Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пътен Инструмент  (Прочетена 56729 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Piaggio Liberti 125, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65TT
Публикации: 2898

От кал да си, Иван да си!

« -: октомври 02, 2006, 23:20:08 »

Ямаховите инструменти са калпави, по-зле са от съвременни китайски от магазин за 1 лев.
Ще направя списък със инструментите и снимка, за да може всеки, който няма да си направи такъв комплект и да си го носи на път.
На изуст се сещам за:
-гаечно ключе 10-12
-гаечно ключе 14-17
-звезда 22+удължител
-тръбен 12-18(за свещите)
-отвертка права+кръстата + накрайник кръстата голяма
-ключ за гайката на кормилната глава и за амортисьора
-клещи(същите като жигулските).
За друго сега не се сещам, но ще ги снимам.
« Последна редакция: октомври 04, 2006, 11:51:34 последно от RaTTo » Активен
RODRIGUEZ
"Rodriguez Motors"
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KLX650, ZX9R
Публикации: 3089

НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ!!! 0889289511

WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 02, 2006, 23:24:37 »

Жило и буренце за него!
Спрей за гуми!
Ръчка за съединител!
Звена за верига!
Светлоотразителна жилетка!
Свински опашки!
ТЕЛ!!!
Ае, кой ще допълни списъка с най-важните неща, които трябва да има в зипа на един мотор!?!
« Последна редакция: октомври 03, 2006, 09:18:30 последно от RODRIGUEZ » Активен
EnDuRo_Fen
женен с дете :)
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CB 650 SC Nighthawk
Публикации: 363

ГАДНИ МОТОРИСТИ,ПАЛЕТЕ КОЛИТЕ И СЕ МАХАЙТЕ :)

192106196
« Отговор #2 -: октомври 02, 2006, 23:35:48 »

Предлагам кутийка биричка че като се закучат работите на пътя,докато дойде помоща да има с какво да се занимаваме  Smile
Активен
ivan_j
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Piaggio Liberti 125, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1, Moto Guzzi V65TT

« Отговор #3 -: октомври 02, 2006, 23:48:09 »

Едит на Родри: спрея за гуми НИКОГА не го слагайте върху кривката Smile
В зипа трябва да има всички инструменти, необходими за разглобяване/сглобяване на възли и детайли, които могат да се извършат на път. Освен това не е лошо да има 1 свещ(при 2т задължително). Родри, без жила сме карали, те не са крайно наложителни Smile Шидеров доказа, че ластиците също за задължителен атрибут - опашката, калника и багажника могат да се возят 600-700 км стегнати с ластици на мястото си.
Освен всичко това абсолютно задължителни са пари и мобилен телефон.
Активен
RODRIGUEZ
"Rodriguez Motors"
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 03, 2006, 00:02:31 »

Аз да изпреваря тоя, който ще каже на края "Ам за нещата от този списък, аз няма да си карам ремарке?!?"!!!
Хора всички допълнителни екстри освен инструментите, ние ги събираме в чантичките отзад на калниците, ако се сещате за кои говоря!?! А са ни спасявали много пъти!!!
И запомнете:
НЕ СЛАГАЙТЕ СПРЕЬОВЕТЕ ЗА ГУМИ ВЪРХУ КРИВКАТА НА АУСПУХА!!! БОЛИ МНОГО И ПРОДЪЛЖИТЕЛНО!!!
Активен
ivan_j
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: октомври 03, 2006, 07:15:24 »

Май набрахме материал за нова тема.
Ще помоля модератора да я сътвори Very Happy
Активен
RODRIGUEZ
"Rodriguez Motors"
ниво 5
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 03, 2006, 09:23:46 »

Май набрахме материал за нова тема.
Ще помоля модератора да я сътвори Very Happy
Ами, няма да е лошо!?!
Ако имаш предвид за зипа към един мотор, на който му предстои по-дълго каране (не става дума за кафе-рокерите)!?!
Добре е да се съберат, съветите и мненията за неприкосновения запас към мотора и да се опнат в "Мото-енциклопедия", като заключена тема!!!
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #7 -: октомври 03, 2006, 15:00:46 »

ПЪРВО- Моето мнение е че набора който изброи Иван е достатъчен като аз съм добавил тел и изолирбанд, а стандартните клещи съм заменил със сгъваеми към които има ножче един куп отверки и различни сменяеми накрайници като на гедоре само че шестограмчета и за отверки(плоски , кръстати) нося още запалка и термошлаухка,миши опашки, няколко бушончета и малко от най често използваните гайки и болтчета. Търся си малки мотоциклетни щангички за гумата. приготвил съм си вътрешни гуми които взимам на път. Инструмента се събира в предвиденото за целта отделение под багажника, а гумите не заемат много място и може да си ги сложиш където поискаш. Нося си задължително една чисто нова свещ. И да не забравя за най важния инструмент в моя комплект. Това съм самия аз  Smile Със зъби ще го разглобя ей, мама му е *авам на пътя не оставам. Smile Аз си държа инструмента в мотора и винаги е с мен, без значение дали съм на път или не. Единствено гумите не нося винаги със себе си.

ВТОРО- Ако искате това да се премести като нова тема трябва да кажете на модераторите защото те не влизат тук. Питал съм ги и знам от тях че тази тема не ги вълнува и не я следт. Не ви ли прави впечетъление че един два гафа станаха а никой не ги редактира. Те знаят че темата си е наша и само ние влизаме, и няма от какво да се притесняват, така че са ни оставили сами да се оправяме, и както виждате няма и нужда да се месят. Така че ако искате нова тема кажете им. Very Happy
« Последна редакция: октомври 09, 2006, 17:49:18 последно от ЧЕФО » Активен
suzi dr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 778

KARADERE TEAM

247388630 ianakiev@hotmail.com
« Отговор #8 -: октомври 03, 2006, 15:51:16 »

ей разбрахте ли ве.
веско (авера дето идва на емона със скутера) чака до дни СУПЕРТЕНЕРЕ от италия
нашта групичка става 6 мотора
са друг е въпроса че не можем един път да се съберем кат хората ама и туй ще стане някой ден Very Happy
Активен
EnDuRo_Fen
женен с дете :)
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CB 650 SC Nighthawk
Публикации: 363

ГАДНИ МОТОРИСТИ,ПАЛЕТЕ КОЛИТЕ И СЕ МАХАЙТЕ :)

192106196
« Отговор #9 -: октомври 03, 2006, 17:09:15 »

Чефо със малки щангички можеш да се снабдиш от инструмента на симсонките.В тяхното комплектче(оригиналното)има две такива щанги
Активен
ivan_j
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: октомври 03, 2006, 22:58:29 »

Абе Чефо, за какво ти е да мъкнеш щанги, гуми, помпи и 3 литра пот?
Купи си спрей за лепене и помпене на гуми и си готов. Аз преди малко си купих от Метро, струва 6лв.
И пак повтарям: необходими са инструменти, които могат да се използват на пътя - със сигурност хлабиномер или парички за клапани няма нужда да се носят на път.
Уведомил съм модератора чрез ЛС, очаквам включване от негова страна.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #11 -: октомври 04, 2006, 16:18:45 »

Чувал съм че спрея за гуми не е препоръчителен за употреба при вътрешни гуми. Не знам защо. Иване тея щангички са съвсем малки , леки и тънки. Влизат в оригиналния инструмент. Аз до сега гума не съм пукал никога и се надявам така и да си остане.
Активен
alexo
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: GSX-R 750 K7
Публикации: 93

« Отговор #12 -: октомври 04, 2006, 18:05:31 »

мисля пише на моя (от Метро):  НЕ уврежда вътрешни гуми  Smile
Активен
SHPEKA
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2068

A CBR can kill you, a NSR wants to kill you.

164514561
« Отговор #13 -: октомври 04, 2006, 18:12:16 »

Малко кабели. Задължително! На НСРа примерно кабелите от алтернатора минават на 1 см. от веригата, и може освен да се протрият и да се съсат, а няма да може да се снадят, защото вече ще са къси.

П.С. А в моята раница винаги е имало силикон и клингерит.  Smile Родригез знае за какво става дума. Smile
Активен
Andy
Cafe Racer
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Gilera 125 CX
Публикации: 1455

Memento Mori!

WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 04, 2006, 19:02:41 »

Кутийка с презервативи. А за ремонт на пътя са достатъчни само клещи и отверка.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариРъководства, Програми, Технически данни (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Пътен Инструмент

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.05 секунди с 21 запитвания.