Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Мото vs авто антифриз
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото vs авто антифриз  (Прочетена 6590 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14141

« Отговор #45 -: март 02, 2018, 14:08:03 »

Да, но ти твърдеше, че не са едно и също.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 994

Ел. поща
« Отговор #46 -: март 02, 2018, 14:11:09 »

Да, но ти твърдеше, че не са едно и също.

аз още си твърдя, че не са едно и също... защото не са.
Освен че са вода, дейонизираната вода в най-общи линии е прецедена през филтър, дестилиранта е станала на пара и се втечнила пак.

Например ако вземете една кофа джибромицин и направите ракия която е от казан и такава която е прецедена през най-най-най-финия филтър, мислите ли че ще е едно и също  Very Happy
Активен
kr_karakolev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: колело
Публикации: 94

Ел. поща
« Отговор #47 -: март 02, 2018, 14:16:46 »

Освен че са вода, дейонизираната вода в най-общи линии е прецедена през филтър, дестилиранта е станала на пара и се втечнила пак.

Например ако вземете една кофа джибромицин и направите ракия която е от казан и такава която е прецедена през най-най-най-финия филтър, мислите ли че ще е едно и също  Very Happy

Яка асоциация Smile ;)
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1003

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #48 -: март 02, 2018, 14:56:04 »

Дейонизираната вода е в пъти по-чиста от дестилираната вода,защото е дестилирана поне веднъж/в някои случаи два пъти/и след това е дейонизирана.. Дейонизацията се извършва със йонообменни смоли на вече дестилираната вода.  Very Happy
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA V-STAR
Публикации: 509

Live to ride

« Отговор #49 -: март 02, 2018, 15:30:10 »

Дейонизацията и дестилацията са си два отделни и самостоятелни процеса и може да се комбинират, но в общия случай не са. А пък най-чиста вода, ползваща се за лабораторни цели е дистилирана а не дейонизирана.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #50 -: март 02, 2018, 15:30:44 »

Дейонизираната вода е в пъти по-чиста от дестилираната вода,защото е дестилирана поне веднъж/в някои случаи два пъти/и след това е дейонизирана.. Дейонизацията се извършва със йонообменни смоли на вече дестилираната вода.  Very Happy

...само ако е Дейонизирана-Дестилирана, ако е само Дейонизирана - не е по-чиста. Водата е прекрасен разтворител и разни нещица обичат да се разтварят в нея, а както всеки знае като пресоли човек манджата, трябва да си сипе нова, не може да извади солта отвътре.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2558

Ел. поща
« Отговор #51 -: март 02, 2018, 15:59:00 »

Айде, огладняхте..
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1060

Ел. поща
« Отговор #52 -: март 02, 2018, 17:34:32 »

От гледна точка на охладителната система е все едно дали ще се използва дестилирана или дейонизирана вода. То и обикновена питейна вода няма да навреди особено.
Проблеми се получават там където водата е варовота и натрупва котлен камък.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4945

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #53 -: март 02, 2018, 18:20:37 »

А някой да ме светне, ако си използвал половината туба от 2л антифриз ( немски червен...не мога да се сетя името му сега) преди...да кажем 3-4г какво се случва с останалия в пластмасовата туба? В смисъл годен ли е?

П.П. Аз мисля, че нищУ му няма,ама...

Питах за този антифриз:

Всъщност е 1,5л. И съм използвал 0,5л преди 5г когато стопих, чак пробката на скутера Smile ... Ми не фърка да гУ и бръмбара Smile

Ето и водата купена от най-близката бензиностанция на цената на 2л певеце бира  (едвам ми се откъснаха от сърцето като не е за бира Smile )

Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1003

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #54 -: март 02, 2018, 19:25:17 »

Дейонизацията и дестилацията са си два отделни и самостоятелни процеса и може да се комбинират, но в общия случай не са. А пък най-чиста вода, ползваща се за лабораторни цели е дистилирана а не дейонизирана.

Колега,не зная кой точно е общия случай..ама по-принцип водата първо се дестилира и след това се дейонизира..това се прави за да може смолите които дейонизират водата да се ползват по-дълго..иначе живота им се скъсява в пъти..

ПП Ай да не намесваме лабораториите...  Very Happy

...само ако е Дейонизирана-Дестилирана, ако е само Дейонизирана - не е по-чиста. Водата е прекрасен разтворител и разни нещица обичат да се разтварят в нея, а както всеки знае като пресоли човек манджата, трябва да си сипе нова, не може да извади солта отвътре.

Абе аз съм чувал че хората вече морска вода обесоляват в индустирални количества... Ти за една манджа на въпрос го направи..  Smile Smile Smile
« Последна редакция: март 02, 2018, 19:29:05 последно от VRSC Fan » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3732

Ел. поща
« Отговор #55 -: март 02, 2018, 20:18:00 »

ебах колко проблеми ще ви отпаднат,ако си купувате готов за ползване антифриз Smile Smile Smile Smile
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #56 -: март 02, 2018, 20:36:50 »

а още по-малко проблеми имам като отвия крана на чешмата  Smile
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA V-STAR
Публикации: 509

Live to ride

« Отговор #57 -: март 02, 2018, 21:16:16 »

Колега,не зная кой точно е общия случай..ама по-принцип водата първо се дестилира и след това се дейонизира..това се прави за да може смолите които дейонизират водата да се ползват по-дълго..иначе живота им се скъсява в пъти..

ПП Ай да не намесваме лабораториите...  Very Happy
Значи няма такъв принцип. Може да се прави и едното, и другото и двете заедно. Принципа е, че са различни процеси и се ползват за различни неща. А лабораторийте ги намесвам щото ако там не е най-чистата то къде?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1694

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #58 -: март 02, 2018, 22:14:52 »

ебах колко проблеми ще ви отпаднат,ако си купувате готов за ползване антифриз Smile Smile Smile Smile
Аз съм скръндза по душа и пак не ми пречи да си купя антифриз...ама тук нали се грижим много яко за мотора...

Пичове...въпросите които ви интересуват ги знаят ХИМИЦИТЕ а не форумните майстори...
Акъл от хора които на 3000 км сменят маслото пък слагали вода у двг-то.....айде малко по-сериозно...моля ви се...
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2558

Ел. поща
« Отговор #59 -: март 02, 2018, 22:23:32 »

Ся, да те светна и теб! Водата е с най-добрите топлопреносни показатели и най-добрият разТворител ..
За състезания се ползва охладител* на базата на дейонизирана вода..но той няма смзочни свойства(разбирай водата)и не е устойчив на ниски температури

Да върна темата в началото: някой сравнява л ли е пряко авто и мото антифриз?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Мото vs авто антифриз

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.179 секунди с 20 запитвания.