Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотор.  (Прочетена 2819 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5074

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #15 -: февруари 23, 2018, 01:35:38 »

Нямам никаква категория за мотор,защото НЕ ми се дават пари няколко пъти за курсове.На 23 съм,

Е сега стана интересно...
Ти май сериозно говориш... Та какво ще рече "НЕ ми се дават пари няколко пъти за  курсове"?

ЩЕ ПОМОЛЯ КОЛЕГИТЕ ДА НЕ ПИШАТ ПРЕДИ ДА ОТГОВОРИШ.

Старите кучета във форума ме знаят, имам нещо в предвид.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1392

« Отговор #16 -: февруари 23, 2018, 01:38:52 »

Нямам никаква категория за мотор,защото НЕ ми се дават пари няколко пъти за курсове

Нали знаеш че ако се изтопуркаш едно хубаво, дори и да не е по твоя вина (примерно някоя лелка те подбере или сече пътя) никой застраховтел няма да ти плати щетите по мотоциклета и ти автоматично ставаш "виновен" защото нямаш нужната категория...

Ама ти си знаеш най добре де....   

Иначе по темата е добре да се включи някой запознат с болежките на моделите от въпросните години....
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1969

« Отговор #17 -: февруари 23, 2018, 01:47:00 »

Ти мани ако се изтопурка. Ако се изтопурка с гаджето и тя си строши ключицата ще му струва между 40 и 60 бона.
Пич, не прави глупости! Съседа ми има да плаща 250+ хиляди лева заради това, че е управлявал 125 кубикова моторетка с М категория. Ако си на 23 става дума за месеци. на 23 и 9 месеца можеш да запишеш А. Имаш 10 бона за мотор, а нямаш 1000 за курсове?
Бедна ти е фантазията какви ядове можеш да си навлечеш.
Активен
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CZ 350
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #18 -: февруари 23, 2018, 01:49:50 »

Е сега стана интересно...
Ти май сериозно говориш... Та какво ще рече "НЕ ми се дават пари няколко пъти за  курсове"?

ЩЕ ПОМОЛЯ КОЛЕГИТЕ ДА НЕ ПИШАТ ПРЕДИ ДА ОТГОВОРИШ.

Старите кучета във форума ме знаят, имам нещо в предвид.
Ами първо трябваше да изкарам А2 категория на 18 да им дам 500 кинта,после пак да отида след 2-3 години за А категория и също такава сумичка да им дам.Реших вместо да се занимавам с глупости да изчакам до 24, да работя лятото и да събирам пари за нещо по-читаво и да ходя да карам мотор из село(успоредно с това съм и студент).На селото ми няма куки,няма нищо.До няколко месеца ще съм завършил,замислям и второ висше,но то да е вече на мотор. Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: февруари 23, 2018, 01:59:36 »

Ами първо трябваше да изкарам А2 категория на 18 да им дам 500 кинта,после пак да отида след 2-3 години за А категория и също такава сумичка да им дам.Реших вместо да се занимавам с глупости да изчакам до 24, да работя лятото и да събирам пари за нещо по-читаво и да ходя да карам мотор из село(успоредно с това съм и студент).На селото ми няма куки,няма нищо.До няколко месеца ще съм завършил,замислям и второ висше,но то да е вече на мотор. Very Happy

Предположих, че някакво такова ще е оправданието ти....
Много, ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО прочети поста на колегата:

Ти мани ако се изтопурка. Ако се изтопурка с гаджето и тя си строши ключицата ще му струва между 40 и 60 бона.
Пич, не прави глупости! Съседа ми има да плаща 250+ хиляди лева заради това, че е управлявал 125 кубикова моторетка с М категория. Ако си на 23 става дума за месеци. на 23 и 9 месеца можеш да запишеш А. Имаш 10 бона за мотор, а нямаш 1000 за курсове?

Активен
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: февруари 23, 2018, 02:05:40 »

Е не знаех,че са толкова сериозни нещата.И все пак НЕ съм возил хора.Не знам как е във вашият край,но тук постоянно карат без регистрации,без книжки,без какво ли не.Целта ми беше по-скоро да се науча малко от малко да карам,да не съм напълно "бос" на курсовете.Курсовете ще ги започна много скоро,то е ясно,отлично и разбирам,че книжката е нужна и задължителна.Благодаря ти.
« Последна редакция: февруари 23, 2018, 02:25:14 последно от night_rider » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #21 -: февруари 23, 2018, 02:14:54 »

Е не знаех,че са толкова сериозни нещата.Курсовете ще ги започна,то е ясно.Благодаря ти.

Случая за който споменава колегата е при  ПТП с фрактура на пътника ( ако правилно помня) Но дори само да те спрат едвали ще се разминеш с 20лв пуснати през прозореца ( може и да успееш, но не разчитай) на патрулката... Най- малкото ще ти конфискуват мотора + глобата +...каквото ти е допълнително провинение или се сетят... А те ще се сетят, повярвай ми...
Законите вече са доста по- сериозни и полицаите не се церемонят много,много за без книжка и категория.
И не ми казвай, че у ваше село няма ченгета защото тези мотори дето ги искаш не са за каране по селската главна.
Ако си около 23 и 9 месеца засили се към курсовете за А категория.
Бе категория имаш нали?
« Последна редакция: февруари 23, 2018, 02:17:03 последно от Grobarq » Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: февруари 23, 2018, 02:24:36 »

Е не знаех,че са толкова сериозни нещата.Курсовете ще ги започна много скоро,то е ясно.Благодаря ти.

Когато си изряден дори и да стане ПТП можеш да си спокоен...  независимо дали приятелката ти си е изкълчила нещо, или лелката от блока не те е видяла и ти е потрошила мотора давайки назад.......  ако НЕ си изряден рискуваш да изгубиш безвъзварно много пари  Very Happy

Ти си знаеш най добре дали си готов да го поемеш този риск....
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #23 -: февруари 23, 2018, 02:27:56 »

е нали му написах да вземе Р6,бая по-красив е от ЦБРа  Surprised Surprised Surprised

тва хонда и без това не е марка,а диагноза

а и има...абе ако паднеш.направо криви колянов вал,тоа кърпел.при това говорим за леко падане,не да се изплющиш със 100.дори за миг не бих се зачудил между двата мотора.

ама я ти все пак дай некакви ориентировъчни снимки на това къде му викаш Р6 и ЦбР,да не се окаже,че говорим за съвсем различни машини.то ти реално 10000 можеш да дадеш и за някоя Ф2,свет широк,али секакви Surprised

и ако ти е възможно да ми кажеш,какво не те кефи в другите 600,е така за статистиката питам
Активен
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: февруари 23, 2018, 02:46:41 »

Няма как да искам да си взема пистов мотор и да го карам по селски улици,нито пък да НЕ съм напълно изряден.Б категория имам,да.

За Suzuki-то съм чувал,че чарковете му били доста скъпи.Не мога да кажа,че GSX-а е лошо изглеждащ,защото не е така.Като цяло от всичките външно най-много ми харесва Ямахата.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: февруари 23, 2018, 02:50:45 »

За Suzuki-то съм чувал,че чарковете му били доста скъпи.

Всичките са един дол дренки.... само Жабарските са малко по....

Само да ти вметна, ей така да си имаш представа... за дъртата ми хонда водната помпа е около 400лв (и за разлика от автомобилите тук няма разни "алтернативни" части)  Very Happy

има решения за подобни проблеми, но са строго индивидуални и са тема на друг разговор....  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #26 -: февруари 23, 2018, 03:00:45 »

ама коя ямаха де,поне в години говори,ако те мързи да качваш снимки

като тая дето аз качих ли гледаш?

и да,цените на частите им са все в гъз на японците,а 600 жабарите не правят,та...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: февруари 23, 2018, 03:02:49 »

Е не знаех,че са толкова сериозни нещата.И все пак НЕ съм возил хора.Не знам как е във вашият край,но тук постоянно карат без регистрации,без книжки,без какво ли не.Целта ми беше по-скоро да се науча малко от малко да карам,да не съм напълно "бос" на курсовете.Курсовете ще ги започна много скоро,то е ясно,отлично и разбирам,че книжката е нужна и задължителна.Благодаря ти.

Не е задължително да возиш някой. Да ти изскочи някое хлапе и става мазало. Ако си карал, на курса ще се справиш. Няма нужда да "тренираш". Даже да не си карал ще се справиш. На курса те учат да тръгваш и да спираш с ниска скорост. И да завиваш с ниска скорост. Това са 3% от уменията, които трябва да имаш. Гледам имаш книжка за кола, с колата е същото. Прави се една застраховка - Гражданска Отговорност. Тази застраховка покрива до 2 милиона нематериални щети за едно пострадало лице, и 10 милиона за повече от едно. Отделно материални щети. Нематериалните са травми. Сумите са такива, че аз със моето обезщетение платих 2/3 от малък апартамент в София след като ме блъснаха 2012, а след катастрофаат си станах, изтупах се и си ходих. Ако си изряден ги плаща застрахователя, ако си пил, ако си неправоспособен или с неизправно МПС, застрахователя си търси парите от теб. И може да ти вземе имот, да ти взема голяма част от заплатата, банковите сметки и каквото се сетиш. И да, нещата са сериозни. И на пътя никога не се знае дали няма да ти се случи случка.
« Последна редакция: февруари 23, 2018, 03:08:41 последно от evilution » Активен
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 23, 2018, 03:07:12 »

ама коя ямаха де,поне в години говори,ако те мързи да качваш снимки

като тая дето аз качих ли гледаш?

и да,цените на частите им са все в гъз на японците,а 600 жабарите не правят,та...
Качих снимка,2008 е годината.Решил съм и да му направя пълно обслужване-верига,пиньони,масла,филтри,гуми..
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: февруари 23, 2018, 03:09:46 »

Веригата и пиньоните, а и гумите се виждат дали са износени.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Първи мотор.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.321 секунди с 21 запитвания.