Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Първи мотор.  (Прочетена 2818 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CZ 350
Публикации: 8

Ел. поща
« -: февруари 22, 2018, 00:51:19 »

Здравейте,скоро ще съм Ви колега.Досега съм карал само по-слаби моторчета,из село,близо 3-4 лета и то нелегално.Привличат ме пистовите мотори,хвърлил съм око на Honda CBR600rr или Yamaha R6.Имам бюджет около 10к лева,слагам 2-2.5 за каска,екип и ботуши.С бъдещата придобивка нямам никакво желание да се лигавя,не мисля,че улицата е за кантари.По-скоро искам да си правя кефа с него и да си ходя по събори. Very Happy Какво Ви е мнението за тези машини?Подходящи ли са за първи мотор?Кое е по-доброто и да ми кажете горе долу колко струва първоначалното обслужване като го взема?
« Последна редакция: февруари 22, 2018, 01:12:56 последно от night_rider » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #1 -: февруари 22, 2018, 02:57:42 »

признай че се бъзикаш Smile Smile Smile

първоначалното обслужване зависи най-вече от състоянието на конкретният екземпляр който ще закупиш

може да е с чисто нови гуми например

задължителна смяна имаш на масло-60 до 140 лева
филтър10-20 лева
въздушен,ако имаш спортен-30 лева за комплекта за почистване
спортен около 150 лева
хартиен около 100
спирачна течност 5-10 лева
антифриз 40-50 лева
семеринги с прахоуловители и масло за коловете-около 100 лева,ма за майстора за смяна,как си се договориш

и вече всичко което е за смяна по мотора

дали е подходящ за първи мотор-със сигурност има по-лесни за каране от пистовите мотори,не може да искаш ракета и да сравняваш сложноста и на управление с каруца

има двама колеги които си закупиха пистови машини съвсем наскоро,питай ги дали става за първи мотор...а може и да им прочетеш темите и да ни спестиш доста обяснения.

искаш цбр или р6...ми без да се моря да ги броя,ма говорим за поне 15 коренно различни мотора,та не е зле и за година на модела да се уточниш,ама реално за тия пари си избери единия по форма и скачай...демек купи си Р6 Smile Smile Smile Smile
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1392

« Отговор #2 -: февруари 22, 2018, 03:08:19 »

...демек купи си Р6 Smile Smile Smile Smile

Стига бе...R6-цата преди 2006г си е откровено грозна (колкото и субективно да е това) даже първия CBR600RR e поне илядо пъти по приемлив като чисто като  визия...  и заеби че е хонда... знаеш че не съм пристрастен към марки... а проблемите на R6-цата до 2003г няма да ги коментираме дори...

Инак си прав... добре е да се прегледат пресните няколко теми дублиращи тази 1:1  Surprised Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3932

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 22, 2018, 03:37:43 »

Стига бе...R6-цата преди 2006г си е откровено грозна (колкото и субективно да е това) даже първия CBR600RR e поне илядо пъти по приемлив като чисто като  визия...  и заеби че е хонда... знаеш че не съм пристрастен към марки... а проблемите на R6-цата до 2003г няма да ги коментираме дори...

Инак си прав... добре е да се прегледат пресните няколко теми дублиращи тази 1:1  Surprised Smile
каза 10 000 бона за мотор бре,тва отива на към това

а и конкуренцията от хонда не е читава

не знам що отписа другите 3 марки Surprised Surprised Surprised ма той си знае човека

всеки си е различен,аз като си купувах първия сериозен мотор,дадох 2 бона отгоре заради 14 коня разлика...тва лакомията си ходи по хората Smile Smile Smile Smile
са кат се замисля,така ми се ще да седна пак на тоя кърпел,ма не познавам никой с такова животно.понякога си мисля и да си го купя пак,ма после се сещам колко харчи и ми минава.то да ти даде някой едно кръгче с него е по скъпо от колкото да ти купи кутия цигари Smile Smile Smile Smile
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3258

« Отговор #4 -: февруари 22, 2018, 15:33:01 »

Ако наистина си приготвил 10к за първи пистов мотор,то по-добре недей! Вземи нещо за 4-5к,покарай година-две и чак тогава дай "яката" пара за някакъв мотор! 2-2,5к за екипировка също изглежда нереално,като за начало!

П.П. Темата наистина ли е "реална"  Surprised? Дано колегата не се сърди!
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2409

« Отговор #5 -: февруари 22, 2018, 15:50:09 »

А не може ли да си вземе читав мотор за първи а след 3-4 години направо да си изкара нов от магазина. Според мен е добре да си купи качествена екипировка и да бие шута на касичката и да си вземе най-доброто, което може да си позволи. М/у другото ако си купи читав мотор сега след няколко години ще може да го продаде със съвсем малка загуба без проблем. А ако си купи една дърта каруца след 3-4 години е твърде възможно това да е непродаваем мотор.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1042

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 22, 2018, 16:49:54 »

тук е малко относително, ако си купи читав мотор и нов и стар....

единственото е ясно нов какво е, другото може да е читав-стар, читав-по-нов, кенеф-стар, кенеф-по-новнов и на края но не по важност - не се знае колко ще изгуби от цената.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #7 -: февруари 22, 2018, 17:07:14 »

Може да ви се стори странно, но мотори, които струват около 2К почти не губят цената си. Сигурно защото няма на къде. Smile
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #8 -: февруари 22, 2018, 17:09:31 »

Тоя е някой бот....нема как след 20 страници "първи моторо" след 2 дена пак същото.
"Мотор:CZ350" па 10к бюджет.....

Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 22, 2018, 17:16:34 »

Може да ви се стори странно, но мотори, които струват около 2К почти не губят цената си. Сигурно защото няма на къде. Smile

това имам предвид и аз. мотор за 1800-2200 си остава така завинаги
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #10 -: февруари 22, 2018, 17:19:06 »

Е, не баш. След 10г. може да падне от 2000 на 1500лв., но може и да запази цената си. Зависи от състоянието. Пък и да падне с 500лв за 10г., това загуба ли е? Very Happy

Апропо, пари за чисто нов мотор, или кола не бих дал. Това е такава набутвация, че няма на къде, веднага губи 30% от цената си, още в мига на плащането. Хайде, няма нужда. По-добре да го купя на 1-2г. в перфектно състояние. А най-обичам леко ударени мотори. Може да го вземеш на половин цена от вънка и да си го оправиш сам почти за без пари. Mad
« Последна редакция: февруари 22, 2018, 17:25:55 последно от ЧЕФО » Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: февруари 22, 2018, 20:07:55 »

А най-хубавото е на мотори от 1800лв, че може да го купиш, измиеш и да стане 2500  Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5074

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #12 -: февруари 22, 2018, 21:22:17 »

Здравейте,скоро ще съм Ви колега.Досега съм карал само по-слаби моторчета,из село,близо 3-4 лета и то нелегално.Привличат ме пистовите мотори,хвърлил съм око на Honda CBR600rr или Yamaha R6.Имам бюджет около 10к лева,слагам 2-2.5 за каска,екип и ботуши.С бъдещата придобивка нямам никакво желание да се лигавя,не мисля,че улицата е за кантари.По-скоро искам да си правя кефа с него и да си ходя по събори. Very Happy Какво Ви е мнението за тези машини?Подходящи ли са за първи мотор?Кое е по-доброто и да ми кажете горе долу колко струва първоначалното обслужване като го взема?

Интересно... Скоро не се е появявал нов мераклия за мотор с 10 бона в джоба... Но всеки е различен и с различни пари разполага... Та да почнем от начало
1. На колко години си?
2. Колко си висок и тежък?
3.Да разбираме ли, че в момента караш курса за категория А? Или е за А1 , А2...?(Какви бяха там новите варианти...)
4. Карал си ЧЗ и подобни мотори? Колко километра приблизително си ги карал?
5.Имаш 10 бона, от тях  2-2,5 за екип на мен  и звучи перфектно! Дори и да е леееко пресилено. Но добрите екипи и мотори струват пари!
6. Шест ще го запазя за след като отговориш на първите три Very Happy
Активен
mikluho
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha V-max 1200
Публикации: 341

Vmax owner

« Отговор #13 -: февруари 22, 2018, 22:12:49 »

Интересно... Скоро не се е появявал нов мераклия за мотор с 10 бона в джоба... Но всеки е различен и с различни пари разполага... Та да почнем от начало
1. На колко години си?
2. Колко си висок и тежък?
3.Да разбираме ли, че в момента караш курса за категория А? Или е за А1 , А2...?(Какви бяха там новите варианти...)
4. Карал си ЧЗ и подобни мотори? Колко километра приблизително си ги карал?
5.Имаш 10 бона, от тях  2-2,5 за екип на мен  и звучи перфектно! Дори и да е леееко пресилено. Но добрите екипи и мотори струват пари!
6. Шест ще го запазя за след като отговориш на първите три Very Happy

Ха ха ха
Да не е сбирка на бивши служители на ДС.

Оставете го човека той ще си плаща.

И малко извън темата .
Най добри приятели са не тези които помагат безкористно
а тези които се радват заедно с теб.
« Последна редакция: февруари 22, 2018, 22:14:21 последно от mikluho » Активен
night_rider
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CZ 350
Публикации: 8

Ел. поща
« Отговор #14 -: февруари 23, 2018, 01:27:39 »

Нямам никаква категория за мотор,защото НЕ ми се дават пари няколко пъти за курсове.На 23 съм,висок съм 180 и съм 84-85кг.Имам около 15-16k километра на мотор.Вярно е,че малко повече пари ще дам за първи мотор,но не искам да карам гробник.Предпочитам да е нещо сравнително по-ново 2007-2008.Плана е да му направя едно пълно обслужване+чисто нов екип и машината да ми служи вярно.А CZ-то е на баща ми,на времето ми предлагаше да ми взима скутер,само че аз отказах и му казах,че ще се уча да карам на мотор със скорости. Very Happy
« Последна редакция: февруари 23, 2018, 01:30:13 последно от night_rider » Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Първи мотор.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 20 запитвания.