Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Протест "Не на стратегията за (против) детето 2019-2030"
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Протест "Не на стратегията за (против) детето 2019-2030"  (Прочетена 2965 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kunev
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA CB500 Twin
Публикации: 181

« Отговор #30 -: май 15, 2019, 20:14:39 »

Споко хора, хидрата на неолиберализма умира. Съвсем скоро отсечената глава няма да бъде заменяна от новоизрастнала.
Активен
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 308

Ел. поща
« Отговор #31 -: май 15, 2019, 21:06:39 »

Мислех да пропусна темата, ама да взема да напиша все пак 2 реда. Проблемът със стратегията не е в положителната й страна, а във възможностите да се злоупотребява с нея и с произтичащите от нея закони и подзаконови нормативни актове. Факт е, че на едно дете не може да му се позволява всичко, щото утре няма да знае, че има такива неща като отговорности и наказания. Факт е, че не можеш и да пребиеш едно дете само щото те е изкарало от равновесие. Проблемът с подобни стратегии се появява в момента, в който наказването с един възпитателен шамар по дупето на детето прерастне в домашно насилие и отнемане на детето от родителите му. Дали ще се случи? Зависи примерно колко завистливи и злобни съседи имаш.
Точно това имах предвид, когато по-рано написах, че пътят към Ада е застлан с добри намерения! И за да развия малко темата ще допълня, че предвид възможността за злоупотреба от страна на контролните органи и липсата на каквото и да е доверие към тях, по обясними причини, считам, че на този етап трябва да бъде отхвърлена. Поне докато тези институции не ни докажат, че работят за благото на хората и няма опастност от злоупотреба! Как? Ами, просто е! И сега има достатъчно действащи законни разпоредби! Нека започнат да ги прилагат! Пък тогава вече може да се обсъди следващата стъпка!
Активен
goose
LZ1GSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850 4TX
Публикации: 522

7381695
« Отговор #32 -: май 15, 2019, 21:17:51 »

Точно това имах предвид, когато по-рано написах, че пътят към Ада е застлан с добри намерения! И за да развия малко темата ще допълня, че предвид възможността за злоупотреба от страна на контролните органи и липсата на каквото и да е доверие към тях, по обясними причини, считам, че на този етап трябва да бъде отхвърлена. Поне докато тези институции не ни докажат, че работят за благото на хората и няма опастност от злоупотреба! Как? Ами, просто е! И сега има достатъчно действащи законни разпоредби! Нека започнат да ги прилагат! Пък тогава вече може да се обсъди следващата стъпка!

А междувременно една камара като детето от горния пример ще живеят в кошмар ... Май не се усещате, че те са целта на тази стратегия, не болните ви страхове.
Активен
Venci
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 653

« Отговор #33 -: май 15, 2019, 21:30:26 »

Боко рече, че такава стратегия нема. Стига сте се дърляли   Very Happy Very Happy
Активен
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 308

Ел. поща
« Отговор #34 -: май 15, 2019, 21:57:41 »

А междувременно една камара като детето от горния пример ще живеят в кошмар ... Май не се усещате, че те са целта на тази стратегия, не болните ви страхове.

Ама ти наистина ли не разбираш или пишеш просто така?! Казах, че институциите НЕ работят!!! Примерът ти го доказва! Защо трябва някой да подава жалба, за да се установи от компетентните органи наличие на домашно насилие?! И какво точно ще промени въпросната стратегия?! Насилените ще станат по-смели?! Насилниците ще изчезнат?! Това ще спре когато на хората работещи в тези институции започне да им пука за ближния и недвусмислено се покаже на насилниците, че има БЪРЗА и адекватна реакция на техните действия!
Активен
goose
LZ1GSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

7381695
« Отговор #35 -: май 15, 2019, 22:17:58 »

Ами хайде вземи и прочети какво ще промени тази стратегия точно в тези случаи, защото отявлено не си си направил труда да я прочетеш и говориш само по това, което си чул за нея Smile
Активен
Rawen
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet
Публикации: 101

« Отговор #36 -: май 15, 2019, 23:29:12 »

Хайде да допълним малко данните, които си подал горе ... 
Според официалната статистика на Норвегия през 2015 г. службата се е намесила в около 45 000 случая, като от тях мерки са приложени в 36 800 - при общ брой на децата в страната над 1.1 милиона. В 60 на сто от случаите мерките се прилагат в семействата, без децата да се отнемат. Извън домовете си живеят 14 800 деца, като от тях отнети, т.е. без съгласието на родителите, са общо под 9000. Не годишно, общо Smile Колко процента прави това от 1.1 милиона деца? И като помислиш малко над данните, се оказва, че всичките тези тиражирани безкрайни цифри по БосфорТВ са тотално извадени от контекста просто за да постигнат сензацията Smile Тоест - дори и отнетите деца след оправяне на проблемите се връщат обратно в семейството. Данните са публични всъщност, малко труд иска, за да си ги намериш ... И какво излезе сега за норвежците, които само дебнат да изядат децата на България? Smile

Отделно:
Оплакванията и обвиненията към Норвегия са десетки и повечето звучат ужасяващо - отнетите всички 5 деца на религиозна двойка, която ги пошляпвала възпитателно, отнето канадско дете, защото е спряно от училище и т.н. И тъй като Барневерн не обсъжда случаи, всички те звучат достоверно, представени от родителите, включително и коментарите за пристрастието и необективни оценки на вещи лица - психолози, лекари, социални работници. Има обаче начин поне малка част от случаите на отнети деца да бъдат погледнати от другата страна и с аргументацията на детската служба и на властите в Норвегия. Някои случаи стигат до Европейския съд по правата на човека в Страсбург, и след като съдът вземе решение, то е публично. И от няколко публикувани решения е видно, че в по-малката част от случаите съдът се произнася в полза на ищците - обикновено родителите. Повечето решения потвърждават тези на норвежките власти.

Така че типично балканската черта майката да отмъщава на бащата през детето след раздялата и да го откъсва от него там не върви. А ако се вгледаш внимателно в повечето от изнесените едностранно факти в репортажа, който сам даде, ще видиш точно тези следи там.
Не ме разбираш или така ти изнася? Хайде да го обясня по друг начин... Според официалната статистика всяка следваща година сигналите се увеличават. Увеличават се и случаите на намеса.
Година:                        2015          2016           2017
Подадени сигнали:       54 396        58 254         58 580
Намеса на службата:     53 439        54 620         55 697
Хайде сега да съпоставим числото подадени сигнали към числото с намесите,а? Процента май е доста плашещ не смяташ ли? Дори и да не ти вземат детето, намесата в семейството е достатъчна. Хайде сега ми докажи ,че У НАС чиновниците ще си вършат работата като хората.
Във всяко едно нещо важен е единствено ЛИЧНИЯТ интерес и далаверата. Ще отречеш скандалите със закуските на децата, за които се пише само като има интрига. На някой му пука за интереса на децата ли? Дръжки, важно е само да се спечели поръчката и да се налапат едни пари. Като им пука за образованието на децата защо позволяват да има *амнайсе учебника по всеки предмет? За да не съм голословен:
За 1-и клас:  8 учебника по български език са одобрени за ползване .....
Нека позная, защото трябва да има избор..... Ако някой го интересуваше развитието на децата, "умните глави" щяха да седнат и да изберат най-доброто и учебникът щеше да бъде само един. Съответно да намалят помагалата и тетрадките за да се намали теглото на раниците на децата,но на кой му пука важното е бизнеса да върви. При това говорим за нещо толкова елементарно, дето няма нужда да пишеш стратегия. С много неща е така, но понеже не може да се реши един проблем, ще напишем една "ГОЛЯМА СТРАТЕГИЯ за децата"  за да работим на едро и да решим всичките( колкото решиха и проблема с демографския срив). При тотална демонстрация на  двойни стандарти и "според зависи" тази стратегия е обречена.

Цитат
....Важно е да се търси приносът на инвестициите на социално отговорни компании, физически лица и международни организации, поради което се предвижда в Пътната карта да бъдат заложени мерки, стимулиращи участието на корпоративния сектор в реализирането на целите на Стратегията.
БЕЗ КОМЕНТАР

« Последна редакция: май 15, 2019, 23:31:52 последно от Rawen » Активен
goose
LZ1GSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

7381695
« Отговор #37 -: май 16, 2019, 05:12:54 »

Ами аз проблеми със социалните нямам, приятели минаха през процедура за осиновяване, в момента и аз съм в такава. Да, има заспи от тях, но всички си вършат работата достатъчно качествено. Ти в колко случая имаше досег с тях? Предполагам доста, за да формираш мнение, че нищо не вършат и правят каквото си искат ... Опа, забравих, то те всичките държавни за нищо не стават, то е същото, всеки на мотор е идиот и донор Smile
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 618

Live to ride

« Отговор #38 -: май 16, 2019, 07:32:09 »

Ами аз проблеми със социалните нямам, приятели минаха през процедура за осиновяване, в момента и аз съм в такава. Да, има заспи от тях, но всички си вършат работата достатъчно качествено. Ти в колко случая имаше досег с тях? Предполагам доста, за да формираш мнение, че нищо не вършат и правят каквото си искат ... Опа, забравих, то те всичките държавни за нищо не стават, то е същото, всеки на мотор е идиот и донор Smile
Ти наистина си вярваш, обаче реалността е точно обратна - не всички, а много малко си вършат работата!!! и това не е само мое мнение!! А и социалните са само една част от веригата, която трябва да защитава децата, така че когато видим реални действия и ефективно действащи /и взаимодействащи си институции, без само да си прехвърлят топката/ тогава можем да кажем дали трябва промяна в нормативната уредба.
Активен
Rawen
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: май 16, 2019, 10:41:36 »

Нека позная...не живееш в България. Защото друго обяснение нямам интелигентен човек да се опитва да ме убеждава в очевадното.
При положение ,че живея и си отглеждам децата тук, досега със социалните е най-малкия ми проблем. Освен в отглеждането на собствените ми,съм прекарал достатъчно време сред  деца лишени от родителски грижи и съм полагал грижи за дете, което е отишло при някого като теб. Сега изясни ли ти се защо така язвително ти опонирам? Възоснова на това време съм си изградил мнение и преценка какво и как се случва в наша "мила" държава. Острият ми тон е не защото смятам, че децата не заслужават повече, а защото за последните 20г. виждам какво се случва тук и какво желание има за промяна за най-уязвимите . За това за мен е смешна тази душевна полюция с тази стратегия. Как решиха проблемите със здравната система? Докараха я до там да свалят бременна жена  от линейката и да отиват на друг спешен сигнал, или човек да почине пред здравно заведение защото пак не са се разбрали. Същите капацитети , които ще разписват тази стратегия, са въвели лимити за прием на деца в болниците, и срещу което протестират здравните работници. По нагледен пример от това здраве му кажи и да очакваме нещо добро за децата? С образованието какво стана? Писаха твориха  в резултат на което училищата се превърнаха в "търговски дружества" и всичко опира до бюджета на съответното заведение, интересите на децата са на заден план. Въздействието върху обществото от тези гиманистики пък е някакво имагенерно понятие без никакво значение.
Ще завърша с примери до какво доведе "подписването на разни конвенции и раздаването на права на килограм". Не е ли абсурд от това, да си вдигнеш незаконна къща и после да съдиш държавата ,че иска да ти я бутне и ти била длъжна. Тъжното е че, делата се печелят. За битите медицински лица да пиша ли, или за нелепата ситуация да потрошиш полицейска кола?  Иначе  първоначалният замисъл е бил добър де. Няма по- жалка картинка от това, дете в детската градина да обяснява на учителка ,че ще я купи защото имала неблагоразумието да направи забележка за лошо поведение. Педагозите са ги навряли .....Обясняваш на дете,че ще му пишеш забележка и 2-ка защото пречи и не знае, а то да опонира с думите "Не ми пука, изгони ме ако искаш" и учителя не може да направи нищо защото носи отговорност за това дете. Сам си помисли тази напудрена стратегия до какви последствия ще доведе.  Хората виновни за тази картинка, сега ще я разпишат  и изведнъж ще променят коренно нещата с идеалната цел за правата и интересите на детето? Не ме разсмивай.

п.п.Повече не мисля да коментирам,защото няма смисъл.
« Последна редакция: май 16, 2019, 10:54:04 последно от Rawen » Активен
goose
LZ1GSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

7381695
« Отговор #40 -: май 16, 2019, 11:26:45 »

Напротив. Живея точно в България и съм се сблъсквал с тематиката многократно - и покрай левкемията на дъщеря ми, и покрай работата с родители на други такива деца с тежки заболявания, и покрай зарязаните от родителите си деца по болниците след тежките диагнози, и покрай прибирането на трупове на такива хлапета от неуспешни трансплантации навън (включително и на собствената ми дъшеря)... Това, че ти не си имал никога досег с подобни неща не означава, че хората тук не си вършат работата.
« Последна редакция: май 16, 2019, 11:28:40 последно от goose » Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1760

« Отговор #41 -: май 16, 2019, 12:20:43 »

Не виждам причина да спорите за нещо очевидно - всяко стадо си има мърша. Сред държавните служители има такива, които си вършат работата (къде съвестно, къде не чак толкова), щото иначе държавата щеше да спре да функционира. Има и такива, дето са мърди. Ама то такива сме си хората изначално и във всеки бранш и всяка по-голяма фирма има и от двата типа. А генерализирането никога не е водело до нещо положително.
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 618

Live to ride

« Отговор #42 -: май 16, 2019, 13:00:54 »

Не виждам причина да спорите за нещо очевидно - всяко стадо си има мърша.
Лошото при нас е, че нашата мърша си има стадо.
Активен
Rawen
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: май 18, 2019, 04:07:23 »

...Това, че ти не си имал никога досег с подобни неща не означава, че хората тук не си вършат работата.
За да запазя добрия тон ще се съглася с теб.

Цитат
ІV. Използвани понятия:

1. "Насилие" над дете е всеки акт на физическо, психическо или сексуално насилие, пренебрегване, търговска или друга експлоатация, водеща до действителна или вероятна вреда върху здравето, живота, развитието или достойнството на детето, което може да се осъществява в семейна, училищна и социална среда.
2. "Физическо насилие" е причиняване на телесна повреда, включително причиняване на болка или страдание без разстройство на здравето.
3. "Психическо насилие" са всички действия, които могат да имат вредно въздействие върху психичното здраве и развитие на детето, като подценяване, подигравателно отношение, заплаха, дискриминация, отхвърляне или други форми на отрицателно отношение, както и неспособността на родителя, настойника и попечителя или на лицето, което полага грижи за детето, да осигури подходяща подкрепяща среда.
4. "Сексуално насилие" е използването на дете за сексуално задоволяване.
5. "Пренебрегване" е неуспехът на родителя, настойника и попечителя или на лицето, което полага грижи за детето, да осигури развитието на детето в една от следните области: здраве, образование, емоционално развитие, изхранване, осигуряване на дом и безопасност, когато е в състояние да го направи.
.
.
7 „Домашно насилие” е всеки акт на физическо, сексуално, психическо, емоционално или икономическо насилие, както и опитът за такова насилие, принудителното ограничаване на личния живот, личната свобода и личните права, извършени спрямо лица, които се намират в родствена връзка, които са или са били в семейна връзка или във фактическо съпружеско съжителство. За психическо и емоционално насилие върху дете се смята и всяко домашно насилие, извършено в негово присъствие.

Цитат
Чл. 1. Страните се съгласяват да си сътрудничат при прилагането на Координационен механизъм за взаимодействие при работа в случаи на деца, жертви на насилие или в риск от насилие и за взаимодействие при кризисна интервенция /наричан по-долу Координационен механизъм/. При прилагането му органите на изпълнителната власт  и органи на местно самоуправление се ръководят от своите правомощия в областта на закрилата на детето и принципите за зачитане на най-добрия интерес на детето, взаимна информираност на партньорите, мултидисциплинарен подход на национално и местно ниво, гъвкавост при вземане на решения и поставяне на дългосрочни цели, етика при обгрижване на всеки конкретен случай, с оглед осигуряване на ефективна система за превенция и контрол по спазване правата на децата.

Чл. 2. Целите на споразумението са:
1. обединяване на ресурсите и усилията между страните за осигуряване на ефективна система за взаимодействие при работа в случаи на деца, жертви на насилие или в риск от насилие и в случаите, при които е необходима кризисна интервенция, с оглед гарантиране спазване правата на децата;

Документът е подписан през......далечната 2010, ще го оставя без коментар. Това е и последният ми пост по темата.
В крайна сметка всеки има право своя на гледна точка и мнение.
Активен
Нешо Геровски
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Ел. поща
« Отговор #44 -: май 20, 2019, 20:57:21 »

Малко инфо до какво са довели тези стратегии  във  "напредналите държави"  Surprised натам накъдето ни засилват и нас

http://separatist.by/razni/430-eurotolerast

http://separatist.by/razni/424-horror-western-sodom
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Протест "Не на стратегията за (против) детето 2019-2030"

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 2.328 секунди с 21 запитвания.