Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Избор на гуми  (Прочетена 1855 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
decho1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6/N
Публикации: 3

Ел. поща
« -: юли 01, 2020, 09:20:35 »

Здравейте,отскоро съм тук и отскоро,отново на 2 колела.Трябва ми помощ при избор на гуми,доста дъвкан въпрос.Моторетката е турист,Fz6 и гумите смятам да са такива с леко спортен отенък(за завоите предимно)Предни 120/70 ZR 17 M/C 58W , задни 180/70 ZR 17 M/C 73w.Спрял съм се на няколко марки и модели :
https://www.margel.info/dunlop-sportmax-roadsmart-ii-120-70-r17-58w-tl-198460/
https://www.margel.info/dunlop-qualifier-2-120-70-r17-58w-tl/
https://www.margel.info/michelin-pilot-power-120-70-r17-58w/
и BRIDGESTONE BATTLAX (четох добри отзиви и препоръки).
Въпросите на които не мога да си отговаоря са:
1.Каква е разликата м/у Дънлопите освен шарката?
2.При Бриджстона съкращението BT 023- Battlax ли означава.
И въпросът който най-много ме мъчи:Всички модели имат няколко версии с различни цени,каква е разликата,какво повече продават за по високите цени?Ако имате някакво виждане и предложение за гуми ще се радвам да споделите опита си.Континентал и Метзелер да гледам ли?

« Последна редакция: юли 01, 2020, 09:49:49 последно от decho1 » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 580

Ел. поща
« Отговор #1 -: юли 01, 2020, 10:15:54 »

Зимай Bridgestonе.
Цената показва горе-долу кой дот са гумите - по-скъпа гума по-нов дот. Понякога и са с различни скоростни индески.
Специално за фазера повечето гуми са така или иначе с индекс 240+ гледай да не се преебеш да вземеш някоя с 300+ щото фазера толко не може ;).
Аз лично съм фен на Метзелер но в завоите са малко по-твърди и хлъзгат, но пък дават 35 000км пробег, а на мен това ми е по-важно.
Сега съм с Bridgestone за проба и ми се струват доста по-стабилни в завоите, но имам усещането, че няма да издържат толкова.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Активен Активен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2700

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: юли 01, 2020, 10:42:47 »

Pirelli Diablo Strada 120/70/17 + 180/55/17 = 199 лв КОМПЛЕКТ !!! (Гумите са налични в склада ни и са с дот 2618)
  - с такива гуми дори и на трак дей се държат добре макар да се водят изцяло РОУД .....
 Dunlop Road Smart - недей взема 2 - става на "елха" и се получава неприятна вибрация , виж вече 3-ката е Друга Бира .......... ама и цената е  Very Happy
 BRISSA бих се въздържал да си взема  Surprised (питай гугъл за това ако не ти е ясно)

Пилот пауър ....... да бе ама ще е дот 2016 в най-добрия случай предполагам  Very Happy

Eто малко оферти да ти дам със НАЛИЧНИ ГУМИ И ГАРАНТИРАН ДОТ - При поръчка ЗНАЕШ ТОЧНО Какво Ще получии при това на СЛЕДВАЩИЯТ ДЕН - не след 8-9 Работни които отиват на около 15-20 календарни!!

Metzeler Sportec M3
120/70ZR17M/CTL (58W) M3-F DOT 2218
&
180/55ZR17M/CTL (73W) M3-R DOT 4717
Цена за комплект до изчерпване на количествата: 245.00лв

Нов модел 2020.
Подобрени показатели спрямо M7RR. Идеално както за всекидневно каране, така и за Trackday. 100% Silica за бързо зягряване.
МЕТZELER Sportec M9 RR
120/70ZR17M/CTL (58W) M9-F DOT 0120
&
180/55ZR17M/CTL (73W) M9-R DOT 0320
Цена за комплект до изчерпване на количествата: 557,50 лв

Pirelli Diablo Strada
120/70ZR17M/CTL (58W) StradF DOT 2618
&
180/55ZR17M/CTL(73W) StradR DOT 2618
Цена за Комплект до изчерпване на количествата: 199.00 лв

Pirelli Angel ST
120/70ZR17M/CTL (58W) AngSTF DOT 2418
&
180/55ZR17M/CTL (73W) AngSTR DOT 2718
Цена за Комплект до изчерпване на количествата: 280.00 лв
Активен
decho1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: юли 06, 2020, 23:31:45 »

Благодаря на всички отзовали се.
Взех Мишелин пилот пауър предна 151лв.с дот 28\19 и задна 193 с дот 06\20 от гуми7.
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: kawasaki z650
Публикации: 92

« Отговор #4 -: юли 09, 2020, 22:32:12 »

.....Пилот пауър ....... да бе ама ще е дот 2016 в най-добрия случай предполагам  Very Happy

...ти май доста години не си излизал от сервиза!?
Тия времена дет имаше гуми "Георги-Димитровки" и Видинки ...и а ся избирай....безвъзвратно отминаха.
 Кой би си купил сега гума дот 2017-18 че даже и 2019??? Изобщо гума по стара от няколко месеца в лошия случай.  За дот 2017-18 не си обяснявам обаче  що се излагаш да я предлагаш за продаване,тя за подаряване не става вече.  Пак си късметлия,че форумите са "мъртви" иначе ще те разнасят дълго.

И още по лошото....ще вземе да се излъже да ти ги купи някое лапе...
« Последна редакция: юли 09, 2020, 22:35:28 последно от Lepa Brena » Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 429

Vmax owner

« Отговор #5 -: юли 09, 2020, 23:17:33 »

Малко се захласвате с тия DOT-ве!
Още не съм видял гуми със срок на годност на тях  Very Happy
Аз както не карам сега редовно дали трябва всяка година да купувам "пресни гуми"?
Ако са съхранявани както трябва всичко е тип топ , колко са тук състезателите за които явно е важно да са вчера произведени.
Гуми нови , добре съхранявани за мен не е проблем да са и на три години.

За мен!

А и DOT-a не е само "дата на раждане" на гумата  Smile

Дедо ми едно време като си сипе една ракия със стар DOT , па като тръгне лакърдията.
« Последна редакция: юли 09, 2020, 23:26:16 последно от mikluho » Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: юли 10, 2020, 00:03:28 »

петък-съботно-неделно като си сипя една ракия, уволнявам наред и след тва си лягам Smile

няма значение дали някой кара турист-трофи на остров ман.....или има симсонка дет си я кара само в двора,за "търговията на всяка цена" иде реч...или да се пробута нещо което вече не си струва парите и на една трета...щот пари са давани. Всички, които познавам като искат да си купят нещо ново,държат като си го платят и получат то да е ново,не няколко годишно.....не знам що така
« Последна редакция: юли 10, 2020, 00:26:53 последно от Lepa Brena » Активен
Kunev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500
Публикации: 446

« Отговор #7 -: юли 10, 2020, 13:37:35 »

Много е важно как се съхраняват. Айде то през лятото на пътя няма как да не ги пече слънце но през зимата ако не се карат е добре да се "заземят" така да се каже. Аз си правя спиртен разтвор на глицерин с които ги мажа след като ги измия, и като поизсъхнат ги натепвам щедро със талк. Напролет са перфе 😊
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: юли 10, 2020, 15:24:57 »

Малко се захласвате с тия DOT-ве!
Още не съм видял гуми със срок на годност на тях  Very Happy

скоро ще са,който не го мързи да потърси в нета ,статията е на ADAC. Иначе всички производители официално препоръчват между 4-5 години. Скоро пак,.. няма да е вече  пожелателно а задължително. Пак за горната статия иде реч,приети са промените,което ще рече че рано или късно ще кацнат и при нас новите изисквания. Иначе производителите си казват съвсем официално.....някой казват за 5 год. други за 4 и на боклука. Пак с много условновности......ако е навън целогодишно мотора ....ясно по рано ще са по твърди от асфалта. Иначе от моя си опит с гуменетки....първия сезон са супер....втория стават.....третия са определено зле особено на водица. Ма пак зависи кво очаква човек....ако е просто за пърпорене....мое и с 20 годишни....ако ще се изживява като профи състезател ....тогава по добре нови си мисля.
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 429

Vmax owner

« Отговор #9 -: юли 11, 2020, 00:31:58 »

........... Аз си правя спиртен разтвор на глицерин с които ги мажа след като ги измия, и като поизсъхнат ги натепвам щедро със талк. Напролет са перфе 😊

Не си човек ти!
Ако им правиш и по една смучка за берекет, идвам и аз за зимата да се наредим м/у гумите!
Активен
Kunev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500
Публикации: 446

« Отговор #10 -: юли 11, 2020, 07:01:34 »

Новото си е ново - спор няма. Каквото и да правим гумите си стареят, и това е факт. Използвайки някоя и друга "хитрост" удължаваме експлоатационният срок но със малко. Според мен дори и за градско "пърпорене" е нужно да сме с читави гуми.
... АДАК-а винаги са давали точни технически експертизи но, с комерсиално значение ... 😊

Не си човек ти!
Ако им правиш и по една смучка за берекет, идвам и аз за зимата да се наредим м/у гумите!

Сори, падам си по жени ...  Very Happy
Активен
decho1
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: юли 12, 2020, 15:03:25 »

За информация само:задната гума беше оригиналната за мотора,Дънлоп от 2004 год. имаше грайфер;предната наякакъв Митас с изтрит ДОТ,и тя с грайфер ,но и тя станала пластмасова.
Смятам че истината е по-средата Smile не чак на няколко месеца,но като взимаш НОВА гума да е възможно най-прясна.Предложението на колегата беше....твърде търговско.Все пак за твоята си сигурност и безопасност става въпрос.
« Последна редакция: юли 12, 2020, 15:05:15 последно от decho1 » Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07', Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3740

« Отговор #12 -: юли 12, 2020, 17:32:05 »

Взимай един комплект Пирели от колегата и карай! Сезона тече с пълна сила! За следващия чифт ще си много по-наясно с всичко около гумите...
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: юли 12, 2020, 21:54:52 »

... АДАК-а винаги са давали точни технически експертизи но, с комерсиално значение ... 😊

....а, всеки да си решава сам за себе си с кви марки и колко стари,ма да се рекламира-продава ново,което всъщност е на 1-2-3 год. си е нахално и безочливо.

Спец. тва за ADAC беше нормативна уредба... т.е. препредават.... Иначе имат и не комерсиални тестове...ся се сещам  за кевларени дънки....няколко модела,различни производители.... Бяха сложили на колесар мотор с манекен който преобуваха след всяко мятане.... Та,мотора на колесара напречно...манекена обут с нови дънки....засилват се с 80 и бутат мотора ....пада и почва да се влачи....и после направо си показват на място,всичко както си е на манекена лежащ на асфалта. Та тогва не помня,но не бяха най скъпите тези които излязоха най читави. Някакъв среден клас излязоха доста здрави.

сетих се и за тестовете на абс за мотоциклети,все неща дет човек в домашни условия трудно ще тества.

« Последна редакция: юли 12, 2020, 22:02:08 последно от Lepa Brena » Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Активен Активен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2700

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: юли 12, 2020, 22:07:04 »

....а, всеки да си решава сам за себе си с кви марки и колко стари,ма да се рекламира-продава ново,което всъщност е на 1-2-3 год. си е нахално и безочливо.

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Ще те оставя да си правиш вятър на устата  Very Happy

*************само по спомен ........ за един Сезон мисля , че съм изтрил малко повечко комплекти от колкото ти в следващите 4-ри живота ще можеш и за ДОТ-ове има да учиш колкото Дъщеря ми за Висша Математика(тя ЩЕ е във трети клас)  Very Happy
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСвета извън моторите.ВеселбаТема: Избор на гуми

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.24 секунди с 21 запитвания.