Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Продажба на мотор без данък  (Прочетена 2822 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5130

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #30 -: март 05, 2018, 21:13:40 »

Колеги,държавата ще си вземе парите рано или късно

Абсолютно вярно!
Нотариусите отказват от доста време да прехвърлят мотор без бележка за платен данък.

Ти сигурен ли си в написаното.Верно е че има давност,само дето те чакат и малко преди да изтече срока получаваш покана да идеш в данъчното при еди кой си инспектор.

За каква давност говорите бе майна? Данъците си стоят и след 100г.
А поканата за която споменаваш не се ли връчва лично?
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #31 -: март 05, 2018, 22:04:09 »

Данъците имат давност 5 години и абсолютна давност 10 години.  Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #32 -: март 05, 2018, 23:46:36 »

де бе,миналата година си махнах моите

некаква недоебана лелка,вика,кой ти каза че може да се махат?
викам ти Smile Smile Smile :-)преди 5 минути така ми каза,не помниш ли?

и като почна един скандал Smile Smile Smile Smile Smile

ма аз твърдо,че тя ми е казала и викам,я виж в закона кво пише

почервеня,позеленя и ме прати да се разправям с неин колега,който вече беше далеч по сговорчив и услужлив

в нашето данъчно са с ампутация на мозъка,ма за сметка на това са бавноразвиващи се идиотки.аз първоначално не загрех каква е работата,ама като никой от приятелите ми не иска да дойде с мен и единодушно заявиха,че там не ходят,щото са само нерви Smile Smile Smile Smile Smile Smile

миналата година за прегледа на колата ми беше по-близо да ида до съвета за бележка,вместо да ходя до нас за бележката за платени данъци.влизам с добър ден и с усмивка и след половин часово попълване на декларации и писане на глупости и обяснения,що не си взема мойта бележка,а ги карам да отчитат дейност...ми взеха 27 лева такса,за бележката че вече съм си платил данъка.като по едно време,така нагло взеха да ми навикват,че трябваше да им се поскарам.то не беше пъшкане и офкане,че искам тая бележка...държа да отбележа,че им бех и единствения клиент
Активен
kawasaki 750
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: RSV mille & zx10r
Публикации: 420

Прост народ, слаба държава

Ел. поща
« Отговор #33 -: март 05, 2018, 23:56:13 »

Има само един начин и той е посочения от закона, всичко друго е несериозно. Глоба за нерегистрирано мпс в общината имаше и максимума и беше 200лв. сега не знам, но дори да се платят данъците за 5 години, лихвите ще са нищожни.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #34 -: март 06, 2018, 00:00:59 »

Глоба не могат да ти наложат в момента, защото не е твое задължение да регистрираш МПС в данъчното. Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #35 -: март 06, 2018, 00:12:12 »

Има само един начин и той е посочения от закона, всичко друго е несериозно. Глоба за нерегистрирано мпс в общината имаше и максимума и беше 200лв. сега не знам, но дори да се платят данъците за 5 години, лихвите ще са нищожни.
то и тая глоба има давност 2 години,та ако си ги пресрочил,пак не става да те глобят Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1880

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #36 -: март 06, 2018, 07:59:50 »

то и тая глоба има давност 2 години,та ако си ги пресрочил,пак не става да те глобят Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Висля че давността я вдигнаха
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #37 -: март 06, 2018, 10:07:26 »

Приятел не беше плащал данъци от 7г.по едно време му се наложи и трябваше да ги плати на веднъж заради някакъв друг документ.Та начислиха му и за 7-то г.на веднъж.Той пуснал някакво жалба и ли възражение за първите 2г. и по закон са му отпаднали.Платил само за последните 5г.Даже и почерпи то от там се започна де.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #38 -: март 06, 2018, 23:01:49 »

Искам да поясня за понятието "абсолютна давност - 10 години". Това значи, че въпреки съдия изпълнителя, който са ви пратили ако не са си прибрали вземанията - погасят се по абсолютната давност от 10 години. Но ако става въпрос за големи вземания - ищеца ще поиска да ви сложи в несъстоятелност. Ако сте циганин - проблеми няма, но за действащ човек си е...
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Продажба на мотор без данък

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.154 секунди с 20 запитвания.