Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Сигурност за мотора
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Сигурност за мотора  (Прочетена 1317 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2311

« Отговор #15 -: април 13, 2019, 16:15:47 »

Зависи къде живее човек. При мен процента на кражби на мотори е много висок и мъкнат неее ами, вериги, катинари, покривала дори.

На острова?
Тук в квартала има маса мотори, които си стоят на пътя. Единия от нашите също стоя по едно време един сезон, един съсед държа неговия няколко години.
Активен
Serpentine
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Bandit 600 S
Публикации: 130

« Отговор #16 -: април 13, 2019, 16:38:00 »

В центъра на София 2 мотора изкараха зимата навън на улицата, без покривала. Виждах ги и покрити със сняг.
Последното ми пътуване беше в средата на март, там си бяха.
Активен
jetstorm
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ER6F
Публикации: 26

« Отговор #17 -: април 13, 2019, 18:33:57 »

Доскоро си използвах единствено заключването на кормилото, но реших да експериментирам с малко хай-тек наскоро Smile
Сложих му GPS тракер, в случай че някои все пак реши да го натовари на бус за 30 секунди, както каза колегата от по-горе Smile Вързва се нещото към акумулатора, има малка консумация и малък размер (подходящ за скриване), както и вградена батерия в случай, че освен качването на апашите им се откача и акумулатора... Всеки път като напусне дома ми ми изпраща съобщение. Ако получа такова, а аз съм си вкъщи... лоша работа Very Happy Така де, цялата екстра не е кой знае колко скъпа, но всеки сам си преценява все пак. Ако някои има интерес - да се свърже с мен на лично, за да не правя реклама тук...
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 264

« Отговор #18 -: април 13, 2019, 19:29:47 »

Устройството за заглушаване струва под 100лв. и се продава свободно навсякъде.
Ще получиш СМС-а или обажданато, чак когато и ако решат да го изключат...
Активен
bipbip
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: FZ6
Публикации: 31

« Отговор #19 -: април 17, 2019, 15:05:04 »

Според мен са много ефективни механичните аларми, подобно на колегата с покривалото.
Крадците може да имат всякви хайтек устройства, заглушаващи gps и т.н. но има аларми с такива децибели, че могат да вдигнат целият квартал. И дори и с бус да да са докато го качат (освен ако не спиш като заклано прасе, щото и такива има сън като кома) алармата ще си свърши работата.
Освен това много кражби стават и през деня.

Имам в предвид аларми, които са от този тип, вързани с някоя кордичка и подобно, също и за гаражни врати, аларми които не могат да се заглушат като СОТ устройствата.

Трябва малко повече изобретателност, нещо за което крадците няма да са подготвени.

Иначе метода с комбинация с най-различни препятствия, вериги, катинари има смисъл, защото крадците дори с бус, търсят възможно най-лесни плячки.

Не че с еднометровите ножици не могат да срежат скъпите ABUS-си вериги за нула време, но при положение, че има много други мотори без препятствия.

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2111

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #20 -: април 17, 2019, 15:25:54 »

Според мен са много ефективни механичните аларми, подобно на колегата с покривалото.
Крадците може да имат всякви хайтек устройства, заглушаващи gps и т.н. но има аларми с такива децибели, че могат да вдигнат целият квартал. И дори и с бус да да са докато го качат (освен ако не спиш като заклано прасе, щото и такива има сън като кома) алармата ще си свърши работата.
Освен това много кражби стават и през деня.

Имам в предвид аларми, които са от този тип, вързани с някоя кордичка и подобно, също и за гаражни врати, аларми които не могат да се заглушат като СОТ устройствата.

Трябва малко повече изобретателност, нещо за което крадците няма да са подготвени.

Иначе метода с комбинация с най-различни препятствия, вериги, катинари има смисъл, защото крадците дори с бус, търсят възможно най-лесни плячки.

Не че с еднометровите ножици не могат да срежат скъпите ABUS-си вериги за нула време, но при положение, че има много други мотори без препятствия.

Как алармата пази от крадци ?!?!
Това е отживелица - никой няма да тръгне да се прави на Рамбо заради твоят/моят мотор, а само ще ни псуват че вдигаме гюрюлтия....
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1082

« Отговор #21 -: април 17, 2019, 15:29:02 »

В тъмните години след прехода на един му бяха свалили алармата от заключената кола, която на всичко отгоре беше в гараж в къщата му. Има си хора за всичко. Алармите са за пишлеменцата, които биха взели мотора да се повозят на някъде.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2828

« Отговор #22 -: април 17, 2019, 15:42:23 »

Ето това ми е алармата за покривалото. Голяма е една шепа но децибелите са зловещи, в затворено помещение направо почват да ти пукат ушите. Пина го връзваш с една корда. Разбира се ако намериш къде е самата джаджа се гаси за една секунда с крак но все пак е нещо неочаквано и в комбинация с много други неочаквани неща може да забави или поне да извести до някаква степен.

Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 223

Ел. поща
« Отговор #23 -: април 18, 2019, 08:19:59 »

Абе...колкото и опитен и подготвен крадец да си,като ти ревне тая аларма какво друго да направиш освен да се изнесеш от това място? Нищо друго няма да ти дойде на ум.Възможните начини за спирането и може да са десетки,кой е твоя?Освен ако не си изпипал нещата до последния детайл.Ама чак пък толкова подготовка за един мотор,той ако е толкова ценен няма само това да му е защитата.Така,че и аз подкрепям тази механична пищялка. 
Активен
XpucTo
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet 2009
Публикации: 19

Ел. поща
« Отговор #24 -: април 18, 2019, 19:23:49 »

Благодаря за отговорите и идеите. Като за начало трябва да не забравям ключа за запалване на мотора  или да го заключа с устройство за заключване на диск и да оставя ключа на устройството върху мотора  Smile  Surprised Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4348

Ел. поща
« Отговор #25 -: април 19, 2019, 15:27:39 »

то купувате тия ключалки за диск им слагайте осигурително въже до ръчката,да ви подсеща да ги махате

че това чупи калници и криви дискове...от опит
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1558

« Отговор #26 -: април 19, 2019, 15:48:36 »

че това чупи калници и криви дискове...от опит
Те затова се слагат от тея дети пищят, че да те подсети преди да тръгнеш че трябва го свалиш... (аха 2-3 пъти да пробвам да тръгна с него, ама като се разпищи и се сещам)  Smile Smile Smile Smile
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Сигурност за мотора

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 21 запитвания.