Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Продажба на мотор без данък  (Прочетена 2150 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivan_j
Ivan_J's Garage www.ivan-j.ga
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DR650SE, Honda XR250 Baja, Балкан 250, Балкан МПС, NSU OSL 251, Horex Regina 400, Lambretta Li150 s.1
Публикации: 2894

От кал да си, Иван да си!

« Отговор #15 -: март 03, 2018, 09:48:01 »

Регистрираш го в данъчното, плащаш данъците с лихвите за 5г. назад и отиваш при нотариуса.
Те проверяват онлайн дали има платен данък, а после подават данните за сделката към КАТ.
Ако е до 350 куб, прескачаш нотариуса с всички предимства от това ;)
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: стари мотори
Публикации: 1544

Ел. поща
« Отговор #16 -: март 03, 2018, 10:00:05 »

... имам едно питане относно продажба на един мотор който никога не е бил зачисляван към данъчното............
Не казваш за какъв мотор става дума, пък и защо до сега не е бил зачисляван в данъчното ! Както и да е, колегите са прави, че се дължи данък само за пет години на зад, но ако е мотор с голяма кубатура, сумата може да надхвърли и 1000 лв. и искам да те питам, защо вместо да плащаш данък със зъдна дата, не направиш реекспорт  Surprised или как беше там онова, че все едно сега го внасяш  Smile,както и да е, забравих точната дума  Smile Smile Smile
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 337

Vmax owner

« Отговор #17 -: март 03, 2018, 10:15:14 »

Това за София
http://www.sofiacouncil.bg/inc/print.html?page=ordinance&id=92&print=yes
В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.

(2) Данъкът за ремаркета на леки автомобили е в следните размери:
1. товарно ремарке – 6.90 лв.
2. къмпинг ремарке – 13.00 лв.

(3) Данъкът за мотопеди е в размер 13 лв, а за мотоциклети, както следва:
1. до 125 куб. см включително – 15 лв.
2. над 125 до 250 куб. см включително – 31 лв.
3. над 250 до 350 куб. см включително – 44 лв.
4. над 350 до 490 куб. см включително – 63 лв.
5. над 490 до 750 куб. см включително – 94 лв.
6. над 750 куб. см – 125. лв.

(4) Данъкът за триколка на база общото тегло е както следва:
1. до 400 кг включително – 5. лв.
2. над 400 кг – 8 лв.
Активен
dakata71
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 492

« Отговор #18 -: март 03, 2018, 20:34:20 »

5. над 490 до 750 куб. см включително – 94 лв.
За Бургас графа 5 е 112.50 ,ако се плати до края на март.А уж в провинцята било по-евтино.
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 147

Ел. поща
« Отговор #19 -: март 04, 2018, 08:38:48 »

Ако мотора се спре от движение и после се продаде has като спряно от движение МПС няма ли да стане ? Не съм го правил  ,но в този случай мисля че няма да е нужен документ за платени данъци
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2670

Ел. поща
« Отговор #20 -: март 04, 2018, 09:14:32 »

За да го спреш от движение или брскувсш,пак търсят данъци
Бащата преди два месеца бракува едно клио заради помпа и дюзи
П.с.
Спирането от движение не те освобождава от плащането на данък..трябва върнеш табелите, т.е....сещаш се  Very Happy
Активен
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha
Публикации: 147

Ел. поща
« Отговор #21 -: март 04, 2018, 10:02:47 »

Връщаш табелите и после нови собственик си ги взима ...
Аз бракувах преди година автомобил -данъци не са ми искали
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2670

Ел. поща
« Отговор #22 -: март 04, 2018, 10:13:28 »

Не са ти искали, щото си го платил..
Пътят е данъчно-кат-данъчно..
В интерес на истината,от данъчното мое ти начислят данък за бракуваната кола, щото видиш ли,нямат инфо че в бракувана
П.с.
Бракувано мпс се пуска. В движение с минаване през комисия
Активен
gogomen72
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: MZ ETZ 150
Публикации: 72

Ел. поща
« Отговор #23 -: март 04, 2018, 17:51:41 »

И аз бракувах автомобил преди 2г.Данък не са ми искали.Даже в данъчното не съм ходил.Сега като проверявам през нета си излиза че дължа данък за 4г.и 3м.понеже го бракувах март.Ще изчакам пет години и да видя дали ще отпаднат.   Very Happy

п.п.Искаха задължително валидна гражданска.
« Последна редакция: март 04, 2018, 17:53:55 последно от gogomen72 » Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: март 04, 2018, 18:43:56 »

Това в Пловдив не може да ти се случи, по-скоро ще е обратното, както се случи с мен. През 2002 си продадох ладата, след което ходих и в КАТ и в данъчното, но някоя дебелогъза лелка не си е свършила работата, след което до 2008 ми се налагаше да представям удостоверение, че съм продал колата..........
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3889

Ел. поща
« Отговор #25 -: март 04, 2018, 20:47:24 »

при бракуване не искат нищо,нито данък,нито застраховка,миналата година изхвърлих един боклук.само номерата и талоните,като си ти връщат талоните и задържат номерата.

данъците след петата година трябва да идеш лично да ги махнеш,иначе са си там и си ги искат.трябва да изчакаш да минат 5 години от бракуването и тогава,ще ти изчезнат.като ги махаш,ти пишат някакъв акт,че не си ги платил,ма колко е не съм ходил да видя.

колегата с мотора,или да си плати данъците с лихвите за последните 5 години и тогава да го прехвърля или да си търси "свой" нотариус и да го моли да прави някакви измами
Активен
dakata71
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: март 04, 2018, 23:47:19 »

Регистрираш го в данъчното, плащаш данъците с лихвите за 5г. назад и отиваш при нотариуса.
Те проверяват онлайн дали има платен данък, а после подават данните за сделката към КАТ.
Ако е до 350 куб, прескачаш нотариуса с всички предимства от това ;)
  Това е единственния начин.Всичко написано то долу от този пост  е неистинско.Колеги,държавата ще си вземе парите рано или късно.филма съм го гледал от първия ред.Всички тарикатлъци до момента са само забавяне на неизбежното.Относно спирането от движение-данъка си върви.Относно даване на номерата и новия собственник да си ги вземе-може ама след технотест струва 500 лева.КАТ и данъчно са вече свързани,както и всички КАТ-ове в БГ.Не става и номера ако има запор от съда,от Благоев град до Варна всичко се знае.Мога да цитирам и примери и телефони който се съмнява да звънне.Филми от типа не са ме търсили ще лъснат в някакъв момент.В нормалните страни вината трябва да се докаже от обвинителя,но в милата ни татковина е наобратно,казват ти виновен си и нормалния данакоплатец трябва да доказва невинноста си.....
Активен
dakata71
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: март 05, 2018, 00:01:58 »

при бракуване не искат нищо,нито данък,нито застраховка,миналата година изхвърлих един боклук.само номерата и талоните,като си ти връщат талоните и задържат номерата.

данъците след петата година трябва да идеш лично да ги махнеш,иначе са си там и си ги искат.трябва да изчакаш да минат 5 години от бракуването и тогава,ще ти изчезнат.като ги махаш,ти пишат някакъв акт,че не си ги платил,ма колко е не съм ходил да видя.

колегата с мотора,или да си плати данъците с лихвите за последните 5 години и тогава да го прехвърля или да си търси "свой" нотариус и да го моли да прави някакви измами
Ти сигурен ли си в написаното.Верно е че има давност,само дето те чакат и малко преди да изтече срока получаваш покана да идеш в данъчното при еди кой си инспектор.Папката с такива ,и като мен разбира се,беше дебела педа и два пръста.Интересен факт е ,че като купиш МПС,сега зачисляването за данъци е автоматично,НО отчисляването не е -ходиш лично и пазиш бележката с изходящия номер докато си жив.Относно това дали нотариуса проверява каквото и да е пак иска хартиения носител.Колега по-горе е писал за плащане по пощата.И този номер не работо от има няма 7 8 години
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3889

Ел. поща
« Отговор #28 -: март 05, 2018, 10:54:55 »

Ти сигурен ли си в написаното.Верно е че има давност,само дето те чакат и малко преди да изтече срока получаваш покана да идеш в данъчното при еди кой си инспектор.Папката с такива ,и като мен разбира се,беше дебела педа и два пръста.Интересен факт е ,че като купиш МПС,сега зачисляването за данъци е автоматично,НО отчисляването не е -ходиш лично и пазиш бележката с изходящия номер докато си жив.Относно това дали нотариуса проверява каквото и да е пак иска хартиения носител.Колега по-горе е писал за плащане по пощата.И този номер не работо от има няма 7 8 години
е ти на всички партита дето те канят ли ходиш Surprised Surprised Surprised Surprised

казваш им не ми се ходи до данъчното и готово

ама пак казвам,за мен варианта е само плащане данъците с лихвите за последните 5 години или продаване на части на такова мпс
Активен
spongi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: март 05, 2018, 19:22:33 »

За да го продадеш на части се иска бележка за брак, поне аз така събрах моят М 72. Купих рама и двигател от бракуван мотор и това беше документирано пред нотариус, а след като го събрах минах "технотест" за който ми беше необходима бележката от КАТ за бракуването на мотора-донор, в която беше написано, че бракувания мотоциклет ще се съхранява в частен имот, а не е даден за разкомплектоване. Така че, в случая или плаща за пет години на зад, или реекспорт за да мине като нов внос, не ми се вярва да има трети още по-безболезнен вариант Smile
« Последна редакция: март 05, 2018, 19:24:22 последно от spongi » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Продажба на мотор без данък

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.183 секунди с 21 запитвания.