Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Мото vs авто антифриз
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото vs авто антифриз  (Прочетена 6604 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
the Truth
ниво 5
Активен Активен

Мотор: ZX 11 / Busa
Публикации: 664

"Torque" rider! ;-)

« Отговор #75 -: март 04, 2018, 14:27:50 »

Прав си за "пистарките",но визирам тях защото при тях нещата стават по-екстремални,на спокоен двигател(или спокоен стил на езда) съм сигурен че и хубав авто-антифриз ще върши перфектна работа(аз самият съм ползвал такъв преди години на старото ми кавасаки,поради липса на достъп до "мото"-антифриз,и съм нямал никакви проблеми)

Относно експеримента ви,мисля че и двата антифриза ще се справят както трябва,но ако получите разлики ще са някакви примерни,а може и подвеждащи че много неизвестни оставяте във вашето "уравнение"...състояние на охладителната система,работа на самия двигател(знаеш по-богато работещият двигател е и по-студено работещ) и т.н.,а темп. на кипене не ми се вярва да искате да достигате!  Very Happy

...но ще е любопитно да се видят резултатите ви,де!  Mad
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2557

Ел. поща
« Отговор #76 -: март 04, 2018, 14:56:25 »

Честно казано, моторите са еднакви и на години, и на състояние, и на марка+модел..стила на каране е сходен..
Обещавам да пусна отзиви, но ще е лятото..(брата иска да покараме из Гръцко,аз там не съм бил досега)
П.с.
И пак казвам, темата беше породена не за да се спестят пари ( авто антифриза ми е 22 лева, мотоантифриза е 26 за 2 литра..), а за да се стимулира дискусията за/против

П.с.
Ей ся ровя за накладки, как може един турговец да ги предлага за 23, а друг за 67?!?!?
И те така,наздре..
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #77 -: март 04, 2018, 16:18:32 »

Честно казано, моторите са еднакви и на години, и на състояние, и на марка+модел..стила на каране е сходен..
Обещавам да пусна отзиви, но ще е лятото..(брата иска да покараме из Гръцко,аз там не съм бил досега)
П.с.
И пак казвам, темата беше породена не за да се спестят пари ( авто антифриза ми е 22 лева, мотоантифриза е 26 за 2 литра..), а за да се стимулира дискусията за/против

П.с.
Ей ся ровя за накладки, как може един турговец да ги предлага за 23, а друг за 67?!?!?
И те така,наздре..

Огнебене са супер накладки. Не скърцат, спират добре и цената им е супер. Предлагат ги в Диана 2000. Имат синтеровани и органични. Пробвал съм и едните и другите на всякакви мотори и нямам оплаквания. Послушай ме, ще целуваш ръка после. Very Happy
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #78 -: март 04, 2018, 18:04:45 »

Аз точно тях визирам за тънки цени..чемот година съм софиянец в повече и никак не ми харесват тук цените.. Smile
П.с.
Източих сега антифриза... Добре беше видимо;
Стария беше червен,ба ли го къф ( Виолин или може би ти, Чефо сте го сменяли на моя мотор преди да го купя) Very Happyако си ти,мое и да знаеш...въпрекинче май Вили е член на друг клуб,особено с новата* Хонда
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: март 04, 2018, 18:32:09 »

На Виолин му сменях масло, не помня за антифриз. То беше преди 100г. от де да помня?
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #80 -: март 04, 2018, 19:05:14 »

Така,така..въпроса е, той още с хондата ли е или и нея шитна?
П.с.
Ся се сетих,той беше в stormbringer  Smile
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #81 -: март 04, 2018, 19:52:59 »

Да, от тях е, те са мои хора, пичове.
Мисля, че още е с хондата.
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1060

Ел. поща
« Отговор #82 -: март 08, 2018, 13:08:20 »

Къде се предава отработения антифриз? Не искам да го хвърлям в кофата или канала
Може да го предадеш във всеки един обект в който продават антифриз.
Те ще го излеят в канала вместо тебе. Иначе на последък е модерно по платежните документи да пишат нещо такова:
"в крайната сена е включен и 1 лв за утилизиране и управление на отпадъците съгласно член ХХХ от закона за защита на околната среда"
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1694

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #83 -: март 08, 2018, 13:26:09 »

Може да го предадеш във всеки един обект в който продават антифриз.
Те ще го излеят в канала вместо тебе. Иначе на последък е модерно по платежните документи да пишат нещо такова:
"в крайната сена е включен и 1 лв за утилизиране и управление на отпадъците съгласно член ХХХ от закона за защита на околната среда"
Ами за сега съм го дал да го доливат на някаква стара бангия(трактор, не мотор, но това няма значение)
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3726

Ел. поща
« Отговор #84 -: март 08, 2018, 13:49:27 »

Ами за сега съм го дал да го доливат на някаква стара бангия(трактор, не мотор, но това няма значение)
демек,ще го разпръсне на много малки капчици на доста голямо разстояние

едно време тракторите само на вода си ги карахме...ама и кви трактори беа тогава...
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1694

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #85 -: март 08, 2018, 13:53:37 »

демек,ще го разпръсне на много малки капчици на доста голямо разстояние

едно време тракторите само на вода си ги карахме...ама и кви трактори беа тогава...

По-скоро ще го изпари

А за едно време..имаше и табелки "вода" и "заредена с антифриз"

https://www.youtube.com/watch?v=cAARU2QJz2E
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #86 -: март 08, 2018, 15:16:25 »

Абе вие чувате ли се?Едно време тракторите вода не задържаха вие хантифриз им наляхте.Между другото булгарчетата и без вода си вървяха.Всичко им беше чугун и немаше ядове.
В КОС имаше практика,който му се развали трактора му даваха нов,някои тарикати умишлено им източиха водата ама нови машини не получиха.Просто така си вървяха.
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #87 -: март 08, 2018, 18:37:28 »

Ся,въпросния антифриз не достигна до трактора,седи си в офиса и чака да види каква ще му е съдбата
П.с.
Всяка масларница може да приеме и предаде антифриза..някъде си!

Аве,няма ли някой на локално парно,да го   налее в системата.,
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: март 08, 2018, 19:55:29 »

Масларниците не приемат антифриз, питал съм, отказаха ми.
Активен
apollo11
ниво 5
Активен Активен

Ел. поща
« Отговор #89 -: март 08, 2018, 23:09:37 »

Масларниците не приемат антифриз, питал съм, отказаха ми.
Цитат
От тях 99.99% щемти сменят антофриза и спирачната течност..и хидравлична,ако имаш такава.. Е,,аз няма си я носа дома!
Въпросът е,ще ти взЕмат линпарите или няма..
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Мото vs авто антифриз

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.171 секунди с 21 запитвания.