Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air  (Прочетена 4733 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1346

« Отговор #30 -: ноември 04, 2019, 23:21:41 »

От месец и нещо карам с поредния Каберг. Този път е моделът Дюк 2. Не е толкова шумна, колкото Рино-то. Има опция за монтаж на разговорно устройство. Има пинлок, който в последно време си върши чудесно работата. С добро проветрение е, но не духа колкото предишната. Добра закопчалка, без да се налага да плета каишки при всяко слагане. Има блокаж на предницата във вдигнато положение. Нямам идея защо са го сложили, защото на предишната никога не ми е падала самоволно. Както на някои други марки, например. На всичко отгоре имаше и намаление в един от софийските магазини.
Активен
Любен
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XRV 750 , VFR 800
Публикации: 230

Ел. поща
« Отговор #31 -: ноември 06, 2019, 19:53:17 »

Каберг рекламират това блокиране , но и аз не виждам смисъл от него . Карам с Нолан 103 и никога не се е затварял сам , а карам с отворена каска . Като нов сякаш не беше толкова шумен , но с времето може би не уплътнява добре вече и при по дълго каране ми бръмва главата . Мислил съм за тапи , но не искам да се изолирам от пътната обстановка . Мислех и за цял шлем , но предпочитам да се отваря . Някой кара ли с Дроид ?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2179

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #32 -: ноември 06, 2019, 22:02:11 »

Каберг рекламират това блокиране , но и аз не виждам смисъл от него . Карам с Нолан 103 и никога не се е затварял сам , а карам с отворена каска . Като нов сякаш не беше толкова шумен , но с времето може би не уплътнява добре вече и при по дълго каране ми бръмва главата . Мислил съм за тапи , но не искам да се изолирам от пътната обстановка . Мислех и за цял шлем , но предпочитам да се отваря . Някой кара ли с Дроид ?
Пробвай с тапи - те не те изолират от пътната о0становка.
Моят каберг също бе по-тих като нов...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: ноември 06, 2019, 22:33:42 »

На мен Дроид са ми твърде грозни. Вярно е, че това е субективно мнение, ама все пак... Дюк е малко по-ръбеста от Риното, ама ми се струва по-малко шумна. Конструкцията на предницата е по-различна, като създава по-малко съпротивление с въздуха и вероятно затова и шумът е по-нисък. А пък аз винаги съм се интересувал на първо място от защитата, която предлага каската. В това отношение Каберг са напред спрямо доста от другите марки и моделите им за същите, че и за повече пари.
Активен
Любен
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: XRV 750 , VFR 800
Публикации: 230

Ел. поща
« Отговор #34 -: ноември 07, 2019, 20:55:32 »

На мен ди допада на външен вид , а и отзивите са за тиха каска при 200 . Та май отивам нататък , но още ме гложди за Шарк ево две . Парите са двойни и незнам до колко има смисъл .
Активен
dambatamoto
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki intruder 1400,yamaha wr 400
Публикации: 65

Ел. поща
« Отговор #35 -: ноември 08, 2019, 07:33:44 »

Аз също съм решил да взимам каберг,проблема е ,че в магазина който ги предлага нямат размера от модела който искам,та може да се наложи да поръчвам от някой сайт.Иначе чета ,че като цяло отзивите за тази марка са много добри.

Тази съм решил да взимам.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1000

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: ноември 08, 2019, 08:14:48 »

....

Концепцията е много практична за туринг.
Да спомена само недостатъците, който за мен са минорни:
Тежка е.
Ако предната слюда е малка допускам, че ще има турбуленция.
За гол мотор и високи скорости, не препоръчвам.
Активен
dambatamoto
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #37 -: ноември 08, 2019, 12:32:17 »

Каската ще я ползвам точно за туринг и дълги преходи,а иначе рядко карам с повече от 130-140км/ч.
Активен
SimonX
Agent Orange
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 472.5, RD07, FLSTS
Публикации: 997

« Отговор #38 -: ноември 08, 2019, 13:42:27 »

Каберг рекламират това блокиране , но и аз не виждам смисъл от него . Карам с Нолан 103 и никога не се е затварял сам , а карам с отворена каска .
При мен пък на 104 се блокира само. Ама вече свикнах, преди да я затворя да го цъкна обратно.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: ноември 08, 2019, 22:54:19 »

Аз също съм решил да взимам каберг,проблема е ,че в магазина който ги предлага нямат размера от модела който искам,та може да се наложи да поръчвам от някой сайт.Иначе чета ,че като цяло отзивите за тази марка са много добри.

В МАГАЗИНА в София, от който взех моята, имаше доста модели и размери.
Активен
dambatamoto
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: ноември 09, 2019, 08:02:34 »

Точно за този магазин става въпрос.Обадих се и ми казаха,че от този модел нямат моя размер(аз нося xs).Все пак имат от другите модели та ще ходя да ги видя,може да ми хареса някоя друга.
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: ноември 09, 2019, 18:40:52 »

Пробвай ги на място. Размерите не винаги са едни и същи при различните модели. Аз пробвах няколко, докато нацеля моята.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1485

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #42 -: ноември 09, 2019, 19:17:43 »

Точно за този магазин става въпрос.Обадих се и ми казаха,че от този модел нямат моя размер(аз нося xs).Все пак имат от другите модели та ще ходя да ги видя,може да ми хареса някоя друга.

Мой познат продава Каска Shark Evoline Series 3 STRELKA Drop FLip UP,модел 2019,размер XS 53-54см. цена 249лв.

Полуавтоматична система "Auto-up", позволява отключване на брадичката и визьора едновременно.
Оптимална аеродинамика
Защита против мъгла.
Защита против надраскване
Слънчева защита на визьора UV380
Вградени слънчеви очила
Ако ти допада модела,мисля че цената е добра.. ако те интересува,мога да ти дам линк да разгледаш..  Mad
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5836

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #43 -: ноември 10, 2019, 15:37:35 »

В МАГАЗИНА в София, от който взех моята, имаше доста модели и размери.

На тази TOURMAX махали се козирката?
А Дроида изглежда доста  симпатично.... Very Happy

Мой познат продава Каска Shark Evoline Series 3 STRELKA Drop FLip UP,модел 2019,размер XS 53-54см. цена 249лв.

Полуавтоматична система "Auto-up", позволява отключване на брадичката и визьора едновременно.
Оптимална аеродинамика
Защита против мъгла.
Защита против надраскване
Слънчева защита на визьора UV380
Вградени слънчеви очила
Ако ти допада модела,мисля че цената е добра.. ако те интересува,мога да ти дам линк да разгледаш..  Mad

Май знам за кой гивориш Very Happy Проверен продавач!

Активен
dambatamoto
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #44 -: ноември 10, 2019, 20:21:04 »

Решил съм марката да е Caberg,като най ми харесва tourmax,но определено и duke ми лови окото.Мисля,че козирката на tourmax-а се маха.Модела Droid ми е малко като все едно си с противогаз Smile.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Дилема между Scorpion Exo 1400 и Shoei GT Air

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.927 секунди с 21 запитвания.