Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Yamaha XJ 600 Въпроси
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Yamaha XJ 600 Въпроси  (Прочетена 478 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rdlegy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: kmx 125
Публикации: 9

Ел. поща
« -: февруари 08, 2018, 19:44:51 »

Здравейте, от скоро съм в клуба на "шосейките" и се надявам да може да ми помогнете с няколко въпроса. Въпросният мотор е xj600s diversion 1992. Моторът е с махната маска и сложен фар като на N модела. Имам нужда от километраж и обортомер, гледам има в китайските сайтове, но не знам дали ще станат. Мога да сложа и от друг мотор например хорнет, но отново не знам дали стават. Също бих искал да ви попитам за конете.По документи мотора е 37 KW тоест 50 коня, но гледам, че трябва да е 60 по принцип. От Германия е внесен и предполагам има някакви рестрикции направени затова и по-малкото коне. Може ли да ми кажете този мотор как мога да го приведа в оригиналните коне или дори да ги дигна? Предполагам трябва да се бутат карбураторите, 10-15 коня няма да са никак малко ако се постигнат. Гледам, че има версии с 73 коня, която всъщност е по-старата. Надявам се да може да ми помогнете.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1413

« Отговор #1 -: февруари 08, 2018, 19:58:30 »

Здравейте, от скоро съм в клуба на "шосейките" и се надявам да може да ми помогнете с няколко въпроса. Въпросният мотор е xj600s diversion 1992. Моторът е с махната маска и сложен фар като на N модела. Имам нужда от километраж и обортомер, гледам има в китайските сайтове, но не знам дали ще станат. Мога да сложа и от друг мотор например хорнет, но отново не знам дали стават. Също бих искал да ви попитам за конете.По документи мотора е 37 KW тоест 50 коня, но гледам, че трябва да е 60 по принцип. От Германия е внесен и предполагам има някакви рестрикции направени затова и по-малкото коне. Може ли да ми кажете този мотор как мога да го приведа в оригиналните коне или дори да ги дигна? Предполагам трябва да се бутат карбураторите, 10-15 коня няма да са никак малко ако се постигнат. Гледам, че има версии с 73 коня, която всъщност е по-старата. Надявам се да може да ми помогнете.

Рови из ибей и по разни продавалници да си изнамериш чарковете, а за пипането насам (карбове и тн) натам най добре се довери на компетентен специалист (мото сервиз)

Ето ти примерно уреди за £20 (не съм 100% сигурен че са точно за твоя мотоциклет но ти може да си провериш)

https://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-XJ600-DIVERSION-CLOCKS-1998-REF-031/183011088462?hash=item2a9c4f984e:g:mFwAAOSw-0xYbT7g

монтирането на някакви универсални китайски утреди е грозно нещо макар в краен случай да е някаква опция/решение

пс научи се да го караш с "тези" коне и когато стигнеш максимума мисли за тунинг (нещ което принципно е безмислено на такъв мотоциклет, далеч по рентабилно е да го продадеш и да си купиш по нова и бърза машина)
 Very Happy
Активен
rdlegy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 08, 2018, 22:55:17 »

Рови из ибей и по разни продавалници да си изнамериш чарковете, а за пипането насам (карбове и тн) натам най добре се довери на компетентен специалист (мото сервиз)

Ето ти примерно уреди за £20 (не съм 100% сигурен че са точно за твоя мотоциклет но ти може да си провериш)

https://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-XJ600-DIVERSION-CLOCKS-1998-REF-031/183011088462?hash=item2a9c4f984e:g:mFwAAOSw-0xYbT7g

монтирането на някакви универсални китайски утреди е грозно нещо макар в краен случай да е някаква опция/решение

пс научи се да го караш с "тези" коне и когато стигнеш максимума мисли за тунинг (нещ което принципно е безмислено на такъв мотоциклет, далеч по рентабилно е да го продадеш и да си купиш по нова и бърза машина)
 Very Happy
И аз съм на това мнение, че китайските са грозни и не бих сложил също, но ако не остане вариант... Не ми върши работа таблото, защото както казах съм на практика вече версия N и ми трябват кръгъл километраж. Не знам от какъв мотор би станал. Някой има ли идея?
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1863

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #3 -: февруари 09, 2018, 10:26:37 »

Потърси в тази тема - имаше да се разпродават на части

http://www.motoforum.bg/index.php?topic=50008.1245

XJ 600 е хубава моторетка. Малко е спъната, но пък е дуракоустойчива, икономична и проходима и с добър момент в ниските обороти - идеална е за първи стъпки в джинкамата  Very Happy
Активен
rdlegy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: февруари 09, 2018, 13:13:17 »

Потърси в тази тема - имаше да се разпродават на части

http://www.motoforum.bg/index.php?topic=50008.1245

XJ 600 е хубава моторетка. Малко е спъната, но пък е дуракоустойчива, икономична и проходима и с добър момент в ниските обороти - идеална е за първи стъпки в джинкамата  Very Happy

Аз мотора по принцип не съм го взел с идеята, че ще върви много. Знам, че не е нищо специално, но моя трябда да е 61, конски сили, а дори има и версия с 67. Иска ми се да постигна един от двата варианта конски сили, които стоково изкарва този мотор. Моя е 50 по талон.
Активен
Новак12
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xj600n
Публикации: 320

Ел. поща
« Отговор #5 -: февруари 09, 2018, 13:30:40 »

И как разбра, че мотора ти е 50 коня след като го пише само на хартия?!
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1863

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 09, 2018, 13:45:47 »

Не се занимавай с глупости, ами скачай и карай ;)

Тая моторетка въведе мен, брат ми, баща ми, жена ми я кара известно време сега пак е при баща ми

Модела с повече коне е този с двата диска отпред и с масления радиатор.
Моторетката има потенциала да ти донесе мнооого добри емоции за почти без пари ....
Активен
rdlegy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: февруари 09, 2018, 19:11:51 »

Не се занимавай с глупости, ами скачай и карай ;)

Тая моторетка въведе мен, брат ми, баща ми, жена ми я кара известно време сега пак е при баща ми

Модела с повече коне е този с двата диска отпред и с масления радиатор.
Моторетката има потенциала да ти донесе мнооого добри емоции за почти без пари ....

Моторът е супер. Аз го взех с идеята да го карам из града и от време на време с една групичка по събори. Моторът ми е слаб, но не съм го взел с цел да се състезавам, по-скоро да си карам с кеф, да ми е евтин и може би до някаква степен да замени скутер. Знам че скутерът е доста по-удобен за  града, но аз НЕ искам да чувам отново за такова нещо.
Аз съм по-скоро ендурист и карам в гората мотори с подобна сила, но 100 кг, така че не ме изненадва особено като вървене, въпреки това ми хареса, прави ми кефа, върша си работа и съм доволен. Моторът се чувства лек, удобен и маневрен и става за града
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Yamaha XJ 600 Въпроси

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.23 секунди с 20 запитвания.