Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018  (Прочетена 2822 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1142

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #45 -: февруари 07, 2018, 11:18:35 »

Много отпуска имат бе хора. ;) А и деца нямате за гледане сигурно хаха.
Някой ден живот и здраве съм решил да направя един Владивосток, но да видим кога ще смогна с времето. Smile
Ще се утрепеш от каране. Very Happy Най-гадното е, че няма нищо интересно за гледане поне до Иркутск и езерото Байкал, а само до там са 7200 км. Общо от София до Владивосток са малко над 11 000 км по трансибирската магистрала, която на места далече не е магистрала. Very Happy Или общо отиване до Владивосток и връщане ще е над 22 000 км. Може би месец, а може би и над месец много здраво каране. Very Happy
Всичко бях проучил, визи, мизи, маршрут, разбивки по дни и даже бях поръчал по интернет гуми за смяна в Иркутск. И мотора си бях подготвил. Тогава още карах Хонда Африка Туин. Беше 2010 год. Три месеца преди тръгването паднах с параплана и си счупих таза на 5 места. Издумках се от 12 метра в земята и така пътуването ми тогава пропадна. Сега май вече не съм толкова навит точно за този маршрут. Very Happy
« Последна редакция: февруари 07, 2018, 11:20:17 последно от Vladi4 » Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max ex: Transalp, CB750F2, няколко 251, 250 и Simson Schwalbe
Публикации: 1167

пастафариански моТурист

« Отговор #46 -: февруари 07, 2018, 20:40:43 »

Гъз път да види, Владич. Такива сме мотуристите, знаеш Smile Отпуска колко да имаме - колкото всички останали. Допълва се с неплатена и става. Важното е, че от нас нищо не зависи. Проблема е шефа да не разбере, че като те няма един месец всичко си върви без промяна - значи може и без теб  Smile

Аз най-после мисля, че стигнах до решение как да пътувам този път: топ каса голяма, раница на гърба със най-важните и скъпи неща, дисаги с храна и вода, палатка. В градовете оставям всичко освен раницата на мотора - каската и якето в топ касата, палатката е 30 евро, консервите и да ги вземат пак няма да остана гладен. Не вярвам някой да посегне, ама за всеки случай. Досега винаги ме е било шубе да оставям багаж по мотора, ама май вече претръпнах.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2468

Ел. поща
« Отговор #47 -: февруари 07, 2018, 20:47:54 »

Багажа не е проблем..виж,самиа мотор е друга бира!
https://youtu.be/gc6fEV5hfao - Павката има много интересна информация,прегледайте имдругите клипове
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #48 -: февруари 07, 2018, 22:57:49 »

Мотора е абсурд да го отнесат без да знам къде  Very Happy

едит: клипа от тубата е: Мисли баш като мен Smile
« Последна редакция: февруари 07, 2018, 23:06:54 последно от бат Ицо » Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 896

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #49 -: февруари 08, 2018, 08:42:17 »

...
Аз най-после мисля, че стигнах до решение как да пътувам този път: топ каса голяма, раница на гърба със най-важните и скъпи неща, дисаги с храна и вода, палатка. В градовете оставям всичко освен раницата на мотора - каската и якето в топ касата, палатката е 30 евро, консервите и да ги вземат пак няма да остана гладен. Не вярвам някой да посегне, ама за всеки случай. Досега винаги ме е било шубе да оставям багаж по мотора, ама май вече претръпнах.
Раницата на я одобрявам, уморява гърба, забавя и пречи на реакции. Но ти си я купил вече.
Моите решения са паласка за кръста и/или чанта за резервоар която винаги става на раница.

п.п.1 най-цените неща не са много големи, около 20 см  Very Happy

п.п.2 Като казах реакции, Тони помниш ли ОНЗИ светофар на магистралата  Smile Smile Smile
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1142

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #50 -: февруари 08, 2018, 09:03:04 »

И аз мисля, че раница на гърба при много дълги и далечни пътувания не е добра идея. По добре ползвай чанта на резервоара. И при кратки спирания винаги дръж мотора под око, а за преспивания на легло, машината на охраняеми паркинги, или гаражи, особено в Русия.Very Happy
А иначе аз най-цените си неща на пътешествие, паспорт, документи на мотора и пари си ги държа у мен по джобовете, а фотоапарата ми е в куфара. Малко е тегаво със снимките, защото спирам, вадя фотапарата от куфара, снимам и пак потеглям, но пък така, хем внимателно си подбирам местата, където да снимам, хем после нямам 1000 почти еднакви снимки по пътя. Very Happy
И още нещо. Задължително документи, пари, паспорт ги държа в найлонови пликове, които се затварят с цип. Джобовете на якето също ми се затварят с цип и имат капаци, но при силен и продължителен дъжд, по-рано, (преди да ползвам найлонови пликове) ми се е случвало да ми се намокрят документите и парите.
« Последна редакция: февруари 08, 2018, 09:14:46 последно от Vladi4 » Активен
Palio
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX1100G, AWO 425 Sport
Публикации: 546

I'm on the highway to Hell!

« Отговор #51 -: февруари 08, 2018, 09:39:55 »

И още нещо. Задължително документи, пари, паспорт ги държа в найлонови пликове, които се затварят с цип. Джобовете на якето също ми се затварят с цип и имат капаци, но при силен и продължителен дъжд, по-рано, (преди да ползвам найлонови пликове) ми се е случвало да ми се намокрят документите и парите.

Баш! Преди четири години ме валя непрестанно от Москва до Киев - почти 1000 километра. Това ми беше най-дългата баня в живота.

Относно визите - доколкото знам, но не съм го пробвал - ако имате виза за Русия, можете да я ползвате като 24-часова транзитна за Беларус. Иначе навремето пътувах през Украйна, точно седмица преди да стане патакламата на Майдана и съвсем да им се скапят отношенията. Ако имате нужда от напътствия по тоя маршрут, мога да дам някакъв акъл.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #52 -: февруари 08, 2018, 21:02:38 »

По принцип раницата като си се подпира на седалката зад мен не ме е уморявала. Но винаги мога да я вържа над чантата с палатката и топкасата.  Very Happy
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2434

28456401
« Отговор #53 -: февруари 09, 2018, 14:07:54 »

п.п.2 Като казах реакции, Тони помниш ли ОНЗИ светофар на магистралата  Smile Smile Smile

Бате Тони всичко помни хахахаха.
Ти помниш ли разклона на магистралата в Унгария ;)

ХАХАХА, какви спомени само.
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 861

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #54 -: февруари 09, 2018, 19:29:02 »

Ешшш тая тема как набра, скорост Smile докато, чета пътеписите от миналата година и се оляхте. Аз съм на нисък старт, даже единия куфар е готов, той така си седи винаги готов Smile За москва ми е все тая, но за всичко останало...  Cool Cool Cool
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 19:35:41 последно от Arcki » Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #55 -: февруари 16, 2018, 21:18:42 »

Утре отивам да пробвам новия екип, вероятно през Павел баня до Бургас. Малко да го омърлям  Very Happy
Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.18 секунди с 22 запитвания.