 2008, 21:34:07 »

От Англия си взех навигация ТомТом, напръв поглед хубава, ама не и за БГ все още, въпреки че имаше пак доста обекти.

Края на 2006 си взех Артемис, вградения TomTom го ползвах точно два дни, отказа ме, когато ми препоръча да направя ляв завой на Цариградско през мантинелата и после повтори препоръката си на бул. България отново абсурден ляв завой по Нишава  Sad.  След това използвах само Route 66 и бях доволен. Преди няколко месеца си купих HP Travel Companion и минах на iGo, просто номер 1 за Б-я към момента, въпреки че също има проблеми с картите.  Surprised
Активен
malashev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Simson, Yamaha Virago 250, Kawazaki ZX636, BMW R 1150 R
Публикации: 178

бръмча си

« Отговор #22 -: април 02, 2008, 21:43:57 »

ами аз още преди да влезна в БГ, ми казваше грешни пътиища говоря за Румъния. Казва ми да свия в ляво, а от ляво ми скала, след това ми казва надясно, от дясно ми мантинела и дунава. Е верно че колата возеше като лодка, ама пак да е пробвам дали може да плува немислех.  Surprised
Активен
CtrlAltDel
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE
Публикации: 301

« Отговор #23 -: ноември 16, 2008, 12:26:18 »

Ами аз лично не се доверявам на GPS вече. Последния път както си пътуваме из Австрия (не Бг) и решаваме че може да избегнем над 100км за 2 часа ако минем по пряк път. Задавам на GPS-а да намери пряк път и готово. След като слизаме от магистралата се оказва че за второстепенен път се води един път който е без асвалт ! Само чакъл, а на места си е просто черен път широк колкото за 1 кола !  Surprised Пътувахме по него 50 км и GPS-а си отчиташе че сме си точно на правилния път ! Ппосто в картата на Австрия този път беше въведен за второстепенен ! А пътя дори минаваше през дворовете на някакви ферми ! Но пътуването продължава, и найстина доста път съкратихме и стигнахме по бързо. След това в Чехия. Оказа се че ако картата не е 100% завършена, има села до които не стига път при което GPS-а ти дава просто една права линия за път от най-близкия истински път към селото. Е заради една такава линия в Чехия сме обикаляли около 50 км. Чак после се усетих че всъшност GPS-а предлага да караме през полето отново !!!  Surprised Вече нямам вяра на тези машинки ...
Активен
jazovetza
GSM:0885022828
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA SUPER TENERE 750,YAMAHA CIGNUS-125,SUZUKI-SEPIA 50
Публикации: 1820

НИТО ДЕН БЕЗ БИРА

« Отговор #24 -: ноември 19, 2008, 16:14:12 »

Ето това е нещо добро за мотор:
http://www.garmin.bg/?s=5&i=41
Активен
igra4cs
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX6R 2004
Публикации: 245

Ел. поща
« Отговор #25 -: ноември 19, 2008, 20:49:00 »

Аз си купих от МЕТРО в събота GARMIN 250 и е много добра ,точна и говори даже .
Активен
boiko73
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: bmw R1200GS
Публикации: 896

Ел. поща
« Отговор #26 -: ноември 28, 2008, 10:39:36 »

Аз също ползвам Garmin и съм много доволен от картите. Има карти за цяла европа и доста други страни. Проблема там е само с устройствата, щото аз имам туристически GPS, но нещо се прецака процесора на приемника и тук не искат да ми признаят гаранцията, щото принципно си работел, а това, че се изключва често не било проблем. Ако има други приемници, които работят с карти за Гармин ще бъде оптималния вариант.
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2434

28456401
« Отговор #27 -: ноември 28, 2008, 13:20:42 »

Картите на Гармин за мене специално са доста зле ползвал съм ги и само проблеми. По въпроса с приемника на PDA с GPS спокойно се пуска Garmin с карти хаква се много лесно. Ползвам само и предимно iGO и много рядко Destinator 7. Igo то е много добро картите се update-ват редовно и са доста по точни от гарминските в друга тема съм разяснил точно всичко имаше такава на зад във форума. Всичко за iGO е безплатно тествано е моето PDA с GPS на много места и винаги е било безгрешно. Аз лично съм го тествал по затънтените кътчета на Румъния и Гърция в Турция в Истанбул се справяше чудесно и до остров Геокчеада също. Бях го дал на мой приятел той го тества във още доста градове из различни държави, Германия, Атина и т.н. За мене си остава най- добрия и то безплатен навигатор.
Активен
тотомора
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ямаха супер тенере ,сузуки ДР200 , хонда -100 , хонда -50 , М З - 125 , симсон , балкан - 50
Публикации: 226

Ел. поща
« Отговор #28 -: ноември 28, 2008, 16:18:35 »

Аз  лично ползвам само пътни карти и атласи и намам проблеми .
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 896

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: ноември 28, 2008, 16:34:07 »

Проблема не е в "машинката".
Не винаги картите са добре калибрирани. Особено тези които са растерни. Тези джаджи не са създадени за из степите и горите, за там гледам хората ползват други.
Аз си инсталирах на нормален GSM със Simbian(9.x) TomTom. Тел. няма вграден GPS и съм си купил едни външен блу-ту. Изкарва около 6-8часа нон-стоп навигация. GPS и GSM са ми с един тип батерия  Very Happy  Сложил съм доста карти. Колкото са по големи в МВ са по точни, в моя случай. В Австрия например, разпознаваше еднопосочните улици, разрешената скорост и т.н.
Недостатък е малкия екран и трудната работа по време на движение заради малките бутони.
 Винаги ще стигнеш за където си тръгнал.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Навигационни пътни карти - онлайн

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.164 секунди с 21 запитвания.