Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018  (Прочетена 15070 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1075

http://alltimecams.com

« Отговор #15 -: януари 17, 2018, 12:49:21 »

Мислех си даже за 500-600 дневно. За 4 дни би трябвало да сме стигнали до крайната дестинация, като в същото време ще можем да разглеждаме по пътя.
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2442

« Отговор #16 -: януари 17, 2018, 13:06:10 »

... Тони, четох ти пътеписите и са супер полезни. Благодаря! Но защо така ни плашиш с планирането? Украйна и Русия са много гостоприемни страни и там където и да замръкнеш ще спиш напито, наядено, натопло и на... ако не си уморен или много възрастен Smile

Гостоприемни, гостоприемни колко да са гостоприемни. В Украйна гишето на бензиностанцията е като на чейндж с бронирано стъкло и чекмедже да подадеш пари за съответното количество което би сипал хаха. Иначе да много по-добре е от колкото в Европа и винаги биха ти помогнали в случай на нужда. Има си особености просто, но препоръчвам горещо дестинацията Русия. Вече дали ще минете през Украйна всеки сам си преценява, пътищата са им доста зле трябва да се има предвид и придвижването става бавно. Аз отново бих се върнал в Украйна, но ако пътувам за Русия не знам дали бих минал от там, особено ако бързам. Също преди време като правих различни маршрути до Москва гледах, че влизането от Украйна в Русия е по кофти път, имаше и един участък доста зле на руска територия, проверете дали е оправено. Самото пресичане на границите също отнема много време може и с часове да се чака, а са доста такива Молдова - Украйна - Русия, не е като тука да идеш до Турция или още повече в евросъюза. Попълват се доста документи и трябва тези граници да си ги предвидите като време, може да се окаже, че няма да успеете за 4 дни да стигнете от там предвид всичко това.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #17 -: януари 17, 2018, 22:23:14 »

Така е Тони, ама ние нали сме адвенчъри. То си е почивка да висиш на границата Smile Сам знаеш, че по магистралата въобще не е интересно да се кара. На мен лично ЕС ми е писнал като дестинация. Заради жената сме го обиколили с колата амнайсе пъти. Напоследък с тези лоукост полети сме на друга схема - самолет и кола под наем. Друго си е в дивото. Ще ми се догодина до Владивосток.
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1578

WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: януари 18, 2018, 13:27:34 »

Ако отидем до Припят, на връщане Молдова няма да се преминава, а директно към Себеш или Сибиу. Бира, хапване, сън и после я Трансфарашан, я Трансалпина  Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2065

« Отговор #19 -: януари 18, 2018, 16:49:34 »

Като споменахте граници, има някаква международна конвенция, според която пешеходците, велосипедистите и мотоциклетистите не чакат по опашките на границата с автомобилите.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1940

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #20 -: януари 18, 2018, 17:30:41 »

Като споменахте граници, има някаква международна конвенция, според която пешеходците, велосипедистите и мотоциклетистите не чакат по опашките на границата с автомобилите.

Има ли го като документ това ?
Малко се съмнявам
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2895

Ел. поща
« Отговор #21 -: януари 18, 2018, 17:42:31 »

Пешака и велосипедиста нямат мпс за декларирсне и проверка..
Мотористите пък се навират мвжду колите, та минават напред..ако могат!!
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: януари 18, 2018, 17:43:02 »

Ако си минавал поне веднъж през тези граници щеше да си наясно, че такава конвенция не важи по тези места хаха.

За Припят няма да стане както си го мислиш, трябва да се намери в Киев агенция с която да се иде, достъпа не е свободен. Оглеждам се от няколко години за пътуване до Чернобил, но ще да е по-натам.

Да аз на изток гледам да пътувам приключенската. Европа ми е близо като поудъртея ще я наобиколя повечко, не, че и сега не обикалям там. Smile
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: януари 18, 2018, 17:44:27 »

Пешака и велосипедиста нямат мпс за декларирсне и проверка..
Мотористите пък се навират мвжду колите, та минават напред..ако могат!!

Наври се на някоя от тези граници и ще гледаме сеир, как се разглобява мотор в халето. Smile Има писано доста по въпроса от преди години още, преди нашето пътуване.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #24 -: януари 18, 2018, 18:04:03 »

Бе аз натам само с камион съм ходил  Smile
И веднъж с кола -тарашиха ме, че бях напълниш багажника с части и инструменти..като разБраха че отивам да правя ремонт на пътя,бързо,бързо ме пуснаха..
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 870

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #25 -: януари 18, 2018, 18:59:43 »

Измислих го... идвам и аз  Smile Smile Smile
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #26 -: януари 19, 2018, 00:14:45 »

Исках да дойда, ама нямах желание... Smile Да ти пращам ли линк или сам ще си го намериш?

Темата е сериозна! Двама сме се записали, че ще ходим.

Павката определено няма да ходи! Щото е силен по троленето, но не и по карането!
« Последна редакция: януари 19, 2018, 00:18:15 последно от бат Ицо » Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1578

WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: януари 19, 2018, 16:00:51 »

За Припят няма да стане както си го мислиш, трябва да се намери в Киев агенция с която да се иде, достъпа не е свободен. Оглеждам се от няколко години за пътуване до Чернобил, но ще да е по-натам.

Цитирам приятел:
"Ако ще се ходи до Чернобил поне месец преди това трябва да се заяви влизането в зоната с група, иначе за private tour там е оправдано само над 15 човека, цената иначе е солена"

http://www.chernobyl-tour.com/

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #28 -: януари 21, 2018, 19:01:00 »

като казват, че я серем темата... да земем и да я ухапем. По това време се намирали комари и мухички с главно М Та май трябва и мрежички да вземем щото както чета мазилата не помагат. Макар, че за мен да ме хапят 4-5 дена ще го преживея.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #29 -: януари 21, 2018, 20:21:24 »

Бат Ицо..мазилата помагат, но се внимава какво се поръчва в аптеката..в Беларус ума спрей ЗА комари..който е примамка..ома и ПРОТИВ комари познай откъде знам!!  Smile Smile Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.342 секунди с 21 запитвания.