Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ГО на МПС или ГО на водача ???????  (Прочетена 5488 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 686

« Отговор #60 -: януари 12, 2019, 13:47:41 »

...
Трупайки стаж за пенсия, освен нормалните задължения, моториста (спред мен) трябва да си мисли за здравето и за размера на пенсията и обезщетенията, които би получил при пенсиониране...

Това е така, обаче когато една шепа хора са решили да те клецат отзад, трябва да помислиш и за тях. А у нас е така от както сме се освободили от последното иго. ЦЪК
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4183

Ел. поща
« Отговор #61 -: януари 12, 2019, 14:24:47 »

Аве ти на стари години ше ти дойде акъла.. Smile Smile Smile Smile Very Happy
ама тва чак като нямам сили да си карам истински спортен мотор,до тогава ЦБР1000РР не искам и на снимка да виждам Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 756

No cop - no problem.

« Отговор #62 -: януари 12, 2019, 20:59:37 »

Бъркате ГО с данък, не че ТЕ не лапат и от двете, ама ...
пп Кво стана с Войводиново?
« Последна редакция: януари 12, 2019, 21:03:49 последно от madbatt » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #63 -: януари 13, 2019, 10:20:05 »

то ГОто какво е ако не е данък?

щото много прилича

даваш едни пари за това че имаш нещо и за тебе кур
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #64 -: януари 13, 2019, 14:07:50 »

Е, ГО те освобождава от задължението да плащаш едни големи пари, ако се наложи. Просто застрахователите прекаляват с размера на цената й.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1670

Ел. поща
« Отговор #65 -: януари 13, 2019, 18:05:17 »

Нищо не бъркаме, а каментирам, че ни плякат както им е удобно и за това дадох за пример данъка - за колите е на коне, а за моторите на кубици, това е  Surprised Surprised Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #66 -: януари 13, 2019, 22:35:32 »

Нищо не бъркаме, а каментирам, че ни плякат както им е удобно и за това дадох за пример данъка - за колите е на коне, а за моторите на кубици, това е  Surprised Surprised Surprised
нема да ми хитрееш,конете не разрушават пътя.

айде да е на килограми
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 756

No cop - no problem.

« Отговор #67 -: януари 14, 2019, 10:11:47 »

Темата е за ГО, затова ми стана чудно каква е тая гражданска за 12 пари - месечна, седмична?
пп Плякат ви, ама не сте от "ония" нали? Very Happy
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #68 -: януари 14, 2019, 10:15:25 »

Темата е за ГО, затова ми стана чудно каква е тая гражданска за 12 пари - месечна, седмична?
пп Плякат ви, ама не сте от "ония" нали? Very Happy
Сакън, не сме от "ония", говоря за себе си де........ просто го давам като пример.....
нема да ми хитрееш,конете не разрушават пътя.

айде да е на килограми
Да бе, чесно ти казвам, Surprised имам два мотора произведени преди 1975 г., единият е 650, другия 750 сс. водят се по 22 к.с. и на двата годишния данък беше 120 лв. в Пловдив, същият беше и данъка на старото ми Сузуки 650 което имаше 50 к.с.  Surprised Surprised Surprised 
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2545

« Отговор #69 -: януари 14, 2019, 11:45:57 »

Има някакво увеличение но не е нещо фрапиращо. Днес минах през брокера ми да си взема новата полица за Вулкана и цената е 130 предната година е била 100.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1966

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #70 -: януари 14, 2019, 12:36:15 »

Има някакво увеличение но не е нещо фрапиращо. Днес минах през брокера ми да си взема новата полица за Вулкана и цената е 130 предната година е била 100.

30% e фрапиращо увеличение ...
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: януари 14, 2019, 18:05:46 »

Е то така къде с фрапиращи, къде с нефрапиращи увеличения за последната година и половина застраховката скочи двойно като цена.
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #72 -: януари 14, 2019, 19:08:50 »

Е то така къде с фрапиращи, къде с нефрапиращи увеличения за последната година и половина застраховката скочи двойно като цена.
Е, като не щем за моторите да плащаме целогодишни ГО, дори имахме и тема по този повод.........това е, даже за тези збободневни теми които пускам във форума, започнах чувам "бълбукания" и непредизвикан от мене шум като "ехо" в слушалката на мобилния, но може да си е от нея, че телефона ми е старичък, ама не знам !!!!!!!
« Последна редакция: януари 14, 2019, 19:36:51 последно от spongi » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #73 -: януари 14, 2019, 20:11:19 »

Аз плащам целогодишна застраховка за мотора, защото карам и зимъска, ако е сухо. Ама това не ми прави застраховката по-евтина. Застрахователите не би трябвало да се интересуват дали си караш мотора 2 месеца или дванадесет. Ако караш без застраховка и направиш беля, плащаш от джоба си.
Където няма държавно регулиране обаче, нещата стават фрапантни. А пък застраховката "ГО" е задължителна и не става да я регулираш с пазарни механизми, от рода на "За Бога, братя, не купувайте!" Държавата би трябвало да им стъпи на врата на тези кожодери, само дето не виждам как ще стане тази работа, като се има предвид кой е на власт.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1460

« Отговор #74 -: януари 14, 2019, 20:13:26 »

Ето нещо което ще се стори като шега на някой, на други ще им стане лошо....  Surprised (докато се рових за Max Hunt как се оказа че са му взели книжката за каране на ей такова без гражданска)

"2018 DAKAR competitor and former British Superbike racer, Max Hunt, has had his licence revoked after riding an uninsured hoverboard in the street.
His prosecution came on December 22, just two weeks ahead of the 2018 Dakar Rally, in which he will be competing in the HT Rally Raid Husqvarna Racing team.
The 34-year-old heir to the Foxtons estate agents fortune was spotted by police overtaking pedestrians at a junction on the 10mph Airwheel device near Green Park in central London in March 2017.
Department for Transport laws dictate that the one-wheeler is classed as a motor vehicle and as such users must have the correct licence, tax and insurance. Under the Highways Act, it is an offence to ride the electric boards on public pavements or the road."

Само наще хора да надушат и на ролкови кънки ще сложат изискване за гражданска....
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: ГО на МПС или ГО на водача ???????

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.254 секунди с 21 запитвания.