Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!  (Прочетена 100984 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
БИЖО БИЖЕВ
Който оцелее ще закусва !!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha WR450F
Публикации: 727

Тъпанар най ужасен и кросар

« Отговор #75 -: януари 13, 2011, 19:12:16 »

Тенкю за инфото но взех готово и реших кардинално проблема
Активен
ShoxXx
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 1000 K7
Публикации: 50

Ел. поща
« Отговор #76 -: март 08, 2011, 13:38:18 »

Малко нова информация за Технотест.

За мотоциклети, както и други прешозни средства внесени извън ЕС се иска документ от Технотест или с други думи ЕО (Еднократно одобрение).

Аз лично минах през Технотест с мотоциклет внос от САЩ. Закарахме мотоциклета с ремарке до там, тъй като няма регистрация. От Технотест за еднократно одобрение искат да се носят оригиналния талон на превозното средство, както и митническа декларация. Оригинал или норатиално заверено копие. Талона на мотоциклета може и да е Salvage, което на практика значи, че е със щета, но разбира се щетата трябва да е отстранена и превозното средство да е върнато в оригинален вид.

При моето минаване на Технотест не ме караха да го паля дори, лампи също не провериха, не го смъкнаха и от ремаркето даже. Моторът беше нов и може би за това не пожелаха да проверят всичко, но дори и да не сте с нова машина да знаете, че се гледа номер на рама, номер на двигател, светлини, табло (да показва в км). Това са основните неща.

Към днешна дата таксата е 480лв за еднократно одобрение.
Отнема около 1 час докато се изготвят всички документи.
Активен
OSRacing
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

310997291
« Отговор #77 -: март 13, 2011, 14:46:07 »

Здравейте! Бих искал да попитам: моят мотор е след катастрофа, сега го ремонтирам, ще е стрийтфайт със всичко както трябва, НО! Е снет от отчет в кат, трябва ли да минавам технотест за да го регистрирам наново или просто в кат отивам със стария талон надупчен и си плащам нова регистрация?
Активен
kibrita
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 600 F4i
Публикации: 49

Honda CBR F4i sport

Ел. поща
« Отговор #78 -: март 13, 2011, 15:37:04 »

За мотоциклети, както и други прешозни средства внесени извън ЕС се иска документ от Технотест или с други думи ЕО (Еднократно одобрение).

Аз лично минах през Технотест с мотоциклет внос от САЩ. Закарахме мотоциклета с ремарке до там, тъй като няма регистрация. От Технотест за еднократно одобрение искат да се носят оригиналния талон на превозното средство, както и митническа декларация. Оригинал или норатиално заверено копие. Талона на мотоциклета може и да е Salvage, което на практика значи, че е със щета, но разбира се щетата трябва да е отстранена и превозното средство да е върнато в оригинален вид.

При моето минаване на Технотест не ме караха да го паля дори, лампи също не провериха, не го смъкнаха и от ремаркето даже. Моторът беше нов и може би за това не пожелаха да проверят всичко, но дори и да не сте с нова машина да знаете, че се гледа номер на рама, номер на двигател, светлини, табло (да показва в км). Това са основните неща.

Мерси много колега тоя или другия месец ще ми предстои такова премеждие с тях.  Smile Smile Smile Благодаря за информацията относно таксите защото бях чул че ги направели 250 лв ама явно е заблуда . Мерси много
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Various
Публикации: 36

Ел. поща
« Отговор #79 -: март 13, 2011, 16:15:34 »

Я стига бе! Вече минават нови мотори в "Технотест"? Сигурен ли си, че твоя е фабрично нов? Аз като им звънях любезно ми обясниха, че фабрично нови мотори не са за тях, а за "Декра" - ама там е 720 лв.  Sad Откога ти е информацията -може да са променили нещо и е ценно това, което споделяш като информация. Ти "Certificate of origin" ли им предостави?
Моля, потвърди инфо-то!
Благодаря предварително!
Активен
Dobrin
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Various
Публикации: 36

Ел. поща
« Отговор #80 -: юни 11, 2011, 15:44:29 »

Я стига бе! Вече минават нови мотори в "Технотест"? Сигурен ли си, че твоя е фабрично нов? Аз като им звънях любезно ми обясниха, че фабрично нови мотори не са за тях, а за "Декра" - ама там е 720 лв.  Sad Откога ти е информацията -може да са променили нещо и е ценно това, което споделяш като информация. Ти "Certificate of origin" ли им предостави?
Моля, потвърди инфо-то!
Благодаря предварително!

Сам ще си отговарям по темата - след опит за получаване на "Еднократно Одобрение" от Декра съвсем коректно ми
отказаха да ми вземат парите защото КАТ-София вече не регистрира нови мотори внос от САЩ !!!
Няма такава държава !!! А много хиляди лева за мито прибраха !!!
Моля колеги от останалите кътчета на тъпата държава да споделят дали в техният областен КАТ случайно не
регистрират мотори от САЩ без да се правят на толкова велики и стриктни като КАТ-София.

Благодаря предварително!
Активен
iliya stoev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ЯМАХА ТДМ 1300
Публикации: 350

ILIYA+STOEV
WWW Ел. поща
« Отговор #81 -: юни 26, 2011, 18:39:19 »

момчета някой има ли координати на техно тест шумен
трябва по най бързия начин да мина една кола
Активен
zig
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI XF-650 FREEWIND
Публикации: 192

Ел. поща
« Отговор #82 -: октомври 28, 2011, 16:54:49 »

четох четох и в крайна сметка нищо не схванах. предполагам че за тази "гъба отровна" ще трябва да минавам технотест. по талон се води иж-350 /черен/ а дефакто двигатела и час от рамата са на иж.
защото ще ме предстои смяна на собственост и регистрация.
« Последна редакция: октомври 28, 2011, 17:00:11 последно от zig » Активен
soulfly
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda cb 600f
Публикации: 80

Ел. поща
« Отговор #83 -: август 29, 2012, 14:58:01 »

Имам въпрос - някой регистрирал ли е мотор от САЩ със BOS title / bill of sell / и дали е възможна такава регистрация в технотест? Благодаря!
Активен
jagobi
Bubz
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Victory Judge
Публикации: 670

Ел. поща
« Отговор #84 -: октомври 18, 2012, 08:35:13 »

за инфо след 1 11 тая година няма да се минава техно тест а ДАЙ софия ще се издава единично типово одобрение (което е същото като технотеста просто други ще зимат парите)адреси и тел има във всички пунктове на кат
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със две свещи
Публикации: 1748

- " RBT race parts " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #85 -: октомври 18, 2012, 08:37:15 »

1*Само с Фактура(БОС) не става - трябва да има Тайтъл!!

2* - И аз дочух такова нещо ;) та да видим какъв ще го ядем
Активен
SR_Stunt
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Cbr 600 RR
Публикации: 84

Ел. поща
« Отговор #86 -: декември 20, 2012, 20:39:56 »

Има ли развитие по темата ?

Харесал съм си един мотор от Търново и не знам какво точно представляват документите които трябват, ако може някоя снимка на такива за да знам какво да гледам.

Само в определени градове ли се минава технотест ?

Човека ме убеждава, че мога да си го карам така, той до сега така си го карал и нямал проблеми, с българска гражданска без технически преглед. Щял да ми го продаде с нотариален договор за покупко продажба.

Как да процедирам ?
Активен
gelev
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cr250r
Публикации: 3

Ел. поща
« Отговор #87 -: януари 15, 2013, 15:17:51 »

Здравейте! Бих искал да попитам: моят мотор е след катастрофа, сега го ремонтирам, ще е стрийтфайт със всичко както трябва, НО! Е снет от отчет в кат, трябва ли да минавам технотест за да го регистрирам наново или просто в кат отивам със стария талон надупчен и си плащам нова регистрация?

Същия въпрос ме интересува и мен, дали е възможно да се регистрира без технотест,като преди това е снет от отчет в КАТ?
Активен
zori
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: -
Публикации: 2

« Отговор #88 -: април 09, 2013, 10:52:04 »

Колеги, харесала съм една Хонда, внос от Швейцария, звънях в технотест, а оттам ми казаха, че трябва да звъна в ДАИ, защото вече процедурата била през ДАИ. Някой да знае нещо по въпроса?
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #89 -: април 09, 2013, 13:19:34 »

На Технотест и на Декра са или поне бяха им отнети лицензите...Ако няма нова фирма, може и ДАИ да изпълнява временно техните функции.Обаче как и колко????Звънни в Даи и ги попитай
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ТЕХНОТЕСТ! Документи, такси и минаване!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 20 запитвания.