Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко странна молба
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Малко странна молба  (Прочетена 4560 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eivan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Tracer 900, Medley S
Публикации: 7

« Отговор #15 -: юли 14, 2019, 11:12:25 »

Не съм Любо Ганев, но и до мен ще се чувстваш малък  Very Happy.
Не ми допадат чопърите, иначе знам, че ще е много по-лесно да си го направя като за мен. Имам един познат, малко по-нисък от мен, който си взе един и след промени му е много удобен, но пусто не ми харесват.
МТ-07 е по малък, с по няколко сантиметра, но при моите габарити всеки е от значение.

П.П. Май звуча като жена, да правя проблеми за сантиметри  Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2416

« Отговор #16 -: юли 14, 2019, 11:35:39 »

Гробаря понеже само чопъри са му в главата, мисли, че само те могат да се променят.  Very Happy
Tracer 900 трябва да е с регулируема седалка фабрично, май. Позицията на кормилото може да се промени на всеки мотор, само дето на някои са едни планки с много весела форма, съответно и цена.  Китове за промяна на позицията на степенките има също. Отделно има и китове за вдигане на окачването, което се отразява на позицията на степенките.
Активен
Богдан
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda
Публикации: 23

Ел. поща
« Отговор #17 -: юли 14, 2019, 12:14:21 »

Намесвам се с моите 200см и 160кг.,да дам и моите 5 ст. по въпроса.Дори да преместиш степенки и кормило, изглежда отстрани все едно си го откраднал от ДетМаг. все едно аз /дангалак/ на магаре. Всички са виждали такива. Мисля, че моторът трябва да е голям, за да е съразмерен с ездача и удобен.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5853

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #18 -: юли 14, 2019, 12:49:01 »

Аз с моите 190см с обувките направо ще се загубя до вас двамата Smile Smile Smile Smile

Намесвам се с моите 200см и 160кг.,да дам и моите 5 ст. по въпроса.Дори да преместиш степенки и кормило, изглежда отстрани все едно си го откраднал от ДетМаг. все едно аз /дангалак/ на магаре. Всички са виждали такива. Мисля, че моторът трябва да е голям, за да е съразмерен с ездача и удобен.

Абсолютно прав си във всяка дума!

Преди време бях пуснал тема за реалните габарити на моторите и мотористите.
Това, че някой мотор по спецификации го дават ( примерно) 2250мм, не означава, че на живо няма да изглежда по- дребен от мотор 2180мм. Зависи от междуосието, а не от разните пластмаси и железа с които се опитват ( понякога успяват) да му предадат дължина и обем.
На въпросната Ямаха междуосието и е по- малко от на моя дърт Трансалп 600. На Ямаха е 1440мм,на Трансалпа 1505. На Ямаха общата дължина е 2160, на Трансалпа ми е 2260.
А дори на мен ми идва леееко къс моя мотор. Smile
Много хора ми казват да го сменя с Варадеро, но дължината им е почти еднаква. Варадерото е по- обемисто от към пластмаси и доста по- тежко, та не съм навит.

Според мен на автора много повече ще му е удобен Сузуки Вестром 650.
Малко по- дългичък е Very Happy

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 2976

« Отговор #19 -: юли 14, 2019, 17:21:52 »

Изборът ти е логичен но не съответства на физиката ти. Просто ти трябва голям мотор. Голям като междуосие, рама и двигател. Гробаря съвсем правилно те насочва към големите японски круизъри. Това са разточителни мотори на които няма да се чувстваш, като мечка върху тротинетка. Също обърни внимание на класа тежки адвенчър туръри и по-точно на офроуд версиите им. Могат да се вдигнат толкова високо, че и двуметров човек да се чуди как да се качи. Виждал съм КТМ като моя толкова високо вдигнат че седалката ми беше до гърдите а съм 183см. Няма смисъл да се мъчиш на дребосъци, каквито и настройки да правиш няма как от пони да направиш кон.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4559

Ел. поща
« Отговор #20 -: юли 14, 2019, 17:35:27 »

пиша ти,понеже оряза на Гроби мераците от всеки да прави чопърист Smile Smile Smile Smile Smile :-)имаш приятелско потупване по рамото...ако мога да го стигна

освен големите ендура има доста шосейки,дето ще са ти ок

седни на една хаябуса или ззр1400 и ще видиш,че не само,че не изглеждаш странно,ама са ти и удобни
има и доста голями БМВта-едното е като кола отпред,с 200 фара,това няма как да ти е малко
според мен и ФЗ1 също ще ти е ок,оня ден купихме една за брадчеда,а той си е 2 метра отвсякъде и каза,че му е мегаудобна

и на последно място-брат,ко ти пука как изглеждаш отстрани
гледай да ти е удобно и да те радва,другото са бели кахъри

и винаги можеш да седнеш на задната седалка,аз често карам така и няма драми
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #21 -: юли 14, 2019, 19:15:47 »

пиша ти,понеже оряза на Гроби мераците от всеки да прави чопърист Smile Smile Smile Smile Smile :-)имаш приятелско потупване по рамото...ако мога да го стигна

Smile Smile  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

седни на една хаябуса или ззр1400 и ще видиш,че не само,че не изглеждаш странно,ама са ти и удобни
има и доста голями БМВта-едното е като кола отпред,с 200 фара,това няма как да ти е малко
според мен и ФЗ1 също ще ти е ок,оня ден купихме една за брадчеда,а той си е 2 метра отвсякъде и каза,че му е мегаудобна

Шегуваш се нали?

Kawasaki ZZR 1400- дължина 2170мм, междуосие 1481мм

Yamaha Stratoliner 1900- дължина 2580мм!! Междуосие 1715мм!!
Suzuki Intruder C 1800 - дължина 2585мм!! Междуосие 1755мм!!

Нещо не мога да кача снимки...

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #22 -: юли 14, 2019, 20:22:16 »

Доста снимки са изчезнали безследно, но все пак:

http://www.motoforum.bg/index.php?topic=103471.0
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1378

« Отговор #23 -: юли 14, 2019, 20:35:03 »

Човекът май не си търси просто голям мотор, а определена концепция.
Активен
stan4o_12
ниво 5
Активен Активен

Публикации: 1912

« Отговор #24 -: юли 14, 2019, 21:39:18 »

Triumph поглеждал ли си ?
Разгледай ,поседни може да ти хареса.
Нов мотор ли се търси?
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4559

Ел. поща
« Отговор #25 -: юли 14, 2019, 22:41:36 »

Доста снимки са изчезнали безследно, но все пак:

http://www.motoforum.bg/index.php?topic=103471.0
не се шегувам и двата мотора са достатъчно големи,да поберът който и да е,а и свиват,набират и спират...чопърите ти какво правят Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1378

« Отговор #26 -: юли 14, 2019, 23:14:15 »

Какво - превръщат бензина в шум Smile Smile Smile

П.П. Ако става въпрос за габарити, Голдуингът няма да му малее.
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1782

« Отговор #27 -: юли 15, 2019, 10:21:25 »

Абе хора... хаябуса и 14ка за първи "голям" мотор? Или това прасе Голдуинга? Вие вериозно ли? Не, щото ще го носи на гръб, ама... 125 кубиков скутер колко па да тежи? И къде му е центъра на тежестта? Не, че големите адвенчъри са с нисък център на тежестта или особено леки... Пращате човек, който се кефи да кара тротинетка, да се качи на 350+ килограмов голдуинг? С нулев опит с тежки машини? Забравяте от къде сте минали и с цената на какво сте стигнали до спокойно каране на голям и тежък мотоциклет...  Surprised

Към автора - Голдуингът наистина е голяма машина. Седалката се регулира напред-назад. Карам 1200, който според по-едрички ездачи е по-просторен от 1500. Не съм чел сравнения с 1800 и с новия 1800 в тая посока. За 1500 знам, че се оплакват, че е тесничко при коленете за по-едри ездачи. Машината хич не е лека, въпреки че уж е с нисък център на тежестта. Супер сгодна е за дълги пътувания (както във времето, така и като разстояние), ама основно по магистрали и главни пътища. Без асфалт е тегаво, а ако е малко по-рехава настилката си е направо кошмар минаването. В града си като с кола. Не е кой знае колко широка машина, половината круизери са с по-широки кормила, но заради формата на колите и заради формата на голдуинга с чопер с кормило 1 метър ще мина там, където 90 сантиметровата хонда няма да мине. Ако се загледаш в тая посока случайно, имай предвид тези дребни детайли.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2192

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #28 -: юли 15, 2019, 11:06:13 »

Ако искаш да пробваш ТДМ като стойка свържи се с мен
Активен
eivan
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Tracer 900, Medley S
Публикации: 7

« Отговор #29 -: юли 15, 2019, 11:32:39 »

Благодаря на всички, които се включват със съвети относно различни мотори, но:
 - въобще не ме интересува как ще изглеждам на мотора, който ще карам, едва ли ще е по-зле от скутер, искам да се чувствам удобно върху него и да ми доставя удоволствие;
 - насочил съм се към спорт-турърите, защото мисля да го карам 90% на асфалт, така че off-road не ми трябват;
 - големите круйзери не са за мен, да сигурен съм, че като габарити ще са най-добре от всички обсъждани тук, но са ми като подвижни гарсониери;
 - V-stroma 1000 ми е втората опция, но колкото и странно да звучи, поне на картинка ще ми и по-малък от tracer-a, като разстояние и сгъване на коленете;
 - качвах се на няколко 650сс, но всичките са ми малки, а както споменах всеки сантиметър ми е от значение;
 - на Ямахата фабрично може да се вдигне седалката до 860см, от този клас мотори това е най-високата май, ще я модифицирам леко за да я вдигна още няколко сантиметра, също ще сваля и степенките, за да имам максимум разстояние;
 -
гледах БМВ F850GS и F750GS, харесваt ми, до момента не ги бях заглеждал, защото малко скъпички ми идват, а и са повече ендуро май. Какво е Ф31, че не можах да открия такъв мотор?

П.П. иначе търся нов или до 3/4 години, стига да мога да се събера на него.

« Последна редакция: юли 15, 2019, 11:35:36 последно от eivan » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко странна молба

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.156 секунди с 21 запитвания.