Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Претапициране на седалки  (Прочетена 5163 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
keymaker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Moto guzzi nevada club 750
Публикации: 22

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 12, 2020, 20:02:52 »

Чалъмите ги знам ,машина нямам ,а на ръка не ми се боде ,не че няма да стане ,даже като се замисля ако са изцяло на ръка правени  може и доста по добра цена да се търси ако са за продажба. За сега ще измайсторя едни за собствени нужди ,пък ако се намерят мераклий ще го мисля. По въпроса за смазването има специални конци натрити с восък , хем за импрегнация ,хем за смазване на иглата при пробиване на дебелата кожа. Спрял съм се на кожа 3.5-4мм. дебела та и машината ще трябва да е бая солидна . Като се намайсторя ще снимам резултата ,пък вие ще кажете дали да си купя машина или да спра с творчеството.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 2449

« Отговор #16 -: февруари 12, 2020, 21:35:09 »

Някои кожени торби, дисаги и други подобни, ги "съшиват" с тесни кожени лентички, през специално пробити със замба отвори на отделните парчета кожа. Става не по-малко здраво и доста шик. И не трябва машина. В случая може да се ползва и лепило под "шева" за по-голяма здравина.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3454

« Отговор #17 -: февруари 12, 2020, 23:12:39 »

То си зависи от качеството и обработката на естествената кожа. Имам яке на вече десетина години, имах и кожени дисаги от естествена кожа шити са от Сайгона. Якето е доста пъти прано в проливни дъждове, мухите директно ги махам с гъба с веро - не е мръднало. Дисагите бяха от някаква много дебела и твърда кожа, как ги е шил не знам но и те не мръднаха.  Може би не е вариант за малките седалки на пистов мотор но ако ще се обшива някоя огромна круизърска седалка може и да е добра идея да е с естествена кожа.
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: kawasaki z650
Публикации: 91

« Отговор #18 -: февруари 13, 2020, 02:43:23 »

.... ,даже като се замисля ако са изцяло на ръка правени  може и доста по добра цена да се търси ако са за продажба

Тва според мен си заслужава да си ги правиш само ако е за личен кеф и да си ги съобразиш спец. за твоя мотор.Дори бутикови шити на ръка според мен после пари от тях трудно ще вземеш. Иначе втора ръка има за без пари.

В тая връзка има и доста по креативни разработки!  Very Happy

Някой ако си разпознае мотора и не иска да е тук,нека драсне на мод. да го махне/скрие
« Последна редакция: февруари 13, 2020, 02:54:45 последно от Lepa Brena » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: февруари 13, 2020, 10:37:13 »

Този е объркал канелка с катинар Very Happy
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: февруари 13, 2020, 13:14:01 »

...всичко е комплект там...и кочан от царевица има даже за тапа....идейно е. На живо си изглежда много добре.

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: февруари 13, 2020, 13:24:23 »

От стар винарски род е колегата, май Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1654

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #22 -: февруари 13, 2020, 16:07:01 »

...всичко е комплект там...и кочан от царевица има даже за тапа....идейно е. На живо си изглежда много добре.

Е,тоя кочан вече ева мамата на целата аеродинамика..   Smile Smile Smile Smile Smile Smile rulez1 rulez1 rulez1 rulez1
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 5369

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 13, 2020, 21:32:10 »

Е,тоя кочан вече ева мамата на целата аеродинамика..   Smile Smile Smile Smile Smile Smile rulez1 rulez1 rulez1 rulez1
и канелата ще жули по завоите Very Happy
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: февруари 14, 2020, 00:03:43 »

Само с профи-материали се работи,ама за мазохости. Иглите са с остри шупли и леко като го дръпне човек конеца през отвора и острото в отвора реже конеца....Намерих една в комплекта дет е без ръбове и борбата продължи. Конеца  здрав като паяжина. На малка стъпка  ок,ама като направя стъпката 4-5 мм и започва да къса за добро утро.Намерих някъв плетен конец дет със сигурност ще вдигна мотора във въздуха с него,той пъ не влиза в иглата...и мача свърши...1-0 за китайците.

Борбата продължава....
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 1230

« Отговор #25 -: февруари 14, 2020, 21:09:16 »

В тон с бъчонката, ето една кросара с куфари. Буквално.

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: февруари 14, 2020, 23:35:59 »

Само с профи-материали се работи...

Мини при някой обущар да те светне какви конци да си вземеш и откъде.
Активен
Lepa Brena
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: февруари 15, 2020, 00:02:45 »

днес се ограмотявах по въпроса ,то си е като всичко цяла наука...но седях със зяпнала уста като разбрах  че имало кожени конци....т.е. парчета по 5 метра. Sad  говориме за кръгъл конец 1мм...не ленти

...не ми трябват по принцип,но има доста интересни неща в тая посока. Тоя колан за седалката е една педя и няма проблем да си го ушия въртейки колелото на машината с мушнат пръст между "спиците" но мисля да си ушия за по натам и още няколко неща + разни калъфчета за инструмент.....тип жигула....разгъваш вадиш само тва дет ти трябва....и като е сгънато не дрънка нищо....та за това ще трябва да си моторизирам шевната-машина....или да си взема от ония топки-чакръци дет камионджиите си ги слагат по воланите Smile

Та утре ще се разходя да видя какво има в магазин само за такива дрънкулки....конци игли и прочие. Както и подходящи игли...щот тва комплектче става за красота да стои....ма за 4 кинта толкова. Пиленце за два леа....пеело като за два леа...така викаше един приятел Smile
« Последна редакция: февруари 15, 2020, 00:10:47 последно от Lepa Brena » Активен
keymaker
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Moto guzzi nevada club 750
Публикации: 22

Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 15, 2020, 07:39:47 »

С тия конци" сиджимки " май няма да стане с машината . Иглите за кожа са с триъгълна форма на върха.
Активен
dambatamoto
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Bmw r1150gs,yamaha wr 400
Публикации: 121

Ел. поща
« Отговор #29 -: февруари 15, 2020, 08:12:05 »

Покрай моторите човек може да стане шивач, заварчик,тенекеджия,жичкаджия, автомонтьор и какво ли още не Very Happy.Говоря от собствен опит.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: Претапициране на седалки

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.