Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: 3 изстрела , 3 попадения
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 3 изстрела , 3 попадения  (Прочетена 6452 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1432

« Отговор #75 -: август 15, 2019, 18:42:13 »

Е ти за колко полицаи си чел, които се правят на местни шерифи и стрелят с повод и без повод? Както казах и преди, този за да е стрелял, значи не е имало друг начин. Да не си свършиш работата, в МВР по принцип е наказуемо. При това този полицай не е сложил пълнителя с бойни патрони, а е ползвал стоп-патроните. Щом задържаният е оцелял при стрелбата, с три попадения в него, няма причина да се тревожиш за случайни жертви. Според мен този служител е за награда.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4609

Ел. поща
« Отговор #76 -: август 15, 2019, 19:58:46 »

Според мен този служител е за награда.
това е ясно,ама според закона как е Smile

вижда мотор без номер,вади пищова и бам

са пак изстискай закона,да обясниш,че било законно,щото видиш ли,тръгнал да гази полицая

щото само ако се е опитвал да избяга,нещата стоят доста по-различно

Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #77 -: август 15, 2019, 21:02:55 »

Ти упорито не искаш да вденеш какво обяснявам. Няма разлика в основанието за използване на оръжие - дали ще е нападение над полицая или опит за бягство след извършено или при самото извършване на престъплението, за което в настоящия случай има достатъчно данни. Ако ти е трудно да разбереш какво казвам, макар да смятам, че съм достатъчно ясен, отвори им закона, правилника и съпътстващите ги наредби и ги прочети сам. Все пак са писани не само за полицаите, ами за целия народ, който живее в тази държава, а и не само. За твое улеснение, виж какво пише в чл. 75 и чл. 87 от закона за МВР.
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2450

« Отговор #78 -: август 15, 2019, 21:12:06 »

Е ти за колко полицаи си чел, които се правят на местни шерифи и стрелят с повод и без повод? Както казах и преди, този за да е стрелял, значи не е имало друг начин. Да не си свършиш работата, в МВР по принцип е наказуемо. При това този полицай не е сложил пълнителя с бойни патрони, а е ползвал стоп-патроните. Щом задържаният е оцелял при стрелбата, с три попадения в него, няма причина да се тревожиш за случайни жертви. Според мен този служител е за награда.

Убили са се да си вършат работата. Изловиха всички престъпници. Вероятно ще разследват, и да му се размине, пак може да не е невинен. Суперневероятно е моториста да е тръгнал да го гази, защото ще се пребие и той. Много по-вероятно е полицая да е скочил на пътя на моториста, защото си мисли, че той ще спре. Няма да е първия, който прави подобна идиотия. Да се панира моториста, да прекали със спирачката и да пострадат двамата.
Сигурен съм, че пише при какви обстоятелства могат да използват огнестрелно оръжие, дори и несмъртоносно. Да е обрал банка, да е извършил грабеж, иди, дойди. Ама за пътно нарушение?
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: август 15, 2019, 21:28:37 »

От известно време пиша в тази тема на чист български език, от старопрестолната книжовна школа.

Да не се повтарям, ама карането на МПС без номер не е пътно нарушение, а престъпление. В предния ми пост съм посочил членовете от закона за МВР, които определят правата на полицаите да използват оръжие. Намерих ги за няма и една минута. Всеки може да направи същото, стига да има желание и след като се убеди лично в написаното, да приключваме с този спор.

Обсъжданият моторист е очевидно куха лейка, така че няма нищо чудно, ако е взел решението да гази или само да сплаши полицая с намерението си да го сгази. Това едва ли ще го разберем, защото мотористът е ясно, че ще говори каквото му изнася за да спаси кожата. Това си е негово неоспоримо право. Но е носпоримо и правото на ченгето да използва оръжие в такава ситуация, без значение дали е възприел поведението на моториста като заплаха за здравето и живота си или като опит за бягство при извършване на престъпление.

И продължавам да пиша не заради друго, а за да стане ясно на всички потенциални бегачи от закона, че следващите простреляни може да са те.
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #80 -: август 15, 2019, 21:55:41 »

И кво? Утре ако ти падне номера е ОК полицаят да те запука с пищова? Кво му пречи? Ще каже, че те е гонил половин час. Да ти вкара два, три бойни, щото миналата вечер някои келеш с мотор му е събудил бебето посред нощ, примерно.
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 397

Vmax owner

« Отговор #81 -: август 15, 2019, 22:22:32 »

За мен акцента е не изстрелите, а това кой дърпа спусъка и какъв е профила на днешния милиционер?
За едни мащеха за други майка е цялата изпълнителна власт!
Ежедневните примери за радикално различните позиции при идентични случай са повод за загуба на доверие към властите и повдигане на множество дискусии в социалните мрежи и всенароден гняв.
Не съм съгласен да се стреля по неясни и емоционални причини и то от овластено неграмотно лице /милиционер/
Цялата им шайка ще продължават за мен да са милиционери независимо че се срещат и професионалисти м/у тях /все по рядко за жалост/
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4609

Ел. поща
« Отговор #82 -: август 15, 2019, 23:44:47 »

Управление на МПС без поставени регистрационни табели
Ако упралявате МПС, което е регистрирано, но е без поставени регистрационни номера, тогава последното ще се квалифицира като административно нарушение, а не като престъпление.

Изследват се причините за липсата на регистрационните табели (например: последните са паднали поради шофиране в лоши пътни условия, били са октраднати, и т.н)

Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #83 -: август 16, 2019, 00:45:36 »

Да, всъщност. Казаха, че е без регистрационни табели, не, че не е регистрирано.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1783

« Отговор #84 -: август 16, 2019, 09:15:49 »

Няма да коментирам доколко е законно използването на стоп патрони, за да спреш беглец, щото вероятно могат да се намерят достатъчно законни причини. Не ме кефи, ама не съм бягал от проверки, даже когато не съм бил редовен, та се надявам да не ми скалъпят някое "той избяга и ние затова...". Нямам представа с какви патрулки са били отговорните пазители на реда, но доколкото зная повечето са с камери, които записват непрекъснато, та може да се провери дали наистина е бягал и дали наистина са го гонили.
Много по-интересно ми е как един полицай е успял да стреля 5 пъти и да уцели 3 пъти движещият се мотоциклетист. При това нито веднъж на опасно за живота място. И в този момент се замислям доколко наистина законно е използвал сила при задържането на нарушителя (защото за да стане престъпник по НПК, това трябва да се докаже в съда).
Активен
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 239

« Отговор #85 -: август 16, 2019, 10:02:37 »

Според мен цялата тая "патаклама" бе едно крайно некадърно организирано мероприятие, имащо за цел прикриване на нека го наречем "нещо" чрез способа за пренасочване на общественото внимание. Цялата "теза" и на двете "страни" има толкова пробойни, че ако е от ламарина, от нея би се получила идеална цедка за градинска лейка ...
Активен
xx22xx22
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 285

Ел. поща
« Отговор #86 -: август 16, 2019, 10:16:13 »

... и какъв е профила на днешния милиционер?
...

Такъв какъвто е профилът на един лекар , пожарникар , водопроводчик , моторист живеещ в България .
Има добри има и лоши , има и качествени и  некачествени ...
А има и такива който днес са идиоти а утре ще са пример за подражание  Surprised
Защо се опитвате да сложите всички под един знаменател ???
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1918

« Отговор #87 -: август 16, 2019, 14:31:46 »

Според мен цялата тая "патаклама" бе едно крайно некадърно организирано мероприятие, имащо за цел прикриване на нека го наречем "нещо" чрез способа за пренасочване на общественото внимание. Цялата "теза" и на двете "страни" има толкова пробойни, че ако е от ламарина, от нея би се получила идеална цедка за градинска лейка ...
Баш!!!
Повече писане няма смисъл.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: август 16, 2019, 20:23:18 »

И кво? Утре ако ти падне номера е ОК полицаят да те запука с пищова? Кво му пречи? Ще каже, че те е гонил половин час. Да ти вкара два, три бойни, щото миналата вечер някои келеш с мотор му е събудил бебето посред нощ, примерно.

Ако ми падне номерът, едва ли ще разбера в движение. Като ми махнат да спра, ще спра както винаги. При проверката ще установят, че моторът е регистриран, не е краден и т.н. Няма да имат причнина да ме стрелят. Не е редно да сатанизирате всички, защото някой от тях е стрелял по беглец от закона. Тъпо е. Нищо не постигате по този начин.

Да, всъщност. Казаха, че е без регистрационни табели, не, че не е регистрирано.

Ами да. Затова са искали да го проверят. А той е избягал. Дори най-неграмотният полицай в тази ситуация би решил, че онзи бяга поради причините, които бяха изброени по-горе.
Активен
evilution
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #89 -: август 16, 2019, 21:43:20 »

Ако кара полицейска кола зад мен с буркани, може ни да я видя, ни да я чуя. Непосредствено зад мен не виждам, трябва да си сложа удължители на огледалата.
Кво значи не е редно да ги сатанизираме? Могат да си вършат работата и без да размахват пищови. Според теб вършат ли си я? Ако пуснат сигмите да дебнат тия със скритите номера по кръстовищата, ще ги изловят повечето в рамките на един сезон. Без да ги гонят и да застрашават живота им, и живота на невинни. Купиха им шумомери, аз не съм чул да ги ползват, ни за мотори, ни за автомобили. Кво им пречи?

Ами да. Затова са искали да го проверят. А той е избягал. Дори най-неграмотният полицай в тази ситуация би решил, че онзи бяга поради причините, които бяха изброени по-горе.

Чудо голямо като избяга... Редовно ги гледам как правят нарушения пред тях и се обръщат на другата страна, щото ги мързи да пишат, и вече не е толкова безопасно да просят някой лев за почерпка. Ако единствената им функция е да залагат камери, няма нужда да са полицаи, и няма нужда да са първа категория труд с 20 заплати при пенсиониране. Келеша без номера е следствие на тяхното бездействие. Ако има ред, няма да смее да тръгне така. А ред няма, щот е по-лесно да играят джобен тенис.
« Последна редакция: август 16, 2019, 21:48:44 последно от evilution » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: 3 изстрела , 3 попадения

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.29 секунди с 21 запитвания.