Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Memento mori...  (Прочетена 26850 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mitaka80
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki zzr 1100 - HAYABUSA GSX 1300 R
Публикации: 135

Нема един свестен от тия с маторите :) :) :)

323991889
Ел. поща
« Отговор #15 -: април 29, 2007, 22:45:04 »

Добре е човек от време на време да слезе на земята,и це надявам това да става преди да се срещне с асфалта. Very HappyМного добре казано. Mad Mad Дано всеки прочете това и да да се замисли.Има голяма нужда от такива отрезвителни слова.Особенно след като всеки ден дават по телевизията размазани колеги независимо по тяхна или не вина. Sad Confused
Активен
dosadnicata_bg1
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 564

е досадна съм ама ме търпят :)

Ел. поща
« Отговор #16 -: април 29, 2007, 23:11:08 »

Браво за чудесната тема - нека никой от нас не забравя че е смъртен . Без аварийни километри на всички Very Happy
Активен
Kaloian5785
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #17 -: февруари 01, 2008, 10:09:54 »

Темата е много хубава... Very Happy
А мисля че става вече актуална за предстоящея сезон...
Аз лично от десетина дни се занимавам с мотора си...
Дано повечко хора  прочетат темата и й обърнат внимание.
Активен
trueplayer
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha GSXR 1000RR
Публикации: 1582

Вуйчо ми, бог да го прости, беше голям човек!

« Отговор #18 -: февруари 01, 2008, 10:28:15 »

Red Raben - евала!!!  rulez1 rulez1 rulez1 rulez1

добре казано, но... Както всеки каращ мотор знае, щом се качиш, особено ако е от по мощните и нещо в теб някак изключва и неусетно завърташ газта...

Подръжката е супер важна, наистина опира и до възможности, но нищо не пречи през зимния период да се отделят някакви средства за да може като доиде сезона да е технически изправен. Аз лично изповядвам следната философия - може да ходя без един лев, но колата/мотора ще бъде в изрядно състояние отвсякъде, без компромиси...
Защо, защо, защо... защо ли... защото всеки ден си поверяваш живота на МПС-то в този толкова опасен живот на пътя...

Пиис
Активен
pawko
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 167

GSXR 1000 K1

Ел. поща
« Отговор #19 -: февруари 01, 2008, 10:43:36 »

Браво на ''Червения гарван''.Наистина поучителна и пусната на точното време ,и точното място тема.Предполагам ,че повечето колеги чакащи с нетърпение откриването на новия сезон ,ежедневно влизат във форумите,и прочитайки това ,надявам се няма да се откажат,но ще карат малко по предпазливо поне в началото.Аз лично смятам така да е цял сезон.Безаварийно на всички!!!
Активен
Mandos
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 1100XX Super Blackbird
Публикации: 1092

С умните- умен, с глупавите- глупав

Ел. поща
« Отговор #20 -: март 27, 2008, 02:36:31 »

Този "Червен Гарван" е много странен човек.Даже не съм сигурен дали е човек.Някой познава ли го лично? Винаги чета с интерес какво е написал.Има много интересен поглед на нещата.И винаги има нещо малко тъжно в темите му, но винаги много реално.

П.П. И какво всъщност е: Corvus Rutilus egressus… ?
Активен
Mean
http://na2gumi.blogspot.com
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 690 SMC R
Публикации: 1616

http://na2gumi.blogspot.com

WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: март 27, 2008, 10:19:29 »

Червеният Гарван рулз Smile
а Corvus Rutilus egressus означава Червеният Гарван замина/почина/напусна
egressus има много значения и не знам кое точно е имал предвид Red Raven-a.
Активен
Mandos
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 1100XX Super Blackbird
Публикации: 1092

С умните- умен, с глупавите- глупав

Ел. поща
« Отговор #22 -: март 28, 2008, 07:45:21 »

Е сега Red Raven дух ли е  Sad знаех си че има нещо гнило...
Активен
тотомора
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ямаха супер тенере ,сузуки ДР200 , хонда -100 , хонда -50 , М З - 125 , симсон , балкан - 50
Публикации: 226

Ел. поща
« Отговор #23 -: март 28, 2008, 13:30:50 »

всичко написано е вярно и точно на време ,преди активния сезон , дано повече колеги прочетат темата и се замислят , Бог ,да пази всички колеги на две колела , да се пазиме и  ние сами ........ безаварйно каране на всички ...
Активен
elfish
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR 919RR Fireblade
Публикации: 31

Ел. поща
« Отговор #24 -: август 30, 2009, 17:24:52 »

Една стойностна тема(дай Боже повече такива),която с удоволствие прочетох Mad ,и надявам се ще извлека поука.

+1  Very Happy
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7042

atheism-bg.com/

« Отговор #25 -: август 30, 2009, 17:27:31 »

+1  Very Happy

+1

п.п.
евала, че изкопа тази тема , от кога я търсех да сложа едно "+1" в нея !
Активен
trueplayer
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: август 30, 2009, 18:04:06 »

+1
Дано се оправи.
Добре сте си изкарали.
Активен
ivan_honda
Почетен член
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSX-R 1000 K8
Публикации: 6024

« Отговор #27 -: август 30, 2009, 18:05:47 »

Плюс Минус.

Бях намерил една тема от 1987 година, на Правец 16 писана, ама нещо ми изчезна.

Инфо?
Активен
trueplayer
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: август 30, 2009, 18:16:39 »

тази която търсиш е писана на правец 8ц...
+1 за инфото
Активен
dakata46
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: honda cbr 600 f4
Публикации: 593

« Отговор #29 -: февруари 03, 2010, 13:21:11 »

!Да съживиме една смислена тема 
Работех по мотора си снощи. Сменях си веригата и спирачните апарати. Подготвях го за новият сезон, които за някои от нас започва след по-малко от месец. Един нов сезон изпълнен нови преживявания, нови предизвикателства, запознанства…с усмивки и със сълзи…с живот и колкото и да не ми се иска…със смърт. Мотосезоните, както и човешкият живот следват един неизбежен и брутален принцип – едни умират, други се раждат. Не…това не е черногледство, нито злокобно предрекание. Колкото и да е жалко, това е съвсем реален факт, които повечето мотоциклетисти предпочитат да посрещнат по метода на щрауса – с глава заровена в земята. Игнорирането на един проблем не го решава, нито го поставя в стасис. И свидетелство за това са избухващите в началото на всеки сезон ежедневни теми в “Черна хроника”.

“Е да, ама случва се! Е да, ама защо така говориш? Е да, ама аз карам от седемгодишен и знам какво правя! Е да, ама аз съм състезател! Мен пък Бог ме пази! Не ми ги говори на мене тя, а на олигофрените с БМВ-тата, които се изживяват като състезатели и си избиват комплексите!”...Звучи ли познато?

Ако някои от горните отговори звучи поне малко логично, тогава стани, хвани се за ухото и се заведи пред мотора си. Ако правиш физиономии, превърташ очи и мърмориш в процеса на това, си плесни един здрав шамар за да се събудиш и отрезвиш. Погледни мотора, после се погледни в огледалото и запомни фразата “Мементо мори!”. Помни, че си смъртен… Никога не забравяй, че си смъртен… Не си безгрешен, независимо от опита си…независимо от знанията си…независимо от физическата, теоретичната или техническата ти подготовка. Мементо мори! Сега е момента да мислиш и да осъзнаеш това, защото сега е сега, а после-то може да го няма. Сега е момента да помислиш и да решиш дали ще караш мотор този сезон. Сигурен ли си в себе си и това което можеш, така че да не си заплаха първо за тези около теб и после за самият себе си? Не бъркай самоувереността с трезвата решителност, защото първото причинява нещастие, докато второто спасява живот. Готов ли си да караш според собствените си възможности, а не според “ауспусите” на другите? Готов ли си да компенсираш за грешките на другите, защото за мотоциклетиста дори и чуждите грешки лесно се превръщат в лични? Мотора ти готов ли е за новия сезон? Измиването му и смяната на масло не са достатъчни…Провери ли спирачките? Спирачната течност? Съединителят? Смазал ли си жилата? Изчисти ли веригата? Смазал ли си я? Какво е състоянието на зъбчатките? На окачването?

“Е да, ама остави ме намира! Мотора е нов! Е кво да ги гледам, нали зел сезон изкарах с тях без проблеми! За какво ми е динамометричен ключ? Стегаш до дупка и връщаш половин оборот! Съединяваш веригата с чука и не ти требват специални инструменти! Ние едно време колко сме карали така, никога не е имало проблеми!”… Звучи ли убедително?

Мементо мори! Помни, че си смъртен! Би ли доверил живота си на случайният чужд съвет, или би предпочел да намериш сам отговора на въпросите си? Информацията за мотоциклетната поддръжка в днешни дни е достъпна за всеки човек, който има желанието и целенасочеността да търси. Търси, обогатявай се постоянно и шансът ти да оцелееш, както в началото на сезона, така и по принцип, прогресивно ще се повишава. Разбира се, това е избор. Отдай се на мързела и самовнушението, че знаеш достатъчно, забрави “Мементо мори” и това пред което си предпочел да си заровиш главата в земята, ще те ритне отзад…без да прави сметка дали се намираш на поляната, на улицата или пред прясно изкопаната яма с каменния кръст...

Мементо мори е трезвата мисъл взела връх над примитивното. Мементо мори…ще се погрижа за мотора си сега, за да се грижи той за мен в новия сезон. Мементо мори…аз помня загиналите... С Мементо мори, аз избирам живота пред смъртта.

Corvus Rutilus egressus…
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Memento mori...

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.206 секунди с 20 запитвания.